AR ale tłokowy.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: SpaceDog »

LMT miało dość poważne wpadki... iglice, suwadła.
Na milmagu można poczytać o dostawach do N.Zelandii.

Wymienność luf, to iluzoryczna przewaga - i tak traci się zero choćby przez różnicę prędkości początkowych.
Ostatnio zmieniony 11 października 2018, 13:10 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.
ArtP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 19 lipca 2016, 15:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Legionowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: ArtP »

SpaceDog pisze: Wymienność luf, to iluzoryczna przewaga - i tak traci się zero choćby przez różnicę prędkości początkowych.
Ważne, żeby zero na tej samej lufie trzymało, to i zmianę luf można ogarnąć ;)
Wspomniane wady (NZ) to już jednak zupełnie inna sprawa.
DD5V2, DD M4 V11 PRO, HK MR223, HK USP CS, HK USP45 CT, HK45T, G17 gen5, G20 gen5, Sig Sauer P226 LDC, Sig Sauer P320 X-FIVE Legion, XDM 4.5 .45ACP, Beretta PX4, Fabarm STF12
Matt 84
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 29 października 2016, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: Matt 84 »

Można także rozważyć zakup DI i zainwestować w konwersje z Adams Arms. Takie też zrobili w GunsHelp a ich karabiny zbierają bardzo dobre opinie.
Pozdrawiam
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: Gebel »

Mam 2 szt mk116 , 5 i 6 tys przebiegu. Żadnych problemow.
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: HotDoc »

Był sobie artykuł (w starym "Strzale" 7-8/2015) porównujący Haenella CR223 i V-AR a w tle oczywiście ich pierwowzór czyli HK MR223. Proponuję odszukać i przeczytać, całkiem ciekawe porównanie.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: coolik »

Ja też zachorowałem na ARa tłokowego i długo się zastanawiałem, który wziąć

Od początku mierzyłem w SIG'a 516, bo świetnie mi się z niego strzelało, ale niestety dostępność zamienników łoża na dłuższe mnie zniechęciła
HK MR223 - odstraszyła mnie trochę cena i fakt, że za wszystkie dodatki trzeba sporo płacić, bo to HK
Haenel był długo faworytem, aż z niego nie strzeliłem - strasznie mi nie leżał, jakby wyważony nie tak, i chwyt nie ten - nie było chemii po prostu.
VA-R jest świetnym karabinkiem, ale czas oczekiwania był zabójczy i nie miałem gdzie go przetestować. Warto się przyjrzeć jeśli z dostępnością jest lepiej.
Ja ostatecznie zdecydowałem się na PWS'a MOD2, wziąłem MOD2 do ręki i nie mogłem uwierzyć, że jest tak lekki. Do tej pory sprawuje się świetnie, ale jeszcze nie przekroczyłem nawet 1k ammo.
Sunderlander
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 25 czerwca 2013, 12:21
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: Sunderlander »

Zanim podejmiesz decyzję to przetestuj VA-R'a. Jakość wykonania-POEZJA, użyte materiały-POEZJA. Stosunek jakości do ceny nie do pobicia. Napisz maila (po polsku) do http://www.zbraneostrava.cz i zapytaj o cenę oraz dostępność. Mój był gotowy do odbioru po 14 dniach. Koszt z tłumaczem 7400 PLN, podróży nie liczę bo spędzałem wakacje w pobliżu.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: montrala »

coolik pisze:nie mogłem uwierzyć, że jest tak lekki.
Masa karabinów tłokowych nie wynika z tego że są tłokowe, tylko z tego że mają często cięższe lufy, bo są pierwotnie (w swoim wojskowym wydaniu) przeznaczone do prowadzenia intensywnego ognia (dla porównania M16 i M4 mają zdolność do długotrwałego utrzymania szybkostrzelności praktycznej na poziomie 15-16 strzałów na minutę, HK416 32-35 strzałów na minutę, a FN minimi bez wymiany lufy 39 strzałów na minutę).

A tak przy okazji to HK już nie jest "taaakie drogie", tylko po prostu "drogie" - cena detaliczna MR223A3 już od 9900,- zł brutto ;) (11" i 14'5" - wersja 16,5" jest zależnie od długości łoża 400zł lub 600zł droższa).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: HotDoc »

montrala pisze: A tak przy okazji to HK już nie jest "taaakie drogie", tylko po prostu "drogie" - cena detaliczna MR223A3 już od 9900,- zł brutto ;) (11" i 14'5" - wersja 16,5" jest zależnie od długości łoża 400zł lub 600zł droższa).
Co fakt, to fakt V-AR u nas też potrafi przebić pułap 9000 pln. Szkoda tylko, że MR223 każe na siebie czekać długie mieesiące. Jest jakaś szansa na lepszą dostępność poza e-gunem?
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: ubejane »

Barrett REC7
Cenzin ma jeszcze kilka sztuk
Konstrukcja tłoka mega prosta
SP7MM
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: Piotrek_114 »

Weź pod uwagę POF''a.

