Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: biper »

Cytat z linku powyżej:

"- Nie mamy wpływu na to, że ktoś głupio korzysta z broni. Powinien stosować się do regulaminu i ustalonych zasad - mówi Zdzisław Nowak, prezes strzelnicy."

Nie ma to jak się samemu publicznie zaorać.. :/
Jeśli publicznie się przyznaje, że nie ma kontroli nad tym co się na jego prywatnym obiekcie dzieje, to skutki będą oczywiste.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

To wypowiedź sprzed kilku miesięcy - niestety nie mogę znaleźć na forum czy dotyczyła tego samego obiektu czy innego.
Pamiętam jednak tą wypowiedź.

Możliwe, że ten artykuł to powtórka z rozrywki lub zlepek, aby napisać coś dla napisania i wywołania sensacji.


EDYTA:
Znalazłem owy artykuł - na forum pojawił się na początku maja tego roku:
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,13142328/

Dotyczy to tej samej strzelnicy.
Czyżby powtórka z rozrywki?
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2018, 16:08 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: geminix »

biper pisze: Nie ma to jak się samemu publicznie zaorać.. :/
Jeśli publicznie się przyznaje, że nie ma kontroli nad tym co się na jego prywatnym obiekcie dzieje, to skutki będą oczywiste.
Dlaczego się zaorał? A jaki wpływ na zachowania kierowców ma GDKiA? Czy z tego powodu, że jakiś debil wpierdzieli się w drzewo albo skasuje innego, Bogu ducha winnego, użytkownika drogi, zarządca drogi ma ponosić jakiekolwiek konsekwencje? Jest regulamin użytkowania dróg i pojazdów w postaci PoRD, podobnie jak na strzelnicy jest regulamin zakazujący strzelania gdzie indziej niż w kulochwyt. Sprawa jest moim zdaniem czysta dla zarządcy strzelnicy. Chyba, że konstrukcja strzelnicy (jak - podobno - w Górze Kalwarii) powodowała możliwość rykoszetowania pocisków od przedpola, w sposób pozwalający im opuścić teren strzelnicy w sposób nie kontrolowany.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: biper »

Nie zalapales sensu mojej wypowiedzi.
Nie wszystko mozna mowic publicznie i to do mediow.

Tak jak wladze tego kraju przez dziesieciolecia zwalali wine na kierowcow za ilosc ofiar smiertelnych na naszych drogach, pomimo ze istotnym czynnikiem byl stan tych drog i brak autostrad i drog ekspresowych.

Rozumiesz ta subtelna roznice?
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2018, 12:31 przez biper, łącznie zmieniany 2 razy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: franek »

biper pisze:W swoim arsenale dobrze jest mieć oddzielną torbę tylko na wypady na strzelnicę, której nigdy nie zabieramy w podróże.
Rada fajna, dla samochodziarzy. Ja wole miec wszystko w jednym, przynajmniej nie zapomne kluczy/dokumentów/tych innych potrzebnych drobiazgow.
A przed kazdym wylotem coz oprozniam do zera a potem pakuje ...
biper pisze:Co więcej psy mogą wyczuć w takiej torbie zapach prochu i efekt będzie ten sam. Sankcji prawnych nie będzie, ale sytuacja niemiła, niepotrzebna, a i na samolot przez taką głupotę można się spóźnić.
Pies sam nie wacha tylko na komendę . jak już jest pies to i znaczy że był powód. Ja otwarcie mowie ze to "range bag" ... i usłyszalem, że to nie tego pies szuka :-)
Ja na strzelnicy "plasteliną" się nie bawię.
biper pisze:Gdyby to był standardowy rejs samolotem, to mogłoby być mniej sympatycznie.
zależy od lotniska. I poziomu szarej substancji ....u ochrony/zarządcy.
Na niektorych amerykanskich lotniskach widzialem opcje pobrania koperty, wpisania adresu , zapakowania takich wlasnie "scyzoryków" i wrzucenia do skrzynki ... to już po tamtej stronie bramki. Przeciagnąć kartą dla opłacenia .. i gotowe.
Słynne brytyjskie lotnisko Heathrow - gdzie dziecku zabrano figurkę brytyjskiego żołnierza "bo miała karabin z bagnetem" ....

