Colt Python

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Colt Python

Post autor: Shooter7 »

Siemka !

Jak, ze czlowiek nic´gdy wszystkiego nie wie wiec sprobuje sie tu dowiedziec.

Chodzi o Colt'a Python'a

W latrachg 1950 Colt wprowadzil na rynek swoj model Python w .357 Mag. Jakosc byla rewelacyjna, Revolver non plus Ultra cod, miod, malina i orzeszki ! Niestety po 20 czy 20 paru latach klepania na tych samych maszynach te sie powyrabialy i jakos drastycznie spadla. Wsrod znawcow tematu kraza wiec mniemania, ze Python'a mozna bez obawy kupic i bedzie strzelal do lat powiedzmy '80 - tych. Potem to juz raczej tylko zlom.

Konkretnie chodzi mi o

1. Do ktorego roku mozna te jeszcze dobre egzemplarze kupic ?

2. Czy ktos ma informacje czy w ostatnich latach Col powymienial swoje maszyny na lini produkcji revolver'ow i czy jakosc nowych jest lepsza niz tych z lat '80 - tych

z gory dzieki !

:wink:
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: Sieklapno »

Colt Python to świetny rewolwer. Sam mam jeden i sobie chwalę. Nie wypowiem się na temat jakości rewolwerów ze starszych serii produkcyjnych, bo nie miałem okazji porównać ze swoim. Mnie się trafił egzemplarz z samego końca produkcji (seryjna skończyła się bodajże w 1999, przez kilka lat robiono je już tylko pod zamówienie i taki też mi się trafił, z roku 2004). Płynność pracy mechanizmów na wyższym poziomie niż np w Taurusach i S&W. Wykończenie i spasowanie na prawdę w porządku, spust w SA miodzio, w DA też nie ma na co narzekać. Gdybym ponownie stanął przed wyborem rewolweru, to nie zastanawiał bym się nawet chwili i kupiłbym jeszcze raz Colta Pythona, mimo, że w tej cenie mógłbym kupić kilka innych, nowych rewolwerów.
Ostatnio zmieniony 11 września 2018, 22:58 przez Sieklapno, łącznie zmieniany 2 razy.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Colt Python

Post autor: Dariusz DC »

Mam Pythona i podzielam zdanie Kolegi powyżej
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Colt Python

Post autor: Shooter7 »

JAk z jego celnoscia ? Dorownuje S&W ?

:wink:
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: Sieklapno »

Przy lufie 4'' na 25 metrów porownywalnie z 686 4'' przy amunicji 38 special LRN. Fmj u mnie lata trochę gorzej.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Colt Python

Post autor: Shooter7 »

Czyli tez tylka nie urywa :)

:wink:
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: KudrigY »

Sam poluję na Pythona "dla mania", ale jakiś czas temu miałem okazję puścić z tego modelu bębenek WC do tarczy, i mój GP100 w moich rękach daje lepsze rezultaty. Podobnie, jakiś czas temu z kolegą z klubu porównaliśmy na szybko GP100 i King Cobrę, i też wyszło że strzelać lepiej z Rugera.

Ale chęć dodania do kolekcji Colta nadal jest :) Będzie się fajnie prezentował przy Rugerze GP100 i S&W 617-4.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: Sieklapno »

Shooter7 pisze:Czyli tez tylka nie urywa :)

:wink:
Po prostu nie polubił się z Fmj :-D mimo wszystko na prawdę polecam, będziesz zadowolony
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Colt Python

Post autor: Shooter7 »

KudrigY pisze: jakiś czas temu z kolegą z klubu porównaliśmy na szybko GP100 i King Cobrę, i też wyszło że strzelać lepiej z Rugera.
Smiem twíerdzic, ze miedzy King Kobra a Python'em sa jezeli nie lata swietlne, to dziesieciolecia,dlatego.....
Sieklapno pisze: Po prostu nie polubił się z Fmj :-D mimo wszystko na prawdę polecam, będziesz zadowolony

1. Do strzelania .38 SPL WC mam Hämmerli P 240 z revolveru juz tego kalibru nie strzelam. Mote czasem dla fun'u ale i tak musialbym jeszcze raaz sprawdzic poszczegolne ladunki prochowe i je na nowo dopasowac.


Problemem jest bardziej brak mozliwosci przetestowania Python'a bo jest ich na rynku malo a uzywane, kto wie, moze trafic sie dobra sztuka a moze trafic sie …..

S&W mam sprawdzonego, wiem, ze skupienia sa bardziej niz zadowalajace i ta slaba strona jestem ja a nie bron.


Niestety Colt sam sobie na ta opinie w koncu lat '70 zapracowal a zbyt maly popyt trzyma obecny mit ktorego sie obawiam.

