Wnioske o liecencję na rok 2019

Moderator: Moderatorzy WBP

Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Bonus »

A czy ma ktoś może informacje, czy WPA będzie honorowało przy wniosku o pozwolenie na broń wydruk z systemu dot. pierwszej licencji (zamiast ksera plastiku, który przyjdzie Bóg wie kiedy)?

Ew. czy wiadomo ile teraz zajmie wystawienie patentu? W połowie października niektórzy mieli wystawione po 4 dniach od egzaminu... Zdałem 20 października i powoli zaczynam mieć owsiki :)

Przepraszam za lekki offtop...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: marcusling »

A rozumieć można mianowicie to, ze wypełniam wniosek online ( taką informację dostałem z klubu ). Teraz już rozumiem, ze na portalu PZSS klikam tylko, że chce przedłużyć licencję na 2019 w danym rodzaju broni a wniosek w formie papierowej i tak wysyłam do swojego klubu w celu dalszego potwierdzenia przez mój klub na rzecz PZSS.

Gdyby taka informacja została dokładnie zamieszczona na stronach PZSS co ma robić dany posiadacz licencji krok po kroku to nie byłoby żadnych wątpliwości. Jest natomiast info, że płatności nie przyjmują bezpośrednio ( jak do tej pory ) tylko poprzez dany klub oraz, że
" Informujemy, że wnioski za licencje zawodnicze na 2019 będą składane za pośrednictwem Portalu. Składanie wniosków będzie możliwe od dnia 1 listopada."

Czytając taką informację zrozumiałem, że wypełniam formularz wnioskowy online na portalu PZSS.

Reasumując mam nadzieję, że teraz jest już to jasne zarówno dla mnie jak i dla innych ubiegających się o licencję na 2019.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Tomtap »

Bonus pisze:A czy ma ktoś może informacje, czy WPA będzie honorowało przy wniosku o pozwolenie na broń wydruk z systemu dot. pierwszej licencji (zamiast ksera plastiku, który przyjdzie Bóg wie kiedy)?

Ew. czy wiadomo ile teraz zajmie wystawienie patentu? W połowie października niektórzy mieli wystawione po 4 dniach od egzaminu... Zdałem 20 października i powoli zaczynam mieć owsiki :)

Przepraszam za lekki offtop...

to mnie pocieszyłeś. ja zdałem 28go i już nie mogę usiedzieć w miejscu hyhy :502:

wątpię by obyło się bez okazania oryginału, jak przy wszelkich sprawach w WPA.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: biper »

@marcusling

Jak nie zapłacisz za przedłużenie licencji, to Ci klub nie przedłuży w systemie. To chyba jasne.

Co do startów..
Wygląda na to, że jeśli wyrobiło się starty w swoim klubie, to składanie wniosku o licencję przez zawodnika kończy się na tych kilku kliknięciach na portalu. Resztę weryfikuje klub (starty+opłata).

Jeśli starty zrobiłeś w innych klubach, to napisz po prostu do władz swojego klubu, czy masz im jakoś dostarczyć te komunikaty. Skąd mamy na forum wiedzieć, jak sprawy biurokratyczne będą zorganizowane w Twoim klubie :101:

Gdyby to ode mnie zależało, to wystarczyłby email z załączonymi komunikatami od zawodnika.. Po cholerę klubowi jakieś papierki..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Thrud »

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jedynym celem stworzenia portalu jest zmniejszenie ilości pracy w centrali PZSS. Po prostu wszystkie dane które wcześniej pracowicie wklepywało kilka osób w Warszawie, teraz każdy wklepie sam. A biurokracja jaka była, taka pozostanie...
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: biper »

Jak na razie to ja, szary członek klubu miałem tej biurokracji mniej. Cztery kliknięcia i wniosek złożony.
Z pewnością mniej biurokracji też będzie miał PZSS, bo wygląda na to, że na styku klub -> PZSS też wszystko pójdzie elektronicznie. I to chyba dobrze?! Przecież chodzi o to, aby licencje wystawiać szybciej... Czy może nie? Bo już nie ogarniam czasem tego malkontenctwa.

