GunsHelp - AR Made in Poland ?

Moderator: Moderatorzy WBP

wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: wandzolor »

Jak duże są luzy między upperem a lowerm?
Thief3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2018, 17:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: Thief3 »

W zasadzie to nie wyczuwam żadnych luzów. Sprecyzuj o co dokładnie chodzi, to zerknę na to dokładnie, a nawet mogę filmik nagrać.

Przy składaniu trzeba dosyć dobrze docisnąć oba elementy, żeby bolec zabezpieczający włożyć, który też dosyć ciasno wchodzi.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: aquater »

Thief3 pisze:Cześć wszystkim.

Jestem szczęśliwym posiadaczem GH-15 w wersji z 16" lufą i na rurce Stonera. Dlaczego szczęśliwym? A no dlatego, że sprzęcik chodzi jak marzenie :) No i z racji tego, że robiony w Polsce, to miałem okazję w Krakowie skomponować sobie karabinek pode mnie, z racji tego ma parę modyfikacji w stosunku do serii.

Komponując karabinek można wybrać prawie wszystko, kolor, osprzęt, kolby, chwyty, przyrządy celownicze, itd.

Mój karabinek wyposażony został w przyrządy TROY'a i kolimator EO-Tech - super zestaw, polecam do dynamiki! Ustawiony i wyzerowany u producenta, także po wyjęciu z pokrowca (dodatek do broni, bardzo fajny) jest gotowy do strzelania :)

Karabinek jest świetnie wykonany, chodzi gładko i precyzyjnie. Mam w tej chwili wystrzelone 800szt. amunicji bez jednego zacięcia. Jest dosyć głośny, ale mnie to nie przeszkadza. Pewnie spowodowane to jest hamulcem wylotowym Dragon DGN556B firmy LANTAC który zresztą bardzo dobrze sobie radzi.

Poniżej kilka fotek i filmik z moich testów :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://1drv.ms/v/s!AvY558FOGyo9cZC1TV6D5b5zmc0

Jaka cena sprzętu ?
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: wandzolor »

Thief3 pisze:W zasadzie to nie wyczuwam żadnych luzów. Sprecyzuj o co dokładnie chodzi, to zerknę na to dokładnie, a nawet mogę filmik nagrać.

Przy składaniu trzeba dosyć dobrze docisnąć oba elementy, żeby bolec zabezpieczający włożyć, który też dosyć ciasno wchodzi.
Jak wchodzi ciasno i trzeba docisnąć upper i lower to prawdopodobnie nie ma luzów. Pytam z czystej ciekawości bo macałem wiele "A-erów" i bywało z tym rożnie. Najbardziej się zdziwiłem jak oglądałem DD za prawie 16tyś...
Thief3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2018, 17:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: Thief3 »

Ceny podane są na stronie producenta. Ja swój zestaw trochę rozwinąłem i udało mi się wynegocjować rabat także to kwestia indywidualna. Zawsze można zadzwonić i poprosić o wycenę tak jak zrobiłem ja. Cenę mojego egzemplarza zostawię dla siebie.
Idaho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 178
Rejestracja: 19 listopada 2015, 00:43
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: Idaho »

Żona czyta forum? ;)
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2018, 21:19 przez Idaho, łącznie zmieniany 1 raz.
.22 / .223 / 7,62x39 / 9x18 / 9x19 / 12GA
Thief3
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2018, 17:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: Thief3 »

Hahaha nie czyta, ale to i tak nie ma znaczenia :)

Uważam, że każdy ma prawo wynegocjować swoją cenę ze sprzedawcą, więc tutaj chcę pozostać fair w stosunku do kupującego jak i sprzedającego.

Powiem jedynie, że cena początkowa ze wszystkimi modyfikacjami, dodatkowym magiem ale bez przyrządów Troy’a i bez kolimatora to 8300zl, a cena bazowa, już i tak dobrego karabinku w mojej wersji to 7750zl ale tak jak mówiłem, ceny są na stronie producenta ;)
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: Spisaczek »

Panowie jakaś aktualizacja opinii?

