Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

kolekcjoner1911
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 11 sierpnia 2018, 01:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kolekcjoner1911 »

15.09.2018 r. Poseł Bartosz Jóźwiak napisał: "To jest przyszłość jaką funduje nam PiS. Już mi jasno powiedziano, że PiS żadnej ustawy o broni i amunicji mojego autorstwa nie będzie procedował. Nie będzie żadnych ułatwień czy normalizacji, bo ludzie podobno tego sobie nie życzą. I wiem dzięki komu tak zdecydowano." Czy kiedyś u nas ma szanse stać się normalnie?
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Matthius »

W świetle powyższego - o czym w takim razie należy rozmawiać z politykami PiSu? W środę mam spotkanie i zastanawiam się, jak najlepiej wykorzystać 15 minut czasu spotkania.
Oczywiście, w temacie dostępu do broni mam jakieś swoje zdanie. Ale jeśli jest jakiś wspólny zbiór postulatów, to niektóre swoje pomysły mogę schować do kieszeni i skupić się na poparciu tego, co ma szansę na stanie się dobrą ustawą.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: escobar »

kolekcjoner1911 pisze:15.09.2018 r. Poseł Bartosz Jóźwiak napisał: "To jest przyszłość jaką funduje nam PiS. Już mi jasno powiedziano, że PiS żadnej ustawy o broni i amunicji mojego autorstwa nie będzie procedował. Nie będzie żadnych ułatwień czy normalizacji, bo ludzie podobno tego sobie nie życzą. I wiem dzięki komu tak zdecydowano." Czy kiedyś u nas ma szanse stać się normalnie?

Demokracja dostała w ŁEB i to z wielkiego " magnum " :shot11: widać że komuna w Polsce ma się świetnie :-/
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 marca 2018, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: DRIZZLERE17 »

Matthius pisze:W świetle powyższego - o czym w takim razie należy rozmawiać z politykami PiSu? W środę mam spotkanie i zastanawiam się, jak najlepiej wykorzystać 15 minut czasu spotkania.
Oczywiście, w temacie dostępu do broni mam jakieś swoje zdanie. Ale jeśli jest jakiś wspólny zbiór postulatów, to niektóre swoje pomysły mogę schować do kieszeni i skupić się na poparciu tego, co ma szansę na stanie się dobrą ustawą.
Po prostu przedstaw swoja opinie i pamiętaj nie idziesz tam po prośbie, posłowie biorą ciężkie pieniądze z naszych podatków.

Życzę powodzenia. Mam nadzieje, że ten poseł przyjmie cię tak dobrze, jak ma w zwyczaju przyjmować księdza po kolędzie.
rnowak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2018, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: rnowak »

Matthius pisze:W świetle powyższego - o czym w takim razie należy rozmawiać z politykami PiSu? (...) jeśli jest jakiś wspólny zbiór postulatów, to niektóre swoje pomysły mogę schować do kieszeni i skupić się na poparciu tego, co ma szansę na stanie się dobrą ustawą.
Jak na razie to wygląda na to że takimi dużymi postulatami są:
- Dyrektywę należy implementować jak najłagodniej, korzystając ze wszystkich wyjątków.
- Nowe prawo powinno bazować na obywatelskim projekcie ustawy który obecnie jest w sejmie.

Czy to drugie przejdzie to nie wiem, ale i tak warto promować kluczowe pomysły tego obywatelskiego projektu: uznaniowość jest be, pozwolenia do celu są be, promesy są be. Jeśli ktoś przeszedł trudną drogę uzyskiwania pozwolenia i mu ufamy to nie ma sensu ograniczać mu rodzajów broni które może posiadać (oczywiście dyrektywa częściowo ogranicza ale jeśli dyrektywa pozwala sportowców mieć normalne magazynki a kolekcjonerom samoczynną to my nie powinniśmy zabraniać).

