Walne PZSS 2018

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: sql »

krzychu22lr pisze:W Warszawie, gdzie zawodów IPSC nie brakuje, jedyna statyczna dynamika ma postać zawodów ze strzelby - tzw. stolikówka na ZKS-ie i AGVO. I w zasadzie jedynym sensem tych zawodów jest możliwość przedłużenia licencji przez tych, którzy mają cały PKS, ale ani trapa, ani IPSC nie strzelają.
Nie przesadzaj, funkcję zainteresowania dynamiką spełnia - sam od tego zaczynałem i znam wiele osób, które przeszły podobną drogę. Ze stolikówki można strzelać z broni klubowej!
Podobną rolę pełni karabin dynamiczny - też nie trzeba mieć oporządzenia (wystarczą dwa magazynki), a nawet własnej broni (również można z klubowej).
Tak jak sobie tu gadamy, to Krzysiek wrzucił kolejne zawody - pojedynki 2gun - też raczej dla początkujących.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: LARPAK »

@krzychu22lr:
Za kluby nie będę się wypowiadał, ale z tego co widzę to jest "minimum" bo przecież jak ktoś chce to niech jedzie w inne miejsca - tam są ludzie, miejsce i czas na organizację DYNAMIKI, a my to nie mamy ani sprzętu, ani sędziów, ani obiektu...

A zawodnicy są zainteresowani.
Znam jeden klub, który zawody zgłoszone do kalendarza zaczął organizować niedawno i robi prostą dynamikę - na tyle prostą, że udostępniają dla członków broń klubową (nie tylko dla członków w sumie też), a całość jest tak pomyślana, że nie trzeba mieć żadnego wyposażenia - wszystko podejmujesz ze stolika.

Kilka lat temu, w moim klubie, gdzie byli strzelcy dynamiczni i to z doświadczeniem sprzed wielu lat, od czasu do czasu jakąś dynamikę robiono, jednakże zainteresowanie członków było większe więc zaczęto skłaniać się ku kolejnym konkurencjom, a po wejściu LS wprowadzeniu zawodów w oparciu i jej regulamin.
Początkowo zapewnialiśmy podstawowe wyposażenie - pas, kaburę, ładownice.
Ludzie startowali mając magazynki w kieszeniach spodni czy bluzy!
Ktoś nie chciał wydać masy kasy, a chciał mieć ładownicę to kupował od ASG lub np. oryginalną ładownicę do AK. Sam kupiłem ładownicę od G3 i ją przerobiłem, aby można było do niej przypiąć ładownice w MOLLE/PALS, odciąłem klapkę i używałem do AKMSN'a.

Stopniowo jednak wygaszaliśmy udostępnianie tego typu sprzętu, aby ludzie sami się zaopatrzyli w co trzeba bo tak to będą zawsze żerować na tym co mogą i tak dostać - niestety znam ludzi, którzy wiem, że mają kupioną "pompkę" potrafią jej nie zabrać i pożyczyć od ludzi bo im się czyścić nie chce...

Z drugim akapitem się zgodzę, ale po części - czasami następuje (kiedyś nawet częściej) blokada z PZSS, że czegoś nie zatwierdzą lub ktoś z klubu nie chciał tego poprzeć "bo to nie po sportowemu" itd.

Problem z usystematyzowaniem jest taki, że ciężko ocenić takie przedsięwzięcie - bywa tak, że na zawody nie przyjeżdża dużo osób bo jest to jakiś długi weekend, jest święto, pada deszcz czy jest zimno - to się tyczy nie tylko zawodów, ale również innych przedsięwzięć i nie dotyczy to tylko obsługi, ale uczestników.

Z tym dużym wydatkiem na najtańszą kaburę i pas etc. bym nie przesadzał - problem jest w tym, że spokojnie da się wystartować ze sprzętem przeznaczonym do ASG czy jakimś demobilem, ale ludzie czytają fora, opinie itp. i tam dowiadują się, że "taka ładownica to się nadaje do noszenia batonów/kanapek", "ta kabura to jest niedobra, musisz mieć wieszak za pierdyliad złotych" itd. itd.
Może i część z tych rzeczy jest prawdą, ale pod warunkiem:
- że Cie stać
- że masz doświadczenie i obycie z bronią
- że potrafisz wykorzystać właściwości sprzętu
- że nie jesteś świeżakiem, który dopiero co zaczyna i nawet nie wie czego chce i co mu pasuje lub nie
- oraz pewnie jeszcze kilka tego typu rzeczy.

