WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Viridian »

@kill0l - pisz skargę, to nic nie kosztuje. Włożenie dokumentów do złej kuwety czy papiery od dzielnicowego bez podpisu to nie są przesłanki do przedłużania postępowania. Nawet jeśli nie będzie natychmiastowego efektu to w końcu ktoś, kto na te wszystkie skargi musi odpisywać się wkurzy i ustawi towarzystwo do pionu.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

Viridian pisze:@kill0l - pisz skargę, to nic nie kosztuje. Włożenie dokumentów do złej kuwety czy papiery od dzielnicowego bez podpisu to nie są przesłanki do przedłużania postępowania. Nawet jeśli nie będzie natychmiastowego efektu to w końcu ktoś, kto na te wszystkie skargi musi odpisywać się wkurzy i ustawi towarzystwo do pionu.
Ze skargą i tak najpierw muszę poczekać aż ustawowy termin zostanie przekroczony :-D Czyli jeszcze 2dni... Najpierw przedzwonię i po prostu po ludzku spróbuję pogadać o co chodzi..(tak wiem to WPA i najlepiej kontaktować się na piśmie) w końcu to też są ludzie i po mojej pierwszej wizycie mam BARDZO dobre wspomnienia i mimo tego, że wszystko trwa tyle ile trwa to trzymając się przepisów i prawa to na dzień dzisiejszy nie mogę mieć jeszcze najmniejszych pretensji (w końcu termin wydania decyzji minie dopiero we czwartek...). Mimo to coś intuicja mi podpowiada, że coś jednak jest nie tak jak ma być :-/ Chociaż oczywiście jest szansa, że jutro albo pojutrze dostanę telefon, że zapraszają mnie do odbioru decyzji :052:
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

Jak przeczytają (a przeczytają na 100%) to kto wie..
Zawsze to lepiej zrobić niż odpowiadać na skargę...

Ale z tymi parafkami, pieczątkami ,potrójnymi dokumentami czy łączonym wnioskiem to coś ich poniosło....albo akurat te dni zajechały.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: franek »

kill0l pisze:..ja już czekam ponad 4tygodnie, dzwoniłem już 2 razy do WPA i ani razu nie otrzymałem informacji, że czegoś brakuje czy coś jest nie tak tylko, krótkie info "czekamy na decyzję". Na każdym kroku pod górkę..to Pan od patentów był chory kika tygodni, to później osoby od licencji były na urlopie to teraz w WPA przeciągają temat...Mam przeczucie, że promesy dostanę dzień przed przewidywanym czasowym zakazem przemieszczania się z bronią palną na terenie Krk, który ma być od 19.11... Tak żebym miał już wszystkie papiery, a nie mógł odebrać zamówione broni, która czeka na mnie w sklepie już 2 miesiąc... ;laughing:
Strzelectwo wymaga cierpliwości ...
Może trafiłeś na protest Policjantów .... i każdą stronę piszą służbowym długopisem, a dzielnicowy dogłębnie analizuje sprawę zanim napisze coś i wrzuci do kuwety ...
Po wakacjach myśliwi maja swoje egzaminy, sportowcy po przerwie mają egzaminy na patent ... ochroniarze kwity przynoszą ...
Daj żyć ... i nie wnerwiaj dzwonieniem ... Nie jesteś osłem ze Szreka ... Are we there?
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

franek pisze: Strzelectwo wymaga cierpliwości ...
Nie - strzelectwo (związek) oraz sposoby wydawania pozwoleń wymagają DRASTYCZNYCH zmian. W dobie powszechnej cyfryzacji, gdzie praktycznie wszystko można załatwić przez Internet, żałosne jest np. to, że na papierek i kawałek plastiku z PZSS czeka się miesiącami. Ciekawe czy za komuny ludzie stojący godzinami w kolejce po papier toaletowy mówili "chcesz papier to musisz swoje odczekać, to wymaga cierpliwości"? Bo wydaje mi się, że mniej więcej w tamtych czasach zatrzymały się te wszystkie procedury.
I jeszcze jedna sprawa, o której nigdy nie możemy zapominać, to że urzędnicy/związkowcy są dla obywateli, a nie w drugą stronę 8-)
Oczywiście nie mam tutaj nic do osób pracujących w WPA, wręcz po mojej pierwszej wizycie, oceniam ich podejście jako bardzo profesionalne i do tej pory jestem pozytywnie zaskoczony. Wiem, że oni są po drugiej stronie tych wszystkich procedur i po prostu muszą działać zgodnie z nimi. Jednak musimy pamiętać o jednym, nas do wielu rzeczy zobowiązują przepisy prawa (np. rejestracja broni w określonym czasie) natomiast każdy Urzędnik powinien starać się działać zgodnie z etykietą pracy i funkcji jaką pełni, a tutaj można zacytować Kodeks Postępowania Administracyjnego:
Rozdział 7, art. 37:
"§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.
§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.
§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania."
Ostatnio zmieniony 03 października 2018, 13:14 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Awatar użytkownika
Mastertoon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 12:50
Tematy: 3
Lokalizacja: KS Gwardia 1924
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mastertoon »

MordercaBezSerca pisze:Za to nie czepiali się sportowych bo mam 8 startów w ciągu ostatnich 12 miesięcy na protokołach, więc 5 szt zamiast 3.

