Pistolet Bul

Moderator: Moderatorzy WBP

mikesken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2016, 14:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: mikesken »

Dwie obserwacje po kolejnym miesiącu użytkowania:

- po Bul Cup zauważyłem, że mucha przesunęła się na prawo. Przy wsunięciu (trzeba użyć narzędzia takiego jak do wsuwania szczerbin) weszła bardzo ciasno, ale po kolejnych zawodach znowu kapkę się przesunęła. Po ściągnięciu muchy okazało się, że jest między nią a zamkiem coś tłustego. Elementy oczyszczone, nałożona odrobina kleju i po SA Cup (ponad 450 kulek) mucha siedzi w miejscu

- na SA Cup na jednym z pierwszych torów pistolet zaczął mieć problemy z przeładowaniem. Bardziej obeznany kolega doradzil dogięcie pazura wyciągu - w 2011 nie ma sprężyn - pazur jest wygięty w lekki łuk. Po kilku tysiącach kulek i wielokrotnym wyciągnięciu go (kanał pazura wyciąga trzeba czyścić gruntownie po każdych zaodach!) mógł się troszkę wyprostować. Bardzo lekkie wygięcie w palcach wyeliminowało problem
seb121
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 25 października 2017, 11:05
Tematy: 4
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: seb121 »

Witam jestem w posiadaniu Buła SAS II SAW i mam dziwny problem mianowicie na fabrycznej amo s&b 124 na dystansie 25m nie trzyma skupienia na 10 kulek w tarczy były 2 !!! jedna w 1 na godzinie 12 a druga również w 1 na godzinie 7 reszta gdzieś poza tarcza , na eleborce 150 grejnow ares faktorowia wszystko w czarnym 9/10 czy spotkał się ktoś z takim zjawiskiem czy to raczej jakaś wada sprzętu
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Gebel »

Spotkałem sie osobiscie z odwrotnym zjawiskiem na sfp9 i 25 metrach.Te same 2 rodzaje amunicji , o których piszesz.
seb121
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 25 października 2017, 11:05
Tematy: 4
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: seb121 »

możesz dokładnie opisać proszę
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: poeta »

Ja się spotkałem z tym samym zjawiskiem i jest to wina amunicji s&b jest bardzo nie równa. Na chrono kiedyś sprawdzałem ma bardzo duże różnice prędkości w jednym pudełku. Odpuść tą amunicję i po problemie
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Gebel »

Wlasnie na sb miałem prawie wszystko w czarnym po za jednym odskokiem, po chwili strzeliłem z Aresa 150 i był rozrzut Oo całej tarczy. Znowu na CZ shadow ten sam ares nie sprawiał żadnych problemow także nawet na broni krótkiej tez musisz sobie dopasować ammo do swojej lufy. Na dystansie 25 metrów mozna juz zaobserwować roznice w skupieniu.
mikesken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2016, 14:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: mikesken »

Mnie skupienie trzymała zarówno s&b jak i ares.
Nixt44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: Nixt44 »

Pistolet Bul SAS II Tactical Carry STD Government 9 mm
Wystrzeliłem z niego ok. 2000 i pierwsze wrażenia są ogólnie bardzo dobre i jestem zadowolony z zakupu, ale na ostateczne konkluzje trochę za wcześnie. Moje spostrzeżenia:

- na amunicji SB,DMA, Geco nie zaciął się ani razu, nie było żadnej "fazy docierania" etc. Zacinał się tylko na Fiocchi 9mm, ale to z winy amunicji (na tej samej Glock i CZ P10C też się cięły).

- cena - kupiłem go na promocji, ale nawet teraz to najtańsza 2011 na rynku, 2 razy tańsza od STI.

- solidne wykonanie - standard wykonania nie odbiega od konkurencji, od SPS wydaje się być nawet lepszy.

- jak to w egzotycznych markach brak do niego akcesoriów:
1. Trochę pasuje od Bul M5, trochę robi DAA (np. wieszak DAA do STI pasuje), trochę dostarcza producent.
2. brak obustronnego bezpiecznika w standardzie - trzeba dokupić za 300 pln oraz brak magwella jako dodatkowego akcesorium.
3. producent nie oferuje regulowanych przyrządów celowniczych, a te od "sportowych" SAS nie pasują (dystrybutor twierdzi, że są za długie) - jestem na etapie eksperymentów z przyrządami LPA do Bul M5 - wycięcia pasują i na długość też dobrze leży, ale jeszcze nie strzelałem więc za wcześnie o opinię czy warto.

