TROY INDUSTRIES w Cenzin

Moderator: Moderatorzy WBP

poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: poeta »

Bo lufę ma 12,5'' a zrobić faktor na takiej lufie to trzeba ciężkie pociski czytaj drogą amunicję. A znowu krótka lufa+ ciężki pocisk większy opad na 300m i tak w koło, Pozatm lufa mogła by być pływająca a nie jest w tym przypadku, po trzecie to nie mam wymiarów ale to coś na końcu lufy jest bardzo długie a kategorii standard jest ograniczenie do długości kompensatora.
Też uważam że do ipsc to kiepski wybór, ale karabin fajny
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: Spitfire24 »

Nie spojrzałem na specyfikację, faktycznie 12,5 to trochę mało.
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 22:51 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: GrzegorzZ »

Panowie, to jest replika wersji M16 używanej przez SOG\Zielone Berety w Wietnamie pod koniec lat 60tych... to nigdy nie miało być do IPSC, nie po to producent nad tym pracował. To jest typowy karabinek do kolekcji, tak też producent go reklamuje. Przecież oni nawet powielili ograniczenia pierwoworu, by karabinek był jak najwierniejszy. :wink:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: montrala »

poeta pisze:Bo lufę ma 12,5'' a zrobić faktor na takiej lufie to trzeba ciężkie pociski czytaj drogą amunicję. A znowu krótka lufa+ ciężki pocisk większy opad na 300m i tak w koło,
Ja strzelam z lufy 11" (do 300m jak na razie) i korzystam z amunicji Hornady Steel Match 75gr HPBT (https://sklep.hubertusprohunting.pl/am- ... 80261.html). Jest niewiele droższa niż ta sama amunicja w wersji 55gr i tańsza (jak ostatnio sprawdzałem) od 63gr Geco (które też powinno mieć faktor). Z mojej lufy mam faktor około 178 (V0=724m/s).

Co to opadu na 300m, to dużo zależy od tego jak ustawisz sobie zero. Ja mam obecnie zwykłe zero na 100m, co przekłada się na 62cm opadu na 300m (co nie jest problemem mam lunetę Kahles K16i 1-6x ze znakiem umożliwiającym odkładanie poprawek). Ale jak będę miał okazję to chcę zmienić zero na ok. 211m (pierwsze zero 29m). To przy tym naboju i tej lufie pozwala na trajektorie z punktem trafienia +-10cm od punktu celowania do 240-250m i około 35cm opadu na 300m. Do strzelań IPSC to zupełnie wystarczy.

Co do urządzenia wylotowego to ograniczeniem jest długość 90mm, ale nie całego urządzenia, tylko od wylotu lufy to końca urządzenia wylotowego, a nie długość całkowita urządzenia wylotowego. Twoje powinno mieć długość całkowitą ok. 110mm, więc jest szansa że długość pomiarowa będzie mniejsza od 90mm.

Masz fajny karabin i postaraj się z niego wycisnąć to co możesz i dobrze się bawić.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: Jedrula »

Autorowi wątku szczerze polecam Mossberga MMR Pro
Moim zdaniem najbardziej sensowny wszystko mający entry level.
Jedyne co jest takie se to kolba.
Taki karabin uniwersalny, tarczowa leci bez problemu powyżej 90p z zwykłego GGG, a i dynamikę obrobi bez problemu, system gazowy karabinowy więc odrzut bardzo mały.
Pozdrawiam
Jędrzej
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: poeta »

Oczywiście że się da, ale sam zauważ że dużo kombinacji przy tym, poza tym byłem w tym roku na MP IPSC nie było karabinów krótszych niź 16'' i nie jest to przypadek no był jeden właśnie z HK 11'' ale poleciał od razu PK po sprawdzeniu na chrono a miał amunicję 68gr. Trochę głupio zapłacić wpisowe 500zł i na pierwszym torze wyleciał z konkurencji.
Ostatnio zmieniony 11 października 2018, 13:44 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: montrala »

poeta pisze:był jeden właśnie z HK 11'' ale poleciał od razu PK po sprawdzeniu na chrono a miał amunicję 68gr.
Co to za amunicja była? Musiała mieć mniej niż 672m/s przy pocisku 68gr. To wolniej niż moje Hornady Steel Match 75gr (724m/s), które wcale nie jest mocno naładowane.

Wojskowe 62gr (M855) mają z lufy 11" faktor ponad 160 przy prędkości ok. 792m/s. Żeby było poniżej 150 to musi mieć mniej niż 737m/s, a to bardzo wolno na 62gr z takiej lufy.

Z tego artykułu też wynika że fabryczna amunicja dobrej firmy, zarówno 62gr jak i 68gr, nie powinna mieć żadnego problem z faktorem z lufy 11"

https://rifleshooter.com/2015/12/223-re ... -6-inches/

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 października 2018, 13:55 przez montrala, łącznie zmieniany 2 razy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: poeta »

Strzelił pierwszy tor poszedł z ciepłą lufą i tak wyszło, świerzak za rok przyjedzie z karabinem DI 16'' albo 18'', z całym szacunkiem do karabinu HK ale do IPSC to się w ogóle nie nadaje z lufą 16,5'' jest ciężki jak nieszczęście. Na wojnę tak, do sportu nie zdanie moje potwierdzają zawody w europie gdzie takiego nie uświadczysz
OlekKru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: OlekKru »