Nie trzeba mieć od razu szybkich ładownic do strzelby, super wytrzymałych i uniwersalnych lub dedykowanych ładownic do broni krótkiej i długiej.
Za jakieś 200 zł spokojnie można złożyć sobie zestaw dla takiego początkującego kupując w sklepach od ASG - bierzmy pod uwagę to, że gość zapewne i tak nie będzie super trenował na początku, a od patrzenia też mu się to nie rozpadnie.
Jeżeli wciągnie go dynamika to wtedy zacznie wymieniać sprzęt i inwestować nie tylko w szpej, ale amunicję i treningi.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: McMonster »

Gdzie jest taki klub i zawody?
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: krzychu22lr »

@sql: no tak, zapomniałem o karabinie dynamicznym na ZKS, mea culpa! Mnie do dynamiki ciągnie więc z braku pozwolenia strzelam i Kdyn i S10, ale wśród znajomych, których udało mi się na strzelnicę przyprowadzić, zainteresowania tymi konkretnymi konkurencjami nie zauważyłem niestety. Mam wrażenie, że wiele osób (szczególnie tych, które niedawno zaczęły przygodę ze strzelectwem) broń długa (szczególnie centralny zapłon) mimo wszystko onieśmiela. Stąd do kompletu brakuje mi czegoś w stylu pistolet dynamiczny (w duchu Kdyn i S10), albo kategorii lżejszego kalibru w Kdyn (czy boczny zapłon, czy karabinki na nabój pistoletowy - tarczowy charakter konkurencji PM moim zdaniem rozmija się z przeznaczeniem broni). W przyszłym tygodniu następne zawody, może uda mi się trochę po-lobbować wśród organizatorów. :-D

Na ZKS jednak źle nie jest, a może nawet jest bardzo dobrze. Problem w tym, że nie każdy może mieć możliwość jechania do Warszawy, lub innego miasta gdzie podobne zawody się odbywają. Dlatego ja bym chciał, żeby powstał oficjalny regulamin prostych konkurencji dynamicznych. Nie tylko IPSC, PiRO i LS jak jest teraz. Przynajmniej chętni do zorganizowania takich zawodów nie musieliby się mierzyć z wszelkiego rodzaju lokalnym betonem - mieliby argument w postaci konkurencji zaakceptowanej w centrali PZSS. Niestety do tego trzeba mieć zdecydowanie dłuższe ręce niż ja mam.

@LARPAK: jeszcze krótko w kwestii wyposażenia/oprzyrządowania. Masz wiele racji z wpływem otoczenia. Ja widzę też, że wiele podwórkowych konkurencji dynamicznych w opisie wymaganego sprzętu (kabur, ładownic) używa sformułowania sprzęt zgodny z wymogami IPSC. Człowiek coś takiego czyta i już widzi oczami wyobraźni te wszystkie wieszaki i inne wynalazki. Oczywiście organizatorzy decydują się na takie zapisy choćby dlatego, że to jest dobry dupochron, ale bez takich wymogów zawody otworzyłyby się na posiadaczy choćby oporządzenia wojskowego. To by było dobre nie tylko ze względu na dostępność, ale też sama rywalizacja stałaby się ciekawsza i praktyczniejsza - wszelkiego rodzaju taktyczni strzelcy (czy to amatorzy, czy zawodowi żołnierze/policjanci etc.) mieliby okazję do sprawdzenia swojego rynsztunku.

Właśnie to decyduje o rosnącej popularności 2Gun/ACM (jaki można zobaczyć na filmach panów z InRange) - strzelectwo dynamiczne wraca do swoich praktycznych korzeni. A przecież takie profesjonalne oporządzenie potrafi być równie drogie jak sportowe wieszaki - co oznacza, że wiele jest osób dla których nie koszty, a formuła strzelań IPSC jest problemem (choć tego tłumaczyć Ci nie muszę, wszak wiele o tym pisałeś).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: LARPAK »

Konkretnie o co pytasz bo wymieniłem dwa kluby tak na prawdę.

