Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Moderator: Moderatorzy WBP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: blair7 »

REDs pisze:
Hornet_AW pisze:RED, to co podałeś to jest magnes do odkładania magazynka i nie nadaje się jako ładownica, bo nie gwarantuje że magazynek nie zmieni położenia lub nie spadnie.
Ładownice, to te które ja podałem poniżej ... one gwarantują że magazynek będzie zawsze w zaplanowanej pozycji i nie odpadnie.
https://3gun.pl/oporzadzenie-strzelecki ... -mag-pouch
https://3gun.pl/oporzadzenie-strzelecki ... etic-pouch
Dzięki za wyjaśnienie, mam CZ75 TS 9mm, ona ma szersze magazynki, czy ładownica z linku https://3gun.pl/oporzadzenie-strzelecki ... zine-pouch nadaje się pod te magazynki ?
Ona jest regulowana, więc bedzie pasować do każdego magazynka pistoletowego
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Twilight7 »

REDs pisze:Czy któryś z kolegów używa uchwytów (ładownic) magnetycznych do magazynków ? Jak one się sprawują ? Chodzi mi konkretnie czy załadowany magazynek przyklejony do magnesu nie obraca się albo czy nie zmienia swojej pozycji podczas biegu.
Ja używam do IPSC wyłącznie ładownic magnetycznych
, ale własnej produkcji ( podobne firmowe są nieprzyzwoicie drogie ). Dwa magnesy neodymowe plus szyny prowadzące/ograniczające przesuwanie na boki i blokada przed przesuwaniem się magazynka w dół. Trzyma bardzo solidnie i da się wydobyć magazynek jedynie przesuwając go w górę ... i o to mi chodziło. No i magazynki „przyklejane” są do podwójnych neodymów grzbietem ( czyli od strony spłonki a nie bokiem ), co ułatwia chwyt z palcem wsakazującym od razu na pierwszym naboju. No ale żaden ze mnie zawodnik IPSC ( początkujący ), więc lepiej pytać doświadczonych kolegów.
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: REDs »

Twilight7 pisze:
REDs pisze:Czy któryś z kolegów używa uchwytów (ładownic) magnetycznych do magazynków ? Jak one się sprawują ? Chodzi mi konkretnie czy załadowany magazynek przyklejony do magnesu nie obraca się albo czy nie zmienia swojej pozycji podczas biegu.
Ja używam do IPSC wyłącznie ładownic magnetycznych
, ale własnej produkcji ( podobne firmowe są nieprzyzwoicie drogie ). Dwa magnesy neodymowe plus szyny prowadzące/ograniczające przesuwanie na boki i blokada przed przesuwaniem się magazynka w dół. Trzyma bardzo solidnie i da się wydobyć magazynek jedynie przesuwając go w górę ... i o to mi chodziło. No i magazynki „przyklejane” są do podwójnych neodymów grzbietem ( czyli od strony spłonki a nie bokiem ), co ułatwia chwyt z palcem wsakazującym od razu na pierwszym naboju. No ale żaden ze mnie zawodnik IPSC ( początkujący ), więc lepiej pytać doświadczonych kolegów.
Jak byś mógł zapodać zdjęcia jak to zrobiłeś, konkretnie jak rozwiązałeś mocowanie na pas.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: LARPAK »

Możesz sobie kupić tekloki - chińskie lub oryginały.
Możesz zrobić skręcane dwie blaszki.
Kup trochę kydexu, magnesy neodymowe na allegro i pobaw się w majsterkowanie.
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: REDs »

LARPAK pisze:Możesz sobie kupić tekloki - chińskie lub oryginały.
Możesz zrobić skręcane dwie blaszki.
Kup trochę kydexu, magnesy neodymowe na allegro i pobaw się w majsterkowanie.
Magnesy już mam 3 szt. bo chciałem właśnie robić samemu, tylko miałem wątpliwości czy mi magi nie poodpadają. Kombinowałem z twardym teflonem ale jest ciężki w obróbce.
A o kydexie nawet nie pomyślałem :shame: , dzięki za podpowiedź .
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Twilight7 »

REDs pisze:
LARPAK pisze:Możesz sobie kupić tekloki - chińskie lub oryginały.
Możesz zrobić skręcane dwie blaszki.
Kup trochę kydexu, magnesy neodymowe na allegro i pobaw się w majsterkowanie.
Magnesy już mam 3 szt. bo chciałem właśnie robić samemu, tylko miałem wątpliwości czy mi magi nie poodpadają. Kombinowałem z twardym teflonem ale jest ciężki w obróbce.
A o kydexie nawet nie pomyślałem :shame: , dzięki za podpowiedź .

