Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Mariusz888 »

Pytanie o gwint w lufie - z AR'a zamierzam strzelać głównie tanią amunicją (np GGG która ma pocisk 55gr) - z tabelek i książek wynika że do tego najlepszy gwint to np 1:9. Natomiast droższe karabinki mają najczęściej lufy z 1:7 co pozwala na używanie cięższych pocisków, a wspomniane 55 jest tak na granicy. Ktoś z Was miał jakieś problemy z lataniem 55gr w 1:7?
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: JohnyWalker »

Naprawdę strzelasz tak dobrze, żeby zauważyć różnicę pomiędzy tymi gwintami?
Mam 1:8 i na tarczy nie ma różnicy między lekkim i ciężkim pociskiem. Raz strzelałem z amunicji Hornady American Gunner i faktycznie wynik na tarczy był lepszy, ale było spowodowane jej ceną. Droga to się mocniej przyłożyłem do celowania. :wink:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

"Problemy" z gwintem 1/7" zaczynają się przy kulkach 40gr. Z 55gr można spokojnie strzelać. Miałem doskonałe skupienia nawet z bardzo szybkich 53gr (Hornady Superformance).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Mariusz888 »

JohnyWalker pisze:Naprawdę strzelasz tak dobrze, żeby zauważyć różnicę pomiędzy tymi gwintami?
Z pewnością moje umiejętności nie są ta duże żebym to zauważył, ale pytam żeby dobrze wybrać.
montrala pisze:"Problemy" z gwintem 1/7" zaczynają się przy kulkach 40gr. Z 55gr można spokojnie strzelać.
Super - dzięki za pomoc. W takim razie jestem o to spokojny :)
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: m2c »

Mam dużo lepsze skupienia z cięższych kulek przy gwincie 1:8, ale zaczynam podejrzewać że to z uwagi na to że cięższe to były matchowe HPBT a lżejsze to zawsze najtańsze GGG lub S&B :P
Jak się kupuje lepszą jakościowo amunicję to często 69gr lub 75gr jest w tej samej cenie co 55gr, więc zawsze wybieram tą pierwszą. Następnym razem kupię na testy coś lekkiego z wyższej półki.
Luxor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 marca 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Luxor »

Strzelam z ARa z lufą o gwincie 1/7 i po testach wszelkiej możliwej ammo i pocisków (elaboracja) wychodzi że najlepiej latają pociski 50gr :roll: przynajmniej na 200-300 metrów
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: adnikauto »

Ponizszego posta nalezy raczej potraktowac jako ciekawostke:

Wilson Combat USA https://www.wilsoncombat.com/458-hamr/ wprowadza na rynek amerykanski nowy typ/kaliber AR-a wraz z nowym kalibrem amunicji:

Caliber: .458 HAM’R

Specyfikacja ogolna pocisku:

Capable of exceeding the ballistics of rounds like the .450 Bushmaster, the .458 SOCOM and the .50 Beowulf, Wilson Combat’s newest rifle, aptly named the Tactical Hunter, can handle maximum pressures of 46,000 psi while generating in excess of 3,000 ft.-lbs. of energy—all from a hybrid-length receiver and custom-length buffer.
https://www.wilsoncombat.com/458-hamr/

Z zalozenia jest to mysliwskie semi auto, ktore umozliwia "pozyskanie" hippotama, ktory ukryl sie za sloniem... :wink:
http://www.thetruthaboutguns.com/2018/0 ... er-rifles/

Zdjecie pogladowe:
Obrazek Obrazek


Wiec, jak ktos ma zbedne $3K to...?
:wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Smoczy »

Tylko ze to w całości custom oparty o AR10 , a reszta konkurentów korzysta ze standardowych lowerów i magazynków. Wiec jest wygodniej.

Ale w sumie fajna ciekawostka.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

adnikauto pisze: Wiec, jak ktos ma zbedne $3K to...?
:wink:
Miales na mysli $6K najmarniej:D Pamietaj, ze ceny w Polsce wyrywaja z butow najbardziej rozrzutnego Amerykanina;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
zagladacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 23:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: zagladacz »

Jako zielony w temacie uzytkowania AR ale stojacy wlasnie przed wyborem firmy/modelu poprosze o podpowiedz - watek przetrzepalem - uprzedzajac odpowiedzi zebym poczytal

Sprzet bedzie 50/50 dynamika/statyka. Czy warto i ma sens wejscie od razu w "gotowe" bardziej doposazone modele jak np MMR Pro albo MP15 Competition czy raczej brac golasa i doposazac go samemu?
Golas kolo 4k, MMR Pro 6.5k a MP15Comp 8k

Wiem ze ceny szpeju sa rozne ale czy doposazenie golasa do poziomu np MP15Comp bedzie kosztowalo 4k czy mniej niz 4k?
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Matthius »

Moim zdaniem wchodzenie w doposażone modele ma sens, jeśli dokładnie wiesz, czego potrzebujesz.
Części do wymiany jest tak dużo, że trudno dać bardziej konkretną wskazówkę.