Co rozmawiam z kimś na strzelnicy to mówi, że fantastyczne karabinki, świetnie się strzela - ale to są raczej osoby, które ich nie posiadają a jedynie kilka razy strzelali.
Szukam swojego pierwszego AR-15 i zanim wydam 7k chciałbym wiedzieć jak z trwałością... wiem, że to dość młoda produkcja, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: MarcinD »

W cenie 7k wybor jest duzy, i mozna kupic sprzet markowy z dobrymi opiniami. Jak sie z czyms wchodzi na rynek, to sie placi frycowe i zacheca cena, a potem, jak juz sie zbuduje i wypozycjonuje marke, to sie na tym zarabia. Ale jesli w GH komora spustowa kosztuje ponad tysiaka... Nie bede klientem. Dodam tylko, ze nie wiem wprawdzie, jak strzela ich AR, ale wiem jak strzela moj JP (cena bodaj 7500) i kupilbym go ponownie, a jesli kupisz taniego AR-a, np. FedArm z ktorego strzela mi sie bardzo dobrze i dolozysz pare stow na spust, to wciaz bedziesz do przodu.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: Spisaczek »

Dzięki za odpowiedź!

Początkowo chciałem kupić S&W MP15 II, jednak kalkulując sobie przyszłe wydatki na modyfikacje: chwyt, kolba, blok gazowy, łoże (+ narzędzia do montażu/robocizna), mechanizm spustowy, urządzenie wylotowe, to niebezpiecznie zbliżam się do 6-6,5k. Biorąc to pod uwagę, musiałbym dopłacić do GH jakieś 600zł (wersja z lufą 14,5 cala, razem z przyrządami celowniczymi) i będę miał praktycznie taki karabinek jaki mi się podoba i - wydaje mi się - będzie mi pasował, to decyzja jest dla mnie stosunkowo łatwa.

Inną sprawą jest to, że interesują mnie okolice Krakowa - przeglądając sklepy, raczej mamy tutaj mały wybór AR-15, a nie za bardzo mam ochotę jechać do Wrocławia, Warszawy czy Lublina i kupować tam, a później wracać gdy wystąpią jakieś awarie. Oczywiście masz rację z tym, że za 7k można kupić sprawdzone, markowe, konstrukcje i to jest bardzo solidny argument przeciw GH, ale biorąc pod uwagę moje wymagania i położenie, decyzja nie jest taka prosta :583:
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: kill0l »

Spisaczek pisze:Dzięki za odpowiedź!

Początkowo chciałem kupić S&W MP15 II, jednak kalkulując sobie przyszłe wydatki na modyfikacje: chwyt, kolba, blok gazowy, łoże (+ narzędzia do montażu/robocizna), mechanizm spustowy, urządzenie wylotowe, to niebezpiecznie zbliżam się do 6-6,5k. Biorąc to pod uwagę, musiałbym dopłacić do GH jakieś 600zł (wersja z lufą 14,5 cala, razem z przyrządami celowniczymi) i będę miał praktycznie taki karabinek jaki mi się podoba i - wydaje mi się - będzie mi pasował, to decyzja jest dla mnie stosunkowo łatwa.

Inną sprawą jest to, że interesują mnie okolice Krakowa - przeglądając sklepy, raczej mamy tutaj mały wybór AR-15, a nie za bardzo mam ochotę jechać do Wrocławia, Warszawy czy Lublina i kupować tam, a później wracać gdy wystąpią jakieś awarie. Oczywiście masz rację z tym, że za 7k można kupić sprawdzone, markowe, konstrukcje i to jest bardzo solidny argument przeciw GH, ale biorąc pod uwagę moje wymagania i położenie, decyzja nie jest taka prosta :583:
Też jestem z okolic Krk i zastanawiam się nad zakupem AR :) Mam podobne podejście..chciałbym kupić coś blisko żeby w razie problemów mieć sklep, w którym kupiłem broń w miarę na miejscu - nawet jakbym miał dołożyć kilka PLNów. Z tego co zauważyłem na stronce sklepu, który jest na strzelnicy pasternik w ofercie pojawiły się karabinki DD. Także teraz mocno się zastanawiam czy DD czy GH...
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: biper »

