Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

I jeszcze jedno pytanie - jakie budżetowe lunety (coś do 1K pln, może być używana) macie na swoich nornicach? Ja będe głównie strzelał na 100m, tylko czasem na 200 czy 300, i zastanawiam się, jaką lupkę kupić. Jakieś rekomendacje?
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 października 2017, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: torel »

Czolem,
poszukuje drewnianej osady do M305 najlepiej uzywki bo cena 350 EUR na brownells.de do mnie nie przemawia. Moze ktos ma doświadczenia ze sprowadzaniem z US albo ma na zbyciu drewniana osade.

Drugie pytanie do kolegow o bipod do osady synth. oryginalnej. Ktos przerabial/dorabial jakis dwojnog co by mogl jakies dobre rozwiazanie polecic?
Awatar użytkownika
Tato
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 13 lipca 2016, 18:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Tato »

Ja sprowadzałem oryginał z USA. Generalnie jest bardzo duzy wybór,w zależności od stanu kosztują od 30 do 600 USD. Te najtańsze będą wymagały pracy, ale nie jest to nic czego nie da sie wykonać korzystając z pomocy porad z tego forum. Zajęło mi kilka godzin, efekt jest znakomity, kupowałem tą z czerwonej brzozy.
Teraz chyba najlepszy wybór maja tu: https://treelinem14.com/Wood-USGI-M14-Stocks_c3.htm
Bipod będzie pasował dowolny do baczka, czyli np harrisopodobny.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Chochla »

KudrigY pisze:została tylko sensowna szyna (zdecydowałem się na CASM 2.0) i kompensator / flash hider, bo to co dają chinole w standardzie to jakaś porażka...
Kupiles to juz? Jesli nie a nie spieszy Ci sie jakos super to ja bede chcial sciagac szyne ze Stanow przez kumpla. W zeszlym roku na Black Friday niektore sklepy dawaly konkretne znizki na ten element.
W tym roku Black Friday wypada 23 listopada.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Też się zastanawiałem czy nie poczekać, ale:

- oryginalny flash hider udało mi się kupić używany za 60EUR z przesyłką na egunie, normalnie są tam po 90-100 EUR
- szynę CASM 2.0 kupiłem bezpośrednio od producenta z Kanady, więc za 140+40 CAN plus ew. cło (przesyłka w drodze, może mnie ta wątpliwa przyjemność ominie).

Nie sądzę żebym miał powyższe w black friday. Za to trochę gadgetów (muszka target, etc.) będę kupował z midway usa, na kolegę, i tam to poczekam na promo :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
torel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 października 2017, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: torel »

Tato pisze:Ja sprowadzałem oryginał z USA. Generalnie jest bardzo duzy wybór,w zależności od stanu kosztują od 30 do 600 USD. Te najtańsze będą wymagały pracy, ale nie jest to nic czego nie da sie wykonać korzystając z pomocy porad z tego forum. Zajęło mi kilka godzin, efekt jest znakomity, kupowałem tą z czerwonej brzozy.
Teraz chyba najlepszy wybór maja tu: https://treelinem14.com/Wood-USGI-M14-Stocks_c3.htm
Bipod będzie pasował dowolny do baczka, czyli np harrisopodobny.
Patrzyłem na tej stronie osady ale w opcjach wysyłki maja tylko USA i Canada... Swoją z jakiego sklepu sprowadzałes?
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Enderhawk »

To jak to teraz jest z tymi M305 które (nowe) teoretycznie są zrobione z gorszych materiałów?
Rzeczywiście nie ma sensu patrzeć na sprzęt w tym kierunku?
M14 fajne a alternatywa kosztuje 10k PLN +..
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Chodzi o to, że mają kluczowe elementy z odlewów? Możliwe, że takie wylądowały tylko w Kanadzie. Hate na forach jest u nich znaczący, i sam bym się pewnie w taki wynalazek nie pchał. Pytanie natomiast, czy u nas w ogóle jakiekolwiek nowe są dostępne, bo od jakiegoś czasu o takich w ogóle nie słychać. Zostają stare dobre używki w cenie wyższej lub podobnej do nowych (mowa o cenach sprzed dwóch lat...).

