smith & wesson m&p 15-22

Moderator: Moderatorzy WBP

de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: de Fresz »

Tam nie ma w czym wiercić, bo ścianki są za cienkie... Przynajmniej w tym, który ja kupiłem, a z tego co widzę, większość innych jest zrobiona tak samo.

Ale przejrzałem jeszcze raz fotki chwytów z Taiwana i są takie z miejscem na sprężynę, oznaczone jako GBBR, np. ten:
http://www.taiwangun.com/chwyty-pistole ... aign-id=19
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 33
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Raphael27 »

Może ktoś ma zamiar zamówić magazynki z zagranicy ?
APair
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 23 lipca 2018, 23:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: APair »

de Fresz pisze:Tam nie ma w czym wiercić, bo ścianki są za cienkie... Przynajmniej w tym, który ja kupiłem, a z tego co widzę, większość innych jest zrobiona tak samo.

Ale przejrzałem jeszcze raz fotki chwytów z Taiwana i są takie z miejscem na sprężynę, oznaczone jako GBBR, np. ten:
Zgaduję, iż kupiłeś chwyt od AEG (Airsoft Electric Gun), gdzie w AEG-ach w chwycie znajduje się silnik, więc raczej nie będą pasować - nie muszą mieć tych samych otworków itp, gdyż AEG nie odtwarza mechanizmów palnego odpowiednika.

GBBR to "Gas Blow Back with Recoil" - airsoft gazowy z odrzutem. Tutaj zasada działania całości jest najbardziej zbliżona do palnego odpowiednika, z tym, że kulka jak i odrzut zamka zamiast gazami ze spalania prochu, napędzane są gazem ze zbiornika... Mają zamek, płytkę tylną, rure buforową z buforem, podobnie zbudowaną komorę spustową itp itd i wszystkie sprężynki i dziurki na ogół/w większości w tych samych miejscach.

Dlatego jeśli już, to raczej można użyć chwytu od GBB/GBBR, AEG na pewno odpada. Nie każdy GBB/GBBR musi pasować - część producentów karabinków airsoft nie trzyma milspecowych rozmiarów, ze względu na prawo w ichnich krajach (z tego co się orientuję, rozmiarów nie trzyma na przykład TM - Tokyo Marui).
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: chemik22 »

APair pisze:
de Fresz pisze:Tam nie ma w czym wiercić, bo ścianki są za cienkie... Przynajmniej w tym, który ja kupiłem, a z tego co widzę, większość innych jest zrobiona tak samo.

Ale przejrzałem jeszcze raz fotki chwytów z Taiwana i są takie z miejscem na sprężynę, oznaczone jako GBBR, np. ten:

Dlatego jeśli już, to raczej można użyć chwytu od GBB/GBBR, AEG na pewno odpada. Nie każdy GBB/GBBR musi pasować - część producentów karabinków airsoft nie trzyma milspecowych rozmiarów, ze względu na prawo w ichnich krajach (z tego co się orientuję, rozmiarów nie trzyma na przykład TM - Tokyo Marui).

Ok widzę że sprawa bardziej skomplikowana, czy wobec tego mógłby ktoś podesłać linka do jakiegoś konkretnego modelu chwytu który ma u siebie zamontowany i się sprawdził, tzn. pasuje ? Bo tak oglądając tylko obrazki na taiwangun itp. stronach nie ma szans na świadomą decyzję..
Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 45
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Severin »

Jakie rozmieszczenie przyrządów preferujecie i dlaczego ?

