Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: r2d2 »

ImTheOne pisze:Mam własną działalność, świadczę usługi różnym klientom, często faktury zaokrąglam w dół do równej kwoty, rabat 5% u mnie to coś normalnego. Mówię o kwotach rzędu kilkuset złotych na fakturze. Klienci są zadowoleni, wracają po więcej. Nie czuję się jakbym był sprzedawcą w Marrakeszu, nie mówię klientom "Rabat? Obrażasz mnie, moją żonę, moje dzieci i moich przodków"...
Nic takiego nie twierdze ale obrażanie sie za to że ktoś nie udzielił ci rabatu to co innego.
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: oscyp »

gregor40 pisze:(3 tysiące to nie są drobne za szalet...)
Uwierz mi, że dla większości handlarzy bronią 3k PLN to właśnie drobne za szalet... a prawdziwą kasę robią albo na rynku wojskowym, albo jeśli na cywilnym to np. z myśliwymi co biorą nieraz samą optykę za 30k PLN, więc jak wpadasz po jakąś cezetę to nie jesteś traktowany jak zamożny klient. A swoją drogą wszyscy wiemy (albo może i nie wszyscy?) jakie sprzedawcy mają marże na broń ale uważam, że ani sprzedawca nie powinien się obrażać na pytania o rabaty, ani klient jeśli takowego nie będzie.

A traktowanie klientów to osobna historia... pisałem kilka stron wcześniej jak Magnum Poznań na kilka godz. przed umówionym spotkaniem na zakup samego ammo za ponad 2200 PLN poinformował mnie "spotkamy się jak będziesz więcej potrzebował"... :/ Dla mnie to było ch...we, ale oni mają to gdzieś bo i tak nie zbiednieją nawet jak do nich już nie wrócę. I dlatego tak to niestety wygląda czasem.
Karikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 18 września 2018, 09:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Karikus »

Może moje uwagi o sklepach w Warszawie (zakupy marzec 2018).
INCORSA - poszedłem po rewolwer .22, nikt nie prosił o okazanie promesy/pozwolenia, miła Pani podała broń, oglądałem dobre 15 minut, przemacałem całego, nawet pytała czy nie mam jakichś pytań, podpowiedziała co do wyboru amunicji, zakupiłem; później kilka razy byłem po ammo i zbijaki, oglądałem sobie inne sztuki broni (także organoleptycznie), jak najbardziej pozytywnie.
BUOS - poszedłem po pierwszą 9-tkę, nikt nie prosił o okazanie promesy/pozwolenia, a ponieważ ostrzelałem w klubie całą broń krótką i najlepiej leżał mi XDM 4,5` oraz był w moich rękach najcelniejszy (nie licząc Beretty 92FS poza zasięgiem finansowym), toteż przybyłem w konkretnym celu; nawet mi było trochę głupio, bo miły Pan chciał mi pokazać inne sztuki broni, wciskał mi w ręcę, no ale ja wiedziałem czego chcę; poprosiłem tylko o okazanie kilku wersji kolorystycznych, wybrałem czarny ze srebrnym zamkiem, ale ponieważ brakowało tego plastikowego wyciorka, to mi przyniósł inną sztukę, rozebrał, dał pomacać, strzelić kilka razy na sucho no i kupiłem.
ARTEMIX - poszedłem tak pooglądać broń długą, nikt nie prosił o okazanie promesy/pozwolenia, wyszedłem wprawdzie bez niczego, ale bardzo dobre wrażenie pozostało. Współpracują z KNIEJĄ z Krakowa i jak potrzeba, to ściągają od nich.

Co do samej broni - Arminius HW7T .22 - szybko oddany na gwarancję (tyci tyci ruszała się muszka, a po maksymalnym opuszczeniu szczerbinki nie byłem w stanie naciągnąć kurka); wrócił do mnie po 3 tygodniach, wszystko naprawione i działa do tej pory. XDM 4,5` 9mm - zakupiłem do dynamiki, ale z powodu braku funduszy jestem zmuszony strzelać tylko statycznie :(
Gdybym wiedział, że będzie mnie stać tylko na strzelanie 25m to bym zakupił jakiegoś Buck Marka .22 i rewolwer .32 - zapewne w INCORSIE również Arminiusa.
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 20:09 przez Karikus, łącznie zmieniany 1 raz.
tl4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 05 października 2017, 20:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: tl4 »