Pomijam juz fakt, ze do S&W mam juz troche gratow a do Python'a musial bym kupowac od nowa.

dzieki i pozdro


Dalsze uwagi mile widziane - czytam i zastanawiam sie.

:wink:
Ostatnio zmieniony 13 września 2018, 10:38 przez Shooter7, łącznie zmieniany 2 razy.
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: Hubert »

W cenie używanego Pythona, który jest klasą sam w sobie, można kupić za ok. 2 150 EURO nowego Manurhina MR73, MR38 lub MR32. Mało znana marka na rynku rewolwerowym. Firma produkuje właściwie pod konkretne zamówienia bardzo dobrze wykonane i do tego celne rewolwery. Użytkuję MR38 i czekam na MR32 i MR73. MR73 to taki rewolwerowy odpowiednik pistoletu SIG P210.
A propos celności to zgadnijcie z czego jest strzelony obecny RP Open w centralnym zapłonie?
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Colt Python

Post autor: Shooter7 »

Po rozwazeniu wszelkich pro i kotra dokonalem wyboru.

Python moge dostac jedynie uzywany - nie chce - bezwzgledu jaki dobry by nie byl !

Zdecydowalem zakup S&W Target Champion.

Dzieku wszystkim ktorzy brali udzial w dyskusji !

:wink:
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: HotDoc »

Hubert pisze:W cenie używanego Pythona, który jest klasą sam w sobie, można kupić za ok. 2 150 EURO nowego Manurhina MR73, MR38 lub MR32. Mało znana marka na rynku rewolwerowym. Firma produkuje właściwie pod konkretne zamówienia bardzo dobrze wykonane i do tego celne rewolwery. Użytkuję MR38 i czekam na MR32 i MR73. MR73 to taki rewolwerowy odpowiednik pistoletu SIG P210.
Życzę (szczerze) powodzenia w zakupie nowego Manurhina w tej cenie. Polski dystrybutor ceni go na średnio 12-14 tysięcy za model MR73. We wszystkich zagranicznych sklepach, w których znalazem go w ofercie i wysyłali do Polski czas oczekiwania wynosił średnio 2 lata i czekali na jeden egzemplarz, bo więcej producent im nie oferował. Używki na e-gunie idą za co najmniej 1500 euro i to takie trochę przechodzone. I nie pisz, że Manurhin jest "mało znaną" marką, bo na tej zasadzie Rolls-Royce jest mało znaną marką na rynku samochodów.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Colt Python

Post autor: Shooter7 »

@HotDoc

to, ze polski importer zdziera skore na zywca to juz zupelnie inna bajka ! Podana cena 2150 jest realna.

Manurhin jest revolverem niszowym. Ten kto sie interesuje bronia czy revolverami ten wie, a nie kazdego to kreci

Moj kumpel zamowil Mateba, ten jest chaba znacznie zadszy od Manurhin.

za 1500,- € mialem mozliwosc kupienia Korth'a tyle, ze z lufa 4 Cale. Problemem okazal sie beben, ktory nie przyjmuje mojej elaborowanej amunicji, lufa byla za krotka za Korth'a rownie podziekowalem, tyle, ze juz 2 lata temu.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jakos nie przemawia do mnie bycie wlascicielem francuskiej broni - jakakolwiek by to nie byla

:wink:
Ostatnio zmieniony 15 września 2018, 20:30 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Python

Post autor: Hubert »

Czekam na 2 egzemplarze w podanej cenie, ściągając z Niemiec. Fakt, że czas oczekiwania jest długi ale mam z czego strzelać. Nawet fabryka przez jednego z dyrektorów potwierdziła, że rzeczywiście sklep w Niemczech złożył dla mnie zamówienie. Polski dystrybutor krzyczał mi cenę 12 tyś. 2 lata temu nie mając pojęcia nawet co konkretnie ma w ofercie i na kiedy może ściągnąć.
Jakiś czas temu udało mi się kupić w przyzwoitych pieniądzach w Holandii nówkę MR38 jeszcze ze starej produkcji w Mulhouse. Sprawuje się wyśmienicie.
Z Pythona zrezygnowąłem podobnie jak kolega. Gdybym nie trafił tego MR38 też bym wybrał podobnie S&W.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Colt Python

Post autor: Shooter7 »

Najbardziej co podoba mi sie w S&W to jednolity beben !

Kurde, gdybym mogl kupic kilka revolverow to Napewno Bylby S&W, Python i wlasnie Manurhin, kto wie moze nawet Korth, i nawet o kase sie nie rozgrywa !

Zonie juz kilkakrotnie komunikowalem, ze jeszce dwie krotkie i bedzie koniec a tak szczerze mowiac to bedzie jesztcze Jakis z 4 calowa lufa do jednej dyscypliny. Tyle, ze koszta beda smieszne.

Nie wszystko mozna miec !

:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”