EDYTA:
@krzychu22lr: mi formuła IPSC średnio odpowiada, wolę IDPA, ale jak już jadę na jakieś pistoletowe IPSC to biorę Fobusa GL-2 i ładownice na MOLLE/PALS z wkładką z włókna węglowego - zaczepiam to na pasie od Helikona lub na dwóch innych jakie posiadam - nie są one jakoś specjalnie drogie (może poza jednym) i bawię się równie dobrze jak pozostali mający wypasiony sprzęt, a niejednokrotnie i tak jestem przed nimi.

Ostatnio rozmawiałem z kumplem z AT, który do krótkiej ma maga/i na "jajach" bo tak mu wygodnie - mi to nie pasuje bo nie widzę wykorzystania tego w postawie leżącej, której on w większości przypadków użycia broni nie stosuje - to jest właśnie to czego musi się dowiedzieć najpierw "świeżak" czyli w jakich zawodach chce brać udział i co go może na nich spotkać.
I dopiero jak się tego dowie to sobie dopasuje sprzęt.

Sporo rzeczy można zrobić, ale nagle się okazuje, że zainteresowanie jest małe lub ludzie nie mają do tego broni, a nikt swojej nie da na kilkudziesięciu zawodników po kilkanaście czy kilkadziesiąt strzałów każdy...

No i braki w zainteresowaniu w klubach czy chętnych do pomocy...
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 19:07 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: sql »

Krzychu22lr, po kolei:
Na kdyn bz nie będzie, bo czasem pojawiają się tam blaszki na 50m, a ustawianie ich pod bz jest bardzo ciężkie, a czasem niemożliwe. Ale jest przecież ipsc-mr.
Pdyna nie będzie z jednego prostego powodu: bezpieczeństwa. Sędziemu broń długą dużo łatwiej kontrolować, a na te konkurencje przychodzi dużo świeżaków bez własnej broni i bez znajomości zasad bezpieczeństwa, bez odruchów. Dawanie im broni krótkiej i piknięcie timerem, to prosta droga do kłopotów.
Pistolet maszynowy cieszy się dużą popularnością - być może otworzenie dodatkowej klasy na kdyn nie jest złym pomysłem...
Co do strachu przed bronią długą, to dziwne - z moich obserwacji jest odwrotnie - bojaźliwi wolą właśnie długą :).
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: LARPAK »

tomekwroclawski pisze:A potem jeszcze "za daleko", "za blisko", za zimno, za ciepło, brak czasu, ból du**, ciasne buty, nie ten ubiór, kabura do du**.
To teraz powiedz na ilu wrocławskich strzelnicach bez żadnych problemów strzelisz dynamikę i to taką w formie 3GUN/LS?
Na ilu z nich jest infrastruktura do chociażby jakiejkolwiek formy dynamiki?
Na ilu z nich możesz wyjść na przedpole czy cele ustawić znacznie bliżej?
Na ilu z nich nie musisz kogoś znać czy wyłożyć masy kasy, aby pan Miecio nie marudził, że tarcza nie jest na 25 m tylko 5 czy 10 metrach?
I teraz odpowiedz mi na pytanie ile kilometrów od Wrocławia są takie obiekty, na których możesz zrobić coś innego niż statyczne strzelanie?

================================================================================================================================================

Dla przypomnienia pytanie skierowane bezpośrednio do posługującego się pismem obrazkowym @tomekwroclawski, bo mógł nie zauważyć, a na forum się wypowiada (oczywiście odpowiedzi na te pytania w tym wątku przemilczał bo w kontekście całego tematu jak i postu okaże się, że pogrzebią one jego wywody).

