HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: zoom2 »

@montrala,
a może tak cuś o tych spustach ?
Awatar użytkownika
konri8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 lipca 2018, 18:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: konri8 »

Cześć, mam dwa pytania:
1) czy zdarza się Wam, że przechowując amunicję kilka dni w magazynku nie blokuje on zamka pistoletu w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej pestki?
2) czy rysują się Wam tak samo podajniki magazynków? (foto) Przebieg to około 400 pestek. Obrazek
Obrazek
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: wryg »

Odpowiadając na pytania:
1. Nie
2. Nie

Pozdrawiam
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
TomKaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 08 października 2017, 16:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: TomKaz »

zdjęcia się nie pokazują
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Zdjęć nie widać.

Co do blokowania zamka na zaczepie, to nie zależy to od tego ile dni były załadowane magazynki, tylko od chwytu pistoletu. Przy wysokim chwycie bardzo łatwo w SFP9 (i serii P2000, P30, HK45) przytrzymać kciukiem zaczep zamka i wtedy faktycznie zamek nie zostaje z tyłu. Dobrym sprawdzianem czy to problem magazynka czy chwytu, strzelając z jednej ręki. Jeżeli zamek zostaje, to problem chwytu przy trzymaniu oburącz, jeżeli nie to może być do wymiany sprężyna magazynka.

W SFP9 problem z chwytem szczególnie dotyczy strzelców leworęcznych, bo dźwignia z prawej strony jest poprowadzona na zewnątrz szkieletu i łatwo ją przyblokować ręką.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Fokat »

@Montrala, w HKSFP9 jest otwór do smarowania iglicy? W instrukcji natknąłem się na rysunek, gdzie jest pokazane dawkowanie oleju, do kanału iglicy??? Co jaki czas należy robić taką operację?
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Fokat pisze:W instrukcji natknąłem się na rysunek, gdzie jest pokazane dawkowanie oleju, do kanału iglicy???
Możesz wrzucić? Ja nic takiego nie widzę: https://www.heckler-koch.com/no_cache/e ... oad%5D=655

Otwór w kanale iglicy służy do odprowadzenia zanieczyszczeń i wody, jeżeli się tam dostanie.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: coolik »

konri8 pisze:Cześć, mam dwa pytania:
1) czy zdarza się Wam, że przechowując amunicję kilka dni w magazynku nie blokuje on zamka pistoletu w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej pestki?
2) czy rysują się Wam tak samo podajniki magazynków? (foto) Przebieg to około 400 pestek. Obrazek
Obrazek
Nie widać zdjęć, więc ciężko stwierdzić czy tak samo, ale ja zauważyłem u siebie rysę ona podajniku tak jak zaczyna się łuska naboju.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: Fokat »

montrala pisze:
Fokat pisze:W instrukcji natknąłem się na rysunek, gdzie jest pokazane dawkowanie oleju, do kanału iglicy???
Możesz wrzucić? Ja nic takiego nie widzę: https://www.heckler-koch.com/no_cache/e ... oad%5D=655

Otwór w kanale iglicy służy do odprowadzenia zanieczyszczeń i wody, jeżeli się tam dostanie.
Wysłałem Ci na PW, ta instrukcja, którą załączyłeś, różni się od mojej. Chyba że coś przeoczyłem.
U mnie jest to podpunkt 10.3.3. Clean slide
Awatar użytkownika
konri8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 lipca 2018, 18:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: konri8 »

https://photos.app.goo.gl/s9LBPPE7BmSoqFT2A
Powyżej link do zdjęć.
Specjalnie przy wystrzeliwaniu ostatniego naboju zmieniałem chwyt na niższy - zamek nie blokował się.
Ponadto kiedy próbowałem odciągnąć zamek w tył na pustym magazynu - tylko jeden magazynek podnosił dźwignię.
Rozładowałem magazynki, poleżały dwa dni i problem jakby znikł - zamek zostaje w tylnym położeniu po odciągnięciu. Na strzelnicy jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
Jeżeli okaże się, że to wina sprężyny to polecacie skorzystać z gwarancji czy kupić nowe sprężyny? Jeśli tak to gdzie.
Dla mnie to niedopuszczalne żeby po kilku dniach w stanie zaladowanym takie rzeczy się działy. Szczególnie że zachowawczo zapakowałem tylko 13 pestek.
W glocku nigdy nie miałem takich problemów.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: JohnyWalker »