Kluby faktycznie będą miały gorzej, bo będą musiały weryfikować starty każdego członka z osobna, ale za to obrabiania i wysyłania papierów mniej.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Garfield »

Kluby i tak musiały zweryfikować czy sobie jakiejś bzdury w zawodach nie wpisałem a więc w temacie klubu niewiele się zmienia. Dochodzi im weryfikacja faktu czy wpłynęła wpłata za przedłużenie. Na pewno ja będę miał mniej do wypełniania i nie muszę specjalnie do klubu w godzinach pracy biura jechać. A PZSS ma mniej roboty bo nie muszą papieru wypisywać tylko im się elektronicznie generuje. I łatwiej rekord na ekranie obejrzeć niż przekładać papier z kupki na kupkę. W sumie - kupa niepotrzebnego papieru nie zaistnieje.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Thrud »

Panowie, klubowicz ma mniej roboty tylko wtedy, gdy całość niezbędnych startów zrobił w macierzystym klubie. W przeciwnym wypadku, tak czy siak powinien w jakiś sposób potwierdzić niezbędną liczbę startów.
Natomiast z punktu widzenia kierownika klubu pracy doszło i to sporo. Dotychczas - sprawdzić starty, raz w tygodniu pakiet wniosków w kopertę i do województwa. Teraz - sprawdzić starty, sprawdzić konto, potwierdzić w systemie, zapisać sobie kto już zapłacił, raz w tygodniu wysłać zbiorczy przelew. Przy kilkuset członkach robi się niewesoło. Licencja przyjdzie w formie elektronicznej, ale plastik już do klubu. A do kogo ludzie będą dzwonić z pytaniami?
Jeszcze "weselej" jest z patentem. Rejestracja przez portal swoją drogą, a papierowy wniosek swoją drogą.
Dochodzą jeszcze obawy jak WPA podejdzie do wydruku licencji przesłanej elektronicznie. Przypuszczam że ktoś (kierownik klubu, związek wojewódzki??) i tak będzie musiał potwierdzić dokument.
Nie mówię że portal jest złym pomysłem. Wręcz odwrotnie. Potrzebuje tylko dwóch funkcjonalności - indywidualnych kont oraz unikalnych identyfikatorów użytkownika z możliwością sprawdzenia jego statusu przez dowolną osobę. W ten sposób od kilku lat działają uprawnienia budowlane. Każdy kto zna mój numer członkowski może zweryfikować ważność moich uprawnień i to w dowolnym dniu w przeszłości. Przy okazji załatwiłoby to temat corocznej wymiany kart licencji. Jeden plastik z nazwiskiem (i ewentualnie zdjęciem) oraz numerem członkowskim na całe życie. Przy rejestracji na zawodach szybka weryfikacja on-line - pacjent ma ważną licencję, może startować.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: krzychu22lr »

Thrud pisze:Przy okazji załatwiłoby to temat corocznej wymiany kart licencji. Jeden plastik z nazwiskiem (i ewentualnie zdjęciem) oraz numerem członkowskim na całe życie.
O ile dobrze pamiętam, to tak już było :) A potem PZSS wprowadził coroczne opłaty...
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 13 lutego 2010, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: FIGA1 »

krzychu22lr pisze:
Thrud pisze:Przy okazji załatwiłoby to temat corocznej wymiany kart licencji. Jeden plastik z nazwiskiem (i ewentualnie zdjęciem) oraz numerem członkowskim na całe życie.
O ile dobrze pamiętam, to tak już było :) A potem PZSS wprowadził coroczne opłaty...
Kluby z licencją PZSS powinny mieć dostęp do bazy informatycznej Związku i tam powinny być dane zawodników oraz tam też powinno się wprowadzać wyniki zawodów - zawodnik przy zapisie na zawody powinien podawać tylko PESEL lub numer aktualnej licencji i na tej podstawie ,,wyskakiwałby" w systemie. Po skończonych zawodach jak klub zlicza wyniki to mógłby je wklepać do systemu zamiast na kartkę - i tak każdy zawodnik powinien widzieć wszystkie swoje ,,starty" w systemie - i wtedy przy przedłużaniu licencji klub wystarczy, że wyszuka zawodnika i już widziałby w jego ,,aktach" aktywność lub jej brak i na tej podstawie mógłby przedłużyć lub nie licencję.

Tak naprawdę możnaby zrobić jedną ,,plastikową" licencję, ze stałym numerem i przy rejestracji na zawodach odrazu online byłaby weryfikacja, czy licencja jest ważna czy nie - to samo w WPA. Zdalnie lista osób z ważną licencją powinna być zgłaszana przez WZSS i tak samo info odnośnie tego kto licencje stracił powinno iść do WPA bez udziału zawodnika.

No ale to jest Polska aka Meksyk Europy jak mawia klasyk.

P.S. Co zrobić w sytuacji, jeśli wziąłem udział w zawodach ale klub nie publikuje dokumentu z komunikatem w formie pisanej tylko jest to na zasadzie onlinowej wyszukiwarki wyników - byłem na ,,Pucharze IGLICY" i nie wiem jak udokumentować fakt mojego tam startu - na stroniw w wyszukiwarce mnie znajduje ale żadnego pdf-a z komunikatem nie ma.