Dlatego tomeczkuwroclawski twoim językiem się posłużę:

:568: ten post, a następnie też :568:

:516:

Chyba, że się :651: to :shock:

;laughing: ;laughing: ;laughing:

A tak poważnie to czekam na odpowiedzi na poparcie twoich tez i wywodów w tym temacie.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: tomekwroclawski »

Odpowiadając na Twoje pytanie :

1.WKS - tor dynamiczny, w zasadzie ogólnodostępny, wjazd od 10 zł. za osobę, jakoś 25 zł. jak nie jesteś "stąd", szału nie ma ale postrzelać się da, praktycznie na okrągło coś się dzieje, są przynajmniej dwie stałe grupy trenujące we własnym zakresie, można i blachy postawić i popery ludziska mają i stojaki są, za ścianą pełna statyka na 25 m, można przystrzelać sobie broń

2. Strzelnica w Jaworze, z rozbudowanym torem do dynamiki - http://www.jksur.pl, od Wrocławia to jakaś godzinka, 64 km dokładnie z Bielan Wrocławskich

3. Nigdy nie byłem, ale dobrą sławą wśród strzelców cieszy się Bronówek, też jakaś godzinka z Bielan Wrocławskich ( jakoś tak wszystko w "tamtym" że tak powiem kierunku )

4. Zajrzyj do Eshot obok strzelnicy myśliwskiej, zapytaj o Krzyśka, wspominał o fajnej lokalizacji gdzieś w górkach, godzinka drogi, można ostrzelać się po szyję

5. Otwiera się nowa strzelnica w Miliczu, fajny dojazd "S", na razie są dwa tory, bodaj na 25 i 500 m, trochę brakuje do dynamiki, ale że teren Lasów Państwowych i miejsca raczej sporo. powinno z czasem się coś urodzić, z Bielan Wrocławskich jakaś godzinka, 76 km do Milicza

6. Ludziska jeżdżą do Krotoszyna, po uruchomieniu "S", da się dojechać w ciut ponad godzinkę ( będzie z 70 dyszek )

7. Byłem na dawnej lokowskiej strzelnicy w Brzegu Dolnym, działa, miałem okazję nawet popatrzeć na ludzików uprawiających coś w rodzaju "3 GUN", wjazd coś około 20 zł., miejsce na ognisko - namiary proszę Cię bardzo https://www.facebook.com/strzelnica.brzegdolny/ - jakaś godzinka, jak nie ma korków w weekend, ale lada chwila zaistnieje obwodnica Leśnicy, do i w 40 minut śmigniesz przy dobrych wiatrach )

8. Karszowo, strzelnica myśliwska, były jakieś przepychanki swego czasu, ale coś mi się obiło, nie dalej jak w środę o uszy, że działa i można się wbić, z tego co pamiętam, jakieś 40 minut drogi z rogatek Wrocławia ( moje ulubione Bielany Wrocławski )

9. Zarąbista strzelnica w Legnicy należąca do PZŁ http://www.pzlow.legnica.pl/strzelnica, sam onegdaj tłukłem tam skorupy, mieli od razu "dedykowany" tor pistoletowy, jak widzisz, można i w tygodniu i weekendy, nie wiem jak teraz, ale jak byliśmy bandą, super atmosfera, otwarci ludzie, duży,wygodny parking, miejsca w brud, A4 a potem obwodnicą Legnicy, nigdzie nie wjeżdżasz do miasta, będzie godzinka

10. Zapytaj Leśnego Dziadka, nazwy strzelnicy nie pamięta, a uczyłem się tam strzelać rzutki, typowo myśliwska, ale może da się coś w dynamice porobić, pewnie będzie wiedział o co biega 8-)

To by było na tyle, z głowy, ale pewnie coś jeszcze się znajdzie.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 19:35 przez tomekwroclawski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: Officer_199 »

Piszecie bardzo na temat...
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: tomekwroclawski »

11. Wołów, będzie 50 dyszek, niestety godzinę trzeba liczyć, cennik też pozostawia wiele do życzenia http://www.strzelnicawolow.pl/?page_id=43
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 19:49 przez tomekwroclawski, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: tomekwroclawski »

Officer_199 pisze:Piszecie bardzo na temat...
Temat jest jak najbardziej na temat, bo tyczy się bezpośrednio kierunku,w którym ma zmierzać PZSS, nomen omen namaszczony przez ustawę naczelny organ regulacyjny naszych poczynań.