- przyrządy celownicze oryginalne fajnie przemyślane pancerne, nie za niskie, nie za wysokie, ale białe kropki na muszce i szczerbince w świetle tylko rozpraszają uwagę, a w ciemność nie są fluorescencyjne. (na szczerbince je zlikwidowałem i było lepiej). W wersji taktycznej fajnie byłoby mieć tryt na muszce i czarną szczerbinkę.

- magazynek załadowany 19 nabojami wymaga solidnego dobicia. W praktyce wolę ładować po 18.

- spust solidny jak to w 1911 krótki reset, wyraźny opór i bardzo powtarzalna praca spustu, ale mógłby być troszkę lżejszy może warto trochę spolerować.

- sprężynę wymieniłem na taką z oporem 9 funtów (35 zł) i polecam, oryginalna chodzi tak ciężko, że nawet "press check" jest męczący.

- strefacelu ściągnęła dużo część zmiennych, więc można dłubać, polerować, poprawiać.

Część kwestii opisanych powyżej rozwiązuje zakup wersji sportowej SAS 2, gdzie dostajemy wszystkie bajery akcesoryjne, a nawet pas z wieszakiem i ładownicami (tak był jak była promocja nie wiem jak jest teraz), ale nie zdecydowałem się na to, bo chciałem mieć 2011 o wyglądzie klasycznej 1911, a sportowe SASy zbyt dosłownie inspirowane są designem kwadratowej klamki ;).
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: marcinez »

Jesteś pewien, że masz 2011? A może jednak klon 1911? W sumie to jaka jest definicja 2011?
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: blair7 »

poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: poeta »

marcinez pisze:Jesteś pewien, że masz 2011? A może jednak klon 1911? W sumie to jaka jest definicja 2011?
To STI wprowadziło taką nazwę. Generalnie za 2011 można uznać dwurzedowe klony 1911, zrobione pod sport
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: zoom2 »

@poeta,
jeszcze do twojej definicji 2011 bym dodał, że występuje tu specyficznie podzielony ( na część górną metalową i część dolną zazwyczaj polimerową ) szkielet.
Awatar użytkownika
dr_Evil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 22 września 2015, 19:18
Tematy: 3
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: dr_Evil »

Czy wersje 1911 w kalibrach .45 i 9mm są na tym samym szkielecie? A co za tym idzie, czy dają się wymieniać (jak konwersje)? Czy komuś wiadomo?
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: mrq »

Wyrzutnik jest inny - w 45ACP krótszy. Będzie słabo wyrzucał łuski od 9x19. Ten od 9 do 45 się nie nada. Ale poza tym szkielet jest IMO ten sam. Tylko kwesta pasowania - może nie chcieć działać. Podjedź do sklepu i poproś, żeby dali ci założyć na szkielecie od 45 lufę do 9 ;)
KrisSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 24 marca 2016, 14:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Bul

Post autor: KrisSz »

Krótkie podsumowanie działania Bul SAS II UR po ok 1500 kulkach:

- generalnie wszystko "gra i bucy" tak jak po wyjęciu z pudełka.Naprawdę jestem pod wrażeniem.

- kąt rękojeści inny niż przywykłem i kropki z kolimatora trzeba szukać na górze ale się przyzwyczajam. Inna pozycja pistoletu (kolimator wyżej niż przyrządy mechaniczne). No ale to będę "wkuwał" sukcesywnie :-D

- smarowanie wyłącznie olejem do broni albo olejem samochodowym (Millers 0W40 jakoś subiektywnie lepiej/dłużej zostaje na lufie i sprężynie). Ważne tylko żeby nie przesadzić ze smarowaniem bo po pierwszych strzałach kolimator cały ubrudzony olejem.

- przy pociskach pełnopłaszczowych z odsłoniętym ołowiem z tyłu kompensator ołowi się dość szybko i wtedy trzeba skrobać i/lub usuwać elektrolitycznie ołów albo przejść na pociski powlekane - wtedy zjawisko praktycznie zanika. Pozostaje posmarować po i przed strzelaniem porty kompensatora olejem penetrującym (niewielka ilość) i resztki brudu i ołowiu wylatują po pierwszych strzałach.

