HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: Yurko »

Nie byłbym taki pewny. Ludzie w tym sklepie są jakoś mało-komunikatywni. Niedawno pytałem się ich o tłumik. Miałem ochotę go kupić, bo to jedyna oferta dla HW44 w kraju. Trochę tylko nie podobało mi się, że na zdjęciu tłumik ma napis " Nur für {F}-Luftpistolen ". Myślałem, że może to tylko takie zdjęcie, ale odpowiedziano mi, żebym się nie przejmował, że na pewno będzie pasował. W to, że się da zamontować, to nie wątpiłem, ale gdy dopytywałem dalej, czy jeśli moja wiatrówka będzie miała trochę więcej niż 7,5J, np tak ze 2x, czy przypadkiem nie stracę wtedy gwarancji, ale na to już odpowiedzi nie uzyskałem. Zbyto moje nudziarstwo milczeniem...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: JS »

gregord pisze:Nie dało mi to spokoju i przeczytałem od początku, według Twojej sugestii. Motasz się, a prawdopodobnie, lub raczej na pewno, było tak - kupiłeś karabinek w znanym tutaj sklepie z Zielonej Góry i wybrałeś opcję dodatkowo płatnego "tuningu" w cenie około 190PLN u gościa z przysłowiowej czapki. Nie wiadomo, kto mniej rozsądny - sklep, że oferuje takie coś, czy klient, że się na to godzi? I teraz masz problem, który wyobrażasz sobie rozwiązać na forum. A grono zainteresowane, to pan A., pan H. i Ty.
Słuchaj młody tu stażem Przyjacielu - czasem jest tak, że chcesz uzyskać informacje od ludzi, którzy przeżyli więcej niż Ty a wtedy lepiej ograniczyć informacje choćby po to aby Ci doświadczeni ludzie odpowiedzieli na Twoją wątpliwość.
Bo jak powiesz wszystko - to zamiast odpowiedzi będziesz mial tysiące rad typu:
- "jesteś cienki bolek, ze nie potrafisz na baczność sklepu postawić"
- "oddałeś do poprawek do slabego tunera to sam do siebie miej pretensje"
- "spróbuj sam rozłożyć wszystko a na pewno się poprawi"

No bo wiesz - nie tylko doświadczeni i nie tylko chcący pomóc czytają takie tematy :-)

Problem w tym, że:
- możesz znać swoje prawa a jak sklep będzie rżnął głupa to jedynie sądem możesz wygrać sprawę (możliwe ale czasowo nieciekawe)
- możesz nie wierzyć tunerowi, że u niego trafiał danym śrutem, ale zupełnej pewności nie masz bo przecież przy nim nie stałeś by sprawdzić
- 80% userów tego forum choćby z przekory próbowałoby kombinować z karabinkiem by się przekonać co potrafią poprawić a ja właśnie poprzez to, że wiem co mogę a co nie, oczekuję by sklep wymienił niemiecki bubel na coś co odpowiada standardom.

Tak więc - ja znam swoje prawa bardziej niż myślisz (zawodowo zajmuję się zakupami więc także i reklamacjami), tuner u którego był sprzęt to nie królik wyciągnięty z kapelusza (robił dwa inne moje HW a w przeszłości miałem co najmniej innych kilka sztuk, które przeszły przez jego ręce i większość była po prostu doskonała), a tego co chciałem ostatecznie się dowiedziałem - na 15metrów karabinek nie ma prawa siać w ten sposób żadnym śrutem - zwłaszcza jeśli wszystkie próby były wykonywane w końcu nie najgorszym śrutem jakim jest jsb exact diabolo.

Poza tym - temat ten, jak każdy inny ma służyć pomocą innym użytkownikom, którzy natrafią podobny problem. W tym sensie jak masz jakieś doświadczenie co do jego głównego pytania - czy HW97 może na 15metrów siać tak jak na zdjęciu - to będzie super jak się wypowiesz.