Stawianie przez PZSS wyłącznie na strzelectwo zgodne z ISSF w praktyce wyklucza pozostałe działania nas, strzelców.

Z drugiej strony co raz głośniej odzywają się "odmieńcy", mający 'trzy postawy" w głębokim poważaniu.

Rzecz w tym, żeby zamiast ronić rzewne łz,y wziąć się do roboty i obecny stan rzeczy w jakiś sposób zmienić.

Jak dla mnie każda strzelnica sportowa ma potencjał, aby służyć zarówno strzelcom statycznym jak i dynamicznym. Zaś w ramach regulaminów PZSS jest potężny potencjał do propagowania każdego rodzaju strzelectwa sportowego, włącznie z IPSC, IDPA czy nawet FITASC - proszę, oto przykład :

https://www.facebook.com/search/top/?q= ... %20wroclaw

Tak, to "nasz" WKS Śląsk Wrocław :-D oraz Robert Młodzianowski, obecnie trener kadry narodowej Kataru 8-) w TRAP

I kolejny przykład :

Śląska Liga TRAP 75,w wpisana do kalendarza SZSS w Katowicach http://www.szss.pl/?q=node/235
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 20:07 przez tomekwroclawski, łącznie zmieniany 2 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: LARPAK »

tomekwroclawski pisze:Odpowiadając na Twoje pytanie :

1.WKS - tor dynamiczny, w zasadzie ogólnodostępny, wjazd od 10 zł. za osobę, jakoś 25 zł. jak nie jesteś "stąd", szału nie ma ale postrzelać się da, praktycznie na okrągło coś się dzieje, są przynajmniej dwie stałe grupy trenujące we własnym zakresie, można i blachy postawić i popery ludziska mają i stojaki są, za ścianą pełna statyka na 25 m, można przystrzelać sobie broń
I to by było tyle na temat samego Wrocławia.
Do tego "terminy", nie wszystko tam rozegrasz i strzelanie praktycznie tylko "na wprost" w kierunku głównego wału.
Innymi słowy do dynamiki to tak nieco o kant tylnej części ciała.
Ale niech ci będzie, że coś jest - tylko nadmień, że to głównie grupa wzajemnej adoracji.

EDYTA: w tym miejscu: cały ten tor "dynamiczny" dotyczy tylko i wyłącznie pistoletu/broni krótkiej bo z karabinkiem już tam nie wejdziesz.
Jak coś tam się odbywa odnośnie szkolenia to tylko w odniesieniu do pistoletowego IPSC, które nijak ma się do innych dyscyplin jak IDPA/PiRO czy 3GUN/LS etc.
tomekwroclawski pisze:2. Strzelnica w Jaworze, z rozbudowanym torem do dynamiki - http://www.jksur.pl, od Wrocławia to jakaś godzinka, 64 km dokładnie z Bielan Wrocławskich
Z tą "godzinką" to nie szalej.
Do tego ostatnio nie widziałem tam żadnego toru do dynamiki, ale byłem tam służbowo więc nie szukałem.
tomekwroclawski pisze:3. Nigdy nie byłem, ale dobrą sławą wśród strzelców cieszy się Bronówek, też jakaś godzinka z Bielan Wrocławskich ( jakoś tak wszystko w "tamtym" że tak powiem kierunku )
Bielany Wrocławskie to nie Wrocław, więc racz doliczyć czas dojazdu do nich - nie jest krótki.
Nie odpowiada to jednak na pytanie czy można tam zrobić dynamikę.
tomekwroclawski pisze:4. Zajrzyj do Eshot obok strzelnicy myśliwskiej, zapytaj o Krzyśka, wspominał o fajnej lokalizacji gdzieś w górkach, godzinka drogi, można ostrzelać się po szyję
Godzinka drogi od czego dokładnie?
Można tam zrobić dynamikę czy tylko to jakaś dziura w ziemi nazwana strzelnicą?
tomekwroclawski pisze:5. Otwiera się nowa strzelnica w Miliczu, fajny dojazd "S", na razie są dwa tory, bodaj na 25 i 500 m, trochę brakuje do dynamiki, ale że teren Lasów Państwowych i miejsca raczej sporo. powinno z czasem się coś urodzić, z Bielan Wrocławskich jakaś godzinka, 76 km do Milicza
Ponownie z Bielan Wrocławskich, a pytałem o Wrocław.
Dolicz jeszcze trochę drogi i czasu jadąc z miasta Wrocław (możesz liczyć od centrum, aby było sprawiedliwie).
Ponad godzinę musisz liczyć, normalną jazdą - jak nie więcej.
tomekwroclawski pisze:6. Ludziska jeżdżą do Krotoszyna, po uruchomieniu "S", da się dojechać w ciut ponad godzinkę ( będzie z 70 dyszek )
Krotoszyn to już województwo wielkopolskie i nijak ma się to do "70 dyszek" bo wpisując w google maps:
- strzelnica Krotoszyn i trasa z Wrocław wychodzi 81,8 i 91,2 km
- Wrocław - Krotoszyn wychodzi 83,2 i 115 km (druga odległość przez S5 właśnie)

