Zakupy na eGun.

Moderator: Moderatorzy WBP

Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Wilek1 »

ja tego nie wiem, ale zapytaj najpierw sklep czy to wchodzi wogole w gre, jak powazny sklep to bedzie wiedzial i dowiezie...
ale taka przesylke polecam, sprawnie i bezproblemowo
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: boromistrz »

Sklep by nie robił problemów bo oni albo zlecają wysyłkę firmie albo mogą dowieźć do granic, pytanie jak WPA by zareagowało.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Wilek1 »

ja tu problemu nie widze (ale co ja tam wiem)
przy UZP to WPA wymaga tylko oswiadczenia "bron odebralem dnia..." i przeciez nie piszesz gdzie.
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: boromistrz »

Dzięki za inf., tak też zrobię, napisze oświadczenie. :piwo:
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Spitfire24 »

HotDoc pisze:
andyzet pisze:Znacie może jakieś programy do licytacji na egunie. Z obserwacji aukcji wynika ,że tego używają. Tak jak Snajper aukcyjny na Allegro
A po co ci to? Wystarczy wpisać raz maksymalną cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić i od tego momentu egun automatycznie będzie licytował za ciebie - jeśli ktoś cię przebije to system samoczynnie przebije tę ofertę o minimalną kwotę i będzie tak robił do wysokości twojego limitu. Za każdym razem dostajesz informacje emailem. Wystarczy trzymać kciuki, żeby cena nie przekroczyła twojego limitu :)
Ale czasami jest tak, że jak nie ma ruchu na aukcji to ludzie przysypiają i taki program pomaga.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Wilek1 »

zdecydowanie pomaga bo najlepsze jest licytowanie tuz przek koncem aukcji,
jak wszyscy powrzucają maksima wczesniej, to cena staje sie malo atrakcyjna
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: HotDoc »

Wilek1 pisze:zdecydowanie pomaga bo najlepsze jest licytowanie tuz przek koncem aukcji,
jak wszyscy powrzucają maksima wczesniej, to cena staje sie malo atrakcyjna
Każdy program do licytowania działa tak samo, jak system na Egunie, tyle że system w razie czego zareaguje szybciej niż zewnętrzny program. A systemu nie zapomnisz odpalić, nie ma problemu z różnicą czasu, logowaniem czy z połączeniem internetowym. Zdecydowana większość użytkowników korzysta ze systemu Eguna, dlatego ceny atrakcyjnych przedmiotów szybko stają się mało atrakcyjne. A jak przejrzysz historię jakiejś "gorącej" aukcji to zobaczysz ze szczegółami, jak system licytuje (zwłaszcza czas reakcji na przebicie oferty).
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Wilek1 »

Kolego, policytuj ebay/allegro w trzech opcjach:
- recznie dajac swoje maksimum od razu - czyli na przyklad kilka dni przed koncem aukcji
- recznie tuz przed koncem aukcji (w ostatniej minucie-dwóch, jak wolisz)
- aplikacją SNIP z ustawieniem 2-3 sekundy przed koncem aukcji
i poobserwuj efekty, przemysl, to potem pogadamy...
Autor pytania pytal o aplikacje jak SNIP ktora by miala zaimplementowany portal eGun... (tak zrozumialem to pytanie)
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 14:20 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: HotDoc »

Wilek1 pisze:Kolego, policytuj ebay/allegro w trzech opcjach:
- recznie dajac swoje maksimum od razu - czyli na przyklad kilka dni przed koncem aukcji
tak robię i dzięki temu wiem dużo wcześniej, że mnie na coś nie stać bo przelicytowno maje maksimum. Nie muszę czekac do końca aukcji i mogę zacząć licytować jakąś alternatywę. Nigdy nie kupiłem czegoś płacąc więcej, niż zaplanowałem, nigdy nie przegapiłem końca aukcji.
- recznie tuz przed koncem aukcji (w ostatniej minucie-dwóch, jak wolisz)
wtedy często cena już przekracza moje możliwości
- aplikacją SNIP z ustawieniem 2-3 sekundy przed koncem aukcji
i co niby uzyskasz w ten sposób? Jeśli cena przekroczyła twój limit wcześniej nic nie wygrasz. Jeśli przebijasz aktualną cenę ale dajesz mniej, niż czyjeś wcześniej wpisane maksimum system przebije cię natychmiast i nic nie wygrasz. Jeśli twoje maksimum będzie najwyższe wygrasz... tak samo jakbyś wpisał je dwa tygodnie wcześniej. Jeśli twoje maksimum jest najwyższe ale nikt więcej nie zalicytował wyżej też wygrasz, też zapłacisz mniej... tak samo jakbyś to zrobił 2 tygodnie wcześniej.
i poobserwuj efekty, przemysl, to potem pogadamy...
Jakbym przez ostatnich kilkanaście lat nie kupował na serwisach aukcyjnych to pewnie bym się zastanowił nad takim testem, na szczęście już nie muszę. Dawno temu próbowałem Snajpa na Allegro ale po paru aukcjach przestałem, bo stał się "modny" i wszyscy z niego korzystali. Zacząłem wpisywac moje maksimum i jeśli przegrywałem aukcje to tylko z powodu braku kasy. Teraz używam tylko opcji nr 1 Dla mnie to rozwiązanie się sprawdza i spełnia moje oczekiwania. Ktoś inny ma inne oczekiwania i ma swoje rozwiązania.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: fusz »

