Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
dellos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 października 2006, 01:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: dellos »

Cześć, przeszukałem różne wątki na forum, chciałem się podpytać o to jaką strzeblę wybrać do trap'a czy skit'a? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Kupować nową czy używaną broń? No i jaki budżet jest odpowiedni na przyzwoitą broń do rzutek. Tak by kupić 1 sztukę i skupić się na zabawie a nie poszukiwaniu kolejnej.

Dotychczas bawiłem się bronią czarno-prochową, ale po zebraniu już kilkunastu egzemplarzy, zaczęło mnie to nudzić. Teraz chcę rozpocząć staż w klubie strzeleckim no i później egzamin a po zdanym będę już raczej myślał o własnej strzelbie :)
3xWalker, 2xNavy, Enfield P53, Coach Gun Fostera // Kupię używany FWB P44
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: rzufik1 »

Teraz to zwróć uwagę na staz i terminy egzaminów, bo jak nic masz rok z głowy. Więc poszukiwania strzelby nie mają sensu...a kup tanią ...jest sporo iży po myśliwych za kilka stów. Spodoba się , wtedy kupisz coś na B.... Jednak za rok ceny będą już inne , pewnie sporo wyższe niż teraz. Lubię zapach CP :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
dellos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 października 2006, 01:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: dellos »

A czemu ceny mają być sporo wyższe ??
3xWalker, 2xNavy, Enfield P53, Coach Gun Fostera // Kupię używany FWB P44
Awatar użytkownika
MalyMisio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 15 października 2017, 19:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: MalyMisio »

dellos pisze:A czemu ceny mają być sporo wyższe ??
Wg mnie dlatego, że jest co raz większe zainteresowanie strzelectwem. Widzę to po ilości osób które przystępują do egzaminu na patent
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: rzufik1 »

dellos pisze:A czemu ceny mają być sporo wyższe ??
Taka jakaś dziwna tendencja wzrostową od kilku lat.....
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: babangida »

Ceny już są wyższe niż były parę lat temu, i faktycznie niższe raczej nie będą bo strzelców przybywa.
Ale rady w stylu - kup coś taniego , potem poszukasz lepszej- są idiotyczne. Jeśli Cię stać, a piszesz,że tak, szukaj Beretty lub Browninga. Choć teraz jest duży popyt na dobre używki i w wypadku strzelb, trzeba polować. Bez problemu znajdziesz tylko wysokie modele, ale to już ok 10000,- za używki.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: tomekwroclawski »

Moje doświadczenie - odłóż, poczekaj, może być używana Beretta czy Browning, łatwo znaleźć nie będzie, ale warto.

Doświadczenie trenerów kadry narodowej a ostatnio kadry narodowej Kataru - odłóż, poczekaj, itd....

Polskie przysłowie "tanie mięso psy jedzą"

A na koniec taka mała reminescencja. Zachodzę do głowy i kombinuję, czemu w każdej innej dyscyplinie strzeleckiej wszyscy się licytują na najnowsze modele, sprężyny, przerywacze, szyny, kolimatory, przszpej a nam każą kupować byle g ... ?

Jakiej pomysły ?
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: rzufik1 »

Pomysły są takie że ci co szukają lepszej sprężyny, szpeja, gagetu czy przerywacza doskonale wiedzą czego potrzebują...mają już na koncie kilka tysięcy strzałów rocznie i potrafią wykorzystać tę nowinki. A tu mamy kolegę który strzela cp a strzelbie myśli w fazie przyszłej. Jednak może lepiej niech się ostrzela i sam dojdzie do wniosków co mu potrzebne.
...tylko co ja wiem przy takim znawcy tematu jak wroclawski
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2010
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: Dexter »

A na koniec taka mała reminescencja. Zachodzę do głowy i kombinuję, czemu w każdej innej dyscyplinie strzeleckiej wszyscy się licytują na najnowsze modele, sprężyny, przerywacze, szyny, kolimatory, przszpej a nam każą kupować byle g ... ?

A wiesz, że tez mnie to zastanawia? :D Ale wcale nie jest inaczej przy innych konkurencjach strzeleckich ale w całej dyscyplinie strzelectwa jest tak samo.
Poza strzelectwem tego nie widzę (a zajmuję się kilkoma sportami jednocześnie). Nikt nie pisze "kup buty do biegania za 89zł bo i tak najpierw musisz BLA BLA BLA (tu pewnie trzeba wpisać: poznać swoje stopy i asfalt czy coś... Dowiedziec się co to odciski i zmęczeniowe zapalenie okostnej)" jak dyskutuję z biegaczami, nikt nie doradzi szukającemu rady "zacznij od rakiety za 200zł" jak dyskutuję z tenisistami, nikt nie powie "ciuchy z Lidla będą spoko w góry bo musisz poznać najpierw co to hipotermia" XD. A w strzelectwie- owszem. Nie wiem czemu, ale to ciekawe. "Kup tani kał, na start będzie w sam raz! I nie obchodzi nas, że pytasz o półkę średnia lub wyższą- i tak kup kał bo ja, ojciec i dziad zaczynał od kału to tak musi być. I kolega z forum też!".

