Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: Ralfi »

Ktoś poleci jakieś ciekawe miejsce do 3-4 dniowego odpoczynku w Bieszczadach, najlepiej gdzieś na uboczu, z dobrym swojskim jedzeniem na miejscu, fajnymi widokami, rodzina 2+1, to "1" ma prawie 11 lat :wink:
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: ArturR »

Zdecydowanie polecam to miejsce:

http://podwysoka.pl/

Właścicielami są rodzice narciarza który zginął....zjeżdżając na nartach z 8-tysięcznika.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 64060.html

Aktualnie schronisko prowadzi jego brat z żoną. Mili gospodarze, miłe panie w kuchni, czysto i schludnie. Są tam różne standardy. Można spać w głównym budynku(najwyższy), w jednym z starych domków góralskich, lub na zboczu połoniny w "zwykłych" drewnianych domkach.
No i te ceny. To nie są tacy typowi chytrzy "górole" co dutki to im się nawet po nocach śnią ;)
30zł osobo-doba w takim miejscu to moim zdaniem jak za darmo.
Miejscówka fajna też jako baza wypadowa do wszystkich atrakcji turystycznych Bieszczad. W 2016 byłem tam przez tydzień i kiedyś będę chciał wrócić.
Jest tylko jeden minus - terminy. Jeśli planujesz tam wypad w lipcu/sierpniu to może nie być wolnych miejsc, a na szlakach sporo turystów.
Najlepiej maj/czerwiec albo we wrześniu lub później i będziesz zadowolony,
pozdrawiam Art.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 12:45 przez ArturR, łącznie zmieniany 1 raz.
Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: Ralfi »

Zamierzamy wybrać się dopiero gdzieś w połowie września więc myślę, że nie powinno być problemu z miejscami.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: ArturR »

Good choice ;) ale dzwoń i rezerwuj wcześniej.
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: lasooch »

Zdecydowanie polecam Wetlinę jako miejsce wypadowe. Konkretnego pensjonatu nie podpowiem, bo osobiście częściej korzystałem z ośrodka PTTK i ich domków lub pola namiotowego. Dosłownie wczoraj wróciłem z Bieszczad i trochę jestem w szoku ile nowych domów tam powstało, ile się jeszcze buduje. We wrześniu nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu przy takiej infrastrukturze.
Za to co mogę polecić, to jadłodajnia "Stare Sioło" - bardzo dobre jedzenie i w rozsądnych cenach. Zawsze tam wstępuję, jak jestem w okolicy. No i na wieczorną biesiadę "Baza Ludzi z Mgły", ale to już raczej bez tego +1 albo z takim ciut starszym, co już zdążył się zaprawić w boju. Dla Mgiełki jest to być może już ostatni sezon działalności, więc jak ktoś nie był, to jedyna szansa zasmakować klimatu tego lokalu :piwo:
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: ArturR »

lasooch pisze:Zdecydowanie polecam Wetlinę jako miejsce wypadowe. Konkretnego pensjonatu nie podpowiem
w/w miejscówka jest właśnie w Wetlinie ;)
Jak już tamten rejon Polski, to przy okazji polecam też np. na koniec odbić na Łańcut i zwiedzić tamtejszy zamek.
Naprawdę warto! No i stamtąd już tylko rzut beretem na A4.
Awatar użytkownika
ragnatronyx
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 16 stycznia 2017, 16:27
Tematy: 0
Lokalizacja: połódniowy wschód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: ragnatronyx »

Polecam http://osadaostoja.pl/ dopiero co wróciłem z urlopu. Cisza, spokój, świetne warunki, atrakcje dla dzieci i nie tylko szczerze polecam.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: lotnik »

Polecam http://www.pawelniecalkiemswiety.pl
Fajne pokoje i dobre jedzenie, blisko do wejścia na szlaki

Polecam tez miejscowość na uboczu Muczne, jest tam dobry hotel Lasów Państwowych oraz fajna knajpka z własnym browarem i noclegami. Spokojna miejscowość na uboczu , wejście na szlak Bukowe Berdo
janekgorak93
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 06 sierpnia 2018, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: janekgorak93 »

ArturR pisze:Zdecydowanie polecam to miejsce:

http://podwysoka.pl/

Właścicielami są rodzice narciarza który zginął....zjeżdżając na nartach z 8-tysięcznika.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 64060.html

Aktualnie schronisko prowadzi jego brat z żoną. Mili gospodarze, miłe panie w kuchni, czysto i schludnie. Są tam różne standardy. Można spać w głównym budynku(najwyższy), w jednym z starych domków góralskich, lub na zboczu połoniny w "zwykłych" drewnianych domkach.
No i te ceny. To nie są tacy typowi chytrzy "górole" co dutki to im się nawet po nocach śnią ;)
30zł osobo-doba w takim miejscu to moim zdaniem jak za darmo.
Miejscówka fajna też jako baza wypadowa do wszystkich atrakcji turystycznych Bieszczad. W 2016 byłem tam przez tydzień i kiedyś będę chciał wrócić.
Jest tylko jeden minus - terminy. Jeśli planujesz tam wypad w lipcu/sierpniu to może nie być wolnych miejsc, a na szlakach sporo turystów.
Najlepiej maj/czerwiec albo we wrześniu lub później i będziesz zadowolony,
pozdrawiam Art.
Także polecam to miejsce. Właśnie wróciłem z Bieszczad i jestem mega zadowolony.
Zawisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:20
Tematy: 12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: Zawisz »

