CZ Shadow II gen. - informacje.

Moderator: Moderatorzy WBP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: blair7 »

Dubel
Ostatnio zmieniony 18 września 2018, 20:16 przez blair7, łącznie zmieniany 1 raz.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: blair7 »

zoom2 pisze:Było o tym na forum. Tylko nie pamiętam dokładnie w którym wątku szukać. Niewykluczone,że w którymś wątku o Shadow ( NIE Shadow 2).
Ja nie chcę się mądrzyć. Powiem tylko to co wiem teoretycznie.

A. jeśli zmienisz ( warunek to poprawny montaż) tylko język spustowy zostawiając resztę bebechów będzie lepiej niż w oryginale i łatwo możesz wrócić do punktu wyjścia ponownie zamieniając języki spustowe.
B. jeśli wymienisz język spustowy i zamienisz kurek na kurek SA to będzie jeszcze lepiej ale jest więcej roboty przy wymianie i ewentualnym powrocie do stanu fabrycznego.

Ale to co napisałem to tylko teoria. Niech praktycy się w tym temacie wypowiedzą i zdementują lub potwierdzą a może i dodadzą kilka ważnych aspektów
Łatwiej i szybciej zmienić kurek niż spust
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: zoom2 »

W kwestii przepisów nie ma po co dyskutować bo to jest jasne jak budowa młota. Zakładam,że pytający jest zainteresowany wyłącznie aspektem technicznym.
Co do łatwości wymiany spustu vs. kurek to wierzę ci na słowo , bo ja jak juz napisałem nie znam tego zagadnienia praktycznie. Ale spust musimy wymienić w każdym z tych dwóch przypadków a kurek tylko w jednym. Per saldo wariant B jest, jakby nie ugryźć bardziej pracochłonny.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: blair7 »

Biorąc pod uwagę sprężynę spustu, uważam że jednak jesteś w błędzie. Nawet 4x zmiana kurka jest łatwiejsza niż spustu, no i przy kurku nie trzeba niemal zawsze nowego pinu jak w przypadku spustu
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: marcinez »

Podobnie jak przedmówcy potwierdzam zmiana kurka jest łatwiejsza. Nie zgodzę się, że pin spustu trzeba zawsze wymieniać, ale zapewne tak producent zaleca.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: zoom2 »

@blair7,
ależ je wcale nie zaprzeczam temu co ty piszesz. Nawet się z tym zgadzam. Napisałem tylko, że język spustowy, czyli część trudniejszą do wymiany MUSIMY wymienić w każdym z tych dwóch wariantów. A kurek MOŻEMY ale nie musimy w zależności od przyjętego wariantu. I dlatego napisałem,że wariant B czyli wymiana języka spustowego (KONIECZNA) i wymiana kurka (NIEKONIECZNA ale CHCIANA) czyni bardziej pracochłonnym od wariantu A.
Chyba, że doprowadzenie Shadow 2 do trybu SAO wymaga tylko zmiany kurka bez wymiany języka spustowego. Ja do tej pory nie słyszałem o takiej możliwości. No ale może za mało szukałem.
Ostatnio zmieniony 18 września 2018, 22:25 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: zoom2 »

@Ryba,
tu masz wspomniany wątek o SAO w Shadow
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24 ... shadow+sao
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 913
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: Ryba »

Dziś po pierwszym strzelaniu z zupełnie nowej - tyle, co wyjętej z pudełka - dwójki. Na razie tylko strzelałem tarczowo, 50 szt S&B 7,5 g. Pistolet zacny, ale kilka rzeczy, jak dla mnie kwalifikuje się do poprawy. Niemniej to pewnie i tak kwestia indywidualna. Spust - z pewnością jeszcze nie dotarty, ale po wybraniu luzu, zanim padnie strzał, to jeszcze trochę "ciągnie". To trzeba poprawić o ile samo się nie dotrze po iluś tam strzałach. Obustronne skrzydełka bezpiecznika - jestem praworęczny i przy zwalnianiu kciukiem lewego, prawy haczy mi o rękę. Zlikwiduję i założę jednostronny; i tak strzelam tylko z prawej. Zwalniacz zamka - jak dla mnie zbyt długi (być może mam kciuk zbyt długi ;laughing: ) i przy zwalnianiu muszę zginać kciuk. Wymienię na krótszy. Przycisk zatrzasku magazynka - jak dla mnie, to za bardzo wystaje. Nie podchodzi mi to. Zmienię na mniejszy. Poza tym, to świetnie się strzela. W mojej ręce fajnie leży - lubię takie płaskie rękojeści. Mały podrzut i już widzę, że dynamikę będzie się nieźle strzelało. Prawdopodobnie zmienię spust (być może i kurek) na SA. No i szczerbinkę założę również światłowodową - niech będzie komplet. A co?! 8-) Trza by też postrzelać z cięższej amunicji i zobaczyć, jak się to sprawdzi. To NA RAZIE tyle. Jak postrzelam dynamicznie, to też napisze parę subiektywnych słów.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: Officer_199 »