Na karabinie mam lunetę biegową x1-6, zaś na boku, pod kątem 45st mam przełożone przyrządy mechaniczne.
Planuję przyrządy wykorzystywać na dystansach do ok. 30-40 m, lunetę powyżej.
Co mówi Wasze doświadczenie ? no i na jaką odległość proponujecie ustawić lunetę i przyrządy (wydaje mi się, ze te mechaniczne właśnie na wymieniony 30-40 m)?
Różne takie co dają radość :)
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: de Fresz »

Kątowych przyrządów (czy to mechanicznych, czy kolimatora) w sporcie używa się głównie na dystansach od 0 do 5, no góra 10 m - zależnie od konfiguracji toru, łatwości celów, tego jak rozstawione są bliskie i dalekie, czy są miejsca, gdzie warto/trzeba kręcić lunetą. Ustawienie na 30 m sensu większego nie ma, bo po co wtedy luneta od x1?
Minirifle strzela się u nas (jak dotąd) na max 70 m, zwykle do 50 m, więc najsensowniejsze jest przystrzelanie głównych przyrzadów własnie na 50 oraz znajomość balistyki pocisku.
Ostatnio zmieniony 07 października 2018, 10:10 przez de Fresz, łącznie zmieniany 1 raz.
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: wiciuryn1 »

Zdecydowanie zbyt często.
Mój strzelał bez zacięć dużo amunicji- dużo mam na myśli kilkanaście magazynków.
Było tak sporadyczne- że nawet nie zwracałem na to uwagi. Zresztą podobnie klubowy.
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 33
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Raphael27 »

Awatar użytkownika
maxnet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 28 grudnia 2017, 23:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: maxnet »

Ciekawe czy w Polsce też można się zgłosić do sprzedawcy?
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: sql »

A trafiłeś kiedyś na taki problem? Ja wystrzeliłem ze 30k, a sędziowałem pewnie z 10x tyle i nigdy nie trafiłem na coś takiego - w żadnej generacji miniaka
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Spitfire24 »

Były raptem dwa przypadki:
"Smith & Wesson has identified two M&P15-22 firearms from recent production on which the breech face counter bore depth was not within manufacturing specification … "
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 712
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Mastercard »

sql pisze:A trafiłeś kiedyś na taki problem? Ja wystrzeliłem ze 30k, a sędziowałem pewnie z 10x tyle i nigdy nie trafiłem na coś takiego - w żadnej generacji miniaka
A jakie to ma znaczenie czy się przydarzylo...?
Ważne, że może sie przydarzyć...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, można byłoby ignorować akcje serwisowe samochodów, bo np. jeszcze się problemy z hamulcami nie ujawniły...

A wracając do meritum, niby jest instrukcja (i nawet wideo) jak samemu skontrolować czy ma się zamek w normie, ale nie podano jaka ma być głebokość wybrania w zamku pod kryzę naboju.

Jest tylko mowa o przyrządzie, a kto prywatnie będzie ściągał ze Stanów taki instrument. Dla świetego spokoju można się upewnić w np. Kalibrze jaka jest grubość tego wzornika i zmierzyć samemu własny zamek np. suwmiarką.

Po wpisaniu numeru seryjnego moja MP15-22 kwalifikuje się do sprawdzenia. Pewnie wszystkie wyprodukowane przed 2019 dostaną taką rekomendację.
Ostatnio zmieniony 09 marca 2019, 20:28 przez Mastercard, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Ramzes78 »

Powinni podać właściwy wymiar- było by łatwiej.
Pozdrawiam
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: hubu79 »

Spitfire24 pisze:Były raptem dwa przypadki:
"Smith & Wesson has identified two M&P15-22 firearms from recent production on which the breech face counter bore depth was not within manufacturing specification … "
W USA ten problem jest znany i nie były to dwa przypadki tak jak podaje S&W. Ten model wyleciał z bardzo popularnych w USA szkoleń dotyczących obsługi karabinów. Nie spełniał wymogów bezpieczeństwa.
mag98c
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 06 stycznia 2016, 16:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: mag98c »

A to nie jest tak, że ten sprawdzian wysyłają do właściciela broni po podaniu numeru seryjnego ?

https://store.smith-wesson.com/m-p-15-2 ... tion-gauge

https://store.smith-wesson.com/m-p15-22 ... order-form
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”