pietta peacemaker 44?

Moderator: Moderatorzy CP

Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 30
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

pietta peacemaker 44?

Post autor: Krzysztof60 »

Cześć. Mam zamiar nabyć peacemakera pietty. Prosiłbym o spostrzeżenia tj. zalety i wady rewolweru. Jakie są różnice między nim a catelmanem. :516:
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: 03fxt »

trolujesz moderatorów :piwo:
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: zbiho »

A kto Ci go sprzeda? :090:
Albo rybki i akwarium.
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Grzesiek77 »

Tu masz wybór koszernych (zgodnych z ustawą) na dziś dzień.

https://saguaro-arms.com/pol_m_Rewolwer ... e-273.html
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 30
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Krzysztof60 »

Dzięki i pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: oscyp »

A z jakiego powodu miałby być niekoszerny?
http://www.puchacz.net/rewolwer-pietta- ... -2507.html
zresztą nawet na wskazanej przez was stronie też się znajduje:
Obrazek

Szczerze nie rozumiem waszych szyderczych odpowiedzi...
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2018, 15:36 przez oscyp, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Tomtap »

podoba się Tobie to po prostu kup, ale nie chwal się nim na forum bo Cię rozjadą, taki mamy klimat.
Greedo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 12 stycznia 2011, 19:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Greedo »

Ja też nie rozumiem tego najazdu na replikę Peacemakera i 2 Catllemany. Rejestrowałem to na EKB i nikt nie robił problemów, nawet przyniosłem jednego do WPA, w celu spisania numeru. Mi się one po prostu podobały i dlatego je kupiłem.
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2018, 01:24 przez Greedo, łącznie zmieniany 2 razy.
CZ 85, CZ VZ 61, 38 Special, 22 lr
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Grzesiek77 »

Greedo pisze:Ja też nie rozumiem tego najazdu na replikę Peacemakera i 2 Catllemany. Rejestrowałem to na EKB i nikt nie robił problemów, nawet przyniosłem jednego do WPA, w celu spisania numeru. Mi się one po prostu podobały i dlatego je kupiłem.
To chyba dlatego, że tutaj mówiono na czarnoprochowego 1873saa cattleman, a na konwersyjne peacemaker.

Teraz widzę w ogłoszeniach jest marketingowo colt 1873 saa znany jako peacemaker.

Ale jak wszyscy będą kupowali czarnoprochowe peacemakery to w końcu ktoś w Wpa dostanie wylewu, lepiej kupujcie cattlemany. ;-)

Peacemaker był chyba na .357 scalone 1984-1988 za wikipedią ale co tam sto lat różnicy jak marketing działa.
Ale ja się nie znam.
Może ktoś mądrzejszy by powiedział jak to było historycznie.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Popieram, kup, jeżeli Ci się podoba, ale do poważniejszych zawodów (jeżeli zamierzasz startować) nie zostaniesz dopuszczony, głównie z powodu konieczności wyjmowania bębna do ładowania - brak pobojczyka (rewolwer ten był pierwotnie przeznaczony do amunicji scalonej, więc ma wyrzutnik łusek, a nie pobojczyk). Rozdzielne ładowanie jest możliwe dzięki konwersji wstecznej, czyli wyposażeniu w bęben z kominkami, których z oczywistych względów nie było w wersji "scalonej".
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: oscyp »

Tego Colt'a robili przynajmniej w kilkudziesięciu różnych kalibrach, ale chyba znalazłem jakieś stare wątki tu na forum gdzie ludzie wk***iali się na siebie już za samo zadanie pytania o tego Colt'a (heh, a przecież wszyscy tu powinni być wyjątkowo opanowani :D )

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=51195

Zdążyłem się już zorientować, że chodzi o rozterki czy to w ogóle jest czarno-prochowa replika broni sprzed 1885 w rozumieniu ustawy, a jakiekolwiek pytanie o to na beżowym to jak... ekhm... (przypomniał mi się skecz zakończony "...and watch them fight to the death!!") ;) Tak więc, mam nadzieję, że nowi w temacie najpierw trafią na mój post zanim zdenerwują modów ;)

--- edit ---
szukając dalej w temacie znalazłem wyrok NSA z dnia 13 maja 2016 r. II OSK 2130/14, , który dość rzeczowo i precyzyjnie (za opinią biegłego) wyjaśnia te kwestie

W skrócie,
"Aby broń okazała się repliką broni rozdzielnego ładowania sprzed 1885 roku, musi posiadać następujące cechy:

- odwzorowywać wygląd zewnętrzny broni historycznej;
- nie powinna posiadać rozwiązań konstrukcyjnych niespotykanych przed datą 1885 r.;
- nie powinna posiadać elementów stylistycznie niezgodnych z realiami epoki;
- zewnętrzny wygląd broni nie powinien być wykonany z materiałów nie znanych i nie używanych przed 1885 r.;
- spełniać (odtwarzać) funkcje oryginału, tj. być bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji;"

więcej info TUTAJ

Pozostaje więc kwestią lokalnych wierzeń i własnego samopoczucia - czy można czy nie ;) Pozdro
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2018, 11:27 przez oscyp, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 30
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Krzysztof60 »

No właśnie na to czekałem. Rok produkcji przed 1885 a w sklepach jest info, że tylko dowodzik, i ładny to on jest szczególnie z krótką lufą.Tylko w jednym sklepie pojechali z promocją 1350zet w pozostałych dużo drożej. Może ktoś z kolegów ma go i podzieli się wrażeniami ze strzelnicy? :piwo:
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2018, 18:37 przez Krzysztof60, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Czarek99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 25 października 2004, 09:53
Tematy: 5
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Czarek99 »

Witam
mam takiego Colta tyle, że w lufie 5,5 cala i od firmy Uberti. Do strzelania rekreacyjnego na 15-20 metrów jest jak znalazł przy odrobinie praktyki możesz strzelać na takie odległości do butelek pet 1,5 litra i trafiać je. Oczywiście po próbach naważek i odpowiednich kulach. U mnie najlepiej strzela przy 1,2 grama Czecha i 200 grain conicalach.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2018, 19:32 przez Czarek99, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 30
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Krzysztof60 »

Dzięki "Czarek". Masz jakieś problemy z nim tj. eksploatacyjne. :piwo:
Awatar użytkownika
Czarek99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 25 października 2004, 09:53
Tematy: 5
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: pietta peacemaker 44?

Post autor: Czarek99 »

Jak na razie żadnych ani zacięć ani jeszcze się nie zdarzył niewypał -przebieg około 200 strzałów - ale jedna rzecz się mianowicie trudno było dobrać dodatkowy bębęn - dopiero czwarty działał normalnie tzn. kurek zatrzaskiwał się na czwartej pozycji na wcześniejszych bębnach nie zaskakiwał może to wina spasowania trudno mi powiedzieć.
Co do mitycznej powiększającej się w miarę użytkowania szczeliny pomiędzy bębnem a lufą :na razie nie chce urosnąć :-D
Ogólnie nie jest to tarczowy rewolwer trzeba się z tym liczyć ale do "miania" w kolekcji lub na ścianie i rekreacyjnego strzelania jak najbardziej polecam.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2018, 16:01 przez Czarek99, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”