Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Dariusz DC, montrala, Navigare, Jka

MJK
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Postautor: MJK » 2018-08-16, 15:47

I to byłaby świetna droga, gdybyśmy dysponowali profesjonalną organizacją lobbingową. Powiedzieć na spotkaniu w 4 oczy panu ministrowi: "proszę wycofać zapisy wprowadzone tą drogą albo zrobimy z tej sytuacji pisowskie <<i czasopisma>> i skończycie jak SLD". Niestety, musielibyśmy mieć do tego ludzi, którzy znajdą dojście do osób decyzyjnych, i pieniądze na przeprowadzenie kampanii. Na razie działamy metodą pospolitego ruszenia.

Awatar użytkownika
John_Doe

Postautor: John_Doe » 2018-08-16, 17:48

No już widzę jak ludzie płacą ochotniczo nawet po 20 PLN składki na jakiś odpowiednik NRA .. wsparcie FU byłoby dobrym pomysłem, działają bardziej "globalnie" a wiadomo że decyzje zapadają w Brukseli
9x19 : .223Rem : .22LR : 12/76

FridayNightSpecial

Postautor: FridayNightSpecial » 2018-08-16, 20:46

Mimo wszystko gre wygrywaja pionki.
To powie ci kazdy szachista.

Awatar użytkownika
l2k

Postautor: l2k » 2018-08-16, 20:56

Hornet_AW pisze:Panowie ... jesteśmy w du*** ale to nie znaczy że mamy się tam urządzać ... bo następne zawody strzelecki w Polsce będą wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=tJVC6ExVUi4

Nie przejdzie, urządzenia ładujące mają ponad 10 strzał a łuk wygląda na długi więc max 10...

