PM - 84 czy jest to możliwe

Moderator: Moderatorzy WBP

Ludacris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2018, 01:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

PM - 84 czy jest to możliwe

Post autor: Ludacris »

Witam mam takie szybkie pytanko przez które spać nie mogę ponieważ niezwykle zaważyło na jednym z moich egzaminów... Jakie jest prawdopodobieństwo że PM -84 może na pojedynczym wystrzelić 2 naboje ? Nie liczyłem naboi i nie wiem czy 4 czy 5 razy nacisnalem spust... Ale miałem wrażenie ze za 2 razem strzelił 2 krotnie na pojedynczym ogniu... Z 5 cztery były 4 byly w tarczy jeden gdzieś zaginął...
Ostatnio zmieniony 16 września 2018, 01:58 przez Ludacris, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM - 84 czy jest to możliwe

Post autor: LARPAK »

Tak jest to możliwe, ale jeżeli nie jesteś pewien to równie dobrze mogłeś zerwać strzał.
Ludacris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 września 2018, 01:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: PM - 84 czy jest to możliwe

Post autor: Ludacris »

Zbyt bardzo wystrzal rożnił się od tego co zwykle ... A w 95% zawsze trafialem w tarcze mając pierwsze strzały na 10 9 czy 8 ;) i w sumie nie tylko ja miałem takie wrażenie...
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM - 84 czy jest to możliwe

Post autor: MarcinD »

Jesli mowisz, ze wystrzal sie roznicl to pewnie tak bylo, ale bywa roznie, ja na egzaminie strzelalem 6 razy, a w tarczy bylo 5 - szosty nawet jej nie pozdrowil. Wynik wystrzelalem, ale bylem w szoku. Nerwy, stres, latwo dramatycznie zerwac strzal. I strzelalem z glocka, a na glocku trenowalem sporo.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PM - 84 czy jest to możliwe

Post autor: LARPAK »

Instrukcji użytkowania PM - 84P nie przewiduje tego typu zacięcia.
Nie pamiętam czy dysponuję instrukcją napraw do Glauberyta (chyba jednak nie), ale znając przypadki z innych rodzajów broni to podwójne strzały potrafią się zdarzyć.

Przełącznik rodzaju ognia mógł być przestawiony nieco, za lekko trzymana broń, wyrobienie części mechanizmu spustowego czynników jest wiele i część z nich leży po stronie strzelca, a nie broni.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”