Widzę ze wielu strzelców można spotkać na Piotrowej Polanie:)
Ja tez polecam, niezmiennie od 15 lat:)
FWB 700 Alu, Anschutz 54 Supermatch, Iż 46, Hammerli 280 i wiele, wiele więcej :)
Może i nie mam wybitnego talentu, ale dzięki ciężkiej pracy i tak jtem w czołówce :)
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: agresto »

jesli ktos lubi lotnicze klimaty to polecam Bezmiechowa a dokladnie Akademicki Ośrodek Szybowcowy.
Na miejscu jest hotel z fajnym klimatem i jedzeniem. Mozna polatac szybowcem w tandemie albo jak kto woli na paralotni. Fajne miejsce na wypady w inne miejsca.

Jesli lubicie pstragi to polecam zajechac do Przyslupia na pstraga z wedzarni -Smażalnia Dom Pstrąga (zjezdza sie z glownej drogi, przejezdza sie pomiedzy karczma a chatka, nastepnie przez tory i skrecamy w prawo). Lepszego pstraga nigdzie nie jadlem.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: Dexter »

Wetlina i Wołosate jako baza wypadowa w Bieszczadach. Są opcje stamtąd na fajne jednodniowe pętelki z dzieckiem ok 11 lat. Ale jeśli chcesz poczuć tan legendarny klimacik Bieszczad, dzicz i odludne rejony to... To nie jedź w Bieszczady a w Beskid Niski. Obowiązkowo zalicz wschód słońca z Caryńskiej :) lub (ale raczej "i") z Wetlińskiej! Pamiętaj, że w Chatce Puchatka nie dostaniesz browarka. Tak spróbuj rozplanować trasy, żeby uniknąć schodzenia po oschodowanych odcinkach szlaków. Jak nie uda się uniknąć całkiem schodów (a się nie uda raczej, w rejonie Tarnicy) to przynajmniej postaraj się po schodach wchodzić zamiast schodzić. Uważaj na żmijki i jak jest taśma, żeby nie schodzić ze szlaku to nie schodź, łatwo o mandat. Jak będziesz zmotoryzowany a pogoda będzie dopisywała to odwiedź pobliski szczyt Korbania. Łatwy spacer dla rodziny z dzieckiem od parkingu, po drodze potoczek w którym można uzupełniać wodę (mniej noszenia ze sobą), wejście i zejście osobnymi szlakami (da się robić pętelkę zamiast w te i nazad), na szczycie wieża z genialnymi widokami (zwłaszcza zachód słońca ale wschód też polecam), szałasik nadleśnictwa ogólnodostępny oraz wyznaczone miejsce na ognisko.

Aaa, rozpisałem się... ale o górkach to ja mogę długo :D. Miłego wypoczynku!

Nie wypowiem się na temat pensjonatów bo sypiam raczej hamakowo/namiotowo/szałasowo.
Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: Ralfi »

Rzeczywiście sporo ciekawych propozycji, ciężko się będzie na coś zdecydować. Każde z tych miejsc jest warte odwiedzenia.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: ben_sage »

Welina to jedno z najlepszych miejsc wypadowych blisko na Smerek,Wielką Rawkę,Caryńską czy Wetlińską. Akurat na 3-4 dni program.

Dexter Bieszczady to w ogóle są prymitywne można tam spotkać wiele małżeństw po 75r a mój syn gdy miał niecałe 4 lata przeszedł sam na nogach połoniny i wszedł na obecnie najbardziej obciachową górę Bieszczad i tak przez cały tydzień codziennie od 7 rano dzień w dzień.W końcu nie było już co to pojechaliśmy dalej...

Całe szczęście że jeszcze nie wszędzie sprzedają browarka bo nie wszędzie jeszcze wsiurstwo dotarło ale coraz więcej maniaków taniego piwa jeździ w góry niestety... Szkoda że teraz zapakują w plecak zamiast się rozczarować na górze , jaka szkoda.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2018, 03:15 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miejsce na odpoczynek w Bieszczadach.

Post autor: Dexter »

A cóż Ci Ben przeszkadza piwo? :D I na czym polega ta prymitywność Bieszczadów, że są starsze małżeństwa i dzieci? Nie kumam... A w Chatce Puchatka to akurat browarka nie sprzedają JUŻ a nie JESZCZE. Nie do końca rozumiem intencję Twojego posta, chciałeś pokazać, że to Ty jesteś tym lepszym turystą a starsi ludzie/dzieci/osoby z piwkiem na Orłowiczu to są ci gorsi, janusze turystyki a dla Ciebie i dziecka Bieszczady są za łatwe czy co? :d
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”