Czyli nic super blisko.
tomekwroclawski pisze:7. Byłem na dawnej lokowskiej strzelnicy w Brzegu Dolnym, działa, miałem okazję nawet popatrzeć na ludzików uprawiających coś w rodzaju "3 GUN", wjazd coś około 20 zł., miejsce na ognisko - namiary proszę Cię bardzo https://www.facebook.com/strzelnica.brzegdolny/ - jakaś godzinka, jak nie ma korków w weekend, ale lada chwila zaistnieje obwodnica Leśnicy, do i w 40 minut śmigniesz przy dobrych wiatrach )
Część obwodnicy Leśnicy już ruszyła i nie przesadzaj, że coś poprawiła. Może jak całą otworzą to coś się zmieni.
Lekko licząc trzeba jakieś 1,5 godziny na dojazd z Wrocławia.
tomekwroclawski pisze:8. Karszowo, strzelnica myśliwska, były jakieś przepychanki swego czasu, ale coś mi się obiło, nie dalej jak w środę o uszy, że działa i można się wbić, z tego co pamiętam, jakieś 40 minut drogi z rogatek Wrocławia ( moje ulubione Bielany Wrocławski )
Rogatki Wrocławia czy Bielany Wrocławskie plus dojazd do nich z Wrocławia?
W Karszewie był problem taki, że gość, który zarządzał strzelnicą podnajmował ją nie zgłaszając nic do lokalnego PZŁ i inkasował wszystko dla siebie.
Wszelkiej maści rzeczy typu gongi czy poppery jakie tam się znajdowały były w prywatnej dyspozycji - przynajmniej w jakieś 2 - 3 lata temu.
tomekwroclawski pisze:9. Zarąbista strzelnica w Legnicy należąca do PZŁ http://www.pzlow.legnica.pl/strzelnica, sam onegdaj tłukłem tam skorupy, mieli od razu "dedykowany" tor pistoletowy, jak widzisz, można i w tygodniu i weekendy, nie wiem jak teraz, ale jak byliśmy bandą, super atmosfera, otwarci ludzie, duży,wygodny parking, miejsca w brud, A4 a potem obwodnicą Legnicy, nigdzie nie wjeżdżasz do miasta, będzie godzinka
Czyli dalej nic we Wrocławiu.
I jazda autostradą to ponad godzina i to sporo nawet jadąc zgodnie z przepisami (licząc do samego zjazdu na Legnicę od wjazdu na A4). Do tego dolicz jazdę po mieście - liczymy od Wrocławia, a nie od autostrady czy Bielan Wrocławskich.
tomekwroclawski pisze:10. Zapytaj Leśnego Dziadka, nazwy strzelnicy nie pamięta, a uczyłem się tam strzelać rzutki, typowo myśliwska, ale może da się coś w dynamice porobić, pewnie będzie wiedział o co biega 8-)
Może się da, a da się zrobić to dwie różne rzeczy. Zadałem konkretne pytanie.
tomekwroclawski pisze:To by było na tyle, z głowy, ale pewnie coś jeszcze się znajdzie.
tomekwroclawski pisze:11. Wołów, będzie 50 dyszek, niestety godzinę trzeba liczyć, cennik też pozostawia wiele do życzenia http://www.strzelnicawolow.pl/?page_id=43
Godzinę, a raczej znacznie więcej.
Cennik też ma tutaj znaczenie.

