Wnioske o liecencję na rok 2019

Moderator: Moderatorzy WBP

marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: marcusling »

Mam pytanko do osób, które już to zrobiły lub mają konkretną wiedzę na ten temat.

Zgodnie z nowymi zasadami przedłużania wniosków można to robić na rok 2019 za pomocą portalu informatycznego PZSS.
Płatność do klubu - potem klub robi zbiorczą płatność na konto PZSS. Ok.
Login do zalogowania na portalu PZSS dostaję od kierownika mojego klubu, hasłem jest mój pesel za pierwszym razem, potem zmieniam sobie hasło. OK. To działa.

Nie mogę natomiast wypełnić wniosku o przedłużenie licencji na 2019 za pomocą tegoż portalu po zalogowaniu ponieważ zakładka wnioski jest martwa.

Czy ktoś ma w tym zakresie jakąkolwiek wiedzę i może podzielić się informacją?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: lto »

Wygląda na to, że portal jeszcze nie umożliwia składania wniosków o przedłużenie licencji.
Zaleski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 listopada 2016, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: Zaleski »

Czekałem aż ktoś napisze w tym temacie bo już się bałem że ja mam coś spierniczone. Pewnie błąd systemu :) naprawia raczej po weekendzie.
Wnioski drukujemy z konta Ale starty wypełniamy ręcznie i zanosimy do klubu? Tak to ma wyglądać?
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: aksel »

Podepnę się rozszerzajac pytanie. Jak dołączyć poświadczenia wymaganych startów przy założeniu że nie robiłem ich w klubie macierzystym.
Guns and .....roses
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: marcusling »

Zaleski pisze:Czekałem aż ktoś napisze w tym temacie bo już się bałem że ja mam coś spierniczone. Pewnie błąd systemu :) naprawia raczej po weekendzie.
Wnioski drukujemy z konta Ale starty wypełniamy ręcznie i zanosimy do klubu? Tak to ma wyglądać?
Ja to rozumiem, że klub dokonuje tylko zbiorczej płatności za licencje swoich zawodników na 2019 na konto PZSS a nie jak dotychczas każdy przedłużający oddzielnie.
Natomiast wniosek każdy wypełnia samodzielnie po zalogowaniu się do systemu PZSS a potwierdzenia z klubu już nie trzeba. Bo niby jak klub ma to potwierdzić jak samemu się logujemy i samemu wypełniamy na swojej stronie ze swoimi danymi. Klub tylko zbiorczo płaci a nie jak do tej pory każdy zawodnik oddzielnie.
Zresztą po co PZSS potwierdzenie z klubu wzięcia udziału w zawodach jeśli zawodnik startuje poza klubem gdzie chce byleby tylko te zawody w całej Polsce były zgłoszone do PZSS. Wówczas PZSS może sam to sobie sprawdzić. Ja tak to rozumiem.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: s1k0r3k »

@ aksel
Musisz (prawdopodobnie) dostarczyć wykaz startów do swojego klubu. To zależy od klubu, ale prawdopodobnie nie będzie chciało im się samemu sprawdzać Twoich startów, poza tym nie zależy im na uznawaniu startów z innych klubów, więc to Ty musisz udowodnić, że startowałeś w innych klubach. Ja składałem komunikat który dostałem w innym klubie. Można osobiście lub mailowo.

@marcusling
No nie do końca. Bo na końcu to prezes klubu potwierdza czy masz wymagane starty i przesyła dalej. Prawdopodobnie dlatego, żeby PZSS miał jak najmniej pracy. Klub ma obowiązek weryfikować wymaganą liczbę startów do przedłużenia licencji PZSS. Bez tego nie zaakceptuje wniosku i nie pójdzie dalej do weryfikacji PZSS.
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2018, 14:03 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: hubu79 »

Nie wiem jak dokładnie działa portal i jakie ma funkcje. Przedłużenie licencji zawodniczej na kolejny rok może nastąpić dopiero po tym jak klub już wystąpi o przedłużenie licencji klubowej. Może być tak, że zawodnicy danego klubu będą mogli złożyć wniosek dopiero jak ich klub macierzysty odnowi licencję.
To takie gdybanie ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że tak to w systemie może być ustawione.
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2018, 13:56 przez hubu79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: arturo111 »

Czy naprawdę wierzyliście w to , że ktoś nam coś ułatwi tworząc ten portal PZSS ? :roll:
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: s1k0r3k »

arturo111 - nie, my wiemy, że to wszystko ma ułatwić pracę leniom z PZSS.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: KG92RS »

arturo111 pisze: ktoś nam coś ułatwi tworząc ten portal PZSS ? :roll:
Cóż, patenty ostatnio zaczęły przychodzić w dwa tygodnie po egzaminie, a nie w trzy miesiące. Więc pewien postęp jest. Z licencjami pewnie będzie podobnie. Wyraźnie widać, że PZSS nie ma doświadczenia we wdrażaniu systemów informatycznych... Cierpliwości...
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: gregg »

Według wytycznych pzss na szkoleniach - wnioski papierowe i tak trzeba jeszcze składać do klubów w tym roku. Potrzebny jest podpis prezesa wzss i wtedy idzie zbiorczy papierowy wniosek do pzss. Pozniej na swoim profilu klikamy we wniosek o licencje na 2019 a prezes (czy wyznaczona osoba) z klubu w systemie pzss zaznacza kto ma dostać licencje i wtedy robi zbiorczy przelew. Podobno wnioski o licencje maja działać od 10.11.2018. Nie wiem jak wyglada sytuacja z osobami, gdzie kluby nie beda miały jeszcze licencji klubowej. Podejrzewam ze opcja przedłużenia licencji bedzie wtedy zablokowana.
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2018, 15:00 przez gregg, łącznie zmieniany 1 raz.
miszelin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 25 września 2018, 22:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: miszelin »

Witam. Ja wniosek o licencję (pierwszą) na 2019 złożyłem przez system wczoraj, czyli 1 listopada. Podpisany oryginał trzeba według systemu dostarczyć do klubu.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: lto »

To by potwierdzało hipotezę, że wniosek zobaczą tylko członkowie klubów, które już otrzymały licencję na 2019 rok.

A to dostarczanie papierowej wersji do klubu to jakiś absurd, po co był ten cały wspaniały system?
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: JAC72 »

Jestem świeżo po złożeniu wniosku w Legii. Kwity składałem tradycyjnie, natomiast gdy naprawią stronę w PZSS, po zalogowaniu się zaznaczamy nasze dyscypliny i klikamy "złóż wniosek". Na tym koniec. List na Berdyczów wysłany (dlaczego "na Berdyczów"? - ponieważ wg informacji z Legii, aplikacja nie ma funkcji powiadomienia o przedłużeniu licencji i nasz elektroniczny wniosek pozostanie bez widocznego odzewu na naszym panelu w PZSS lub w postaci maila zwrotnego). Plastik i tak otrzymamy z klubu. Podobno będzie możliwość wydrukowania decyzji o przedłużeniu (która ma być dostępna - także podobno - na naszym panelu) i startowania z nią, gdyby dostawa plastikowej licencji się opóźniała.
JAC72
miszelin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 25 września 2018, 22:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wnioske o liecencję na rok 2019

Post autor: miszelin »

Ja w systemie mam status: "Złożony - nowa licencja. Oczekiwanie na decyzję klubu" :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”