Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: chemik22 »

Wilek1 pisze:
sp1der pisze:Czy ten problem występuje też w Competition? Chciałbym kupić, ale trochę mnie te informacje zmartwiły.
Kupuj smialo. Ja mam szczerbine LPA z fabryczną muszką. Polecam taki zestaw :one:
Breneka /25m idzie w centralnie. Zadnych poprawek nie trzeba brac. Srut pokrywa rowno tarcze po srodku.

A który konkretnie model szczerbinki ? Zapodasz link do sklepu ? Rozumiem że z nia zarówno na śrucie jak i kulkach jesteś zadowolony.. :-D
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

chemik22 pisze: A który konkretnie model szczerbinki ? Zapodasz link do sklepu ? Rozumiem że z nia zarówno na śrucie jak i kulkach jesteś zadowolony.. :-D
Ta szczerbinka jest najpopularniejsza http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... S029F/1602
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Hornet_AW »

A z jakiego choka strzelacie breneką? Bo spotyka się różna szkoły, czy tonie ma wpływu na celność?
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Hornet_AW pisze:A z jakiego choka strzelacie breneką? Bo spotyka się różna szkoły, czy tonie ma wpływu na celność?
Jak my testowaliśmy to IC dawał najlepsze skupienie. Nie polecamy dawać IM i F do strzelania breneką bo może to uszkodzić lufę.
Ostatnio zmieniony 13 września 2018, 08:40 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Wilek1 »

Taka szczerbinka:
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... w-BSS/1601
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... S029F/1602

Ja strzelam breneke z CYLindra. Na IC (ale w innej strzelbie) bylo widac wyrazne rysy wewnatrz, musialo byc ciasno (ale tez bylo bezproblemowo)
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: chemik22 »

Dzięki za namiary, wolałem się upewnić czy to te po 80 zł..


Tak swoją drogą to ostatnio za nabyłem ten wynalazek, poszedłem z myślą o zakupie Winchestera SXP (Doruk był jakąś tam alternatywą nie byłem przekonany) a wyszedłem z gladiatorem 20 cali :-D . Zakup robiłem w Bydgoszczy do których MU wstawia ten sprzęt, podobno była to ich pierwsza pompka Doruka. Chłopaki zdjęli mu tę "dziwną" sprężynę we własnym zakresie jeszcze nim pomyślałem o zakupie więc plus dla nich ;). Generalnie jestem zadowolony z zakupu..


A w sumie tylko jedna sprawa nie daje mi spokoju bo jak patrzę na zdjęcia ze strony MU: http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... ic-20/1744 to tam na sprzęcie widnieje napis "Gladiator" a ja mam w tym samym miejscu słowo "Dynamic". Niby na fakturze ze sklepu jest napis "Strzelba Eternal Gladiator Dynamic 20" więc chyba ok ale mam nadzieję że to nie jest jakaś inna dziwna wersja ?

Powyższe pytanie jest w zasadzie kierowane do importera bardziej bo jak nie mam porównania i w sumie kupowałem nie w MU którzy to sprowadzają a w innym sklepie to niby chłopaki mówili że to powinna być ta strzelba o której myślę ale w pełni nie byli przekonywujący, niemniej wydaje mi się że to jest to co być powinno :-D
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

chemik22 pisze: Powyższe pytanie jest w zasadzie kierowane do importera bardziej bo jak nie mam porównania i w sumie kupowałem nie w MU którzy to sprowadzają a w innym sklepie to niby chłopaki mówili że to powinna być ta strzelba o której myślę ale w pełni nie byli przekonywujący, niemniej wydaje mi się że to jest to co być powinno :-D
To jest ta sama strzelba, na stronie są zdjęcia egzemplarza w poprzedniej dostawy, w nowej nie ma napisu gladiator.
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: chemik22 »

dziki_pl pisze:
chemik22 pisze: Powyższe pytanie jest w zasadzie kierowane do importera bardziej bo jak nie mam porównania i w sumie kupowałem nie w MU którzy to sprowadzają a w innym sklepie to niby chłopaki mówili że to powinna być ta strzelba o której myślę ale w pełni nie byli przekonywujący, niemniej wydaje mi się że to jest to co być powinno :-D
To jest ta sama strzelba, na stronie są zdjęcia egzemplarza w poprzedniej dostawy, w nowej nie ma napisu gladiator.