Ja ze Strefą Celu mam jak najlepsze doświadczenia. Kiedy byłem tam pierwszy raz, nawet nie zapytali o promesy, ja od razu oświadczyłem, że nie wiem, czy kupię (kupiłem). Mało tego, zdjęli ze ściany wszystko, co mieli, także karabiny DD po 10 k za sztukę i wciskali do rąk. To było ponad 2 lata temu, wpadam regularnie.
Mateusz D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 17:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Mateusz D »

POLARMS - dzisiaj otrzymałem broń z opcją dostawy tzw. handel obwoźny :wink: odczucia bardzo ok, kontakt mail, telefoniczny sprawny bez zbędnej zwłoki w miłej atmosferze. Polecam!
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 20:26 przez Mateusz D, łącznie zmieniany 2 razy.
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 9
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: salve76 »

gregor40 pisze:No, ale jednak w takim Krakowie (tam, drobny milion mieszkańców) mamy aktualnie dwa, może trzy sklepy z jaką - taką ofertą.


Kolego Ty się skarżysz? Ty zobacz sobie ile sklepów mamy w Trójmieście (i jaka ich oferta) ... widzisz? A teraz zmień skalę mapy i zobacz jak my mamy wszędzie daleko - Warszawa (4h), Poznania (podobnie). Ba do Bydgoszczy z Trójmiasta za blisko (czas) nie jest (2h).
A teraz obejrzyj na armybazar ilość ogłoszeń z pomorskiego a ile z małopolskiego... jest różnica?
Więc proszę nie narzekaj.
To tyle OT.
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 20:41 przez salve76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Dexter »

Dyskusja o rabatach przypomina kapkę tą o napiwkach, nie sądzicie?
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Spitfire24 »

POLARMS pisze:O! Niesmak. TEGO wyrazu brakowało! Pasowałby jeszcze "absmak" oraz "zdegustowanie". Ale "niesmak" jest najlepszy - nieco bardziej wulgarny, luźny, prostszy, bardziej proletariacki, szerzej znany. Czuje się taki niesmak m.in. w ustach - coś jakby zamiast lizaka ssać nierdzewną śrubę, albo chociaż papiaka ;laughing:

To coś, co czułby każdy normalny widząc przed sobą w kolejce faceta targującego się o darmowego hot doga - "bo wziął przecież 40 litrów E95. CZTERDZIEŚCI!" :piwo:
POLARMS pisze:A u was biją Murzynów!
Rozumiem, że wydaje się wam, że tego typu wpisy są przezabawne i zjednują wam szerokie grono klientów :shock: :roll: ;laughing: .
A wystarczyłoby napisać, że nie udzielamy opustów/rabatów/obniżek ceny bo mamy taki a nie inny model biznesowy. Tylko tyle i aż tyle.

Ja także prowadzę działalność gospodarczą i u mnie w Firmie praktycznie każdy dostaje rabat, nawet przy zakupie równowartości mitycznych 40 litrów E95 a częstokroć poniżej tej ceny. I nikt u nas się nieobraża na klienta, że chce kupić taniej, bo takie są prawa rynku. I albo ktoś chce się do nich dostosować albo nie.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: rzufik1 »

salve76 pisze:
gregor40 pisze:No, ale jednak w takim Krakowie (tam, drobny milion mieszkańców) mamy aktualnie dwa, może trzy sklepy z jaką - taką ofertą.


Kolego Ty się skarżysz? Ty zobacz sobie ile sklepów mamy w Trójmieście (i jaka ich oferta) ... widzisz? A teraz zmień skalę mapy i zobacz jak my mamy wszędzie daleko - Warszawa (4h), Poznania (podobnie). Ba do Bydgoszczy z Trójmiasta za blisko (czas) nie jest (2h).
A teraz obejrzyj na armybazar ilość ogłoszeń z pomorskiego a ile z małopolskiego... jest różnica?
Więc proszę nie narzekaj.
To tyle OT.
Fakt jak się stefmar rozkręci to Małopolskie ginie.....
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Serex »

salve76 pisze: Kolego Ty się skarżysz? Ty zobacz sobie ile sklepów mamy w Trójmieście (i jaka ich oferta) ... widzisz? A teraz zmień skalę mapy i zobacz jak my mamy wszędzie daleko - Warszawa (4h), Poznania (podobnie). Ba do Bydgoszczy z Trójmiasta za blisko (czas) nie jest (2h).
2h to nie tak znowu daleko :wink: Do Slupska za to masz blizej. Co za tym idzie polecam Raj dla Mysliwego. Maja sporo a przypuszczam ze na zachciewajki sciagna co zechcesz. Sciana z dosteona amunicja robi piorunujace wrazenie. Poukladane rodzajami, firmami, gramatura, do tego ceny na wszystkim. Niezle ceny :)
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Enderhawk »

Sklep Czapla w Gdańsku.