A wszystkie Twoje wypunktowane sugestie są jak najbardziej słuszne, jednak odnoszą się teoretycznie do zupełnie nieznanego przypadku i podają "opcje do wyboru" w zależności od tego który to przypadek, a ten mój przykład jest jednak dość dokładnie opisany, o czym teraz po przeczytaniu całości też już wiesz. Jednak samo ich wymienienie też jest jakąś wiedzą, która młodszym ludziom może posłużyć więc w sumie dobrze, że je napisałeś.
Ostatnio zmieniony 16 września 2018, 08:55 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: FireFighter »

Gregord ma mniej stażu na Forum niż majonez przydatności do spożycia, a rzuca się jak wsza na kołnierzu. Pisząc o "tunerze z czapki", masz na myśli Waldka vel Hogana ? Krzywdzące jest ocenianie pracy ludzi nawet nie znając ich roboty. Zadam Ci pytanie "kolego" nie z czapki, a zapewne z koszyka, tuningował ci Waldek jakiś karabinek i byłeś niezadowolony z Jego roboty czy tylko tak sobie napisałeś "tuner z czapki", żeby zabłysnąć swoim chamstwem.
Ostatnio zmieniony 16 września 2018, 09:36 przez FireFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: JS »

Szanowni Koledzy - nie kierujmy tego tematu w stronę, której wlaśnie chciałem uniknąć.
Uznajmy pewne słowa za nienapisane i poczekajmy jak sprawa z reklamacją się zakończy - nie omieszkam poinformować jak już będzie "po".
I jak można prosić to wypowiadajmy się w temacie - czyli JAK ZŁE SKUPIENIE JEST AKCEPTOWALNE DLA NOWEGO HW97 z 15METRÓW.

P.S. Każdy ma czasem słaby dzień i jest wtedy bardziej bojowo nastawiony do świata - dlatego ja ani razu nie wymieniłem gdzie sprzęt był na poprawkach i proszę się nie domyślać. Natomiast tak jak napisałem - mialem (co najmniej kilka) i mam (dokładnie 2) karabinki robione przez tego tunera i są świetne.
Tylko jak gwint w lufie jest skopany lub coś w tym stylu to nikt tego nie poprawi i tyle.
O tym, że HW97 mają czasem taki problem najtrafniej opisywał w swoim wątku kolega TZ. Mój przykład jest podobny, zatem też coś daje bo każdy przed kupnem może sobie z góry przed zakupem zastrzec, że "siejącego" karabinka chciał nie będzie.
Ostatnio zmieniony 16 września 2018, 10:51 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: FireFighter »

Jeżeli tak sieje na 15 m to musi być coś nie tak. Osobiście nie posiadam HW 97 z HW mam tylko 30 po Hoganie i na 28 m lepsze wycina skupienie jak nie ma wiatru. Pozdrawiam i kończę się wypowiadać w temacie.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: JS »

I to jest konkretna wypowiedź - za takie wszystkim, którzy rzeczowo i konkretnie podeszli do sprawy - najbardziej dziękuję.
Ostatnio zmieniony 16 września 2018, 15:36 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: kamazek »

Postanowiłem przeczytać cały temat i natknąłem się na poradę, która albo nie została zauważona. albo została zlekceważona.
Chodzi o sprawdzenie, czy w "siejącym" HW została poprawnie przykręcona osada do systemu.
Wiem z doświadczenia, mojego i kilku kolegów, że poluzowane śrubki mogą dać efekt "siania"
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: Ziemo »

FireFighter pisze:Gregord ma mniej stażu na Forum niż majonez przydatności do spożycia, a rzuca się jak wsza na kołnierzu.
I za takie teksty powinno z automatu lecieć ostrzeżenie od moderatora.

Niektórzy chyba myślą, że jak ktoś ma krótki staż, to znaczy, że w dniu rejestracji na forum pierwszy raz wziął karabinek do ręki. O pierwszym wystrzale to w ogóle nie ma co mówić, do tego potrzeba nabić co najmniej 30 merytorycznych postów.