Kydex to faktycznie dobry kierunek. Ja swoje ładownice wykonałem z profili aluminiowych (plus dwie skręcane dwoma śrubami aluminiowe płaskowniki jako mocowanie do pasa ... też własnej produkcji ). Ale teraz zacząłem zabawę z Kydexem. Tyle że już nie z magnesami, bo są niezgodnie z przepisami zawodów organizowanych przez Tactical Bushido ;) Tamte zostawię na okoliczność IPSC bo są bardzo solidne i wygodne w użyciu. BTW Magnesy neodymowe należy wymiarowo dokładnie dobrać do swojego projektu (jest spory wybór).
Ostatnio zmieniony 05 października 2018, 20:33 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.
Elvis1986
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Elvis1986 »

podpisuje sie pod problemem,mam ISSC 2 gen. na 22lr. I pistolet nadaje sie do dynamiki ale nikt nie robi takich zawodów z 22lr....
Chyba ze sie myle jeśłi jest tu ktos z wielkopolski to pisac chetnie sie spotkam
Zbrojmy się :502:
hadwaoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 04 października 2015, 20:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: hadwaoo »

Może kogoś zainteresuje http://www.piro.org.pl Boczniak nie jest przewidziany, bo AirSoft i jemu podobne, to domena IPSC, ale zawodów klubowych - dla siebie - nikt nie zabroni organizować ;-)
Raf85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Raf85 »

Elvis1986 pisze:podpisuje sie pod problemem,mam ISSC 2 gen. na 22lr. I pistolet nadaje sie do dynamiki ale nikt nie robi takich zawodów z 22lr....
Chyba ze sie myle jeśłi jest tu ktos z wielkopolski to pisac chetnie sie spotkam
Nie ma konkurencji IPSC z pistoletu 22lr. Jedyna konkurencja IPSC z 22lr, to minirifle - czyli z broni długiej. I takie zawody odbywają sie regularnie np. na Warszawskim ZKS.

Jedyna prawdziwa konkurencja strzelectwa dynamicznego umozliwiająca strzelanie z pistoletu 22lr to steel challange, natomiast on w Polsce praktycznie nie istnieje. Chyba tylko robią to raz w roku w Shooting Academy jako stalufka - natomiast nie wiem czy otwieraja klase dla pistoletów 22lr jak w prawdziwym steel challange.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 11:54 przez Raf85, łącznie zmieniany 1 raz.
czarek11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: czarek11 »

Stary temat, ale dorzucę swoją uwagę. Mam Siga LDC II. Czy jest ciasno spasowany ? Może i tak, ale mi się nie tnie. Potwierdzam bardzo dobry spust SA/DA. To co mnie trochę zdziwiło/zbulwersowało, to to że po ok. 4000-5000 strzałów popękała sprężyna powrotna i to nie w jednym , a w kilku miejscach. Co więcej w sklepie MK Szuster podeszli do tego bez spinki (żeby nie powiedzieć : klient przyszedł i zawraca nam głowę jakąś tam sprężyną za 80 zł) i stwierdzili że to "normalne". Poza tym chwalę sobie bardzo (Siga - nie Szustera).
Awatar użytkownika
loco50
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 15 września 2016, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: loco50 »

O napisał Pan Czarek, ale o Szusterze to tak jakoś delikatnie :-D
.22, 223 REM, 308 WIN, 9 x 19, 357 Mag., 45 ACP, gładka 12
Raf85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: Raf85 »

czarek11 pisze:Stary temat, ale dorzucę swoją uwagę. Mam Siga LDC II.
jaki jest sens kupować LDC do IPSC skoro jest sig p320 xfive?

a sprężyny i tego typu rzeczy to części które się zużywają więc nie dziwie się, że ludzie w sklepie podeszli do tego na luzie.
W CZ Shadow trzeba co jakiś czas wymieniać sprężynkę spustu i slide stop, w Tanfoglio się ugniata sprężyna kurka oraz czasami trzeba wymienić sprężynkę spustu.
Byc może w sigu 226 takim elementem jest sprężyna oporopowrotna.
owiess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: owiess »

Sprężyny się zużywają i to jest normalne. Ja w swoich Tanfo co sezon wymieniam sprężymy, ale strzelam dosyć sporo :)
9x19, .45ACP, 7,62x39, .22 LR, 12/89
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: zoom2 »

Oglądałem sobie filmiki IPSC French Nationals 2017 z Marysią Guszcziną w roli głównej.
Panna strzelała z Shadow 2 . Zainteresowało mnie to, że Maria wymieniała magazynek co 8 strzałów (najczęściej) czasami po 6 ( sporadycznie) i po 9-10 ( co pewien czas).
Nie mogłem uchwycić prawidłowości takiego postępowania, a powtarzało się na każdym torze choć tory były różne.
Może ktoś mi wytłumaczyć na czy polega taka taktyka by wymieniać mając potencjalnie jeszcze 9-10 w magazynku No chyba, że ładuje mniej.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelectwo dynamiczne - pistolet

Post autor: azrael88 »

@zoom2 a czy we Francji nie jest jak w Australii, że max pojemność magazynka w pistolecie jest 10 nabojów? I nie chodzi o przepisy ipsc tylko o ustawowe ograniczenie w każdym magazynku pistoletowym u cywila.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”