Wprawdzie ceny nie są nie-wiadomo-jak-niskie ale bardzo miłe towarzystwo, znają się na swoim towarze, można liczyć na długofalową 'współpracę'.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: gregg »

Co do rabatów...

W Best Hunters Prawie 2 lata temu kupowałem 2 x AR. Napisałem maila, dostałem odpowiedź że są dostępne modele które mnie interesują. Poprosiłem o rezerwację i fv proformę, bo najwcześniej w Warszawie będę mógł być za ok miesiąc. BH przysłało proformę z dużo niższą ceną niż tą podaną na stronie czy we wcześniejszym mailu. Nie prosiłem się o rabaty z tytułu kupna 2 szt. Sami je dali. Zwróciło się spokojnie za paliwo, obiad i jeszcze zostało.
Można - można...
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: gregor40 »

POLARMS pisze:O! Niesmak. TEGO wyrazu brakowało! Pasowałby jeszcze "absmak" oraz "zdegustowanie". Ale "niesmak" jest najlepszy - nieco bardziej wulgarny, luźny, prostszy, bardziej proletariacki, szerzej znany. Czuje się taki niesmak m.in. w ustach - coś jakby zamiast lizaka ssać nierdzewną śrubę, albo chociaż papiaka ;laughing:

To coś, co czułby każdy normalny widząc przed sobą w kolejce faceta targującego się o darmowego hot doga - "bo wziął przecież 40 litrów E95. CZTERDZIEŚCI!" :piwo:
To ja Wam dam jedną radę, którą dostałem od bardzo mądrych ludzi. Dam za darmo (dla wyjaśnienia, bo chyba nie znacie - za darmo, znaczy, że nie musicie mi dawać za tą radę pieniędzy). Prowadząc biznes należy dać klientowi więcej, niż się spodziewa. Wtedy będzie zadowolony i wróci. To może być cukierek dorzucony do paczki. Albo odręczna kartka z podziękowaniem za zakupy. Albo fajny wisiorek z naboju (dziękuję, HalinkaArms). Rynek broni w Polsce się kiedyś zmieni. Może za rok, może za 5. Ci, którzy rozumieją - zostaną. Dinozaury podzielą los dinozaurów.
Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 19 marca 2018, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: KOM »

gregor40 pisze:
To ja Wam dam jedną radę, którą dostałem od bardzo mądrych ludzi. Dam za darmo (dla wyjaśnienia, bo chyba nie znacie - za darmo, znaczy, że nie musicie mi dawać za tą radę pieniędzy). Prowadząc biznes należy dać klientowi więcej, niż się spodziewa. Wtedy będzie zadowolony i wróci. To może być cukierek dorzucony do paczki. Albo odręczna kartka z podziękowaniem za zakupy. Albo fajny wisiorek z naboju (dziękuję, HalinkaArms). Rynek broni w Polsce się kiedyś zmieni. Może za rok, może za 5. Ci, którzy rozumieją - zostaną. Dinozaury podzielą los dinozaurów.
Dobra rada, podpisałbym się dodając jeszcze takie nic nie kosztujące normalne podejście do klienta.
Mój przykład z życia?
Nauczony doświadczeniem żeby zawsze sprawdzić czy to po co mam jechać w środku dnia przez pół miasta w korkach na pewno jest gotowe i na miejscu a przy okazji dać znać że będę danego dnia odebrać towar, zadzwoniłem potwierdzić telefonicznie informacje mejlową że towar już jest na sklepie.
Można było powiedzić "Tak potwierdzam jest, można przyjechać, do zobaczenia"
Ale niestety dostałem wykrzyczaną zj**.. że zawracam głowę i jak jest to znaczy że jest i do widzenia.
Jest różnica?
Pozdrowienia dla sklepu Snajper z Krakowa
mikolajw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 24 października 2015, 03:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: mikolajw »

Magazynuzbrojenia - zawsze miło i tanio

Artemix - atmosfera trochę stypa(zawsze pusto jak jestem) i ceny amunicji wyższe niż magazyn, ale generalnie porządnie i złego słowa na temat obsługi nie mam

4shooter - drogo i nieprzyjemnie, chyba że już jakimś sposobem zaprzyjaźnisz się z właścicielem, bo człowiek zdecydowanie specyficzny jest

Progres - mogę spokojnie polecić

Kaliber - bez problemu można pooglądać i podotykać, nawet rabat fajny dostałem

Strefacelu - co prawda nic nie kupowałem, ale można fajnie pogadać i zobaczyć sprzęt
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”