Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

QbaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 02 lipca 2018, 19:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: QbaG »

Witam wszystkich,
To mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość :) Przymierzam się do zakupu pierwszej wiatrówki PCP, na początku miała to być BSA Buccaneer ale doszedłem do wniosku że jako że najbardziej podoba mi się strzelanie długo dystansowe to może lepiej kupić coś porządniejszego. Padło na Air Arms S510-SL. Wiem że kaliber .22 w polsce nie jest za bardzo popularny ale wydaje mi się że przy strzelaniu długodystansowym jak oglądałem testy to jednak śrut kalibru .22 jest stabilniejszy. Prosił bym o wasze opinie na ten temat :) I jeśli uważacie że inny sprzęt będzie lepszy to też bym prosił o informacje.

Dodatkowo chciałem spytać czy są tu jacyś posiadacze tej że wiatrówki? Czy montowaliście w niej regulator?

Pozdrawiam,
Kuba.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: Linek »

W limicie tylko 4,5 mm

5,5 ma sens przy 3 x limit
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: szambi »

Kaliber 5,5 mm w limicie energetycznym 16J jest mało praktyczny ze względu na dużo wiekszy opad śrutu niż w kalibrze 4,5 mm. Jeśli chcesz strzelać Long Range z limitowego pneumatyka to zdecydowanie bardziej polecam tradycyjne 4,5 mm. Energia pozostaje ta sama, zyskujesz dużo bardziej płasktrą trajektorię więc nie musisz używać karabinka jak moździerza, oszczędzasz środki przy zakupie tańszego sruśrutu 4,5.
Air Arms EV2
QbaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 02 lipca 2018, 19:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: QbaG »

No i widzicie, co fachowcy to fachowcy :) O limicie nie pomyślałem... A co do samego karabinka to uważacie że to dobry wybór? Możecie polecić jakąś optykę do niego?
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: Linek »

Poszukaj hw100

Optyka to coś z rozbudowanym krzyżem

Napisz skąd jesteś może masz blisko do któregoś kolegi co strzela dalej
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
wachu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 11 lutego 2011, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: wachu »

Ja mam na sprzedaż air armsa s510 sl w wersji superlite i z lunetą burris timberline, jakbyś był zainteresowany.
oberro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 listopada 2016, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: oberro »

Jest w bazarku 510 kolegi Zagorek od razu z zamontowanym regulatorem (zamontowanie takiego to ok. 400zł) i dodatkami po przeglądzie-warto się zainteresować. Co do kalibru 5,5. Obecnie są śruty w kalibrze 5,5 "odchudzone" np. Exact RS, Exact Express, H&N też ma lżejsze odmiany, jsb jakiś lekki bezołowiowy wypuściło - problem w tym czy lufa polubi no i cenowo różnie to wygląda, ale jest jakaś możliwość przynajmniej częściowego "wypłaszczenia" toru lotu przy mniejszej energii. Pytanie jeszcze co to są "dalsze odległości"? 50-60m czy 100-120m, jak to drugie to strzelanie w limicie to już raczej loteria. Popatrz sobie na sprzęt na jakiś zawodach long range (Extreme benchrest, Utah airgun challenge): kaliber 6,35 albo 7,62 i energia gruuubo powyżej limitu.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 11:44 przez oberro, łącznie zmieniany 1 raz.
QbaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 02 lipca 2018, 19:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: QbaG »

wachu pisze:Ja mam na sprzedaż air armsa s510 sl w wersji superlite i z lunetą burris timberline, jakbyś był zainteresowany.
Wyslalem wiadomoc na priv. Jestem z Czeladzi - Slask :)
QbaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 02 lipca 2018, 19:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: QbaG »

oberro pisze:Jest w bazarku 510 kolegi Zagorek od razu z zamontowanym regulatorem (zamontowanie takiego to ok. 400zł) i dodatkami po przeglądzie-warto się zainteresować. Co do kalibru 5,5. Obecnie są śruty w kalibrze 5,5 "odchudzone" np. Exact RS, Exact Express, H&N też ma lżejsze odmiany, jsb jakiś lekki bezołowiowy wypuściło - problem w tym czy lufa polubi no i cenowo różnie to wygląda, ale jest jakaś możliwość przynajmniej częściowego "wypłaszczenia" toru lotu przy mniejszej energii. Pytanie jeszcze co to są "dalsze odległości"? 50-60m czy 100-120m, jak to drugie to strzelanie w limicie to już raczej loteria. Popatrz sobie na sprzęt na jakiś zawodach long range (Extreme benchrest, Utah airgun challenge): kaliber 6,35 albo 7,62 i energia gruuubo powyżej limitu.
No wlasnie wiem ze 75+ ponizej limitu to loteria wiec na razie chcialbym sie miescic w limicie, jak dla mnie czym dalej tym lepiej :)
QbaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 02 lipca 2018, 19:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: QbaG »

