WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

Minor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 00:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Minor »

A który z obecnych w loży był taki elokwentny?;) Wystarczy, że powiesz gdzie siedzi to reszta będzie wiedziała.
Bo tu już nawet nie chodzi o to czy muszą czy nie, ja mam wątpliwości czy muszą zgodnie z jednym z wczesniejszych moich postów (ale sie nie mogę zebrać wysłać jakiegoś zapytania sensownego)
tylko, o podejście do tematu, bo jeśli spełniasz ustawowe przesłanki to ty masz prawo broń posiadać jeśli tylko chcesz, a nie przywilej.
Reasumując można wybrnąć z takiego pytania z twarzą, albo nie podołać temu trudnemu zadaniu.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 15:30 przez Minor, łącznie zmieniany 1 raz.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

Pewnie pan Michał albo pan Marek.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2022, 15:35 przez ubejane, łącznie zmieniany 2 razy.
SP7MM
Awatar użytkownika
yedrek1978
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 12:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: yedrek1978 »

Pokój po prawej od wejścia. Ale to nie był pan Marek ani Michał, tylko pani.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 20:53 przez yedrek1978, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Pabcio »

yedrek1978 pisze:Pokój po prawej od wejścia. Ale to nie był pan Marek ani Michał, tylko pani.
To chyba kolegę widziałem dzisiaj, lekko podłamanego :P. Z tej pani to niezłe ziółko swoją drogą, takie mam wrażenie. Ja odebrałem decyzje sport i kolekcję, ale nie było tego pana co upierał się, że decyzja i promesy muszą być z podziałem tylko inny, w sumie jeszcze milszy. Na zaświadczenia poczekam prawdopodobnie do czwartku (sezon urlopowy i takie tam).
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 22:15 przez Pabcio, łącznie zmieniany 1 raz.
grandtom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 31 października 2018, 22:35
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: grandtom »

Witam wszystkich!

Skoro mowa o formalnościach w łódzkim WPA... to może ktoś zetknął się już z podobną sytuacją i będzie w stanie mnie oświecić.

Otóż...
Mam adres stałego zameldowania w innym województwie. Mieszkam w województwie łódzkim (wynajęte lokum) i nie mam meldunku tymczasowego. Należę do klubu w woj. łódzkim. Zamierzam nadal tu mieszkać i, siłą rzeczy, przechowywać broń w wynajętym miejscu zamieszkania.
Lada dzień będę składał wniosek do łódzkiego WPA.

1. Powinienem spodziewać się problemów?
2. Czy przy badaniach lekarskich można podać adres zamieszkania niezgodny z miejscem stałego zameldowania?
3. Czy we wniosku mogę podać adres obecnego miejsca zamieszkania zamiast zameldowania? Miejsce to jest obecnie miejscem mojego stałego pobytu (mimo braku zameldowania)...
4. Czy miejsce wywiadu środowiskowego zostaje określone na podstawie adresu we wniosku, czy raczej WPA szuka miejsca wykorzystując PESEL petenta (lub coś w tym rodzaju)?

Ustawa mówi o miejscu stałego pobytu, nie ma nigdzie wzmianki o zameldowaniu.

Z góry wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi i uwagi.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

Ja miałem podobną sytuację i problemów nie było żadnych.
Zameldowany jestem w miejscu A, a mieszkam w miejscu B gdzie trzymam broń(nie mam tu żadnego meldunku "tymczasowego")
Na oba adresy był wysłany dzielnicowy.
WPA dostało dwa "wywiady"
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2018, 00:21 przez ubejane, łącznie zmieniany 1 raz.
SP7MM
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

Podajesz adres miejsca stałego pobytu. Ten adres nie musi mieć nic wspólnego z jakimkolwiek meldunkiem.
We wniosku nawet nie musisz podawać adresu zameldowania -> ja nie podałem (fakt, że inne WPA) i nikt nawet o to nie zapytał.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Rozróżnić można z grubsza:
- adres zameldowania / stałego pobytu (niekoniecznie musi być tym samym)
- adres zamieszkania
- adres do korepondencji
...i to mogą być 3 różne adresy.

Postępuj logicznie i zgodnie z przepisami.
Musisz posiadać adres stałego pobytu - masz? podajesz jaki on jest
Chcesz aby kontaktowali się z Tobą pod innym adresem? Podajesz adres do korespondencji / kontaktu
Pytają gdzie będziesz przechowywał broń? Oczywiście w szafie klasy co najmniej S1
itp. itd.