Sam kupiłem używkę, wymieniłem osadę na Archanioła kupionego od kolegi Tato (ku mojemu zdziwieniu szmatławe chińskie "drewno" sprzedało się w kilka dni), i taki zestaw do "zabawy" na 100 metrów jest bardzo fajny. Na więcej to go jeszcze nie strzelałem, bo za bardzo nie mam gdzie, no i w tym sezonie do oswojenia były też inne zabawki :)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
mikolajw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 24 października 2015, 03:27
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: mikolajw »

A ktokolwiek słyszał o planach pojawienia się nowych sztuk M305 w sklepach w Polsce?
Awatar użytkownika
Tato
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 13 lipca 2016, 18:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Tato »

torel pisze: Patrzyłem na tej stronie osady ale w opcjach wysyłki maja tylko USA i Canada... Swoją z jakiego sklepu sprowadzałes?
No, jak każdy prawie sklep w USA. Dlatego musisz zamówić jakimś "tanie zakupy w USA" typu Polamer czy coś. Na tej z której ja sprowadzałem już nie mają.
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

Enderhawk pisze:To jak to teraz jest z tymi M305 które (nowe) teoretycznie są zrobione z gorszych materiałów?
Rzeczywiście nie ma sensu patrzeć na sprzęt w tym kierunku?
M14 fajne a alternatywa kosztuje 10k PLN +..
Dlaczego M305 mają byc zrobione z gorszych materiałów ? Kanadyjczycy uznają je za jedne z lepszych kopii M14.
Enderhawk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 14 października 2017, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Enderhawk »

past pisze:Dlaczego M305 mają byc zrobione z gorszych materiałów ? Kanadyjczycy uznają je za jedne z lepszych kopii M14.
Nie chodzi ogólnieo M305, a o to że w Kanadzie pojawiły się egzemplarze które mają części zrobione z odlewów. Potencjalnie znacznie mniejsza wytrzymałość.
Pytam, bo nie wiem dokładnie które elementy, ani czy teraz każda nowa partia będzie tak zrobiona.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Fotki moje prawie skończonej nornicy (brakuje tylko monopoda pod kolbą i podmianki muszki na matchową...) - wariant "black, sporterized" :)

Obrazek
Obrazek
Jakby ktoś pytał, to rezultat jest amalgamatem części chińskich (sam system, całkiem fajna luneta, bipod, jakaś drobnica), amerykańskich (osada, gwizdek, dojdzie też monopod i inna muszka) i kanadyjskich (montaż CASM 2.0). Z tego pełną cenę zapłaciłem jedynie za monopod, montaż i muszkę - reszta kupiona jako używki, także od ludzi z tego forum! THX Panowie! Wyszła mi z tego bieda snajperka semi-auto, w pełni oszpejowana, za mniej niż 5K pln :)


Ogólnie przestrzelana jedynie na 50m (EDYTA - w wersji z lunetą...), i jest bardzo fajnie, ale muszę w weekend wyskoczyć na coś dłuższego, i może skończy się na czymś dłuższym niż FSO i ich 100m...
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2018, 11:40 przez KudrigY, łącznie zmieniany 2 razy.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

KudrigY pisze:Fotki moje prawie skończonej nornicy (brakuje tylko monopoda pod kolbą i podmianki muszki na matchową...) - wariant "black, sporterized" :)

Obrazek
Obrazek
Jakby ktoś pytał, to rezultat jest amalgamatem części chińskich (sam system, całkiem fajna luneta, bipod, jakaś drobnica), amerykańskich (osada, gwizdek, dojdzie też monopod i inna muszka) i kanadyjskich (montaż CASM 2.0). Z tego pełną cenę zapłaciłem jedynie za monopod, montaż i muszkę - reszta kupiona jako używki, także od ludzi z tego forum! THX Panowie! Wyszła mi z tego bieda snajperka semi-auto, w pełni oszpejowana, za mniej niż 5K pln :)


Ogólnie przestrzelana jedynie na 50m (EDYTA - w wersji z lunetą...), i jest bardzo fajnie, ale muszę w weekend wyskoczyć na coś dłuższego, i może skończy się na czymś dłuższym niż FSO i ich 100m...
daj znać jak jest na 600m bo moja do 300m strzela idealnie , powyżej 600 jest gorzej
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: KudrigY »

Heh, nawet nie ogarniam, czy w okolicy Wawy jest możliwość strzelania na więcej niz 300m... Jakieś wskazówki?
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”