Ok dzięki ;)
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: chemik22 »

dziki_pl pisze:
chemik22 pisze: Powyższe pytanie jest w zasadzie kierowane do importera bardziej bo jak nie mam porównania i w sumie kupowałem nie w MU którzy to sprowadzają a w innym sklepie to niby chłopaki mówili że to powinna być ta strzelba o której myślę ale w pełni nie byli przekonywujący, niemniej wydaje mi się że to jest to co być powinno :-D
To jest ta sama strzelba, na stronie są zdjęcia egzemplarza w poprzedniej dostawy, w nowej nie ma napisu gladiator.

Ok dzięki ;)
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Zaczynamy publikować filny o strzelbach Doruk. Najwięcej pytań dotyczyło rozbierania automatów
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: biper »

Super!

Od razu nasunęło mi się pytanie.
Czy przedłużkę należy dokręcać jakoś mocniej, czy wystarczy ręcznie?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
gonzo333
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 18:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: gonzo333 »

Super, czegoś takiego brakowało.
Ja korzystałem z filmów CZ z USA (żeby zobaczyć jak wyjąć dźwignie przeładowania), ale tu jest po naszemu i na konkretny model.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

biper pisze:Super!

Od razu nasunęło mi się pytanie.
Czy przedłużkę należy dokręcać jakoś mocniej, czy wystarczy ręcznie?
Wystarczy ręcznie, u nas na strzelnicy tak mamy złożoną i działa bez problemów. Niektórzy używają do wzmocnienia "kleju do śrub" typu loctite, ale najsłabszego.
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: zgred4 »

To ja mam jeszcze takie pytanie odnośnie stosowania czoków w Dorukach.

Oryginalnie z Gladiatorem Dynamic 24" MU daje wkręcony w lufę czok z oznaczeniem III czyli M (na średni dystans). Czy do dynamiki nie byłby właściwszy czok IIII czyli IC na bliższe dystanse (MU nie daje go w zestawie z Gladiatorem)? Czy jest sens stosować te czoki wymiennie w zależności np. od tego jak w danych zawodach ustawiony jest tor i jeśli tak to czym się kierować? Odległościami czy może bardziej rodzajem celów (blachy/tektura/inne)?

Z kolei Bok Poseidon wkręcone miał: w górną lufę IIIII (CYL) a w dolną IIII (IC 1/4 choke) czyli zestaw do SKEETa. Jaką konfigurację proponujecie do TRAPu? MU z Poseidonem daje wszystkie 5 czoków. Ja skłaniałbym się do: górna III (M) i ewentualnie dolna II (IM).

Czy wybór czoka mocno wiąże się z używaną amunicją (24/28g, rozmiar śrutu)?
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Wilek1 »

do dynamiki potrzebowalbys głownie III (srodkowy) + II lub ewentualnie full-I (jakis ciasniejszy) + CYL (do breneki / tarczy) razem 3 wystarczą.
decydujesz tak:
- wiekszosc celow ogarniasz i tak III, wiekszosc taki stosuje na wiekszosci zadan
- czaaaasem IC (czyli IV) jak masz duzo blach blisko i bez pitików - ale nie zauwazylem specjalnych zysków z tego (niezbyt czesto, mozna tez z niego walnąć breneke ale nie za często)
- oczywiscie tarcze nieraz breneką wiec sie przyda Cylinderek (tez niezbyt czesto)
- ciasniejszy (lepszy II / ewentualnie full): na dalszy dysnans lub małe cel z pitikami obok (drugi cel blisko typu nie-strzelac) jesli masz tor z kilkoma takimi zestawami to na pewno
- na niezbyt ciezkim srucie na cylindrze blachy potrafią sie nie polozyc (szczegolnie cele plate-track)
- na zawody srut 28g

do trapu zestaw: III + II / lub II + I (jak dluzsza lufa to pierwszy, jak krotsza to drugi) i srut 24g wystarczy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”