Ryba, pierwszy raz strzelałeś ze swojej nowej broni i już chcesz połowę pistoletu wymienić ? ;laughing:
Daj szansę dotrzeć się mechanizmom, ja zauważyłem w swojej SH2, że znacznie lepiej spust pracuje po około 1000-1500 strzałów.
I fakt, chwyt jest świetny.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: Dexter »

Jak sobie kupisz superanckie buty ale za duże na swoją stopę to też nie wymienisz, bo to tylko pierwszy spacer był? Prawy bezpiecznik mu się dotrze do zera, zwalniacz magazynka zetrze się o 2mm a zwalniacz zamka się skróci po 2000 strzałów? Jak mu nie leży to niech wymienia na takie jak lubi a Ty katuj się czymś niewygodnym, jeśli lubisz (tylko po co...).
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: Officer_199 »

Pisałem głównie o spuście, bo u mnie znacznie się poprawiła charakterystyka po określonym przebiegu.
A reszta podzespołów... No cóż.

Wyluzuj trochę, bo strasznie agresywny jesteś z samego rana.
Ostatnio zmieniony 22 września 2018, 09:33 przez Officer_199, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: Dexter »

Bo tu jakaś straszna zaraza panuje, że jak początkujący (a i to niekoniecznie...) to niech nie modyfikuje pod swój gust i upodobania... A najlepiej ofc niech zacznie od czegoś taniego :D. Nie rozumiem tego. Jak ma kasę to niech wymieni sobie wszystko od A do Z na takie jakie mu pasują, co w tym u licha złego?
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: Fokat »

Tylko modyfikacje, typu skracanie restetu, szlifowanie spustów, może doprowadzić, do takiej sytuacji jak ostatnio, kiedy pacjent strzelił sobie w kolano na strzelnicy, trenując szybkie wyciaganie broni. Jak masz kase, to nam nic do tego jak ją wydajesz, twoja decyzja, twoja odpowiedzialność.
Każda broń po kilkustet strzałach się dociera, mechanizmy zaczynają mieć inna charakterystykę i może się okazać, że z modami przegiąłeś i broń stanie się NIEBIEZPIECZNA, nie tylko dla CIEBIE, ale też dla innych użytkowników strzelnicy.
Jestem jak najbardziej za takim rozwiazaniem, że najpierw uczymy się broni, przez kilkastet strzałów, a potem sukesywnie wprowadzamy modyfikacje.
Oczywiście, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo, wydawać kasę, jak mu się podoba. Ale nie chciałbyś spotkać na stzrelnycy świezaka, który po raz pierwszy w życiu, strzela z Glocka z kabury po modyfikacji spustu na ZEVA na np.1,2kg
Ostatnio zmieniony 22 września 2018, 11:57 przez Fokat, łącznie zmieniany 1 raz.
alex7371
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 23 lipca 2016, 07:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: alex7371 »

Strzelił sobie w kolano bo miał szlifowany spust???
Litości...
Strzelił bo dobywając wsadził paluch nie tam gdzie trzeba i odpalił za wcześnie.
Broń sama nie strzela.
Nawet raz w roku.
Myślałem że chociaż na tym forum mamy zgodność co do tego faktu.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow II gen. - informacje.

Post autor: Fokat »

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem "może doprowadzić do sytuacji", nie napisałem, że gość modzil spust i stzrelil sobie w kolano.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”