Amunicja B-N Michał Sowiński

Moderator: Moderatorzy WBP

salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 8
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: salve76 »

Jedrula pisze:A konkretniej? Bo niewyłapany nabój bez prochu to po części wina strzelającego, takie numery to się zdarzają nie tylko w tej firmie.
Kolego co ty piszesz? Jaka częściowa wina strzelającego? Każdy wyjęty z pudełka nabój mam ważyć, rozcalać? A klient, syn, córka, żona, sąsiad itp itd którzy lądują magazynek i strzelają też muszą mieć specjalistyczne kursy ze znajomości wagi kształtu elaboracji amunicji? Czy też może pokazywać jak wzorcowy nabój wygląda?
W przypadku braku prochu w naboju wina jest ewidentna producenta: Kontrola jakości "leży". I co z tego że i słyszałeś że ktoś tam wystrzelał 5 tyś tej amunicji i się nic nie stało? A ktoś opisuje że widział jako to spłonki wylatały ale się "udało" wyłapać to przy ładowaniu. To ma być norma? No chyba nie.
Bo 1. mogli nie wyłapać, bo właśnie ten 5001 nabój może skutkować tym że Twój klient, syn, córka, żona itp itd zostanie ranny, okaleczony. Albo tylko Twój wymarzony oszpejowany super hiper karabin, pistolet zamieni się w kosztowną kupę złomu.
No a producent? No jak to zawsze..... "Masz Pan dowód że to mój nabój to spowodował?" No nie masz, poza batalią w sądzie przez x lat. I sędzia Ci też powie że to Twoja wina - bo mogłeś nie kupować tej amunicji.
Miłego dnia.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: lotnik »

Jedrula pisze:A konkretniej? Bo niewyłapany nabój bez prochu to po części wina strzelającego, takie numery to się zdarzają nie tylko w tej firmie.
Gdzie tu widzisz winę strzelającego ze w naboju nie ma prochu?
Biorąc nabój do ręki nie jesteś w stanie wyczuć różnicy wagi pomiędzy nabojem z prochem a bez prochu.

Rozumiem ze da się zauważyć przy statycznym strzelaniu ze pocisk nie wyleciał i nie uderzył w tarczę, ale no na zawodach IPSC gdzie biegniesz, i szybko strzelasz dublety to już nie takie proste.
OlekKru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: OlekKru »

No i co ja mam teraz zrobić? Kupiłem setkę .223 Rem tego Sowińskiego, ale nie chciałbym na zawodach IPSC zaliczyć squiba czy zacięcia skutkującego rusznikarnią, karabin też swój raczej lubię.
W aptekach są pudełka na przeterminowane leki.
W sklepach na zużyte baterie.
Gdzie złomować naboje?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: kuras999 »

Ja chętnie przyjmę jak chcesz się pozbyć :)
Trzeba mieć niebywałego pecha żeby uszkodzić w taki sposób karabin. Po squibie karabin nie przeładuje więc od razu wiesz że coś jest nie tak. I jeżeli faktycznie w naboju nie będzie prochu nie chce mi się wierzyć że od samej splonki pocisk zostanie wbity w gwint i przepchnięty tak daleko żeby następny nabój mógł wejść do komory. W naboju musiałoby być trochę prochu ale nie za dużo żeby pocisk nie opuścił lufy i nie za mało żeby popchnąć pocisk.
SAKUL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Rudno (Pomorskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: SAKUL »

OlekKru pisze:No i co ja mam teraz zrobić? Kupiłem setkę
Gdzie złomować naboje?
Jak chcesz je złomować to ja je chętnie przygarnę. Jaka lokalizacja?
Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej
Glock17, SigSauerP226, Browning BuckMarck 22., Ruger AR556, SLR L1a1, Browning HP, Beretta 92 FS
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Spitfire24 »

Jedrula pisze: Po za tym każdy myślący zapyta się jak ja, co się stało bo to że nabój był bez prochu to zdarzyło sie wielu firmom i czymś szczególnym nie jest.
Jedrula pisze:Bo niewyłapany nabój bez prochu to po części wina strzelającego, takie numery to się zdarzają nie tylko w tej firmie.
1. Jeżeli napisałeś to na poważnie to z myśleniem u Ciebie jest bardzo słabo. Nabój bez prochu to WYŁĄCZNIE wina producenta :621: .
2. Podaj kilka przykładów FABRYCZNEJ amunicji bez prochu, bo ja po wystrzelaniu kilkunastu tysięcy fabrycznej amunicji nie miałem ANI JEDNEGO takiego przypadku, a było tego z kilku fabryk.

