Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Moderator: Moderatorzy CP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: blair7 »

Stefan12 pisze:
blair7 pisze:Moim zdaniem pzss poprze te zmiany, upraszczanie dostępu do broni nie jest ich celem, zresztą dobitnie to przedstawili niedawno na walnym zebraniu
PZSS interesuje tylko strzelectwo olimpijskie.
Hobbystyczni strzelcy amatorzy to tylko wrzód na d... dla nich.
Ta ustawa nic nie zmienia dla PZSS więc nie będą protestować.
To właśnie napisałem. Ale nie jest do końca tak jak mówisz, bo IPSC region polski jest poniekąd związany z PZSS, bo np wpłacając składkę roczna do regionu odprowadzasz ją na subkonto IPSC Polska, które jest wydzielone na koncie MZSS
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 346
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: wsteczniak »

PZSS to ostatnia ostoja komuny. Myślałem, że PZŁ ale wszystko wskazuje, że PZSS. Beton jak na ruskim schronie przeciwatomowym, nic nie robi tylko składki konsumuje. Cały świat wie, że strzelectwo jest elementem krzewienia patriotyzmu bo nie samym mieleniem gębą, krzyżem i kropidłem da się obronić Ojczyznę!
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: hubu79 »

PanHipolit pisze:Zastanawia mnie brak reakcji branży. Przecież nowe rozwiązania ustawowe ich pogrążają całkowicie, te wszystkie sklepy z bronią, ci różni importerzy współczesnej broni palnej, broni czarnoprochowej, właściciele strzelnic itd. To wszystko docelowo zbankrutuje. Nikt np. przecież nie kupi czarnoprochowca, jak będzie musiał go rejestrować czy robić na niego badania lekarskie.
Jakiej reakcji się spodziewasz?
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Klurik »

Właścicielom strzelnic rzucono kąsek w postaci nakazu korzystania z broni obiektowej lub własnej. Z "nieistniejącego" projektu
Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) używania broni podmiotu prowadzącego strzelnicę przez uczestników strzelania na strzelnicy;
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: kill0l »

PanHipolit pisze:Zastanawia mnie brak reakcji branży. Przecież nowe rozwiązania ustawowe ich pogrążają całkowicie, te wszystkie sklepy z bronią, ci różni importerzy współczesnej broni palnej, broni czarnoprochowej, właściciele strzelnic itd. To wszystko docelowo zbankrutuje. Nikt np. przecież nie kupi czarnoprochowca, jak będzie musiał go rejestrować czy robić na niego badania lekarskie.
Bo taka jest mentalność naszego narodu, WIĘKSZOŚĆ tylko mówi co można by zrobić ale nic w tym kierunku nie robi. Każdy tylko by przerzucał odpowiedzialność na barki kogoś innego tak żeby samemu nie musieć nic robić.
Napisałem i wrzuciłem w kilku miejscach wzory pism do Posłów to jeszcze mnie zalała fala hejtu, że to za długie, że za mało merytoryczne itp.
Oczywiście moja odpowiedź w stylu:
"Jak uważacie, że coś jest źle to proszę poprawcie obecną wersję. Jestem tylko człowiekiem i nie jestem też najmądrzejszy w naszym środowisku, także mogę też popełniać jakieś blędy".
Co mnie spotkało po tym? - Milczenie. Praktycznie nikt z osób piszących co by można było zmienić nie ruszył du** żeby samemu wyedytować treść pisma...
Jedynie tutaj na forum część użytkowników pomogła, a na braterstwie ktoś dorzucił jeszcze bardziej obszerną listę kontaktów do Posłów.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 08:54 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Garfield »

Klurik pisze:Właścicielom strzelnic rzucono kąsek w postaci nakazu korzystania z broni obiektowej lub własnej. Z "nieistniejącego" projektu
Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) używania broni podmiotu prowadzącego strzelnicę przez uczestników strzelania na strzelnicy;
Akurat tego punktu w obecnym projekcie nie zmieniono. Przynajmniej ja tego nie znalazłem.


Projekt zmian:
"w art. 11:
a) uchyla się pkt 1,
b) pkt 3-5 otrzymują brzmienie:.........."

Obecna ustawa:
"Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
2) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu;"

IMHO zmian punktu 2 NIE MA.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: GreenHeart »

Wstawiam ze strony Trybuna liste instytucji które dostały projekt do konsultacji. Polecam kontakt z nimi skoro to oni zostali wytypowani jako rzecznicy konsultacji społecznych.

Obrazek
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: kotwworku »

PanHipolit pisze: Każdej możliwej, zgodnej z prawem.
Przecież są ujęci w konsultacjach społecznych i już raz swoją opinię wyrażali. MSWiA ma ich opinię totalnie w du***. Wiele osoób ma mylne przeświadczenie że prawo w Polsce tworzą politycy, a to nie jest prawda, prawo w Polsce jest tworzone przez urzędników, politycy co najwyżej nadają zgrubny kierunek dla kluczowych ustaw. Broń dla żadnego polityka nie jest kluczowym tematem. Ta ustawa przejdzie bez echa. Przecież urzędnicy z MSWiA nawet nie biorą pod uwagę opinii WITU (całkiem sensownej) na temat głupoty jaką jest uznanie lufy za istotną część broni.
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: hubu79 »

