Wybór pierwszego 9mm

Moderator: Moderatorzy WBP

rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: rokada »

Shooter7 pisze:3. Kto biednymu zabroni... czy jakos tam strzelac z .32 oburacz ? :)
Może mu dość skutecznie zabronić chwyt, jeśli będzie zdecydowanie dostosowany do jednej ręki...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: LARPAK »

Shooter7 pisze:
LARPAK pisze:
1. Bezpieczniej i łatwiej użyć powszechnego u nas i nie tylko .22 LR niż "lfB".

2. To jest dobry wybór na pierwszy pistolet czy też równolegle z pistoletem na 9 mm PARA.
I nie szedłbym tutaj w konstrukcje typowo sportowe/tarczowe, a takie, które pozwolą na "zabawę" i naukę strzelania.

3. .32 S&W można kupić jeżeli jest się nastawionym na typowo sportowe statyczne strzelania - jedna ręka, tarcza TS4, odległość 25 metrów, czas strzelania liczony w dniach, a autor wątku chyba do końca jeszcze nie wie jakie konkurencje mu odpowiadają, a do tego musi sam dojść. Samo posiadanie sprzętu nie zrobi z niego zawodnika.

4. Jest to bezsensowna rada.
Facet jeszcze nie do końca pewnie wie co i jak z bronią, a Ty mu mówisz, aby wziął się za elaborację.
Można, ale jaki w tym sens?

1. To kolego jest jedno i to samo !

2. Kwestia podregulowania / ustawienia czczerbinki czy ma strzelac pod punkt czy w punkt.

3. Kto biednymu zabroni... czy jakos tam strzelac z .32 oburacz ? :)

4. Na pewno nie bezsensowna, tyle, ze trzeba wiedziec, ze nalezy skrupulatnie zbierac wystrzelone luski, na starosc jak znalazl ! :)

:wink:
Ad. 1. Wiem i przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
Druga rzecz to idź do sklepu z bronią i poproś o amunicję "5,6 lfB" czy "22 lfB" i nic więcej nie mów - u nas jest to określenie można powiedzieć, że nieużywane w przeciwieństwie do "LR".

Ad. 2. Regulowaną szczerbinkę może mieć w 9 mm również.
Tak czy inaczej autor wątku ma BZ.

Ad. 3. Zabronić mu może regulamin zawodów, a do tego sprzęt w .32 S&W wybierają już poważniejsi zawodnicy, którzy strzelają konkurencję w stylu olimpijskim - jedna rączka itd.
A do rekreacyjnego strzelania czy odstrzelania zawodów klubowych na amatorskim poziomie z dwóch rąk to wystarczy strzeladło w 9 mm PARA, a nie wyczynowy sprzęt w .32 S&W.

Ad. 4. Bezsensowna dla osoby na poziomie początkującego.
Jak widzisz mamy do czynienia z osobą, która strzela służbowo, a jednak szuka rady na forum odnośnie pierwszego pistoletu 9 mm - mimo tego, że ze służbowego P99 może mieć 100/100 punktów to jednak niezbyt wiele poza to i pewnie kilka innych zabawek nie zna (niestety to jest ogólny obraz ludzi posiadających broń służbową i nic poza nią nie znających poza pewnymi wyjątkami).
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: Shooter7 »

rokada pisze:
Shooter7 pisze:3. Kto biednymu zabroni... czy jakos tam strzelac z .32 oburacz ? :)
Może mu dość skutecznie zabronić chwyt, jeśli będzie zdecydowanie dostosowany do jednej ręki...
Masz racje, mam kilka sztuj z taze rekojescia, i nijak nie ogarniam, tyle, ze ja z innej planety na ziemie przylecialem, Przeczytaj co napisal LARPAK, zabronic moze mu regolamin i fakt, ze drugiej dloni niema, bo np. na wojnie stracil !