We czwartek idę jeszcze raz, zobaczymy do czego się przyczepią tym razem.
Chyba wiem z kim rozmawiałeś- mnie "przemiły" Pan chciał wmówić że w sporcie 3 wystarczą, bo sam tyle ma i wie że starczy. Nie chciałem, ale dałem się wplątać w dyskusję... Lepiej wysłać listownie i tylko tak się porozumiewać z nimi- na piśmie proszę czego chcecie i jaką macie podstawę by tego żądać, czy odmówić czegoś.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: kill0l »

Szybki UPDATE z mojej strony.
Czas między złożeniem a datą z decyzji - miesiąc bez jednego dnia, taka data jest na decyzjach, z WPA dostałem telefon po 34dniach, że mogę wpaść odebrać papiery 8-)
Decyzje na - sport, kolekcja, dopuszczenie
Ilość: 6sport bez podziału, 6kolekacja bez podziału - na tyle skladalem i na tyle dostałem
Ilość konkurencji na zawodach w protokole do WPA: 5 (1x psp, 1x karabin bocznego zaplonu, 1x strzelba standard, 1x pistolet bojowy, 1x kałach 100m)
Promesy - wypisane od ręki, czekałem może z 40min (dziś był wyjątkowo mały ruch w WPA więc pewnie dlatego mi się tak udało 8-) )
Ostatnio zmieniony 09 października 2018, 15:00 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Awatar użytkownika
zeman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 marca 2015, 21:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z gór
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: zeman »

Złożyłem wniosek o zmianę decyzji komendanta - wnioskowałem o zniesienie podziału - potrzebuję promesę, żeby coś tam kupić... No i rozbiłem się o policyjną grypę - o ile WPA wykonało właściwe ruchy w normalnym czasie ( ukłon w stronę policjantów z WPA ) o tyle z powodu absencji dzielnicowych ( jakiś wirus - pandemia w policji) nikt nie jest w stanie przyjść na wywiad, sprawdzenie szafy na broń itd. No i cóż, WPA będzie musiało przedłużyć procedurę o kolejne 30 dni ( tak mnie poinformowano). Czy w tym czasie kolega, od którego chcę kupić broń nie rozmyśli się, nie sprzeda komuś innemu ? Ot takie przygody w zderzeniu z rzeczywistością

Mam trzy wolne promesy, z tym tylko, że na inny rodzaj broni niż chcę kupić. Zastanawia mnie ten wywiad, sprawdzanie szafy - podobno informacja z wywiadu jest ważna tylko przez 6 miesięcy, a ja pozwolenie otrzymałem kilka lat temu.

Klops i marmolada...
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: strzelnica »

Kiedyś można było w miejsce centralnego rejestrować boczny, przy um. K-S nie problem w sklepie niekoniecznie. Zapytaj w WPA czy to przejdzie i czy też gładka. Miałem i mogłem tak do 2014r. a dalej każda promesa na CZ, BZ,Gl. do wyboru i pozwolenia bez podziału.
:516:
Awatar użytkownika
Mastertoon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 12:50
Tematy: 3
Lokalizacja: KS Gwardia 1924
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mastertoon »

Czy Krakowskie WPA wysyła promesy pocztą? Wyjątkowo mi nie po drodze do Krakowa żeby osobiście odebrać, ktoś podpowie co i jak- czy podanie o np. 5 promes z prośbą o wysyłkę wystarczy?
Awatar użytkownika
Ghav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 01 lutego 2016, 20:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Ghav »

Tak, wystarczy napisać we wniosku prośbę o wysłanie
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: shapi »

Wysyła, jak coś to ogarnia też w miarę epuap, więc można próbować złożyć wniosek i przesłać potwierdzenia przelewów przez epuap.
Cichy_83
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 listopada 2018, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Cichy_83 »

Witam,
Składał ktoś może w ostatnich dniach tj. listopad wniosek o pozwolenie? Jak to jest z tym wnioskiem z Braterstwa - przechodzi to jeszcze w ten sposób czy faktycznie trzeba składać 3 osobne wnioski?
beegie
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2017, 14:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: beegie »

Ja składałem około miesiąc temu, przeszedł wniosek z braterstwa, aczkolwiek przy składaniu odczułem lekkie oburzenie, że wszyscy ten sam wniosek składają. Generalnie zależy na kogo trafisz, niektórzy z tego co wiem próbują namówić (niestety skutecznie) na zmniejszenie ilości na wniosku więc się kłóć o swoje.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2018, 19:47 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Cichy_83
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 listopada 2018, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Cichy_83 »

A mogę zapytać na jakie ilości składałeś?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”