Powodzenia i dzięki za pracę u podstaw. :-D
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: FridayNightSpecial »

Marzenie.
Idzie mniej niz po prosbie.
Idzie jako glos wolajacy na puszczy.
Poslowie maja w glebokim powazaniu wyborcow.
Wiedza ze tak czy owak za jakas kielbase zdobeda ich glosy bo gdzie pojda ci niezadowoleni?
Maja jakas sensowna alternatywe?
Wybrano nowych, dokladniej mowiac Nowoczesnych.
Bardzo sie sprawdzili?
A mieli szanse, jak kiedys PO.
Jakos tak jestem malo pozytywnie nastawiony, nie bierzcie ze mnie przykladu.
Awatar użytkownika
Iwan89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Iwan89 »

Może ktoś zorientowany podsumować jak się miewa nowelizacja UOBiA? Mamy chyba wciąż trzy projekty ustawy: FU, ROMB i Ad Arma. Czy jakiś z nich jest dalej procesowany? Czy jest aktualnie jakiś rządowy projekt UOBiA? Jest tu tyle wątków o tylu różnych projektach, że tak na prawdę nie wiadomo na czym stoimy i który projekt ma realne szanse.
Iwan
n3Kro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 06 października 2014, 09:27
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: n3Kro »

Iwan89 pisze:Może ktoś zorientowany podsumować jak się miewa nowelizacja UOBiA? Mamy chyba wciąż trzy projekty ustawy: FU, ROMB i Ad Arma. Czy jakiś z nich jest dalej procesowany? Czy jest aktualnie jakiś rządowy projekt UOBiA? Jest tu tyle wątków o tylu różnych projektach, że tak na prawdę nie wiadomo na czym stoimy i który projekt ma realne szanse.
z tego co pamietam Tomasz W. Stępień (FU) ostatnio mówił na jakimś stream (ok miesiąc temu), że ma informacje, że żaden projekt nie wychodzący od mswia nie będzie procedowany/rozpatrywany i trzeba czekać aż urodzą jakąś nowa wersje w której znowu trzeba będzie punktować głupoty.
Aikkon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 09 listopada 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Aikkon »

Dzień dobry,

Orientujecie się bardziej, jesteście na bieżąco z grupami, które proponują swoje projekty do UOBiA .Proszę Was o ile to możliwe o informację, która z tych grup jest najbardziej, najlepiej przeznaczona, ZAUFANA aby prowadzić z nimi rozmowy w sprawie UOBiA ? Która z nich powinna się skierować jako przedstawiciel do rozmów, przedstawienia propozycji ( ludzkich o uobia ) do ustawodawcy ? powyżej mam link z informacją o grupach: FU, ROMB i Ad Arma

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iwan89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Iwan89 »

ROMB jest krytykowany przez inne grupy gdyż jest przesadnie liberalny, ROMB jest za tym by każdy miał broń. Natomiast FIREARMS UNITED jest organizacją międzynarodową i bardzo zdroworozsądkową i to ta organizacja wydaje się być głosem ludu.
Iwan
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

"Firearms United Global" (ten u nas, Stępnia) to jak na razie stowarzyszenie 3 osób fizycznych (z czego jedną już wyrzucono i nie wiem czy ktoś wszedł na jej miejsce) zarejestrowane w Polsce (u starosty powiatowego). Używa nazwy i stron w internecie i na FB, które używał europejski ruch pod nazwą "Firearms United", ale według mojej wiedzy to się rozdzieliło. Pytałem wprost osoby osoby z europejskiego kierownictwa FU i dostałem informacje że nie wiedzą, nie biorą udziału i nie interesuje ich co robi w Polsce "Firearms United Global".
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: escobar »

W tym roku to nie ma co liczyć na jakikolwiek projekt , maja teraz w rządzie sraczkę , a na pewno ma pan minister Zieliński :one:
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: kwaki »

Też tak myślę. Obawiam się, że poczekają aż sprawa przyschnie i znów spróbują przepchnąć po cichu swoje absurdy. Na to, że procedowany będzie jakiś "nasz" projekt raczej nie ma co liczyć. Być może poczekają do wyborów.
Lack of confidence comes from lack of competence.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”