krys52

Postautor: krys52 » 2018-08-16, 21:05

Witam
wydaje mi się, że to na dziś są mało istotne szczegóły, ale mając trochę bp napisałem maila (oczywiście podpisanego) do cżłonków komisju spraw wewnętrznych Sejmu z PiS, do moich lokalnych posłow z PiS, do Ministra Brudzińskiego poprzez ich strony do komunikacji. Uważam, że dziś trzeba bardziej ogólniej, tak aby zastopować projekt z KGP i MSWiA i wprowadzić projekt 1692. Jak ktoś chce może skorzystać z mojej treści, ale proponuję trochę modyfikować, tak aby urzednicy nie odczytali jako spam:
"Szanowna Pani / Pan Poseł,
Zaczynam ten list od cytatu i zagadki:
„Warszawa: Listopad 1918 Polacy rozbrajają Niemców – Niepodległość /
Warszawa: Wrzesień 2018 PiS rozbraja Polaków – Jak to nazwiesz?”
Takie hasło (i inne podobne) krążą od kilku dni po Internecie. Są one związane z projektem ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, który MSWiA oficjalnie udostępnił dnia 8 sierpnia br., a w której pojawiły się obszerne przepisy zmieniające ustawę o broni i amunicji. Przy okazji urzędnicy MSWiA dają stronie społecznej 10 (dziesięć) dni na konsultacje proponowanych zmian (w tym mamy 15 sierpnia) – co już świadczy o ich cynizmie i wyrachowaniu.
Doskonale Pan(i) wie, że nowelizacja ww. ustawy jest związana z koniecznością implementacji europejskiej dyrektywy z 14 marca 2017, której termin upływa 15 września 2018 r., a zatem wszystko wskazuje na to, że przyjmiecie ww. ustawę bez żadnych prac w komisji.
Dnia 14 sierpnia br. Minister Joachim Brudziński polecił odstąpić od niektórych jej zapisów – komunikat MSWiA. Stało się tak, ze względu na masowy i społeczny opór przed restrykcyjnymi jej zapisami. Ale to nie załatwia sprawy.
Autorzy nowelizacji z ministerstwa wprowadzili do projektu zapisy bardziej rygorystyczne i ostrzejsze od unijnych urzędników z komisarz UE panią E. Bieńkowską na czele!!! - o czym to świadczy? Jak nie o chęci rozbrojenia praworządnych Polaków, gdyż tylko tacy mają legalna broń palną. Przestępcy nie przejmują się prawem i jak zechcą to zdobędą nielegalną broń.
Można było również tę dyrektywę zlekceważyć, co najmniej do czasu rozpoznania skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE, którą złożyli Czesi i której PiS-owski rząd NIE poparł.
Na świecie, np. w Izraelu rząd liberalizuje dostęp do broni palnej, gdyż w Izraelu władza działa dla dobra suwerena – Narodu Żydowskiego a w Polsce władza (PiSu) dla kogo działa? Dla brukselskich urzędników?
Podobno kilka miesięcy temu, ówczesny MSW pan M. Błaszczak (PIS) zaakceptował na miejscu, w Brukseli, w ciemno, bez konsultacji z organizacjami lub osobami na tym się znającymi, zapisy nowe dyrektywy – więc urzędnicy MSWiA teraz to czynią.
Więc kto rządzi w ministerstwie: postkomuna czy minister J. Brudziński z PiSu?
Dyrektywa UE, którą Polska ma implementować, uderza tylko w praworządnych obywateli a NIE w przestępców i jest to bolszewicko - stalinowska metoda, przypominająca prawo hitlerowskich Niemiec, gdzie tylko za zgodą partii NSDAP można było mieć broń. Dodatkowo proponowane zmiany wprowadzone przez postkomunę z MSWiA przewiduje wywłaszczenie (bez odszkodowania!), złomowanie istniejących egzemplarzy broni, w tym kolekcjonerskich. Broń w rękach praworządnych obywateli jest ściśle ewidencjonowana oraz monitorowana i nie ma przypadków, poza jednostkowymi, utraty broni przez legalnych posiadaczy. Ale tego nie muszę Państwu tłumaczyć.
W wyniku wprowadzenia nowelizacji ucierpią dziesiątki tysięcy sportowców, w tym młodzież zrzeszona w klubach strzeleckich, stowarzyszeniach kolekcjonerskich, Polskim Związku Strzelectwa Sportowego, rekonstruktorzy historyczni – ciekawe kto za rok będzie przed Panem Prezydentem paradował 15 sierpnia???
Tak kończy się wielki sen o Nowej, Pięknej, Prawnej i Sprawiedliwej Polsce - a grabarzami nie będzie PO/PSL/SLD/.N tylko PISowcy ...
W związku z powyższym, jako wyborca PiSu z 2015r., zdecydowanie protestuję przeciwko trybowi i treści nowelizacji przywołanej wcześniej ustawy i domagam się rezygnacji z art. 135 i 156 oraz rozpoczęcie uzgodnień nad leżącym w Sejmie projekcie Ustawy o broni i amunicji (projekt 1692), który w większości spełnia wymogi nowej dyrektywy UE i przy którym strona społeczne jest gotowa do prac ze stroną rządową, w celu cytując komunikat MSWiA: „… prowadzonych w dalszym ciągu konsultacji i uzgodnień jest zagwarantowanie, aby postanowienia projektu ograniczały się jedynie do koniecznej implementacji prawa UE. Intencją MSWiA nie jest wprowadzenie własnych regulacji dotyczących rynku broni a jedynie dostosowanie przepisów do wymogów europejskich.” – więc ja obywatel RP, sprawdzam czy Posłowie PiSu będą w tym kierunku pracować.
Może się to Wam nie podobać, gdyż już kiedyś PiS to odrzucił ale teraz wg. mnie należy ratować to co się da. Urzędnicy z MSWiA, albo działali za przyzwoleniem Ministra (co jest objawem zdrady i zaprzaństwa), albo działali poza jego plecami (co świadczy o nie za wysokich jego kompetencjach), więc teraz jedynym dobrym wyjściem jest zwolnienie tych urzędników (wszak to postkomuna) i ze względu na czas, oraz zadość uczynnienie rzeszy proobronnych patriotów, procedowanie społecznego projektu.
Na końcu rozwiązanie zagadki: PiS rozbrajając Polaków, łamiąc Konstytucję (prawo własności i nie działania prawa wstecz), łamiąc swoje poprzednie obietnice, kopie sobie POLITYCZNY GRÓB.
Gwarantuję Państwu, że 500+ nie wystarczy i przy kolejnych wyborach (4) na pewno wiele osób, wcześniej na Was głosujących, już na PiS nie zagłosuje, m.in. z powodu takich oszukańczych środowisko strzeleckie działań.
Z poważaniem,"
tu imię nazwisko adres
PiS musi zrozumieć że to nie przelewki...
---------------
.22, .22, 9x19, 9x19, 9x19, .45, 7,62x39, .12/76; a to dopóki UE nie zbanuje?: 7,62x39, .223Rem, 5,56x45