@Larpak

Ad. 3. Zabronić mu może regulamin zawodów, a do tego sprzęt w .32 S&W wybierają już poważniejsi zawodnicy, którzy strzelają konkurencję w stylu olimpijskim - jedna rączka itd.
A do rekreacyjnego strzelania czy odstrzelania zawodów klubowych na amatorskim poziomie z dwóch rąk to wystarczy strzeladło w 9 mm PARA, a nie wyczynowy sprzęt w .32 S&W.


Z tym sie zgadzam, ale, nigdy nie wiesz jak pojdzie dalej, w ktora strone, 9 - ka to niekoniecznie kaliber do strzelan precyzyjnych. Kwestia upodobania. Mam znajomego, kupil CZ Shadow II a nastepne ma byc Desert Eagle w .50 AE.

I wez mu zabron !

:piwo:
nieczytaty-niepisaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 09 kwietnia 2018, 10:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: nieczytaty-niepisaty »

Shooter7 pisze:
rokada pisze:
Shooter7 pisze: a nastepne ma byc Desert Eagle w .50 AE.
:piwo:
Kto mu pozwoli na kupni tego kalibru?
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: Shooter7 »

Widzisz,

sa kraje gdzie piszesz wniosek, klub postepluje, zwiazek postepluje a policja musi wystawic pozwolenie :)

:wink:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: LARPAK »

@Shooter7:
to, w którą stronę pójdzie autor wątku to wie tylko on, a i pewnie nie do końca - jednakże my mu tego narzucić nie możemy. Pyta o 9 mm i tego się trzymajmy.
Sam stwierdzi czy w tarczówce idzie mu dobrze czy nawet wyśmienicie i wtedy sobie poszuka sprzętu do tego.
Ja wiem, że w tarczówce z jednej ręki tym bardziej mi nie idzie - nie trenuję tego i nie mam zamiaru i zakup dla mnie sprzętu pod tego typu strzelania jest bezsensowny bo to samo i więcej z tego co mnie interesuje mogę zrobić na CZ KADET.

@nieczytaty-niepisaty:
na broń krótką rzeczywiście może być problem.

Chociaż można to podciągnąć do broni myśliwskiej bo w rozporządzeniu o znakowaniu tusz jest wzmianka o "myśliwskiej broni palnej" tylko trzeba spełnić dwie rzeczy:
- energia pocisku na określonym poziomie i dystansie,
- jest to myśliwska broń palna - tutaj z pewnością znajdzie się kraj, w którym z tego typu sprzętu wykonuje się polowania tylko odpowiednia opinia i jesteś w domu.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: Wilek1 »

no i co Szanowny kolega wybrał ?

jak jak zwykle polecam CZ P-10c , nie mozna kupowac pierwszego 9mm nie oglądawszy P-Dziesiątki :piwo:
zwlaszcza jak cena gra role a to Kolega wspominał
bartuswspol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 13 grudnia 2017, 12:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: bartuswspol »

Jako autor tematu pochwalę się że kupiłem dzisiaj w Colt Krotoszyn za niespełna 3 tyś zł S&W MP 2.0 FDE

Pistolet Bardzo mi się podoba i jestem po pierwszym strzelaniu. Moje odczucia
- Bardzo fajny i wygodny chwyt
- przy próbie zwolnienia zamka prawą ręką (kciukiem) dwa razy przypadkowo zapiąłem bezpiecznik ale wydaje mi się że to kwestia przyzwyczajenia
- przy strzelaniu do tarczy 25 m. strzały układały mi się po lewej stronie (co jest pewnie kwestią mojego chwytu i pewnie ściągania na spuście) i zbyt nisko (tu już nie wiem dlaczego) ale za mną dopiero 40 strzałów z dwóch próbnych amunicji.

Dzięki wielkie za ciekawe podpowiedzi
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: Hornet_AW »

Bezpiecznik możesz zdemontować, bez żadnej szkody dla bezpieczeństwa.
Majster6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: Majster6 »

Gratulacje.
To bardzo fajny sprzęt. Miałem ostatnio okazje z niego postrzelać bo kolega zakupił i jestem pod dużym wrażeniem. Spust genialny.
ProTechGuns shooting team
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszego 9mm

Post autor: Inku »

Lewy dolny róg to zrywanie spustu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”