I o ile 9x19 z firmy B-N jest w miarę ok, to 223 już nie bardzo, bo były już opisywane różne przypadki włącznie z łuską od .222 Rem.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: dziki_pl »

Porozmawiałem z producentem.
Nie było ŻADNEJ reklamacji na tą amunicję a w każdej paczce jest namiar bezpośrednio do producenta.
Amunicja jest elaborowana na maszynie która sprawdza zawartość prochu i w razie braku lub mniejszej ilości zatrzymuje produkcję.
Ponad 90% tej amunicji sprzedajemy my, nie było ŻADNEJ reklamacji czy zwrotu. Producent zapewnia że gdy trafi się reklamacja wymienia całą amunicję i klient dostaje rekompensatę. Nic nie było.

Bardzo dużo głosów jest "ktoś gdzieś, komuś, koledze". Teraz kolejna zasłyszana historia.

Jesteśmy tym zainteresowani bo tą amunicję sprzedajemy, tym bardziej producent. Żadnych sygnałów.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Matrix33 »

Ta amunicja ma jedna zasadnicza wadę - jest słabo dostępna. Udało mi się u Was kiedyś kupić 100szt. .223 Rem. Wystrzelałem wszystkie bez przygód. Na 100m dają wyraźnie inny średni punkt trafienia z Mossberga MMR od GGG, poza tym ok.
Chcę więcej.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: dziki_pl »

Matrix33 pisze:Ta amunicja ma jedna zasadnicza wadę - jest słabo dostępna. Udało mi się u Was kiedyś kupić 100szt. .223 Rem. Wystrzelałem wszystkie bez przygód. Na 100m dają wyraźnie inny średni punkt trafienia z Mossberga MMR od GGG, poza tym ok.
Chcę więcej.
Bierzemy wszystko co dostępne.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Matrix33 »

Nie mam do Was pretensji. Rozumiem, po prostu mam nadzieję, że producent tez czyta to forum :) :one:
fotopaluch1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 10:01
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: fotopaluch1 »

Ja wystrzelałem już kilka tysięcy i nie było nigdy z nią żadnego problemu. Kolega w klubie też używa do strzelania dynamicznego (czyli sporych ilości) - zarówno 9mm jak i 223 i tak samo - zero problemów.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: LARPAK »

Dzisiaj udało mi się zakupić amunicję .45 CP B-N - wydawało mi się, że jest odnośnie niej osobny wątek, ale jakoś nie mogę znaleźć.
W tym wątku występuje tylko jednak wzmianka o tym, że coś będzie...

Ktoś ma link do tego wątku (o ile jest) lub może coś więcej powiedzieć nt. .45 ACP od Sowińskiego?
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: Enderhawk »

Ziomki mają 1911 Tisas'a. Kupują .45 w ilości prawie że hurtowej...
Zero zacięć czy niewypałów. Przetarte na S&B
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 23:13 przez Enderhawk, łącznie zmieniany 1 raz.
mikolajw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 24 października 2015, 03:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: mikolajw »

Raz mi się tylko zdarzyło na jakiś 1000szt. wystrzelanych. Reelaborowana łuska, więc niby można się spodziewać takich zonków raz na jakiś czas.

Obrazek
warzone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 16 października 2017, 10:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja B-N Michał Sowiński

Post autor: warzone »

Wczorajsza sesja z .45 B-N: 6 niewypałów na 12 załadowanych. Na zdjęciu 5 sztuk bo 6 odpalił za 2 razem... Sama radość.

Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”