AliExpress

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: lemuchr »

Regularnie kuppuje na ali.
Do tej pory na 2 telefony powyżej 200usd i zestawu do monitoringu za 300usd tylko raz zapłaciłem cło. Od jednego telefonu.

Kupuje głównie drobnice choć co jakiś czas trafiają się zakupy za ok 50-60usd (lupka jak i elektronika) i poza tym jednym przypadkiem powyżej nie placiłem nic a zamawiam różnymi pocztami.
Najkrócej paczka szła tydzień (China post) po 6 miesięcy też china post. wiec loteria.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 405
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: zbisz41 »

Swego czasu pare lat temu było że 2-4% przesyłek z Chin jest kontrolowana , od jakiegoś czasu celnicy wzięli te zakupy na cel i nie jest tak różowo.
Mozna jak kolega pisał wybrać opcje wysyłka z EU ale to rzadkość i drożej z zasady no i można liczyć na szczęście :)
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: kuras999 »

Cytat:

"Powszechnie panująca opinia, jakoby przesyłki, których wartość nie przekracza 22 euro, nie były opodatkowane, a te oznaczone jako prezent limit mają jeszcze wyższy - 45 euro, jest błędna. Potwierdza to Ministerstwo Finansów.
Jak tłumaczy nam resort, ustawa o podatku VAT zakłada co prawda limit zwolnienia do 22 euro, ale nie dotyczy ono przedmiotów importowanych w ramach zamówienia wysyłkowego. Jak podkreśla ministerstwo, nie ma znaczenia, czy zamawiamy jako osobna fizyczna - konsument, czy jako firma. - W tym wypadku VAT trzeba zapłacić zawsze - słyszymy na ministerialnej infolinii."

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 24704.html

Obawiam się że zaraz wyjdą jakieś nowe wytyczne dla urzędów celnych
https://www.rp.pl/Handel/309049879-Mili ... -Chin.html
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2018, 20:49 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
Witia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 07 stycznia 2004, 18:56
Tematy: 8
Lokalizacja: Wlkp. Witkowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Witia »

Ja kupuję drobnicę za kilka, kilkanaście zł z wysyłką i na każdej kopercie jest zielona pieczątka UC, oczywiście bez żadnych dopłat typu VAT czy cło.
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2018, 21:17 przez Witia, łącznie zmieniany 1 raz.
----
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Spitfire24 »

A ja właśnie dostałem wezwanie do przedstawienia dowodów w postaci kopi przelewu, print screena z zakupu. Łączna wartość za trzy produkty to 38 USD. Pytałem bo podobno zmieniły się progi od grudnia.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6040
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AliExpress

Post autor: ravkill »

Nic się nie zmieniło, tylko poczta wybudowała nawą sortownię:
https://antyweb.pl/nowa-sortownia-poczt ... ku-z-chin/

I vatują wszystko na potęgę. Z cła przesyłki do 50 Eu są zwolnione. Ale w umowach międzynarodowych, nie było nic o vacie, więc Vatują...
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2018, 00:43 przez ravkill, łącznie zmieniany 1 raz.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Chemol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 05 grudnia 2018, 21:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Chemol »

Zamawiam z Ali bardzo dużo i za różne kwoty. Zamawiałem oświetlenie do kamery podwodnej 2 sztuki za łączną sumę 244 dolarów - cła nie zapłaciłem. Ostatnio znajomy zamówił obudowę do aparatu służącą do fotografii podwodnej za 700 dolarów i również cła nie zapłacił. Wydaje mi się, że wiele zależy od tego kto i co zamawia.
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1187
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: 1krzysztof »

Ostatnio - suwmiarka MITUTOYO z odczytem cyfrowym 150mm za ~140,-zł. Oryginał MITSUBISHI.
Polskie ceny zaczynają się od ~400,-.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2019, 16:33 przez 1krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: PawelW »

Żarówka do projektora: przebicie 300%
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: franek »

Ostatnio zainteresowałem się Aliexpress szukając drobiazgów do starego azjatyckiego samochodu ... przecież u dealera nie będę kupował.

Wszystko zależy , jaki transport zostanie wybrany. DHL - cli/vatuje wszystko bo ma z tego prowizję. Tak, jak przy paczkach z USA.
ostatnio zauważyłem że moja przesyłka krąży po Europie.
Chiński sprzedawca->centrum logistyczne-> linia lotnicza->lotnisko pod Paryżem (tam odprawa celna) -> wewnątrz unijny transport do Polski -> nadanie inPost/Pocztex
Polecam alipaczka.pl , choć już śledziłem na stronie chińskich kurierów dzięki translatorowi google ...

Zamówiłem na podstawie niewyraźnych obrazków nożyk/zabawkę do robienia klik/klik. Taki za $40 .
Przyszło w kartonowym pudełeczku "proudly made in USA" in jakimiś napisami na nożu. Po sprawdzeniu w internetach
dostałem żółtą kopię dość popularnego noża za $500 ... teraz zrozumiałem czemu zdjęcia były "rozmazane" - ja głupi chłop.

Znalazłem też źródło lunet Meopta w okazyjnych cenach powszechne na egun ... małe żółte rączki atakują ponownie.

Z fajnych rzeczy - są "rurki trytowe" 1,5mmx6mm albo większe (od 6-17USD) i nie ma podpisu ITAR panie , ITAR ...
Zastanawiam się czy nie kupić 3 szt i nie zamienić "światłowodu" na chińskiego tryta. tak dla testu czy to będzie działać.

no i jeszcze lasery 40W ... do grawerki w sam raz.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2019, 01:33 przez franek, łącznie zmieniany 2 razy.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: telli »

Zamawiam np. dwie przesyłki, jedna wartości do 22 eur. i powiedzmy za kilka dni drugą wart. kilku eur. Jak potraktuje to U.C , sumarycznie czy oddzielnie [oczywiście chodzi o naliczenie vatu pow. 22eur.] ?
Może drugą dla bezpieczeństwa wysłać na adres znajomego/kolegi ?
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: LARPAK »

Jak dotrą do Polski to wtedy mogą coś kombinować, aby je połączyć, ale nie powinni.
I tak musiałyby obie dotrzeć jednocześnie co może być wątpliwe.
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: telli »

LARPAK pisze: dotrzeć jednocześnie co może być wątpliwe.
Jasne, powiedzmy w odstępie tygodniowym.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2019, 17:21 przez telli, łącznie zmieniany 1 raz.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1423
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Yurko »

Kilka razy mi się zdarzyło, że zamawiając coś u Chińczyków, przesyłki były wysyłane z terenu EU. Ostatnio nawet pojawiła się taka polska firma: "Świat Przesyłek" (jeśli dobrze pamiętam). To działa jakoś tak, że przesyłka najpierw idzie chińską pocztą, później gdzieś znika (według monitoringu opuszcza Chiny) Przez pewien czas nic o niej nie wiadomo i na koniec, w niewiadomy sposób pojawia się w Europie z doklejoną nową naklejką. adresową. Ten ostatni etap wyjaśnia się dopiero po otrzymaniu pakunku, ponieważ nie ma żadnej informacji o nowym numerze przesyłki. Tak, czy inaczej w przypadku żadnej z przesyłek które przyszły do mnie w ten sposób, nie było mowy o jakiejś odprawie celnej. Niestety nie wiem jak to jest, że jedne przesyłki idą tak (zwykle szybciej) a inne tradycyjnie...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: telli »

Czasami jest opcja kraju wysyłki, ale z reguły płatne, co w przypadku zakupu za kilka/naście $ sie ni opłaca.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”