PS zameldowania można nawet nie mieć, tzn niby jest obowiązek, ale... brak jest kar za jego brak tak więc ekhm... ;) (z łatwością znajdziesz przepisy na ten temat)

Także spokojnie i logicznie.
grandtom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 31 października 2018, 22:35
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: grandtom »

Dzięki za Wasz wkład w spokój mego ducha :)
Oczywiście podzielę się wieściami z „frontu”.
Awatar użytkownika
kalosh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 21:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: kalosh »

Cześć.
WPA Łódź na wniosek o wydanie pozwolenia (kolekcja, sport, szkoleniowe; 10, 6, 10) wysłała wezwanie do uzasadnienia ilości sztuk do szkoleniowego. Żądają następujących wyjaśnień:
1. Jakie rodzaje broni, kalibry, jaką dokładnie bronią jestem zainteresowany.
2. Kogo zamierzam szkolić
3. Jakiego rodzaju szkolenia
4. Jakie walory techniczne posiada strzelnica, z której chcę korzystać.

Pachnie mi to pozwoleniem z podziałem. Mam parę wątpliwości też co do powyższych punktów.
ad1. "Jaką dokładnie bronią" - czy chodzi im o modele broni?
ad2. Chcą nazwiska?
ad4. Co to są walory techniczne? Nie wystarczy że strzelnica posiada regulamin regulamin strzelnicy, który jest zatwierdzony przez wójta (burmistrza, prezydenta)? Mam tutaj wypisać że ma kulochwyty itp?

Wezwanie:
Obrazek

Moja odpowiedź (jeszcze nie wysłana, także proszę o jakieś wskazówki, zwłaszcza o uzasadnienie o ilość i rodzaje).
W związku z wezwaniem, datowanym na dzień 23 listopada 2018 roku, wyjaśniam co następuję.
Sport strzelecki to wiele konkurencji, m.in:
Kcz50m10L: Karabin centralnego zapłonu, 50m, 10 strzałów leżąc, tarcza TS/2
Kcz100m10L: Karabin centralnego zapłonu, 100m, 10 strzałów leżąc, tarcza TS/2
Kcz300m10Loptyk: Karabin centralnego zapłonu z optycznymi przyrządami celowniczymi, 300m, 10 strzałów leżąc, tarcza TS/2
Ksp50m10L: Karabin sportowy, 50m, 10 strzałów leżąc, tarcza Ksp
Pcp25m5: Pistolet czarnoprochowy, 25m, 5 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Pcz10: Pistolet centralnego zapłonu, 25m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Pdowolny50m10: Pistolet dowolny, boczny zapłon, 50m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Pkiesz10m10: Pistolet kieszonkowy, kaliber do .380, 10m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Pm25m10: Pistolet maszynowy strzelający ogniem ciągłym lub pojedynczym, 25m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Psp10: Pistolet sportowy, 25m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Rcz25m6: Rewolwer centralnego zapłonu, 25m, 6 strzałów stojąc, tarcza TS/2
RczDAO25m6: Rewolwer centralnego zapłonu DAO, 25m, 6 strzałów stojąc, tarcza TS/2. Bez ręcznego napinania kurka przed strzałem, Double Action Only.
Rsp25m6: Rewolwer bocznego zapłonu, 25m, 6 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Strzelba5: Strzelba gładkolufowa, 25m, 5 strzałów stojąc, breneka, tarcza TS/2
Trap10: Strzelanie do 10 rzutków, zgodnie z regułami Trapa. Wynik = ilość zestrzelonych rzutków

Zaprezentowanie ich klientom oraz przygotowanie osób do brania udziału w tych (oraz innych) konkurencjach sportowych, wymaga posiadania różnego rodzaju broni o różnych kalibrach. Dodatkowo prowadzenie szkolenia praktycznego dla więcej niż jednej osoby, w tym samym czasie (co jest oczywistym rozwiązaniem logistycznym w przypadku grup), wymaga większej ilości egzemplarzy broni (np. 4 pistolety lub karabiny dla 4 osób strzelających na raz). Na dzień dzisiejszy jestem w stanie powiedzieć że na 10 sztuk wnioskowanej broni przypadnie kilka pistoletów, karabinów i strzelb gładkolufowych. Żeby szybko reagować na ciągle zmieniający się rynek potrzebuję dużej dozy elastyczności w wyborze broni do zakupu, więc proszę o wydanie pozwolenia bez dzielenia ilości na poszczególne ich rodzaje.

