Pierwsza strzelba - kilka pytań

Moderator: Moderatorzy WBP

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: dziki_pl »

biper pisze: Jedyne rozwiązanie jakie widzę, to za każdym razem ładowanie przy pustej komorze kończyć wrzuceniem ostatniego naboju właśnie do komory przez okno wyrzutowe. Wówczas odpadnie nam konieczność dodatkowego pełnego przeładowania po załadowaniu magazynka. Mam nadzieję, że w miarę obrazowo napisałem o co mi chodzi.. bo wiecie.. zielonym ze strzelbą jak szczypiorek na wiosnę :)
Tak najlepiej, jak masz otwartą komorę to jeden wrzucasz do komory, później czółenko do przodu i ewentualne doładowanie kolejnych.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: Wilek1 »

No i co Kolega wybrał ?

Wiem ze wątek i pytanie bylo o pompki ale moze jednak automat w tym budzecie ? (Eternal Comp 24" kosztuje 2 tysie a jest DOBRY)

Ja tez uwazam szczelba ze semi-auto daje wiecej radosci niz filmowa pompka :) Chyba jako jeden z nielicznych... (tylko musi byc dlugi magazynek)
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: kill0l »

Wilek1 pisze:No i co Kolega wybrał ?

Wiem ze wątek i pytanie bylo o pompki ale moze jednak automat w tym budzecie ? (Eternal Comp 24" kosztuje 2 tysie a jest DOBRY)

Ja tez uwazam szczelba ze semi-auto daje wiecej radosci niz filmowa pompka :) Chyba jako jeden z nielicznych... (tylko musi byc dlugi magazynek)
Raczej skłaniam się ku 590A1... ale zamiarzam pojeździc po okolicznych sklepach (Kraków) i jeszcze pomacać to co mają w ofercie :)
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Awatar użytkownika
K602
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 21 września 2017, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: K602 »

Rzuć jeszcze okiem na Remington 870 Express Tactical. Mam takową i jestem zadowolony. Wygląda klasycznie, bez żadnych dodatkowych 'taktycznych' bajerów, mimo sugestywnej nazwy :)
| 9x19 | 12 |
Piotrek_114
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 16 lutego 2015, 12:01
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: Piotrek_114 »

K602 pisze:Rzuć jeszcze okiem na Remington 870 Express Tactical. Mam takową i jestem zadowolony. Wygląda klasycznie, bez żadnych dodatkowych 'taktycznych' bajerów, mimo sugestywnej nazwy :)

Też miałem remingtona, ale na tą chwile raczej polecił bym SDM 870, kosztuje praktycznie 1/3 remingtona, a wykonanie jest w zasadzie bliźniacze, jest co prawda wyposażony w kopie plastików magpula ale za tą cenę na prawdę daje rade.
Cyzary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 01 lipca 2015, 20:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Stolyca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: Cyzary »

Czesc,
Mam na zbyciu 590 a1, praktycznie nowa ( wystrzelała niecałe 100 x).
Jeśli jesteś zainteresowany, proszę o Priv.
Pozdr.
C
Awatar użytkownika
K602
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 21 września 2017, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: K602 »

Piotr, pewnie tak, ale przy mojej ilości broni, cena nie ma znaczenia... kupuję co mi się podoba i chcę broń dobrze wykonaną :)
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2018, 08:30 przez K602, łącznie zmieniany 1 raz.
| 9x19 | 12 |
Kadeka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 09 października 2017, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: Kadeka »

Podepne się bo zaczynam rozglądać się za strzelbą auto. Jakie są wasze opinie na temat strzelby w stylu AR jak Typhoon z magazynkiem pudełkowym, a tradycyjnym automacie typu 930 JM. Niby konstrukcja na modłę AR powinna dawać przewagę w czasie przeładowania i "na papierze" to jest raczej przyszłość klasy open, a jednak.
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: Gebel »

Powiem tak, w rankinkowej strzelbie IPSC chyba już wszyscy latają ze strzelbami na pudełkowe magazynki.

Nie doładujesz tak szybko dychy jak zmienisz magazynek, do tego dochodzi możliwość używania optyki.

Zwykły półautomat do klasa standard.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: Wilek1 »

nie do konca bo to w klasie OPEN/IPSC a tam jednak malo ludzi strzela z takich zabawek... (obstawiam max 10-15%)

poza tym nie kazdemu odpowiada "strzelanie strzelby karabinem" bo niektorzy zdecydowanie wolą zwykłą SEMI (np ja) lub nawet pompki (najwiecej osob) bo mowią ze to dopero "fun i prawdziwa strzelba"
i trzeba to tez uszanowac :)

koledzy z opena z pudelkowymi maja super wyniki, ale gdyby inni co trenują karabiny z kolimatorami (a strzelbe maja zwyklą) przesielki sie na takie same strzelby, te wyniki stalyby sie powszechniejsze, tylko co to za przyjemnosc strzelanie strzelby i karabinu tak samo (sorki to tylko moja opinia) - no wiem roznice są (tarcze vs popery, odleglosci), bo strzelby maja swoje uroki - rozne amunicje, czoki, zupelnie inne ładowanie, itp itd...
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza strzelba - kilka pytań

Post autor: Gebel »

Kolego ten post nie był o tym co kto lubi , bo to jest sprawa każdego z nas indywidualna.Napisałem tylko że w klasie open większość strzela z magazynkuow pudełkowych, i taką strzelbę ładuje się szybciej. Była to odpowiedz na pytanie kolegi Kadeka.

Sam strzelam z pompki w klasie standard manual.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”