Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: KG92RS »

mglow85 pisze: Na FSO z broni krótkiej na osi 100m nie pozwalają strzelać w ogóle?
O ile wiem, to w ogóle. Kiedyś było można, ale ludzie zamiast w kulochwyt, trafiali w ściany, oświetlenie, tarczociągi (jak jeszcze były).
Awatar użytkownika
zlote
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 23:44
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: zlote »

:> Ja na FSO strzelalem z krótkiej na osi 100 do gonga zawieszonego na 25 m i tez dostalem info ze średnio im się to podoba bo poźniej maja dziury w ścianach co rozumiem, za to z długiej do gonga na 100 m można jak najbardziej,nawet często stoi coś na końcu i nie trzeba przynosić swojego
Czy w takim razie oprócz fortbema istnieje miejsce w Wawie gdzie mozna do gonga na 25 m?
S&W M&P 15 22, CZ 527, Sig Sauer P320, Bergara B14 HMR 308 WIN
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: MarcinD »

Na suchodole widzialem jakichs kolegow walacych do switch gongow na 25-ce. Na GK tez pozwalali, ale jak rozumiem, teraz zdaje sie zamknieta...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: AlphaStr »

MarcinD pisze:Na suchodole widzialem jakichs kolegow walacych do switch gongow na 25-ce. Na GK tez pozwalali, ale jak rozumiem, teraz zdaje sie zamknieta...
W Suchodole możesz używać metalowych celów (własnych) tylko jeśli wynajmiesz calą oś. Inaczej - nie wolno. W GK nie dość, że można było to jeszcze pożyczali własne gongi, drzewko itp.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: MarcinD »

To cos sie na Suchodole musialo zmienic, bo goscie strzelali obok nas, mieli 2 tory chyba i juz. Nawet pozwolili popykac do ich blachy.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: mglow85 »

zlote pisze::> Ja na FSO strzelalem z krótkiej na osi 100 do gonga zawieszonego na 25 m i tez dostalem info ze średnio im się to podoba bo poźniej maja dziury w ścianach co rozumiem, za to z długiej do gonga na 100 m można jak najbardziej,nawet często stoi coś na końcu i nie trzeba przynosić swojego
Czy w takim razie oprócz fortbema istnieje miejsce w Wawie gdzie mozna do gonga na 25 m?
KG92RS pisze: O ile wiem, to w ogóle. Kiedyś było można, ale ludzie zamiast w kulochwyt, trafiali w ściany, oświetlenie, tarczociągi (jak jeszcze były).
Dzięki za info. Zdziwiłem się, bo byłem ostatnio parę razy na FSO i nikt problemów ze strzelania z pistoletu na osi 100 m nie robił. Widocznie nikt z obsługi nie zauważył.
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Qba »

//posta na który odpowiadałem został skasowany...
Myślę, że w kwestii eventów sprawdzi się strzelnica Agvo na Puławskiej.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2018, 17:34 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: m2c »

Lub Cover. Nie wiem czy inne organizują takie rzeczy.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Qba »

Może jeszcze ta nowa strzelnica U27 organizuje takie imprezy.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Marin205 »

Strzelnica U27 to świetny obiekt. Polecam film, na którym widać jak osie wyglądają w środku. Strzelnica organizuje imprezy. Film przedstawia stanowiska testowego z bronią od różnych firm.



Na mapie strzelnic można sprawdzić lokalizacje wszystkich warszawskich strzelnic pod zakładką Strzelnice Warszawa
Obrazek
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: KG92RS »

Marin205 pisze:Strzelnica U27 to świetny obiekt.
Potwierdzam. Technicznie (jakość osi, oświetlenie, wentylacja itp.) - najlepsza, krótka strzelnica w Warszawie i okolicach.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Wielki_Wezyr »

Czy poza ZKS i Fort Bema jest w Warszawie inna strzelnica odkryta? Po prawej stronie Wisły jest Strzelnica 9, ale mam daleko i nie wiem czy można tam strzelać z własnej.
A na ZKS zawody w ten weekend od rana do wieczora, a mi postrzelać rekreacyjnie, nie zawodowo się chce:)
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: rokada »

Rembertów? Chociaż formalnie to już nie Warszawa...
krzysztofjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 01:08
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: krzysztofjp »

Podzielę się z Wami "ciekawostką", jaka mnie spotkała na jednej z warszawskich strzelnic. Uprzedzając - na razie nie wyjawię jej nazwy, bo dam im jeszcze jedną, ostatnią szansę.
A mianowicie było to tak. Na tę strzelnicę chodzę od roku. Byłem tam w sumie z 15~20 razy, zabierałem tam także znajomych, robiłem tam zawody w wielu konkurencjach. Tak lekko licząc zostawiłem tam z 3k. w zeszłym roku. Strzelałem tam ze wszystkiego, bo przecież gdzieś musiałem się nauczyć strzelać. Więc i ze strzelby, która tam kosztuje 6zł/strzał.
Ostatnio stałem się posiadaczem pozwolenia na broń i takoż samej broni, w tym strzelby. No więc pojechałem na tę "moją" strzelnicę postrzelać ze strzelby, więc wówczas płacę tylko za tor, i czego się dowiedziałem? Ano, że
1. To będzie głośno, a oni mają innych klientów (na 10 torów, zajęte mieli 2) i to będzie niekomfortowe dla tych klientów. (Czyli tym samym ja już przestałem być postrzegany jako klient). Oczywiście ci "inni klienci" mogą sobie postrzelać z ich strzelby albo z kałacha, który przecież cichy nie jest...
2. To, że ze strzelby się u nich zasadniczo nie strzela, no chyba że na zawodach (oczywiście bzdura, bo sam wielokrotnie u nich strzelałem, tylko z tej ich strzelby płacąc po 6 zeta)
3. To, że z takim czymś nietypowym - czytaj strzelbą (zwykła pompka) - to mogę sobie przyjść w poniedziałek o 13, gdy nie mają klientów. Oczywiście moja uwaga, że w poniedziałek o 13 to generalnie pracuję, jakoś nie została przyjęta.
4. To, że gdybym był członkiem ich klubu - czytaj wpłacił wpisowe ok 400zł - to wówczas może...

I generalnie zrobiono mi wielką łaskę i wpuszczono ze swoim rewolwerem.
Także dam im jeszcze jedną szansę i z tą strzelbą przyjdę. Szkoda tylko będzie instruktorów, bo poznałem kilku z nich i są spoko i chętnie pomagają/uczą/podpowiadają co i jak.
A tak swoją drogą ciekawe czy podejrzewacie, co to za strzelnica? :)
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2019, 02:50 przez krzysztofjp, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Tomtap »

od czasu jak zamknęli Suchodół, mam wrażenie że jest naprawdę coraz gorzej. zwiedzam kolejne strzelnice i wszędzie jakoś... powiedzmy, że mało rekreacyjnie. strzelba, czy nawet karabin strzelane z okienka to jakieś takie słabe. ZKS jest tani, to prawda, w sumie nawet są mili, starają się pomóc, ale mają też typowe nastawienie na sport, aż strach wyskoczyć z tarczą sylwetkową, a co dopiero z celem nietypowym. niby jest jedna oś "taktyczna", tylko wygląda to jak całkowity przypadek.

wogle to gdzieś jest jakieś miejsce do dynamiki? ścianki itp?

jeszcze trochę i serio zacznę myśleć o powrocie na stare lubuskie rewiry, bo tam coraz więcej strzelnic takich z dowolnością.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”