W ten właśnie sposób ceny zakupu znacznie wzrosły w ostatnich latach. Bo ludzie od początku bez sensu windują ceny w licytacji. Bo wystarczy, że kilku licytujących z takim podejściem, jak Twoje, zacznie się tłuc w trakcie. A na koniec przyjdzie ktoś z większą kasą i pozamiata. Gdyby cena nie była wywindowana - za niższą kwotę (nawet wpisując swoje maksimum), w ostatniej chwili można złapać okazję.
Tak więc miej świadomość, że w ten sposób wielokrotnie zapłaciłeś więcej, niż gdybyś poczekał do końca ze złożeniem swojej oferty. A zyskują tylko sprzedawcy.

Tak swoją drogą, to zawsze się zastanawiałem, co też ludźmi kieruje, do takiego prowadzenia licytacji - teraz już wiem.

Poza tym weź pod uwagę jeszcze jedno. Z takich licytujących, jak Ty, korzystają sprzedawcy, którzy mają znajomych z kontem na egunie. Składasz ofertę, a kolega sprzedawcy podbija po kilka euro, żeby minimalnie przebić. Potem siedzisz i myślisz "a dam jeszcze piątaka". I sytuacja się powtarza. A jeśli nawet przypadkiem kolega kupi, to sprzęt zostanie wystawiony raz jeszcze.
Myślisz, że to teoria spiskowa? O nie. To zwykłe zjawisko spotykane na wszelakich portalach aukcyjnych.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 19:27 przez fusz, łącznie zmieniany 1 raz.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Hubert »

Można jeszcze namierzyć sprzedawcę / sklep który wystawia z opcją kup teraz i zapytać o najlepszą cenę jaką mogą zaproponować. W ten sposób udało mi się nabyć karabin .22lr za 750 EURO zamiast wystawionego 998 Euro z rozsądnymi opłatami.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: KudrigY »

Jeżeli ktoś uważa, że apki typu snip czy snajper nie obniżają ceny końcowej, to ma do tego prawo (w rozumieniu, że może sobie uważać, co mu się podoba). Ale pewnie nie zna badań, które pokazują, jak działa model psychologiczny aukcji, które wymyślono setki lat temu. Jest kilkanaście procent ludzi, którzy po tym jak zobaczą, że ich max został już przebity, podwyższą kwotę, bo przecież różnica niewielka, a już tyle zainwestowali (bzdura, jeszcze nic nie zainwestowali, tylko czas na wyszukanie aukcji). Wystarczą dwie takie osoby na licytacji, i już cena idzie w górę bo się nakręcą obie. A jak podbicia idą ręcznie lub snipem tuż przed końcem aukcji, to nikt nie podwyższy limitu. I tak wygra osoba, która chce dać najwięcej, ale wg pierwotnej decyzji, a nie zmodyfikowanej (dobra, tłumaczenie skrótowe, ale powinno wystarczyć). I tu snip daje radę.

Ja korzystam z takich apek (w sumie to z serwisu www...) i sobie chwalę, ale oczywiście zabawa przestanie mieć sens, jak wszyscy potencjalni kupujący zaczną z nich korzystać, bo wtedy sprzedawcy je wyłączą (przynajmniej dla snajper.net jest string który blokuje aukcję i nie można z tego skorzystać). Tak więc, apeluję - nie korzystajcie, to nie ma sensu, nic nie oszczędzicie 8-)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: fusz »

KudrigY :one:
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Shooter7 »

Moze cos odemnie.

Zastanawiam sie jak malo trzeba miec w glowie aby na poczatku auksji sie orzebijac o jedno czy 5 Euro ? Bzdura ktora jedynie podnosi cene. Czesto gdy widze taka aukcje odpuszczam calkowicie.


Czasami tez Cena uzywanych gratow przekracze cene niwej, no ale zawsze Jakis mlody los sie trafi ! :)

Zawsze zadaje sobie pytanie, gdzie jest moja Granica bolu ?

Jezeli ja ustalilem, to kilka sekund porzed koncem aukcji licytuje manualnie.

Albo jest rybka albo akwarium !

Sa rzeczy na ktore jestem najarany jak szczerbaty na suchary, w takim przypadku wstawiam cene tak zapiorowa, ze do tej pory nikomu nie udalo sie jej przebic, tak mialem w dwoch przypadkach,

To ze snajpera mozna licytoewac na egun'ie ?

MA ktos jakas aplikacje ktora to umozliwia ?

P.S. do rozpuchu smieje sie gdyobserwuje cenyniektorych VIS'ow :)

:wink:
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 22:36 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: HotDoc »

fusz pisze: Potem siedzisz i myślisz "a dam jeszcze piątaka". I sytuacja się powtarza.
No właśnie nie siedzę i nie daję kolejnego "piątaka". Daję tyle ile zamierzam wydać. Przebiją mnie koledzy sprzedawcy? Niech wystawia jeszcze raz. Chociaż jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, w której rzecz,przy której zostałem przelicytowany została wystawiona ponownie, nawet przez kogoś innego. I z reguły w aukcji po przebiciu mojej oferty licytowało jeszcze kilka osób. Czyżby koledzy sprzedawcy się nie dogadali? ;)
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”