P.S2. Skoro w systemie można podać swój adres korespondencyjny, to ciekaw jestem, jaki cel ma praktyka wysyłania plastikowej licencji do klubu a nie do zawodnika - skoro i tak warunki się spełniło i licencja została przyznana, to na kiego mam jeszcze kłopotać klub - wygodniej by było gdyby każdemu to przychodziło do domu.
FIGA1
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: biper »

Odnośnie komunikatów online: a w czym problem, aby sobie taką stronę wydrukować/zapisać na dysk/zapisać w formie .PDF na dysku?

Weryfikacja licencji online w czasie zawodów: a jak padnie net/serwer to co? Trzeba odwołać zawody, jak się nie da zweryfikować licencji online? W sumie to nie widzę sensu weryfikacji tego co sam uczestnik zawodów deklaruje. Ja rozumiem na jakichś poważnych zawodach, ale w tych podwórkowych..? Po co taka komplikacja?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Skraaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 07 września 2014, 14:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Skraaj »

FIGA1 pisze:
P.S. Co zrobić w sytuacji, jeśli wziąłem udział w zawodach ale klub nie publikuje dokumentu z komunikatem w formie pisanej tylko jest to na zasadzie onlinowej wyszukiwarki wyników - byłem na ,,Pucharze IGLICY" i nie wiem jak udokumentować fakt mojego tam startu - na stroniw w wyszukiwarce mnie znajduje ale żadnego pdf-a z komunikatem nie ma.
Wyślij maila do klubu o następującej treści: "W załączniku przesyłam potwierdzenie wpłaty za licencję na 2019 rok oraz zrzut ekranu z wyszukiwarki wyników z Iglicy jako potwierdzenie startów (do sprawdzenia na stronie http://www.iglica.waw.pl/ w wyszukiwarce wyników po prawej stronie, wystarczy wpisać w polu wyszukiwania ‘FIGA1’). Jeżeli taka forma nie jest wystarczająca mogę oczywiście donieść wydruk zaświadczenia o startach.

Złożyłem wniosek o przedłużenie licencji na portalu PZSS (pełen komplet – PKS, Status – oczekiwanie na decyzję klubu)."
FIGA1 pisze: P.S2. Skoro w systemie można podać swój adres korespondencyjny, to ciekaw jestem, jaki cel ma praktyka wysyłania plastikowej licencji do klubu a nie do zawodnika - skoro i tak warunki się spełniło i licencja została przyznana, to na kiego mam jeszcze kłopotać klub - wygodniej by było gdyby każdemu to przychodziło do domu.
Koszty i czas, załóżmy, że zawodników posiadających licencję jest 1,000, a klubów, w których są jest 10. Łatwiej, i przede wszystkim taniej, jest wysłać 10 paczek niż 1,000 listów. Plastikowe patenty za to wysyłają na adres korespondencyjny, może dlatego, że mało osób je chce i wystarczy im papier?
Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Klochard »

Skraaj pisze: Wyślij maila do klubu o następującej treści: "W załączniku przesyłam potwierdzenie wpłaty za licencję na 2019 rok oraz zrzut ekranu z wyszukiwarki wyników z Iglicy jako potwierdzenie startów (do sprawdzenia na stronie http://www.iglica.waw.pl/ w wyszukiwarce wyników po prawej stronie, wystarczy wpisać w polu wyszukiwania ‘FIGA1’). Jeżeli taka forma nie jest wystarczająca mogę oczywiście donieść wydruk zaświadczenia o startach.
Albo wyślij do klubu mejla z prośbą o zaświadczenie o startach. Przemiła Pani Kasia odpowie Ci za jakiś czas (także mejlowo), że zaprasza po odbiór papierka (z pieczątkami, podpisami, na papierze firmowym).
Papier zeskanujesz, wyślesz do swojego klubu i po sprawie.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: mildot »

Pewnie temat już był, ale na szybko nie udało mi się znaleźć.

Mam starty na pistolet i karabin, ale nie wyrobiłem gładkolufowej - sezon się skończył i przegapiłem. Jeśli po prostu wpłacę składkę i opłaty to dostanę licencje tylko na pistolet i karabin na 2019. Czy jeśli w 2019 wyrobię potem normalnie starty na gładkolufowej to licencja na 2020 będzie znów ze strzelbą czy muszę zdawać jakieś egzaminy, papierki pisać itp.?
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Garfield »

Nie wiem skąd jesteś ale sezon się jeszcze nie skończył. Ale jak nie strzelisz tej strzelby to faktycznie dostaniesz tylko PK. I żeby odzyskać S będziesz musiał zdać egzamin praktyczny. Chyba 400 zł jeżeli dobrze pamiętam.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”