Broń do celów szkoleniowych

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
xFlorianx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Broń do celów szkoleniowych

Post autor: xFlorianx »

Witam, wiem ze pewnie temat już był i mam sobie poszukać. Tak wiem ale szukałem i 100% odpowiedzi nie znalazłem.
Sytuacja jest taka.

Mam pozwolenie na broń do celów szkoleniowych na siebie czyli Jan Kowalski, bez ograniczenia typu "z wyłączeniem broni samoczynnej".

Mam firmę zarejestrowaną na siebie, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, mam odpowiednie PKD, nikogo nie zatrudniam.

Szkolę ludzi na strzelnicy głównie "rekreacyjnie", czasem kandydatów na pracowników ochrony, ale z broni półautomatycznej, czyli organizuje coś w rodzaju mini kursu raz dwa razy do roku. Czasem jako podwykonawca dla innej firmy, ale również z broni półautomatycznej.

Rozliczam się z fiskusem z amunicji zakupionej u koncesjonowanych przedsiębiorców, gdyż zużywam ją do celów szkoleniowych na zajęciach.

Warunkiem wydania pozwolenia do celów szkoleniowych było by posiadać firmę i uprawnienia. (na Jan Kowalski, nie spółka zoo) .

Mam magazyn broni w którym trzymam broń w szafach S1, pistolety, strzelby, karabinki semi.

PYTANIE BRZMI:

Czy mogę zakupić broń do celów szkoleniowych w postaci broni SAMOCZYNNEJ na uprawnienia które posiadam, czyli na pozwolenie na broń do celów szkoleniowych wydanych panu Jan Kowalski, który posiada firmę z odpowiednimi PKD?

Proszę nie hejtować że temat juz był, usunę gdy uzyskam odpowiedz. Pozdrawiam.
Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "BRACTWO STALI" - Koszalin.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: lto »

A o co wnioskowałeś/jaką masz sekwencję w decyzji? Broń palna do celów szkoleniowych, broń sportowa sportowa do celów szkoleniowych?
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: Leśny Dziadek »

Na dwoje babka wróżyła, gdyż ubojka w jednym miejscu pozwala, w drugim pozwala ale tylko obiektową, a część WPA robi schody żądając rejestracji "przedsiębiorstwa" w MENie i umów na szkolenia z ochroniarzami (jakoś tak) - choć tego w ubojce nie ma. Magazynu tak na 90% nie ominiesz, bo to wynika wprost z ubojki.

A punktem wyjścia będzie to, co lto napisał.
Awatar użytkownika
xFlorianx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: xFlorianx »

"Wydaję pozwolenie na posiadanie XX egzemplarzy broni palnej w celach szkoleniowych panu Jan Kowalski"
Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "BRACTWO STALI" - Koszalin.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: strzelnica »

xFlorianx - Nie, bo trzeba mieć właściwą firmę szkoleniową - szukaj w UoBiA, broń na świadectwo
Awatar użytkownika
xFlorianx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: xFlorianx »

Czyli trzeba prowadzić działalność gospodarczą z wpisem do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, że jest instytucją szkoleniową kształcącą w zawodzie pracownika ochrony.

I wtedy mozna nabyć broń samoczynną na indywidualne pozwolenie szkoleniowe i otrzymać na nią świadectwo broni?

Czy nie ma opcji i jedyną drogą jest wystąpić o pozwolenie do celów szkoleniowych na firmę czyli broń obiektową (świadectwo broni) i robić dopuszczenie do posiadania?
Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "BRACTWO STALI" - Koszalin.
zmija9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: zmija9 »

Znam firmę szkoleniową (jednoosobowa działalność gospodarcza) która posiada na stanie broń samoczynną. Więc według mnie w jakiś sposób się da. Firma działa na strzelnicy, wynajmuje od niej magazyn broni a zarejestrowana jest w zupełnie innym miejscu.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: Leśny Dziadek »

Da się, bo to broń dla "podmiotu". Podmiotem, w rozumieniu ubojki, jest zarówno spółka zooo, jak i osoba prowadząca działalność gospodarczą. Paradoks polega na tym, że mając broń na "podmiot" będący jednosoobową działalnością gospodarczą, musisz mieć dopuszczenie, bo będziesz posługiwać się bronią na świadectwo (nieważne, że stanowiącą Twoją własność)

takie to pokręcone
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: Leśny Dziadek »

strzelnica pisze:xFlorianx - Nie, bo trzeba mieć właściwą firmę szkoleniową - szukaj w UoBiA, broń na świadectwo
Jan Kowalski, prowadzący działalność gospodarczą w zakresie szkoleń strzeleckich pod nazwą " Shooting Team Incorporated" - i już masz podmiot, i broń na świadectwo.
ksstrzelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 października 2017, 18:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: ksstrzelec »

Ale zapewne ma 2 pozwolenia. Tj jedno na osobę Jan Kowalski do celów szkoleniowych za 242zl. A 2-gie na podmiot za 1193zl. No i magazyn broni :(
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: Leśny Dziadek »

ksstrzelec pisze:Ale zapewne ma 2 pozwolenia. Tj jedno na osobę Jan Kowalski do celów szkoleniowych za 242zl. A 2-gie na podmiot za 1193zl. No i magazyn broni :(
W opcji broni obiektowej, tak.
Na "zwyczajne" pozwolenie do celów szkoleniowych dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą, bez broni samoczynnej, oba za 242, no i bez magazynu.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: Spitfire24 »

Tp ja zadam pytanie o trochę inną sytuację.
Posiadam pozwolenie na broń do celów sportowych.
Będę składam pozwolenie na broń sportową do celów szkoleniowych.
Jestem komplementariuszem w spółce komandytowej, która ma w KRS wpisane szkolenia (PKD 85.59B)

Czy po uzyskaniu pozwolenia na broń sportową do celów szkoleniowych:
1. mogę kupować ją na FVAT na Sp.K. ?
2. czy kupować ją jako broń obiektową czy na świadectwo ?
3. czy potrzebuję magazyn broni czy wystarczy szafa S1 ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Halski23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 09 października 2018, 15:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów szkoleniowych

Post autor: Halski23 »

Witam
Szkoleniowa (broń samoczynna) to dość skomplikowana sprawa. Samoczynną można było dostać do końca 2013r jak posiadałeś firmę szkoleniową i miałeś podpisaną umowę z firmą co robi konwoje itp. nim weszła deregulacja zwodu na KPOF (kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej).
Broń samoczynną można dostać wyłącznie na świadectwo. Dodatkowo by można było dostać świadectwo musisz udowodnić że szkolisz w zawodzie KPOF a taki dowód to wpisana szkoła do samorządu terytorialnego jako niepubliczna placówka kształcenia. Może być też obejście tego wpisu poprzez podpisanie umowy Ty jako firma szkoleniowa z odpowiednim (PKD) ze szkołą lub placówką która prowadzi takie szkolenia lub będzie chciała prowadzić, tylko ze do końca może nie być to zatwierdzone a mianowicie jeżeli nie dysponujesz bronią to nikt takiej umowy nie podpisze. No i czy KWP taką umowę będzie respektować a z tego co wiem to nie. Tyle w temacie :roll:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”