EDIT
Musiałem: RZUTKÓW KURDE! Nie "rzutek".
Ostatnio zmieniony 07 października 2018, 23:47 przez Dexter, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: Wilek1 »

jak chcesz kupic raz a dobrze, a to chyba zrozumialem, to nie sluchaj rad typu "tanio , na poczatek to wszystko moze byc"
albo "znam kogos kto dezelem ogarnia lepszych z Browningami" itp itd.
Co innego jak kogos wogole nie stac a by chcial, ale napisales RAZ a dobrze...
- na poczatku progres jest duzy i po krotkim czasie nie jestes juz poczatkujacy i chcesz ogolnie miec dobry i ladny sprzet a nie dezel...

Beretta Silver Pigeon bedzie super wyborem, 7 tys nowa, Browning 525 sporter jest teraz w tej samej cenie (czyli sporo taniej niz rok temu)
[co obala mity j.w. ze co rok to drozej, inna bron np. S&W tez jest tego przykladem]

Oczywiscie jak za 7 to duzo to albo (nowe tansze) Fabarm, Winchester, Bettinsoli, itp... (jakies 5 tys) tylko Sporting kup... to tez dobre sprzety
... lub uzywane - bron uzywana w tej klasie jest przewaznie w idealnym stanie bo wszyscy bardzo dbamy o nasze zabawki :)
Jak uzywany ma rok-dwa to jeszcze ma gwarancje i to jest najlepszy ekonomicznie wybor...

jest duzy wątek o strzelbach to trapu i tam poszukaj info, tylko omin klotnie na temat staroci i dezeli i bedziesz juz wiedzial.
pozdr.
Ostatnio zmieniony 08 października 2018, 10:12 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: Revolut »

Jeśli masz doświadczenie i wiesz czego chcesz, to wtedy kupujesz najlepsze na jakie Cię stać.


Kupując tanie, popularne i używane - w razie rezygnacji z dyscypliny to albo zostanie jako element wystawowy w szafie, albo sprzeda się bez straty. Dodatkowo zobaczysz co Ci pasuje a co nie.

Wolę kupić starego a dobrego IŻa, postrzelać i zobaczyć co mi w nim przeszkadza i sprzedać go koledze, niż bujać się pół roku ze sprzedażą strzelby za 8k.


Ale skoro papierów jeszcze nie masz - to masz jeszcze kupę czasu, który zagospodarujesz tak: Idziesz na strzelnicę, strzelasz sobie kilka razy z różnych modeli i wtedy kupujesz ten który Ci odpowiada/ten na który Cię stać. Akurat już będziesz coś tam ostrzelany, już nie będziesz nowicjuszem zagubionym w gąszczu modeli i wersji.
Wiatr, CP, Nitro.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: Wilek1 »

mala uwaga, oczywiscie napisalem ze ekonomicznie (czyli to o czym mowisz) to najlepiej kupic uzywany niezly na gwarancji,
Dlugo to sie mozna bujac z turkami i malo popularnymi egzemplarzami (lub bardziej traca na wartosci), a o broni za 8 nie pisalem wogole.

ale przeszedłszy zarowno przez zakupy jak i sprzedaze smiem twierdzic ze bron, o ile na gwarancji czyli młoda + dobrej firmy, to nawet ta za 5-6 tys sprzedaje sie szybciutko i nie ma z tym zadnych problemow. Ale kupowac od razu z mysla sprzedazy to jakies dziwne jest... zwlaszcza jak kolega chce (napisal wyraznie) raz z dobrze...
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: tomekwroclawski »

Jak se kupisz Iża to odkryjesz co najwyżej, ze to sport nie dla Ciebie :033:
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: m2c »

Ja mam Iza i nadal twierdze że to sport dla mnie ;) Ale jakby się trafiła Beretta za 5tys jak szukałem (a szukałem przez dłuższy czas) to brałbym bez mrugnięcia okiem. Pierwszy raz widzę Silver Pigeona w dobrej cenie. Jeżeli się coś przez ostatni rok pojawiało to ledwo 500zł taniej niż nówka. Może w przyszłym sezonie się skuszę...
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba do rzutek - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Post autor: miras »

tomekwroclawski pisze:Jak se kupisz Iża to odkryjesz co najwyżej, ze to sport nie dla Ciebie :033:
Albo odkryje , że to całkiem fajna broń i wystarczy na kilka lat zanim umiejętności przekroczą możliwości tej strzelby :033:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”