FridayNightSpecial

Postautor: FridayNightSpecial » 2018-08-16, 22:56

Ale łuk nie jest bronią palną.
Moge miec w kieszeni 11 kamieni ale to nie podchodzi pod ustawe.

kobusz

Postautor: kobusz » 2018-08-17, 19:33

Może trochę ponapierać na PZSS, niech zobaczą że patrzymy im na ręce jak traktują swoich członków....
https://www.pzss.org.pl/index.php

jks

Postautor: jks » 2018-09-01, 10:05

Znalezione na FB https://www.facebook.com/FirearmsUnitedPoland/

* * * Informacja odnośnie wczorajszego posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów * * *

Po zakończeniu posiedzenia dotarły do nas informacje, że „projekt spadł z obrad”. Oznacza to, że dokument w tej formie NIE ZOSTAŁ skierowany do dalszych prac w Sejmie i nie będzie, tak jak to planowano, głosowany na najbliższym posiedzeniu. Do tego czasu wisieć będzie projekt z dnia 3 sierpnia. Dlatego gorąco prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i nie sianie paniki, takie są bowiem zasady oraz wewnętrzna logika prac legislacyjnych i uzgodnień międzyresortowych.

Niemniej jednak z informacji jakie do nas dotarły, wynika że nie ma politycznej zgody, na implementację dyrektywy 91/477/EWG w kształcie zbliżonym do propozycji MSWiA.

Projekt ustawy o obrocie koncesjonowanym, będzie zaś nadal konsultowany, gdyż nie tylko przepisy zmieniające ustawę o broni i amunicji okazałaby się kontrowersyjne i wymagające dalszych zmian oraz wyjaśnień.

Ze strzeleckim pozdrowieniem,
Zespół Firearms United

kolekcjoner1911
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: kolekcjoner1911 » 2018-09-17, 15:50

15.09.2018 r. Poseł Bartosz Jóźwiak napisał: "To jest przyszłość jaką funduje nam PiS. Już mi jasno powiedziano, że PiS żadnej ustawy o broni i amunicji mojego autorstwa nie będzie procedował. Nie będzie żadnych ułatwień czy normalizacji, bo ludzie podobno tego sobie nie życzą. I wiem dzięki komu tak zdecydowano." Czy kiedyś u nas ma szanse stać się normalnie?

Awatar użytkownika
Matthius

Postautor: Matthius » 2018-09-17, 19:08

W świetle powyższego - o czym w takim razie należy rozmawiać z politykami PiSu? W środę mam spotkanie i zastanawiam się, jak najlepiej wykorzystać 15 minut czasu spotkania.
Oczywiście, w temacie dostępu do broni mam jakieś swoje zdanie. Ale jeśli jest jakiś wspólny zbiór postulatów, to niektóre swoje pomysły mogę schować do kieszeni i skupić się na poparciu tego, co ma szansę na stanie się dobrą ustawą.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths

escobar

Postautor: escobar » 2018-09-18, 10:45

kolekcjoner1911 pisze:15.09.2018 r. Poseł Bartosz Jóźwiak napisał: "To jest przyszłość jaką funduje nam PiS. Już mi jasno powiedziano, że PiS żadnej ustawy o broni i amunicji mojego autorstwa nie będzie procedował. Nie będzie żadnych ułatwień czy normalizacji, bo ludzie podobno tego sobie nie życzą. I wiem dzięki komu tak zdecydowano." Czy kiedyś u nas ma szanse stać się normalnie?