Taka sytuacja "życiowa" - w Polsce - fabryczna ampułko-strzykawka z igłą ~1cm to zło prawie jak kałach. Gdyby nie kwit od lekarza to by zabrali.
W UK, normlne wyposażenie podróżnego.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2018, 14:14 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Dariusz DC »

Kumpel miał to samo ale mu znaleźli na lotnisku w Wwie- 2 sztuki 9x19 .. chryja na całego ..
a drugi leciał do rzeszowa i miał gaz łzawiący w plecaczku na podreczny bagaż i ze spokojem w obie strony i nic .. życie
DC jeszcze nie 9
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

franek pisze:
biper pisze:W swoim arsenale dobrze jest mieć oddzielną torbę tylko na wypady na strzelnicę, której nigdy nie zabieramy w podróże.
Rada fajna, dla samochodziarzy. Ja wole miec wszystko w jednym, przynajmniej nie zapomne kluczy/dokumentów/tych innych potrzebnych drobiazgow.
A przed kazdym wylotem coz oprozniam do zera a potem pakuje ...
Dlatego w torbie na strzelnicę ma się wszystkie te potrzebne drobiazgi i się ich nie wypakowuje - apteczka, zapasowe zatyczki/stopery, zapasowe baterie, tarcze, tacker, zszywki, jakieś tarcze, podstawowe przydatne klucze imbusowe do optyki itp.
Dokumenty i tak mam przy sobie w spodniach z dokumentami do auta itd. A jeżeli dokumenty od broni nie są u Ciebie trzymane razem z pozostałymi to trzymasz je w tej torbie/plecaku na strzelnicę.

Miałem przypadek, w którym znalazłem łuskę w kapturze, kilka razy żona wyciągała naboje ze sprawdzonych przeze mnie spodni i to dokładnie.
To nie są małe rzeczy, ale też nie są duże i potrafią się czasami nieźle zawinąć i znajdziesz je po pewnym czasie.
Więc lepiej sobie sprawić torbę/plecak tylko na strzelnicę i masz spokój, a w niedużych pieniądzach można dorwać niezły towar.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Piotr_JG »

Córka znajomego fundnęła mu podróż do USA. Przed odlotem zakazała przez tydzień wszelkiego kontaktu z bronią bo podobno "detektory na lotnisku reagują". Macie jakąś wiedzę? Prawda to? (O te detektory idzie, nie sponsora ;) )
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2018, 15:33 przez Piotr_JG, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3014
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: strk »

Może być. Na początku lipca leciałem do Londynu. Po przejściu przez bramki "prosimy na bok", wacikiem próbki z dłoni pobrane - puścili wolno.
Dwa dni wcześniej elaboracja i strzelnica.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Jedrula »

Czasem bramki na lotnisku wykrywaja resztki prochu na ubraniu jako materiały wybuchowe, jeszcze nigdy nie słyszałem żeby ktoś po wytłumaczeniu że jest strzelcem i pokazaniu legitymacji miał problemy.
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: adnikauto »

Piotr_JG pisze:Córka znajomego fundnęła mu podróż do USA. Przed odlotem zakazała przez tydzień wszelkiego kontaktu z bronią bo podobno "detektory na lotnisku reagują". Macie jakąś wiedzę? Prawda to? (O te detektory idzie, nie sponsora ;) )
Prawda. Polecam pranie odziezy, kapiel przed wylotem, zeby nie bylo sladow prochu.
Mnie osobiscie poddano kontroli sprawdzajacej - drugiej juz po odprawie glownej lacznie z wymazami z dloni na..... lotnisku Chopina w W-awie przed wylotem do USA, w ubr. Podobno komputer mnie "wylosowal" :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: coper »

strk pisze:Może być. Na początku lipca leciałem do Londynu. Po przejściu przez bramki "prosimy na bok", wacikiem próbki z dłoni pobrane - puścili wolno.
Dwa dni wcześniej elaboracja i strzelnica.
to są kontrole standardowe i nie mają nic wspólnego ze stycznością z mat. wybuchowymi. w sensie: elaboracja nie była przyczyna kontroli, choć kontrola miała takową styczność wykryć.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3014
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: strk »

Ale trafiło tylko na mnie ;laughing:
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: adnikauto »

Ja nie wierze w przypadki... figuruje w bazie FBI jako posiadacz broni. Ta baza moze byc dostepna z poziomu np. police cruiser.... kazdy sprawdzajacy mnie oficer wie, ze jestem posiadaczem.... a po pobycie w innym kraju tym bardziej mnie sprawdzaja.... przypadkiem to sie tylko w gebe dostaje.... :033:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: stangret »

Ja przerabiam świecący na czerwono spektrometr regularnie :-D
"czy zażywa Pan leki nasercowe zawierające nitroglicerynę?" ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”