Zamierzam poszukiwać klientów głównie przez marketing internetowy, więc spodziewam się klientów w postaci osób fizycznych, jak również zorganizowanych grup wyrażających zainteresowanie sportem lub tematyką strzelecką. Zamierzam obsługiwać imprezy firmowe (lub innych organizacji) wyrażających chęci w zakresie strzelectwa sportowego.
Szkolenia które zamierzam prowadzić będą przygotowywały kandydatów do uzyskania patentu strzeleckiego, licencji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, jak również do udziału w konkurencjach strzelania statycznego i dynamicznego (m.in do konkurencji wymienionych powyżej).
Strzelnice na których zamierzam prowadzić szkolenia będą miały regulamin zatwierdzony przez wójta (burmistrza, prezydenta), więc będą spełniały wystarczający i konieczny warunek do uprawiania na ich terenie sportów o charakterze strzeleckim. Nie zamierzam wiązać się z jedną strzelnicą. W razie potrzeby będę dojeżdżać do klientów w całej Polsce. Nie wykluczam otwarcia własnej strzelnicy oraz rozszerzenia wnioskowanej ilości, jeżeli pojawią się ku temu odpowiednie przesłanki.
Jestem otwarty na propozycje i Wasze wskazówki.
Czy jeżeli dostałem wezwanie do wyjaśnienia tylko kwestii związanych z pozwoleniem szkoleniowym, to znaczy, że nie mają zastrzeżeń do sportu i kolekcji?
Pozdrawiam, Dawid.
• Pneumatyczna: HW-40, Tau-200
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że niektóre WPA odmawiają wydania pozwolenia szkoleniowego, w oparciu tylko o prowadzącego strzelanie i żądają papierów instruktora. Potem trzeba się z nimi kopać...
Zatem, jeśli nie masz instruktora, to rozważ, czy - w kontekście pozwolenia szkoleniowego - warto wspominać o szkoleniu sportowym. Bo zaraz zaczną wyciągać pisma z PZSS. Może lepiej byłoby skupić się na innych szkoleniach?
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Możesz wymyślić nawet "strzelectwo akrobatyczne" i napisać, że posiadasz wiedzę i umiejętności w tym zakresie - i nie mają jak tego podważyć. Znajdziesz tu na forum wpisy o deregulacji zawodu Instruktora. A co do uzasadnienia to odpisz ogólnie i lakonicznie, że regulamin, który jest zatwierdzony świadczy o tym, że strzelnica spełnia wszelkie wymagania, a klienci to np chętni cywile czy coś.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Łódź

Post autor: carambas »

kalosh pisze: Jestem otwarty na propozycje i Wasze wskazówki.
Czy jeżeli dostałem wezwanie do wyjaśnienia tylko kwestii związanych z pozwoleniem szkoleniowym, to znaczy, że nie mają zastrzeżeń do sportu i kolekcji?
Pozdrawiam, Dawid.
Nie występowałem nigdy o szkoleniowe.

Może lepiej byłoby napisać, że chcesz szkolić zawodników do egzaminóœ na patent, w ramach współpracy z KS Amator? Do takich większych szkoleń niezbędnych jest 12 sztuk broni: 5 ksp, 5 psp, 2 strzelby (pompka i bock). I już masz 12 sztuk broni.

Jak mi napiszesz maila z ofertą szkoleń do patentu, to wyślę Ci pismo, że chcemy współpracować, ale musisz dysponować minimum 12 sztukami broni, bo takie mamy procedury w stowarzyszeniu.
Do tego dopiszesz, że chcesz szkolić komercyjnie dodatkowo i jest uzasadnienie na 15-20 sztuk (wystąp tylko o 10).

Nie pisałbym konkurencji z zawodów korespondencyjnych. To jest trochę bzdura w tym kontekście.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2018, 20:57 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

INFORMACYJNIE dla rejestrujących broń:
łódzkie WPA w środy będzie nieczynne.

Zrobili sobie "dzień bez interesantów"
http://bip.lodz.kwp.policja.gov.pl/KPL/ ... jnych.html
SP7MM
Awatar użytkownika
kalosh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 21:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: kalosh »

@carambas, dzięki. Wyskrobałem pismo do WPA i zobaczymy. Jak jeszcze raz odbiją piłkę to napiszę do Ciebie prośbę o nawiązanie współpracy. Swoją drogą trochę to dziwne, że poszukuję klientów na etapie, na którym nie mogę powiedzieć czym i kiedy będę dysponował:)
• Pneumatyczna: HW-40, Tau-200
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”