Demokracja dostała w ŁEB i to z wielkiego " magnum " :shot11: widać że komuna w Polsce ma się świetnie :-/

Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: DRIZZLERE17 » 2018-09-18, 14:02

Matthius pisze:W świetle powyższego - o czym w takim razie należy rozmawiać z politykami PiSu? W środę mam spotkanie i zastanawiam się, jak najlepiej wykorzystać 15 minut czasu spotkania.
Oczywiście, w temacie dostępu do broni mam jakieś swoje zdanie. Ale jeśli jest jakiś wspólny zbiór postulatów, to niektóre swoje pomysły mogę schować do kieszeni i skupić się na poparciu tego, co ma szansę na stanie się dobrą ustawą.

Po prostu przedstaw swoja opinie i pamiętaj nie idziesz tam po prośbie, posłowie biorą ciężkie pieniądze z naszych podatków.

Życzę powodzenia. Mam nadzieje, że ten poseł przyjmie cię tak dobrze, jak ma w zwyczaju przyjmować księdza po kolędzie.

rnowak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: rnowak » 2018-09-18, 20:58

Matthius pisze:W świetle powyższego - o czym w takim razie należy rozmawiać z politykami PiSu? (...) jeśli jest jakiś wspólny zbiór postulatów, to niektóre swoje pomysły mogę schować do kieszeni i skupić się na poparciu tego, co ma szansę na stanie się dobrą ustawą.

Jak na razie to wygląda na to że takimi dużymi postulatami są:
- Dyrektywę należy implementować jak najłagodniej, korzystając ze wszystkich wyjątków.
- Nowe prawo powinno bazować na obywatelskim projekcie ustawy który obecnie jest w sejmie.

Czy to drugie przejdzie to nie wiem, ale i tak warto promować kluczowe pomysły tego obywatelskiego projektu: uznaniowość jest be, pozwolenia do celu są be, promesy są be. Jeśli ktoś przeszedł trudną drogę uzyskiwania pozwolenia i mu ufamy to nie ma sensu ograniczać mu rodzajów broni które może posiadać (oczywiście dyrektywa częściowo ogranicza ale jeśli dyrektywa pozwala sportowców mieć normalne magazynki a kolekcjonerom samoczynną to my nie powinniśmy zabraniać).

Powodzenia i dzięki za pracę u podstaw. :-D

FridayNightSpecial

Postautor: FridayNightSpecial » 2018-09-18, 21:35

Marzenie.
Idzie mniej niz po prosbie.
Idzie jako glos wolajacy na puszczy.
Poslowie maja w glebokim powazaniu wyborcow.
Wiedza ze tak czy owak za jakas kielbase zdobeda ich glosy bo gdzie pojda ci niezadowoleni?
Maja jakas sensowna alternatywe?
Wybrano nowych, dokladniej mowiac Nowoczesnych.
Bardzo sie sprawdzili?
A mieli szanse, jak kiedys PO.
Jakos tak jestem malo pozytywnie nastawiony, nie bierzcie ze mnie przykladu.

Awatar użytkownika
Iwan89

Postautor: Iwan89 » 2018-11-15, 18:40

Może ktoś zorientowany podsumować jak się miewa nowelizacja UOBiA? Mamy chyba wciąż trzy projekty ustawy: FU, ROMB i Ad Arma. Czy jakiś z nich jest dalej procesowany? Czy jest aktualnie jakiś rządowy projekt UOBiA? Jest tu tyle wątków o tylu różnych projektach, że tak na prawdę nie wiadomo na czym stoimy i który projekt ma realne szanse.
Iwan

Wróć do „Legislacja o broni”