Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Leśny Dziadek »

Gun-Dealer, czyli Paweł jest spoko. Pasjonat, jak my. Ceny troszku z górnej półki, co nie znaczy, że nie da się dogadać jak potrzeba. Ogólnie Leśny Dziadek poleca.
my_key
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 16 kwietnia 2018, 20:40
Tematy: 3
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: my_key »

A ja polecam Progres Broń. Trzeba się nadzwonić i naprzypominać ale koniec końców otrzymałem wymarzoną broń w bardzo dobrej cenie w umówionym miejscu i czasie.
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Thrud »

A mnie, gdy po trzech telefonach, SMS-ie i e-mailu nie dowiedziałem się nawet co dokładnie oferuje Progress (poza jakże odkrywczą informacją "na stronie internetowej nie ma wszystkiego") odechciało się dalszej współpracy. Być może mam błędne wyobrażenie, ale byłem przekonany że sprzedawcy zależy na kontakcie z klientem a nie odwrotnie. Mogę zrozumieć że właściciel jest człowiekiem bardzo zabieganym i w ciągłych rozjazdach. Jednak należałoby się zastanowić nad modelem biznesowym. Albo lokalny sklepik i jedna osoba do obsługi, albo firma działająca na terenie całej Polski z odpowiednią do skali działania obsadą. No cóż, chciałem dać zarobić Polakowi, a zarobi po raz kolejny Niemiec...
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Klochard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 marca 2017, 08:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Klochard »

Ja o wizycie w 4SHOOTER na warszawskim Ursynowie.
Dramat.
Na pytanie czy mógłby mi coś opowiedzieć o karabinku Jack, sprzedawca zażądał pozwolenia. Pominę ton, nie będę drobiazgowy.
Gdy odpowiedziałem, że nie mam jeszcze kwitów dowiedziałem się, że nie mam prawa niczego obejrzeć.
Na moje pytanie, czy patrząc na broń w gablocie łamię prawo (bo to chyba jest oglądanie), "sprzedawca" ponownie podjął wysiłek pozyskania ode mnie pozwolenia.
Najtrudniejsze było dla mnie grzeczne pożegnanie się, bo trzaśnięcie za sobą drzwiami było szalenie kuszące.
Na dziś nie widzę okoliczności, które mogłyby mnie skłonić do ponownej wizyty w tym sklepie.
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1052
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: r2d2 »

Facet prowadzący ten sklep średnio nadaje sie nawet na ciecia przy parkingu blokowym a nie do kontaktów z klientami.
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
Awatar użytkownika
Skraaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 07 września 2014, 14:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Skraaj »

Artemix – wpadłem tylko po amunicję, pierwsza wizyta w sklepie, miejsce bardzo przyjazne kupującemu. Obsługa miła, pomocna i koniec końców wyszedłem z amunicją tańszą niż elaborowane B-N.

Magazyn Uzbrojenia – kilka stron temu miałem niezbyt przychylną opinię, ale muszę ją odszczekać. Raz źle trafiłem ale teraz wracam tam regularnie po pestki. Zawsze w miłej atmosferze.
Awatar użytkownika
loco50
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 15 września 2016, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: loco50 »

@LARPAK oczywiście, że brak rabatów nie jest naganny, ale z punktu widzenia klienta jakiś rabat jest zachęcający do dalszych odwiedzin i zakupów. Ja z pewnością Strefy Celu już nie nawiedzę i pomijam już temat braku zniżki. Pan Sprzedawca potraktował nas mocno z góry jakbyśmy byli tylko jakimiś "apaczami". Może za mało strzelecko wyglądaliśmy, chociaż jestem posiadaczem brody i czapki Taktycznej :-D :-D , a nawet spodni z kieszeniami na udzie :-D .Dopiero jak zaczęła się konkretna rozmowa to była zmiana nastawienia. Tu nie chodzi o to ,żeby chodzić i sępić upusty- jak wydaję 300 czy 500 pln to nie wymyślam. Ale jak parę tysięcy to myślę,że można jakiś bonusik uzyskać.Kilka lat temu Byłem w Kalibrze jeszcze na Łazienkowskiej, nabyłem w drodze kupna HK 45, wyjąłem zwijkę z kieszeni, ściągnąłem gumkę z banknotów :-D a Pan Sprzedawca z kamienną twarzą dołożył za free paczkę ammo.Miłe?Miłe. I jak jestem w Wawie do Kalibra zaglądam.Pół roku temu z tym samym kolegą byliśmy już tym razem na Kolbego zamiarem obejrzenia i kupna Beretty ARX 100 i S&W MP 15 Comp.Od razu był tekst ze strony sprzedawcy, że dostaniemy taki rabat, że opłaci się nam przyjechać z daleka po zakup. To jest kwestia elastyczności i chęci dopieszczenia klienta. Tym bardziej, że konkurencja coraz większa i można kupować u kogoś innego.
.22, 223 REM, 308 WIN, 9 x 19, 357 Mag., 45 ACP, gładka 12
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: LARPAK »

Rabat jest dobrą wolą sprzedawcy, a nie prawem klienta.
Dla Ciebie paczka ammo to już coś (dla mnie też), a są ludzie m.in. tutaj, dla których to obraza!
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2010
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Dexter »