Jeszcze mam jedno pytanie, jako optyke byscie polecali na poczatek do tego karabinka? Chcialem cos raczej z Mil-Dot, czy sa w ogole na rynku lunety ktorych podstawowa jednostka jest Mil a nie MOA - przy wprowdzaniu korekty itd?
oberro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 listopada 2016, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: oberro »

Najbardziej chyba popularne przy wiatrówkach są lunety z siatką wyskalowaną w miliradianach (tzw. mildot) niezależnie od innych ozdobników. Część z nich ma jednak wieże wyskalowane w MOA (1/4 lub 1/8 MOA na klik), są też takie, które mają wierze również w miliradianach np. 1/10 mil na klik.
Wiele osób poleci DOC (delta optical clasic), ale w podstawowej wersji nie ma ona AO czyli możliwości ustawienia ostrości dla danej odległości, fabrycznie ustawiona może być za duża i wymagane jest tzw. przefokusowanie.
Moją pierwszą lunetą był Kandar 4-16x40 (przy okazji jest teraz wystawiona w bazarku). Niezła luneta jeżeli ktoś dysponuje ograniczonym budżetem. Ma siatkę mildot i wierze 1/8MOA na klik. Do x12 obraz jest jak na tą półkę cenową bardzo dobry, powyżej kontrast trochę spada, ale dalej jest używalny. Z tańszych jest jeszcze Hawke Vantage 3-9 lub 4-12. Mniejsza i lżejsza od Kandara, ale siatka ma mniej dotów i ma mniejsze powiększenie.
Obecnie popularne są produkty z dalekiego wschodu. Ja mam obecnie coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/Znani-DI ... 33369.html
Ma wierze 1/10 mil na klik, boczną regulację paralaksy i siatkę w pierwszym planie czyli rozmiar siatki zmienia się wraz powiększeniem dzięki czemu poprawki nie zależą od powiększenia jak w przypadku "zwykłych" lunet.
Wszystko zależy od oczekiwań i budżetu w bazarku masz lupki od 200 do 5000zł.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2018, 09:15 przez oberro, łącznie zmieniany 3 razy.
QbaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 02 lipca 2018, 19:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: QbaG »

Dzieki za odpowiedz, wiekszosc z tego widzialem tylko myslalem ze jest naprzyklad konkretna firma ktora oferuje wierze w mil. Co do budrzetu to chcialbym sie zamknac tak w ~1000PLN. Nie chce kupowac czegos bardzo taniego ale tez nie chce strasznie szalec :)
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: Zagorek »

Do 1000 zł jak nowa to np. hawke vantage 4-16x44 sf.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
oberro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 listopada 2016, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: oberro »

Wszystko zależy od tego jak zamierzasz używać lunety. Czy masz zamiar brać poprawki kręcąc wieżami, czy na siatce. Kręcenie wieżami może być upierdliwe chyba, że kupisz lunetę z przekładnią np. MTC Viper Pro tam nawet odległości na wieży możesz opisać, ale to raczej poza budżetem. Jeżeli wież używać będziesz tylko do ustawienia zera, a poprawki na siatce, to czy takie ważne jest w czym są wyskalowane wierze?
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2018, 11:51 przez oberro, łącznie zmieniany 1 raz.
QbaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 02 lipca 2018, 19:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms SL510-SL .177 czy .22?

Post autor: QbaG »

oberro pisze:Wszystko zależy od tego jak zamierzasz używać lunety. Czy masz zamiar brać poprawki kręcąc wieżami, czy na siatce. Kręcenie wieżami może być upierdliwe chyba, że kupisz lunetę z przekładnią np. MTC Viper Pro tam nawet odległości na wieży możesz opisać, ale to raczej poza budżetem. Jeżeli wież używać będziesz tylko do ustawienia zera, a poprawki na siatce, to czy takie ważne jest w czym są wyskalowane wierze?
Mysle ze na siatce bede robic poprawki, co do wyskalowania wierzy to poprostu myslalem ze da sie bez problemu taka dostac a wolal bym poprostu w mil ale to dla mnie zaden problem zeby byla MOA :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”