Czyli bez większych konkretów, a w samym Wrocławiu masz jedno miejsce, które zasadniczo do dynamiki nadaje się jak pieść do nosa - takie coś jak tam można zrobić na każdej strzelnicy sportowej - strzelanie na wprost.

Przy czym jeszcze zwróć uwagę, że znaczna część wyposażenia na pierwszym obiekcie jest w prywatna (twój tekst: ludziska mają).

Więc z całego twojego biadolenia wychodzi na to, że we Wrocławiu nie ma ani jednego miejsca, w którym można przeprowadzić zawody 3GUN i się dziwisz jeszcze, że ludzie narzekają na różne rzeczy - pewnie, że to robią skoro nie ma obiektów, a ty im wciskasz tutaj na forum kit, że są. Jak są to trzeba jechać kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę i do tego jeszcze nikt i tak nic ma tam dynamicznego nie organizuje lub zrobi to raz na ruski rok jakiś klub jako zawody klubowe, o których nikt nie wie.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 21:30 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: tomekwroclawski »

Przypomnij jak to było ?

" "za daleko", "za blisko", za zimno, za ciepło, brak czasu, ból du**, ciasne buty, nie ten ubiór, kabura do du**."

;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2018, 21:37 przez tomekwroclawski, łącznie zmieniany 3 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: LARPAK »

tomekwroclawski pisze:Przypomnij jak to było ?

" "za daleko", "za blisko", za zimno, za ciepło, brak czasu, ból du**, ciasne buty, nie ten ubiór, kabura do du**."

;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:
To akurat twój tekst więc nie widzę powodu ci go przypominać.
Chyba, że masz demencję starczą...

Pokazałeś jednak to o czym mówiłem - zarzucasz ludziom, że narzekają na coś, a w samym Wrocławiu (mieście wojewódzkim, posiadającym liczbę mieszkańców sięgającą ponad 600 tysięcy + nie zameldowani i okoliczni mieszkańcy), a w całej przedstawionej przez ciebie liście podałeś tylko jedną strzelnicę z terenu miasta.
Do tego na jednej z nich coś dynamicznego się dzieje - pistolet IPSC.

Nie wskazałeś żadnego miejsca we Wrocławiu, gdzie odbywa się jakiś 3GUN.
Nie wskazałeś żadnego miejsca, w okolicach Wrocławia, gdzie można zrobić coś w stylu 3GUN (domniemania to nie pewność).
Nie wskazałeś żadnego miejsca, w okolicach Wrocławia, gdzie z pewnością, cyklicznie odbywają się treningi, zawody w oparciu o 3GUN itp.

I teraz wracając do meritum sprawy czyli propagowania strzelectwa innego niż statyka to wielkie "G" się odbywa w tak dużym mieście jak Wrocław, wielkie "G" można zorganizować i wielkie "G" trzeba przejechać, aby znaleźć coś konkretnego i się dziwisz, że ludzie na coś narzekają.
Pewnie, że narzekają bo się nagle okazuje, że nic nie mogą zorganizować lub trzeba sporo się nakombinować, aby coś było i nie ma pewności, że ktoś przyjedzie bo mimo iż by ludzie byli chętni to jak sami mają jechać jakieś 200+ kilometrów w obie strony to chrzanią tą całą zabawę i robią minimum dla PZSS, który się cieszy "bo zawody statyczne cieszą się popularnością".

A odnośnie "za zimno" to właśnie we Wrocławiu w czasie zawodów IPSC przy ładnym marcowym słońcu, temperaturze na plusie wszyscy lokalsi narzekali, że za zimno (sami organizatorzy), a pogoda była wyśmienita...
Niestety był/jest to klub wzajemnej adoracji.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Walne PZSS 2018

Post autor: tomekwroclawski »

Piszesz o WSS Wroclaw ?

No fakt, dziadostwo straszliwe.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”