- amunicja Major 9mm dobrana (finalnie elaboruję na pociskach LOS 123gn RN i prochu vectan SP2, OAL 30.00 mm, crimp 9,59 spłonki pistoletowe, PF 166 przy temperaturze 20 stopni Celcjusza). Komora pozwala elaborować z tymi pociskami nawet dłużej (bo do 30,7mm) ale osadzenie pocisku jest już wtedy tak płytkie że albo krzywią się przy osadzaniu albo potrafią się przemieścić przy przeładowywaniu. Poza tym pociski czasami nie trzymają wymiarów i ok 1 nabój na 100 nie przechodzi plunk testu tj opiera się o gwint (imho to i tak dobry wynik). Brak oznak nadciśnienia na spłonkach nawet przy PF 170. Następne pociski zamówię w średnicy 0,355 a nie 0,356 problem pewno zniknie w ogóle.

- żeby poprawić przeładowania i ustabilizować kropkę założyłem sprężynę 10 lbs zamiast 9 lbs (jak pistolet się dotrze jeszcze to może wrócę do słabszej sprężyny). Przy tej sprężynie pistolet stoi w miejscu, kropka nie nurkuje ani nie skacze do góry, zero zacięć.

Z poprawek sprzętowych:

- Założony montaż pod kolimator JVIndustries pod Holosuna 507c. Okienko mogłoby być większe ale ma znak celowniczy który widzę przy moim astygmatyzmie w zakresie akceptowalnym i na razie uznaję to za setup docelowy. Dziurki w szkielecie 5szt (w odróżnieniu od 3szt ori dziurek Bula) są równolegle do osi pistoletu (skos 1 stopnia jest na montażu optyki a nie na osi dziurek jak w montażu bula) pozwlają mi na dokręcenie dowolnego montażu z USA.

- podstawka pod kciuk - go gun - przy moim rozmiarze ręki i wygiętym kciuku sprawdza się bardzo dobrze, zastanawiam się czy nie przesunąć go o jedną dziurkę do przodu.

- bezpiecznik chwytowy - zablokowany bo parę razy mi się zdarzyło że przy wysokim chwycie nie udało mi się go odblokować i traciłem czas.

- bezpiecznik skrzydełkowy / główny - wymieniłem na DAA z osłoną zamka bo parę razy tarłem kciukiem po zamku i potem fajki były i obtarty kciuk. Musze jeszcze podpórkę na nim podpiłować bo "gryzie" mnie lekko - ale to nastąpi powoli drogą prób i błędów.

- Magazynki - bulowe są fajne w sensie jakości wykonania i pewności działania ale często ich nie dobijam, więc jeden został podklejony miedzianą płytką - wtedy wystaje trochę z lejka i zapina się za każdym razem. Dodatkowo przy wyrzucaniu magazynka wylatuje on w tempie ekspresowym bez żadnych dodatkowych akrobacji.

z rzeczy potencjalnie wkurzających i/lub do zmiany kiedyś :

- muszę dokupić śrubkę z kulką / zatrzask kulkowy żeby nie odkręcać za każdym razem rączki przeładowywania (chyba M4). koszty prawie żadne więc to pewno pierwsze sprawdzę.

- Spust - chyba lepiej mi się strzela z płaskim - geppert robi fajne spusty z regulacja ale to bardziej fanaberia niż potrzeba.

- Dokupiony na razie jeden długi magazynek SPS-a na 29 naboi. Będę szukał drugiego być może znowu SPS albo poszukam ori bulowego (tego rozbiera się łatwo bez imbusów). Wtedy przestanę de facto używać magazynków 120mm ale w tej klasie sprzętowej to chyba standard.

- rozbieranie ze spinaczem jest upierdliwe - rozważam Dawson toolless guide które upraszcza tą operację ale to też de facto fanaberia.

Reasumując: nie mogę mieć już żadnych wymówek- jak coś nie pójdzie nie tak, to nie mogę zwalać na pistolet tylko muszę u siebie szukać przyczyn ;-). Generalnie pistolet znacząco przekraczający moje umiejętności ale chyba właśnie ta nauka jest taka przyjemna :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”