Szanowni forumowicze - uświadomcie sobie, że na beżowym świat się nie kończy. Ja np. strzelam z wiatrówek od około 3 lat, a konto mam od miesiąca. Nie, nie jestem żadnym specjalistą i bardzo wielu rzeczy nie wiem, ale ocenianie człowieka przez pryzmat stażu jest trochę żałosne.
HFT
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: StgMechanik »

Może sprawdź jaką masz prędkość śrutu być może tu jest problem jak sam piszesz prędkość siejacego to 244 chyba za dużo jak na tę lufę
Ostatnio zmieniony 16 września 2018, 17:44 przez StgMechanik, łącznie zmieniany 1 raz.
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
Janosik2007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 580
Rejestracja: 24 lutego 2007, 12:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: Janosik2007 »

Ziemo pisze:(...)I za takie teksty powinno z automatu lecieć ostrzeżenie od moderatora.(...)
...a także zarówno za trolling w wykonaniu kol. gregord

Chyba nie wszyscy zauważyli, że temat się właściwie wyczerpał... :roll:
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: kamazek »

gregord , dlaczego cytujesz mój post i nie odnosisz się do jego treści, tylko serwujesz nam kolejny bełkot pseudo-merytoryczny ?
Prze to i inne fora wiatrówkowe przewinęło się mnóstwo wojujących świerzaków i nikt już o nich nie pamięta :-D
Dostaniesz łatkę warchoła i nikt nie będzie traktować cię poważnie :evil:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: kamazek »

Kolego gregord, problem z luzującymi się śrubami w wiatrówkach jest stary jak świat i nie trzeba z tego powodu pozywać jakiekolwiek firmy do Trybunału w Strasburgu, wystarczy co jakiś czas sprawdzić poprawność ich dokręcenia.
Jest to typowa czynność obsługowa, tak jak np. sprawdzenie poziomu oleju w aucie :wink:
Nie twierdzę, że w przypadku Kolegi JS występuje ten problem, ale staram się pomóc, tak z grzeczności :-D
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: JS »

Tak ogólnie to proponuję czytać to co już w tym temacie zostało napisane, bo niektórzy piszą, że czytali a z ich dalszych wypowiedzi jakoś nie wynika, że to co przeczytali zrozumieli.

Przecież napisałem jak byk, że karabinek wrócił do sklepu, który ma go odesłać do swojego dostawcy na sprawdzenie.
Co do pisania do producenta - kolega TZ opisywał już takie działanie - trzeba być naiwnym by wierzyć, że niemiecki producent przestraszy się jednego maila bądź polskiego forum o którym nie ma pojęcia.
Bardziej oczekuję tego od AK bo jednak trochę ludzi czyta te wątki i olanie kupującego w takiej sytuacji jeszcze nigdy na dobre żadnemu sklepowi nie wyszło. Jak to jest z tym powiedzeniem?: - "jeden niezadowolony klient równa się tysiącu niezadowolonych klientów"...

Co do osady - była przykręcona jak należy. Co do porównania do chinek bądź umiejętności strzelca - przecież jest napisane, że drugim HW97 trafiam prawie jak chcę.
Co do zbyt dużej prędkości - 16,5 J to wcale nie za dużo na taką lufę. Miałem kiedyś HW98, potem HW80 ustawione niemal na 17J i też z trafianiem nie było większego problemu. Poza tym - może to subiektywne odczucie ale cykl strzału w siejącym był moim zdaniem lepszy niż w tym drugim, który trafia bez problemu.

Co do kupowania z drugiej ręki z przeniesieniem praw do rękojmi i gwarancji - jestem mniej więcej umówiony ze sprzedającym, że jak sklep nie wymieni sprzętu na nowy to wraca on nie do mnie lecz do sprzedającego.

Od odesłania sprzętu minął już tydzień, jeszcze tydzień i powinno być coś wiadomo o czym nie omieszkam poinformować.
Ostatnio zmieniony 16 września 2018, 22:34 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: kamazek »

JS pisze:Tak ogólnie to proponuję czytać to co już w tym temacie zostało napisane, bo niektórzy piszą, że czytali a z ich dalszych wypowiedzi jakoś nie wynika, że to co przeczytali zrozumieli.
Aż się chce dalej próbować pomagać Kolegom "po lufie" w ich problemach ze sprzętem....
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Post autor: Senio »

JS pisze:poczekajmy jak sprawa z reklamacją się zakończy - nie omieszkam poinformować jak już będzie "po".
I na tym bicie piany zakończymy. Jak będzie coś wiadomo, będziesz chciał to upublicznić, napisz do jakiegoś moda otworzy ten temat i napiszesz. Ale teraz pauza.
Ostatnio zmieniony 17 września 2018, 00:22 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”