Doposażenie mojego ARa kosztowało około 2K - dłuższe łoże, łagodniejszy spust, szersza kolba, BAD lever, powiększona osłona języka spustowego, zaczepy do zawieszenia, wygodniejszy chwyt pistoletowy.

Kupując drugi karabinek, miałem już jakieś pojęcie, jaka ma być jego konfiguracja. Ponieważ na rynku nie ma modelu zbliżonego do moich potrzeb, zamówiłem taniego milspeca (PAC 10.5") i od razu części na wymianę za około 800 zł. Jak to wszystko poskładam, wyjdzie mi sprzęt za 5K (6K, jeśli fabryczny spust okaże się do bani).
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: betoniarz08 »

Jak golas na doposażenie to raczej jak najtaniej za mniej niz 3k .
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: LARPAK »

Jak popatrzysz na ceny akcesoriów w Polsce to uzyskasz odpowiedź na to pytanie - raz będzie taniej, a raz będzie drożej, ale wszystko będzie zależało od tego co chcesz konkretnie zmienić. Inaczej będzie kiedy będziesz dążył do tego co dała fabryka w modelu np. competition, a co innego jak zrobisz go pod siebie.

Nie wiem jak działa spust w tym konkretnym modelu i czy będzie Ci on pasował.
Wczoraj @montrala odnośnie spustu w innym wątku zaproponował m.in. ALG ACT, który kupiłem wcześniej tutaj od jednego z użytkowników i jakoś nie zachwycił mnie on bo działał nawet gorzej niż fabryczny w MSR 15 PATROL, a po wymianie sprężyn na ADC m.in. competition spust dla mnie jest wystarczający i przyjemny, gdzie koszt całej operacji to niespełna 100 zł.
Może się okazać, że wystarczy wymiana sprężyn + polerka w spuście "wojskowym" jaki jest w większości tanich AR15 lub możesz chcieć mieć coś znacznie lepszego na tzw. pierdnięcie komara.
Kolejna sprawa to kabłąk w modelu Competition - jest stały i niekoniecznie musi Ci pasować, niby pierdoła, ale nie wymienisz go i będziesz musiał rzeźbić.

Łoże - kolejna indywidualna sprawa - wielu zachwyca się nad łożem Diamondhead w Stagach, gdzie mi ono tak średnio pasuje - lepiej się przymierzyć przed zakupem. Do tego dochodzi kwestia Twojego składu do karabinka.

Jeżeli nie wymienisz pewnych rzeczy samodzielnie to czeka Cię wizyta u rusznikarza czyli dodatkowe koszty.

Więc jeżeli karabinek w takiej fabrycznej konfiguracji Ci pasuje to nie pozostaje nic innego jak go brać lub oszczędzić nieco i wymieniać stopniowo to co nie pasuje lub co jest potrzebne.
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Kadeka »

Pytanie do bardziej ogarniętych niż ja, możliwe że będzie głupie no ale niby nie ma takich :-D Kupiłem MMRa już jakiś czas temu, wymieniłem spust na Hipertouch 24 3G za jakieś 600zł, dałem kompensator Venom za 300. Całość wyniosła mnie poniżej 5 tysięcy. Myślałem, nawet żeby go sprzedać i kupić jakiegoś tłokowca ale ostatnio strzelalem z DD MK12 i nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy w pracy spustu czy ergonomii i komforcie strzelania. Właściciel DD stwierdził dokładnie to samo strzelając z mojego. Tutaj właśnie to pytanie - za co dopłaca się prawie 6 tysięcy?
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: MarcinD »

Jak jeden kupuje audi a drugi volkswagena to za co obaj placa? Bo 50 na godzine to oba pojada mniej wiecrj tak samo, a jak dasz volkswagena na tunning to moze i to audi objedzie;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”