Elaboracja

Moderator: Moderatorzy WBP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: blair7 »

Trzeba mieć też na uwadze, że matryce i prasy (zwłaszcza Lee) też się zużywają
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: azrael88 »

Hmm, mam nieco łusek po nontoxach. W takim wypadku lepiej je odsplonkowac ręcznie czy w ogóle wykluczyć z elaboracji?
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Elaboracja

Post autor: Shooter7 »

strk pisze:Ja odspłonkowuję ręcznie, gdyż pracuję na zbiorach że strzelnicy terenowej, gdzie łuski są zapiaszczone-co może uszkodzić matrycę formatujacą/decap.
Uzyj decaping die ( ktora nie kalibruje, zapiaszczenie, zablocenie nie gra roli

:wink:
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3014
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: strk »

Shooter7 pisze:
strk pisze:Ja odspłonkowuję ręcznie, gdyż pracuję na zbiorach że strzelnicy terenowej, gdzie łuski są zapiaszczone-co może uszkodzić matrycę formatujacą/decap.
Uzyj decaping die ( ktora nie kalibruje, zapiaszczenie, zablocenie nie gra roli

:wink:
Koszty!
Potrzebny będzie też osobny dysk, jeśli nie masz już miejsca na matrycę ;)
Hmm, mam nieco łusek po nontoxach. W takim wypadku lepiej je odsplonkowac ręcznie czy w ogóle wykluczyć z elaboracji?
Spróbuj matrycą, dowiesz się na pierwszej łusce. Jak się nie uda to ręcznie. Ja nontox nie podnoszę.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: azrael88 »

Czy po ręcznym odspłonkowaniu nontox dalej będzie sprawiał problemy czy chodzi tylko o tą czynność?
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3014
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: strk »

Tego nie wiem.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: cezarycezary »

azrael88 ja notoxy odrzucam szkoda na nie czasu, a to dla tego że jak np. rozspłonkujesz je i to nie ważne czy ręcznie czy na prasie pinem co ma wiekszą średnice to wypchniety materiał od strony spłonki tworzy zadziory i trzeba to potem jeszcze wygładzać jakimś ustrojstwem do unifikacji gniazda splonki możesz oczywiście tego nie robić ale wtedy szansa że spłonka bedzie krzywo osadzona lub zbyt płytko wzrasta co może doprowadzić poprostu do tego że splonka nieodpali w czasie strzalu szkoda wiec na to czasu. Przy zwykłych 9x19 po odsplonkowaniu i umyciu w myjce i wysuszeniu nic juz z gniazdem splonki nie robie oszczędzając czas
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: LARPAK »

Złamałem wybijak do usuwania spłonek od Lee na nontoxie właśnie.
Musiałbyś mieć odpowiednio mniejszy.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: azrael88 »

Wszystko jasne, dziękuję.
Mam jeszcze 300szt nontox do wystrzelenia, muszę zrobić machniom :)
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: blair7 »

Zrobiłem już sporo nontoxow na Lee i jeszcze nie złamałem pinu. Może za dużo był wysunięty, albo w nowszych matrycach jest wytrzymalszy? W każdym razie kanał ogniowy też się powiększa i przy kolejnych elaboracjach nie ma problemu
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: LARPAK »

Ja złamałem ręczny wybijak z zestawu Lee Classic Loader.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: lotnik »

cezarycezary pisze:azrael88 ja notoxy odrzucam szkoda na nie czasu, a to dla tego że jak np. rozspłonkujesz je i to nie ważne czy ręcznie czy na prasie pinem co ma wiekszą średnice to wypchniety materiał od strony spłonki tworzy zadziory i trzeba to potem jeszcze wygładzać jakimś ustrojstwem do unifikacji gniazda splonki możesz oczywiście tego nie robić ale wtedy szansa że spłonka bedzie krzywo osadzona lub zbyt płytko wzrasta co może doprowadzić poprostu do tego że splonka nieodpali w czasie strzalu szkoda wiec na to czasu. Przy zwykłych 9x19 po odsplonkowaniu i umyciu w myjce i wysuszeniu nic juz z gniazdem splonki nie robie oszczędzając czas
Robię na nontoxach. Nic później nie wyrównuję. Spłonki osadzają się prosto, wszystko odpala.

Nie wiem tez co komu przeszkadzają zapiaszczona łuski z otwartej strzelnicy. Wystarczy je umyć
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: Chochla »

mrq pisze:Ciekawe rzeczy prawisz, @Chochla. Jak Powder Cop nie pozwala na indeksację, gdy nie ma prochu albo jest double charge?
Potastalem matryce bo uzywam obu. Jak napisal kolega Szary myslalem o RCBS a napisalem o Hornady.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Elaboracja

Post autor: sql »

lotnik pisze:
cezarycezary pisze:azrael88 ja notoxy odrzucam szkoda na nie czasu, a to dla tego że jak np. rozspłonkujesz je i to nie ważne czy ręcznie czy na prasie pinem co ma wiekszą średnice to wypchniety materiał od strony spłonki tworzy zadziory i trzeba to potem jeszcze wygładzać jakimś ustrojstwem do unifikacji gniazda splonki możesz oczywiście tego nie robić ale wtedy szansa że spłonka bedzie krzywo osadzona lub zbyt płytko wzrasta co może doprowadzić poprostu do tego że splonka nieodpali w czasie strzalu szkoda wiec na to czasu. Przy zwykłych 9x19 po odsplonkowaniu i umyciu w myjce i wysuszeniu nic juz z gniazdem splonki nie robie oszczędzając czas
Robię na nontoxach. Nic później nie wyrównuję. Spłonki osadzają się prosto, wszystko odpala.
Nie wiem tez co komu przeszkadzają zapiaszczona łuski z otwartej strzelnicy. Wystarczy je umyć
Z mojej strony identycznie spostrzeżenia. Hornady nontoxy dziurawi bez problemów. Już większe opory prasy mam na niesmarowanych łuskach, niż na nontox.
To samo tyczy się materiału z ziemi/błota/śniegu - elaboruję w zasadzie wyłącznie na takich, a przerabiam grube tysiące.
Najpierw ultradźwięki (żeby oszczędzić wsad do tablera), potem suszenie w skrzynkach na słońcu i na końcu kukurydza.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja

Post autor: lotnik »

Nie używam myjek bo mają za małą pojemność. Łuski piorę w pralce (łuski w worku) albo w bańce tzn mam plastikową beczułkę do której wsypuję 1 -2 tys łusek. Wlewam wodę dodaję kostkę do zmywarki lub odrobinę kwasku cytrynowego i płynu do mycia naczyń. Beczułeczkę wkładam do bagażnika i jadę do pracy. Po powrocie mam czyste błyszczące łuski ;) (często w jeden dzień przejeżdżam w pracy 200-300km wiec są dokładnie umyte )
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2018, 10:44 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”