Mam problem z nie zostającym zamkiem i z pewnością jest spowodowany chwytem. Dźwignię dotykam kciukiem i zamek nie zostaje.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

@konri8 Tak nie powinno się dziać. Zgłoś problem przez swój sklep. Możesz też napisać do HK w Polsce na Fejsie (jeżeli korzystasz). Ja mam 2 magazynki, które nie bardzo chcą blokować zamek w tylnym położeniu, ale one mają 12 lat i za sobą niezliczone ładowania i rozładowania na zawodach i treningach. Co do śladów na podajnikach, to są normalne.

@Fokat Znalazłem to w jeszcze innej instrukcji niż Twoja. To jest procedura czyszczenia kanału iglicy na wypadek nagromadzenia w kanale odprysków lakieru z lakierowanych spłonek. Normalnie się nie smaruje.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
konri8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 29 lipca 2018, 18:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: konri8 »

@montrala dziękuję Ci jak i innym kolegom za odpowiedź. Jeżeli problem się powtórzy to będę zgłaszał temat do sklepu/dystrybutora.

Przy okazji z racji tego, że to temat przeznaczony na opinie użytkowników napiszę parę słów od siebie.
Posiadam SFP9 od 2 miesięcy, jego przebieg to około 500 kulek. Pistolet używam głównie do strzelań dynamicznych - sprawdza się bardzo dobrze.
*Chwyt jest bardzo ergonomiczny, pistolet bardzo pewnie leży w dłoni, zachęca do wysokiego chwyt.
*Zrzutu magazynka jest jaki jest- można się przyzwyczaić i po czasie okazuje się wygodną opcją. Dla mnie trochę za krótkie te skrzydełka (w P99 z Radomia są dłuższe, przez co w mojej opinii wygodniejsze).
*Zrzut zamka - trochę zbyt zaokrąglony lecz do ogarnięcia (w 90 procentach przypadków po załadowaniu pełnego magazynka z dobiciem - zamek spada sam).
*Nacięcia na zamku bez zastrzeżeń, dodatkowe skrzydełka to ogromne ułatwienie.
*Przyrządy celownicze po naświetleniu świecą w ciemności, same przyrządy do dynamiki dają radę. Do tarczówki trzeba by zainwestować i kupić lepsze. Z racji swojego kształtu, szczerbinka uniemożliwia awaryjne przeładowanie np. o kaburę czy też inne elementy oporządzenia.
*Spust - bardzo "przejrzysty" dokładnie wyczuwalny opór po wybraniu luzu. Bardzo łatwy do ogarnięcia. Reset spustu wyczuwalny choć bez jakiegoś szału.
*Magazynki 15 nabojowe, może i pojemność nie za duża, za to łatwo się ładują, nie trzeba się siłować ze sprężyną. Minus taki, że jak już wyżej wspominałem - magazynek po leżakowaniu paru dni w stanie naładowanym nie zatrzymywał zamka w tylnym położeniu.

Pistolet budzi zaufanie i powszechną sympatię. Nie zdarzył mi się niewypał czy jakakolwiek zacinka. Strzela tam gdzie się celuje i nie marudzi. Kawał solidnej, niemieckiej roboty. Wymiary kompaktowe, nie stwarza trudności przy noszeniu. System zabezpieczeń daje poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednia kabura i nabój w komorze nie przeraża.
Z czystym sumieniem mogę polecić, prócz problemów z magazynkiem/zatrzymywaniem w tylnym położeniu zamka - nie mam zastrzeżeń.
LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: LaChupacabra »

Czy ktoś z Was może powiedzieć coś na temat tych spustów?:
https://www.hkparts.net/shop/pc/Lazy-Wo ... p17988.htm

Bo przymierzam się do zakupu.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK SFP9 opinie użytkowników?

Post autor: montrala »

Opinie dość dobre. Sam z siebie taki spust pozwala skrócić reset dzięki możliwości regulacji ruchu jałowego po zwolnieniu iglicy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”