PanHipolit pisze:
hubu79 pisze:Jakiej reakcji się spodziewasz?
Każdej możliwej, zgodnej z prawem. Posłowie, pisma (nie tylko emaile) adwokatów (osoby zaufania publicznego reprezentujące właścicieli rzeczonych sklepów czy inporterów) do Prezydenta RP, Premiera RP, MSW, interwencje różnych izb gospodarczych czy innych stowarzyszeń branżowych, interpelacje sejmowe. W późniejszym okresie pozwy.
Jest wskazana w piśmie z MSWiA lista podmiotów, do których skierowano treść projektu do konsultacji. Zakładam, że rzeczone podmioty muszą jednak zachować drogę urzędową na wniesienie uwag i ja osobiście życzyłbym sobie żeby zrobili to profesjonalnie zgodnie z obowiązującymi zasadami prawa i zachowaniem procedur.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: GreenHeart »

Dokładnie tak. Nadchodzące wybory samorządowe to nasza szansa. Trzeba robić tyole szumu wokół tego projektu ile się da. Niech ludzie dowiedzą się jak dociskają nam śrubę choć wcale nie muszą.
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: bruner23 »

Mam jedno ważne pytanie :

Projekt nowej ustawy zabrania przenoszenia broni załadowanej zarówno CP jak i Nitro . :?:

W takim razie co w sytuacji kiedy ja jadąc w drodze na strzelnicę z bronią CP lub nitro zostanę napadnięty , lub myśliwy w drodze na polowanie zostanie napadnięty i napastnik / napastnicy będą chcieli odebrać nam broń i amunicję ? konsekwencję tego mogą być dramatyczne :shot11:
- takie sytuacje już miały w Polsce miejsce nawet na strzelnicy.

-Co w sytuacji kiedy jadać na odludziu z rozładowaną bronią będę świadkiem napadu ( ataku psów) i nie będę mógł skutecznie zareagować. W takich sytuacjach liczą się czasem sekundy i zanim pofatyguje się władza - jest już po wszystkim.

Z życia wzięte; Rodzina z dziećmi na rowerowej przejażdżce została zaatakowana w lesie przez psy obronne .Ojciec odparł atak zabijając jednego z psów legalnie posiadanym pistoletem (załadowanym) .
Niestety ,miał potem mnóstwo ciągania po sadach . Tak być nie może w Państwie prawa !

-Co wreszcie z obroną miru domowego za pomocą posiadanej broni ?

Czy banda debili z MSWiA zastanawiała się nad tym płodząc tego ustawowego gniota?

Trzeba te pytania zadać posłom Pisu , niech publicznie zadeklarują gdzie mają bezpieczeństwo swoich wyborców :?: :?: :?:
Bo będzie to miało znaczenie przy następnych wyborach :516:
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: s1k0r3k »

@bruner23
Jeżeli zabiorą Ci broń - to stracisz pozwolenie na broń. Mogłeś się przecież rzucić ciałem żeby zasłonić broń i nie pozwolić sobie zabrać. Jeżeli nie dasz się zabić i dasz sobie zabrać broń, to znaczy, że zagrażasz porządkowi publicznemu i nie zasługujesz na przywilej, który nie jest prawem konstytucyjnym, jakim jest pozwolenie na broń dla zwykłych obywateli (którzy otrzymali ten przywilej tylko w skutek pomyłki jakichś urzędników w roku 2011 roku).
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 10:03 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
lukasz25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 20 listopada 2007, 14:36
Tematy: 29
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: lukasz25 »

bruner23 pisze:
Z życia wzięte; Rodzina z dziećmi na rowerowej przejażdżce została zaatakowana w lesie przez psy obronne .Ojciec odparł atak zabijając jednego z psów legalnie posiadanym pistoletem (załadowanym) .
Niestety ,miał potem mnóstwo ciągania po sadach . Tak być nie może w Państwie prawa !
Ten facet stracił mnóstwo zdrowia, pozwolenie i Glocka. Mimo że miał broń do ochrony osobistej! Nie chcę powtarzać uzasadnienia sędziego, bo mnie zbiera... Ale było coś na zasadzie. To karygodne, aby człowiek jadąc na wycieczkę rowerową miał przy sobie broń! Sytuacja miała miejsce w Łodzi.
22lr, .223, .30-06, 9x19, 38Spec, 12/70, 2x12/76
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: GreenHeart »

Jeśli nie masz broni bądź jak Machina z filmu Ghost and the Darkness, który gołymi rekoma pokonał lwa :)

Obrazek
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: kill0l »

GreenHeart pisze:Wstawiam ze strony Trybuna liste instytucji które dostały projekt do konsultacji. Polecam kontakt z nimi skoro to oni zostali wytypowani jako rzecznicy konsultacji społecznych.

Obrazek
Dobra Panowie, dość narzekania. Wszyscy wiemy ze MSWiA nie gra z nami do tej samej bramki, więc nic nam nie da narzekanie na nich tutaj na forum i snucie teorii na temat ich kompetencji czy ich braku.
Pomóc nam mogą, bądź chociaż dać cień szansy tylko i wyłącznie realne działania. Już podjąłem temat wiadomości do Posłów (http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75 ... 9#p1821255), pytanie czy tworzymy podobną wiadomość do podmiotów przedstawonych na liśce ze zdjęcia powyżej?
Patrząc na tę listę widzę kilka organizacji, które niekoniecznie mogą być z nami ale jest też kilka które na 100% nas poprą...
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”