Praktycznie wszystko co ważne dostajesz po wyjęciu z pudełka . Obustronny selektor, dźwinia zrzutu zamka i magazynka, dodatkowo rewelacyjny spust drop in i kompensator który w testach zagranicznych jest na bardzo wysokiej pozycji. Regulowany blok gazowy,radiator lufy. Dodatkowo zintegrowana szyna z łożem , po demontażu nie tracisz zera.
Dodatkowo innowacyjnym rozwiązaniem jest Roller Cam Pin ( możesz pooglądać na yt ) Z rzeczy która mi osobiscie bardzo leży w pofie to fakt, że tłok jest oddzielony od suwadła. Dodatkowo fajnym rozwiązaniem jest mały walec który znajduje się przed tłokiem zbierając jednocześnie największe obciązenia( i temperature) i syf - doczyszczenie tłoka po strzelaniu to dosłownie przetarcie mokrą chusteczką.


Miałem PWS'a zmieniłem na Pofa, w pofie podobnie jak w HK tłok nie jest zintegrowany z suwadłem jak to jest w pwsie. Mnie osobiście to strasznie irytowało i w rozkładaniu, i w czyszczeniu. W PWSie tłok porusza się kanale który jest bardzo ciężki w doczyszczeniu. Fakt faktem konstrukcja jest raczej niezawodna ale słyszałem też już o kilku przypadkach rozdętej lufy w pwsie - raczej nie wrócę do pwsa.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: Gebel »

To rozdęcie lufy jest wina lufy czy amunicji? :-/

Osobiście znam jeden przykład rozdeciochy w PWSie i problem wynikł ze złej elaboracie. Pomimo tego lufa trzymała skupienie na 100 m.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: oscyp »

coolik pisze:Ja też zachorowałem na ARa tłokowego i długo się zastanawiałem, który wziąć

Od początku mierzyłem w SIG'a 516, bo świetnie mi się z niego strzelało, ale niestety dostępność zamienników łoża na dłuższe mnie zniechęciła
HK MR223 - odstraszyła mnie trochę cena i fakt, że za wszystkie dodatki trzeba sporo płacić, bo to HK
Haenel był długo faworytem, aż z niego nie strzeliłem - strasznie mi nie leżał, jakby wyważony nie tak, i chwyt nie ten - nie było chemii po prostu.
VA-R jest świetnym karabinkiem, ale czas oczekiwania był zabójczy i nie miałem gdzie go przetestować. Warto się przyjrzeć jeśli z dostępnością jest lepiej.
Ja ostatecznie zdecydowałem się na PWS'a MOD2, wziąłem MOD2 do ręki i nie mogłem uwierzyć, że jest tak lekki. Do tej pory sprawuje się świetnie, ale jeszcze nie przekroczyłem nawet 1k ammo.
pozwolę sobie poniżej zacytować Twoją odpowiedź do mnie w innym wątku jeszcze przed dokonaniem tego wyboru:
coolik pisze:A co do samego wyboru broni z systemem tłoka zewnętrznego to wielkiego wyboru nie ma. Jestem na progu podjęcia takiej decyzji dla siebie.
Rozpatrywałem w kalibrze 223 (w kolejności mniej więcej popularności w Polsce):
Haenel CR223 - strasznie mi nie leży w dłoni, jakoś tak dziwnie wyważony dla mnie :( Do tego średnio kompatybilny z platformą AR, ma więcej wspólnego z H&K - poszukaj było sporo na forum o nim. Cena ~8k
Sig Sauer 516 - naprawdę spoko karabin, znów problem, że z wymianą łoża może być problem jakbyś chciał. Mi się osobiście średnio podoba bo lubię takie z długim łożem ;). Cena ~8k
H&K MR223 - bardzo fajny karabin i montrala może wszystko CI na jego temat napisać. Problem ten sam co z Haenelem - średnio kompatybilny z częściami od klasycznych ARów. Cena ~11,5k
VAR - możesz sobie złożyć taki jak chcesz, mi bardzo dobrze się z niego strzela. Trochę mało info, ale raczej pozytywne. Cena ~10k zależy do tego co tam sobie wybrałeś, żeby w nim mieć.
PWS MK116 MOD1/MOD2 - Bardzo dobre opinie, ale jeszcze z niego nie strzelałem. Podobno lekki i niezawodny. W Polsce ciężko dostać, dostępny w Best Hunters w Wawie. Cena za MOD1 ~8 z hakiem, MOD 2 ~11k
POF P415 - Nie strzelałem, mało popularny, ale jak już ktoś kupił to raczej nie narzeka. Cena ~12k

Ja w tej chwili najbliżej PWSa jestem, tylko nie wiem której wersji, bo MOD 2 kasy trochę kosztuje.
Generalnie czeka Cię sporo czytania forum :)
Sam do tej listy dorzuciłem jeszcze Stag 8 i Stag 8SC, ale już raczej niedostępne.

PS - ja jeszcze nie wybrałem :D nadal kusi mnie najbardziej ten VAR, ktoś tym handluje u nas w ogóle czy tylko wycieczkowo?
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: Matrix33 »

V-ARa widziałem w ofercie kilku co najmniej sklepów, Colt Wrocław na pewno, choć nie wydaje mi się, żeby leżał tam na półce. Zdaje się, że Advance Arms też tym handluje i choć są z Pomorza to oferowali dowóz.
Ja zdecydowałem się na PWSa.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AR ale tłokowy.

Post autor: montrala »

HotDoc pisze:Jest jakaś szansa na lepszą dostępność poza e-gunem?
Przychodzą transzami. Taki urok systemu produkcji w HK gdzie jest bardzo duży asortyment robiony na małej liczbie linii produkcyjnych.

Z tego co wiem to obecnie są dostępne od ręki MR223A3 14,5" i 16,5".
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”