Trochę tego nie kumam. Przychodzę do sklepu po np telewizor i nie oczekuję, że Media Markt da mi na wstępie rabat z 3000 na 2500 czy dorzuci do zestawu nie wiem co :D. Dostałem niedawno rabat na espedy do roweru (stówkę). W sklepie gdzie kupiłem dwa rowery za łącznie kilka ładnych tysięcy i gdzie te rowery od samego początku serwisuję. Sprzedawca sam zaproponował, doceniam. Przy pierwszym zakupie wstyd by mi było w jakimkolwiek sklepie żebrać o stówę upustu i jeszcze potem stroić fochy na forum. Ale i środowisko strzeleckie jest specyficzne i rynek strzelecki jest specyficzny (mam na myśli: jest pop..... ale to nieładnie bluzgać na forum). I strzelcom się pod kopułą przewraca i sprzedawcom :).
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Leśny Dziadek »

Thrud pisze: . Mogę zrozumieć że właściciel jest człowiekiem bardzo zabieganym i w ciągłych rozjazdach. Jednak należałoby się zastanowić nad modelem biznesowym. .
Progress? Ale to jest właśnie taki model biznesowy :)

Bierzesz poprawkę na zabieganie Janka, trujesz mu dupę po dziesięciokroć, a finalnie przyjeżdża do Ciebie z całą paką taniej amunicji. Nie ma nerwów, jest co najwyżej "kurdę, nie przypomniałeś, a ja właśnie jadę z Honolulu do Sacramento, a na magazynie byłem rano"

Oferta (cena, asortyment) rekompensuje wszelkie niedogodności. Amunicyjnie przynajmniej, bo broń to ja kupuję w gruponach (a jakby ktoś był zainteresowany, to robi się właśnie taki maluuuutki gruponik na M16A1)
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: MarcinD »

POLARMS pisze:Czy ktoś próbował:

Proszę Pana, wezmę 40 - może 50 litrów E95. Do tego hot doga, w ciemnym pieczywie, sos łagodny. Ile da Pan rabatu? Jakbym jeszcze kawę brał?
Albo np. przy kupnie samochodu - idziesz od dealera i mowisz mu, ze mu doplacisz, no bo kto to widzial, zeby sie o jakies upusty targowac. Ja sie wprawdzie targowalem, ale ja najwyrazniej jestem Januszem bez honoru. Wprawdzie kupilem u tego samego dealera juz dwa samochody, ale co janusz, to janusz, wiadomo. Jak mieszkania kupowalem, to tez sie targowalem, malo tego, jak sprzedawalem, to kupcy tez sie targowali, same janusze w Polsce. Wyobrazcie sobie, ze jak kupuje wyposazenie calej lazienki w jednym sklepie, to tez pytam o upust, a te dziwadla normalnie mi daja... To samo z kuchnia... A jesli chodzi o MM czy inne wielkie powierzchnie - one zyja w innej rzeczywistosci. Natomiast w mniejszych sklepach z elektronika jak najbardziej da sie targowac, bo chociaz nie praktykowalem, to bylem tego swiadkiem, i nikt sie nie dziwil i nie obruszal. To sie nazywa konkurencja i rynek kupujacego. Ja wiem, ze was to boli...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: specnaz1 »

Klochard pisze:Ja o wizycie w 4SHOOTER na warszawskim Ursynowie.
Dramat.
Na pytanie czy mógłby mi coś opowiedzieć o karabinku Jack, sprzedawca zażądał pozwolenia. Pominę ton, nie będę drobiazgowy.
Gdy odpowiedziałem, że nie mam jeszcze kwitów dowiedziałem się, że nie mam prawa niczego obejrzeć.
Na moje pytanie, czy patrząc na broń w gablocie łamię prawo (bo to chyba jest oglądanie), "sprzedawca" ponownie podjął wysiłek pozyskania ode mnie pozwolenia.
Najtrudniejsze było dla mnie grzeczne pożegnanie się, bo trzaśnięcie za sobą drzwiami było szalenie kuszące.
Na dziś nie widzę okoliczności, które mogłyby mnie skłonić do ponownej wizyty w tym sklepie.
Potwierdzam , obsluga w tym sklepiku to dramat.Za lada stal wysoki facet z wyrazem twarzy ALA KORKI TACZER.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: MarcinD »

Nie, ale probowalem z bronia - dziala, choc byscie nie chcieli. Smutasek, nie?:)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: MarcinD »

Z taka ktorej wy, z waszym sposobem mozdzenia, nie powinniscie miec w rekach, zeby sobie krzywdy nie zrobic:)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: ptaku_1 »

Rabaty czy zniżki szczególnie jak się robi duże zakupy to jedno ale to jest pryszcz jeśli chodzi o obsługę. Ja nie rozumiem sklepów gdzie żeby obejrzeć cokolwiek trzeba się legitymować glejtem. Moim zdaniem takie sklepy tracą klientów bo jak ktoś się interesuje na tyle że przyłazi do sklepu zrobić przymiarkę to ma lub będzie niedługo miał promesę w kieszeni więc takie pytanie jest co najmniej nie na miejscu i stawia klienta od razu w rogu bo jaśnie pan sprzedawca sobie coś wymyśla. Osobiście jak będę robił swoje pierwsze zakupy, wejdę do sklepu z promesą w kieszeni i usłyszę pytanie o glejt to na pewno nie dokonam tam zakupów.
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”