Panowie.. nawet w sklepie za rogiem warto spytać, czy nie ściągną dla Was pożądanej zabawki z innego sklepu/od dystrybutora (najczęściej w stolicy, bo tam się chyba wszyscy w coś zaopatrują).
Jak tak kupiłem strzelbę.. Wcale nie musiałem gnać 300km do Wawy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Spisaczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 01 marca 2018, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: Spisaczek »

kill0l pisze: Z tego co zauważyłem na stronce sklepu, który jest na strzelnicy pasternik w ofercie pojawiły się karabinki DD. Także teraz mocno się zastanawiam czy DD czy GH...
Faktycznie, są już od jakiegoś czasu, ale najtańszy (tam dostępny) Daniel z lufą 10,5 to już wydatek rzędu 9,2k PLN.
W tej konfiguracji GH-15 jest ta 6690, czyli troszkę ponad 2,5k różnicy... dla mnie to jednak dużo, chociaż z drugiej strony to sprawdzona marka.
biper pisze:Panowie.. nawet w sklepie za rogiem warto spytać, czy nie ściągną dla Was pożądanej zabawki z innego sklepu/od dystrybutora (najczęściej w stolicy, bo tam się chyba wszyscy w coś zaopatrują).
Jak tak kupiłem strzelbę.. Wcale nie musiałem gnać 300km do Wawy.


Racja, to jest jakieś rozwiązanie, ale zastanawia mnie jedna rzecz: co jeśli poproszę sklep o ściągnięcie egzemplarza, a po pomacaniu zrezygnuję z zakupu? Będzie problem?
GH-15 | CZ P10C | Grand Arms GR-01
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: LARPAK »

Spisaczek pisze:
biper pisze:Panowie.. nawet w sklepie za rogiem warto spytać, czy nie ściągną dla Was pożądanej zabawki z innego sklepu/od dystrybutora (najczęściej w stolicy, bo tam się chyba wszyscy w coś zaopatrują).
Jak tak kupiłem strzelbę.. Wcale nie musiałem gnać 300km do Wawy.


Racja, to jest jakieś rozwiązanie, ale zastanawia mnie jedna rzecz: co jeśli poproszę sklep o ściągnięcie egzemplarza, a po pomacaniu zrezygnuję z zakupu? Będzie problem?
Wszystko zależy od sklepu i od tego jaki masz tam "układ".

Ściągałem tak używany egzemplarz, który okazał się niezgodny z "ogłoszeniem" i ustaleniami - sklep w kolejnej dostawie go oddał.
W innym sklepie (nie wiem czy przez błąd dystrybutora czy osobę, która mi to ściągała) zamówiono mi nie ten model co chciałem - mieli go oddać, ale zostawili sobie na sklepie i wciągnęli do sprzedaży.
wojtekr83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 24 września 2015, 18:28
Tematy: 4
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GunsHelp - AR Made in Poland ?

Post autor: wojtekr83 »

W "SklepSnajper" na ul.Kotlarskiej 16 w krakowie powinni miec ARy DD do pomacania i w razie czego moga zedrzec. Ja przez nich Tikke TAC A1 zamawialem i amoszke 6.5 Creedmoor zamawiam, zeby nie jezdzic do Warszawy.
Nie ma takiego celu, w ktorego nie dalbym rady spudlowac !

Tikka T3x Tac A1, PWS MK112 , Aero M4E1, Fabarm STF12 Compact 11", HK P30L , HK SFP9 OR, HK SFP9
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”