Spitfire24 pisze:A dlaczego się wg ciebie do IPSC nie nadaje ? Oczywiście pomijam temat spustu, bo mill-spec jest do wywalenia na dzień dobry.
Otóż jest to replika i posiada na końcu lufy rurkę imitującą moderator. Rurka owa jest uważana za urządzenie wylotowe, a że ma długość ponad 11 cm, wyrzuca mnie do IPSC klasy OPEN. W klasie STANDARD długość urządzenia wylotowego nie może przekraczać 9 cm
W Openie, dobrze mieć kolimator. I tu następny problem: carry handle. Weź tu kup podstawę pod celownik na rączkę w Polsce. Kupiłem aluminiową od ASG za 12 zł, tylko taka była od ręki. Badziew kiwa się na boki. Na krzyżackim brownellsie taka podstawa jest za 65 EUR plus przesyłka. A czy jak wydam te kilka stów, to na pewno będzie ta podstawa perfekcyjna?
No i szafę mam za płytką...
Porażka za porażką.
Karabin, jak przedmówcy zauważyli, jest raczej kolekcjonerski, więc zmiana "moderatora" odpada. Bo jakże to montować wieśniacki spoiler do klasycznego dużego fiata z chromami?
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: GrzegorzZ »

Urządzenie wylotowe w Troy'owskim XMie nie jest łatwo wymienialne, trzeba do tego dobrze wyposażonego zakładu rusznikarskiego - ale Panowie z Gunshelp'a słyszałem, że na pewno sobie poradzą.

Gwint w Troyowskim XM jest zgodny z oryginałem - 1-12, więc jest przeznaczony do strzelania lekką amunicją.

Inna sprawa, że szkoda przy nim kombinować - to replika bardzo charakterystycznego karabinka, który ma za sobą naprawdę fajną historię bojową. Stał się symbolem amerykańskich sił specjalnych na dłuuuugi czas, tak samo zresztą jak różnego rodzaju "czarnych" operacji. Szkoda przy nim grzebać, by go "utaktyczniać" - do tego są inne, zdecydowanie lepsze opcje. :wink: .
Dokupiłem sobie replikę starego celownika Colta 4x20 na rączkę (używany w Wietnamie przez członków SOG) i tyle mi wystarczy.

Jak będę miał zbytek pieniędzy, to na pewno zakupie też drugi karabinek od Troy'a, celujący w retro klimaty - M16A2 SFOD-D Carabine.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: ubejane »

Tak a'propos "krótkiej lufy" i factora to ja mam 11,5" i np GGG 55gr(~860m/s) oraz Geco 63gr(~788m/s) trzymają faktor.
Z innej dostępnej ammo trzymającej factor przy, krótkiej lufie:
SteelMatch 75gr(~730m/s) ale mi strasznie "sieje"
GGG Sierra 69gr(~749m/s) za droga :-)
Ostatnio zmieniony 12 października 2018, 11:11 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
SP7MM
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: poeta »

Nie wiem jak mierzycie, ale ja tak jak na zawodach 10 szt jeden za drugim i średnia
Na 16'' Hornady Steel Match 55 gr ma 149- 150 czyli dość niebezpiecznie GGG bez problemu Fiocchi to tanie też ma kłopot
Przy 18'' nie ma żadnych problemów

poza tym na tej tabelce wyżej tylko na jednej amunicji 55gr mają faktor więc to tylko potwierdza kiepski faktor na 11''
Ostatnio zmieniony 12 października 2018, 08:44 przez poeta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: montrala »

ubejane pisze:SteelMatch 75gr(~730m/s) ale mi strasznie "sieje"
Ciekawe, bo ja mam raczej dobre doświadczenia z tą amunicją. Jaki karabin z jakim skokiem gwintu?
poeta pisze:Nie wiem jak mierzycie, ale ja tak jak na zawodach 10 szt jeden za drugim i średnia
Na 16'' Hornady Steel Match 55 gr ma 149- 150 czyli dość niebezpiecznie
Coś chyba to chrono na tych zawodach było niesprawne. Na Hornady Steel Match 55gr miałem faktor 149/150 na lufie 14,5" (akurat opublikowałem kompletne dane tutaj: http://montrala.blogspot.com/2014/05/cu ... d-bad.html). Przy lufie 16,5" miałem spokojnie faktor 157 (874m/s). Widziałem problemy z faktorem w lufie 16,5" przy lżejszej amunicji 50gr, ale nie przy 55gr.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
zwierzu90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:44
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: zwierzu90 »

OlekKru pisze: Dopiero po fakcie się dowiedzałem, że barnały na lufę motzno niezdrowe. To tłumaczy, dlaczego w sklepie na magazynie zalegają.
To ciekawe...
- skąd takie info że zżerają lufę? To info dotyczące tego konkretnie modelu troya?
- gdzie zalegają na magazynie? :D wszędzie tam, gdzie są racjonalnie wycenione, barnaul 223 62gr widziałem w dostępności "przechodnio" niż żeby czekały na kupca
pozdrawiam
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: TROY INDUSTRIES w Cenzin

Post autor: montrala »

zwierzu90 pisze:To ciekawe...
- skąd takie info że zżerają lufę?
Pociski ze stalowym płaszczem bardzo szybko niszczą lufę, nawet chromowaną. W przypadku pistoletów gdzie pocisk jest dość wolny to jeszcze jakoś ujdzie (zwłaszcza jeśli lufa poligonalna). Przy kalibrze .223, godzie mamy mały i bardzo szybki pocisk, który na "dzień dobry" nie jest szczególnie przyjazny dla gwintu efekty widać szybko.

W Lucky Gunner zrobili test na zupełnie co innego, ale właśnie przy okazji bardzo ładnie im to wyszło.

(Wolf i Brown Bear to rosyjska amunicja ze stalowym płaszczem, tak jak sprzedawany u nas Barnaul)

Obrazek

https://www.luckygunner.com/labs/brass- ... ased-ammo/
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”