Crosman pdm9b

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: wiatq »

Czy spust jest twardy? Nie jest to z pewnością mięciutki spust matchowy z wiatrówek sportowych, ale jak dla mnie jest do opanowania i z całą pewnością jest lżejszy i bardziej przewidywalny od niektórych replik na BBsy. Najważniejsze jest to że w trybie SAO spust ma wyraźny drugi stopień co zapobiega zrywaniu strzałów.
Szymo1234
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 20:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Szymo1234 »

Gdzie można kupić wianuszki do pdm9b ???I czy można wyślać to na gwarancje ?
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Pepe1 »

octuss pisze:Pytanie zasadnicze - na tle innych pistoletów w tej klasie - warto to to kupić? :)
Polecam, tani, prosty jak cep - nie rozumiem jak inni mieli problemy z rozebraniem go. To był mój pierwszy pistolet i intuicyjnie lub podświadomie (pewnie zapamiętałem z filmów) go rozebrałem. Świetnie się prezentuje, blow back fajnie imituje oryginalną berette, ładnie leży w ręku, dobrana waga, z 10m walę w tarczę między 6-9, skupienie ok fi 3cm. Jedyny minus to, to że cały nie jest z metalu, ale wtedy nie kosztowałby do 3 paczek.
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Pepe1 »

Sollux pisze:Z własnych obserwacji:
W magazynku są cztery bębenki, jeden mniejszy bez aluminiowego środka. Trzy z metalowym rdzeniem są do śrutu diabolo i kulek BB a ten mniejszy nadaje się tylko do kulek BB, w otworkach są delikatne wypustki utrzymujące kulki.
Z moich obserwacji, ale i sprawdzone w praktyce, ten plastikowy magazynek idealnie nadaje się do najtańszego śrutu, np oztay.
Dostałem taki w ilości 1000 szt aportem, przy kupnie coppeheada, w tych 3 z metalową wkładką trochę latał, wręcz wypadał, a w tym plastykowym wianku trzyma się idealnie. No i tym sposobem mamy strzelanie z pół darmo kupując 1000szt oztaya za 15 złociszy.
harroc
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 08:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: harroc »

cześć,

kilka dni temu wszedłem w posiadanie PDM9B,
udało mi się przepuścić około 1000 śrutów przez tą zabawkę, głównie dziurkowanie papieru,
zrobiłem pomiary na chrono, poniżej wykresy V i E, wystrzelane 9 magazynków z 1 co2,
jak widać,nie ma sensu strzelać więcej niż 7 ( 56 śrutów )
tarczkami nie będę się chwalił bo jestem mocno początkujący, ale skupienie rzędu 4cm na 7m do uzyskania ( oburącz, stojąc), strzelanie z poduszki daje niewiele lepsze rezultaty.
przyrządy celownicze irytujące, ustawione są tak, że trafia poniżej poziomu góry zgranej muszki i szczerbinki, przydało by się to jakoś obniżyć, białe kropki bez sensu, po zgraniu wierzchu muszki i szczerbinki kropka na muszce jest wyżej niż kropki na szczerbince, przyrządy celownicze zasłaniają cel.
zabawę psują zacięcia i puste strzały, nie wiem z czego to wynika ale na crosman match dość często się to zdarzało, trzeba było wyciągać magazynek obrócić, i dopiero dalej strzelać, na gamo match trochę lepiej, ale też się to zdarza,
na razie nie udało mi się znaleźć powodu tych zacięć
przy strzelaniu przez chrono łapałem śrut w szmatę, ciężko się dopatrzyć śladu gwintu, no chyba że komuś naprawdę będzie bardzo zależało :-)

generalnie bardzo przyjemnie się strzela, nawet mimo tych wad.
czy testował ktoś śrut 4,51 i większy? mam wrażenie że 4,5 jest dość luźny w tych wianuszkach i trochę lata.



Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2017, 21:54 przez harroc, łącznie zmieniany 1 raz.
...
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: wiatq »

Odpowiedzi są dość proste na Twoje pytania i uwagi odnośnie PDMa:
a) przyczyną zacinania się śrutu jest zbyt luźny śrut - choć mi się nigdy zacięcia nie zdarzały (ale używam spasowanego śrutu) ale jest to możliwe - raz tylko jeden wianuszek załadowałem czymś luźnym i tylko po zamknięciu i wyjęciu magazynka okazało się że dwie śruciny miały lekko sprasowane główki - przyczyną pewnie luźny śrut i pewnie gdybym nim wystrzelał więcej niż jeden wianuszek pojawiłyby się zacięcia
b) a puste strzały są jeszcze łatwiejsze do wyjaśnienia. System w tej wiatrówce działa w ten sposób że przeładowanie wianuszka nie następuje w momencie oddania strzału, ale na samym początku pierwszej drogi spustu przy oddawaniu kolejnego strzału i to naprawdę blisko początku. W związku z tym wystarczy że lekko naciśniesz język spustowy i odpuścisz nie oddając strzału - nastąpi przeładowanie wianuszka, potem znowu naciśniesz - co ponownie spowoduje przeskoczenie wianuszka o jeden śrut - już oddając strzał i gotowe ... masz oddany strzał a jedna śrucina przeszła dalej już na stronę tych wystrzelonych... więc żeby się do niej dostać musisz - zależnie od układu i momentu w którym oddajesz strzał i jak często Ci się takie cofnięcie palca zdarzyło - musisz oddać kilka pustych strzałów w celu dotarcia do tej ostatniej śruciny.
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Pepe1 »

Jeśli chodzi o puste strzały to dokładnie jak napisał wyżej kolega wiatrq w pkt b, spust naciskasz zdecydowanie do końca aż do strzału i wszytko OK. Jak się krygujesz, przymierzasz lekko naciskasz, znów przymierzasz, to własnie wtedy w tej pierwszej krótkiej drodze spustu nastąpił ponowny obrót wianka. Więc ciśnij palcem raz a dobrze i do końca, bez większego przymierzania się. To pistolet do strzelania, najlepiej dynamicznego a nie zastanawiania się i mozolnego przycelowywania. Krótkie namierzanie i strzał i nie będzie pustych strzałów.
Co do zacinania się czyli w/w pkt a, mam dwa PDM-y i ani razu się nie zaciął a używałem różnych śrutów, najczęsciej luźnych bo najtańsze. Raz tylko śrut został w lufie, bo gazu prawie nie było i nie miał siły go wypluć. Więc ten pręcik z kompletu w lufkę i wypadł.
Jeszcze raz powtarzam to nie matchówka, tylko replika gnata i jak gnat czyli typową klamkę powinno się go traktować.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 18:18 przez Pepe1, łącznie zmieniany 1 raz.
harroc
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 08:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: harroc »

z pustymi strzałami to macie 100% racji, zwróciłem na to szczególną uwagę przy ostatnich strzelaniach,
mechanizm obracania bębenka działa w bardzo wczesnej fazie naciskania spustu,

co do zacięć i śrutu, to crosman match wypada średnio/słabo, tomitex diablo gładkie masakra, wypada z magazynka i sieje, gamo match classic i pro match dobrze,
wydaje mi się, że gamo match najlepiej, ciasno wchodzi w magazynek
myślałem żeby spróbować na czymś 4,51 ale chyba nie ma sensu się w to bawić,
i tak największym ograniczeniem jest na razie strzelec :-)

generalnie jestem bardzo zadowolony, do ćwiczeń/zabawy super
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2017, 18:10 przez harroc, łącznie zmieniany 1 raz.
...
harroc
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 08:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: harroc »

stojąc, 7m, oburącz, po 8 strzałów
lepiej do tej pory się nie udało,
czy to już może być "ogracznienie" wynikające ze sprzętu?
mam wrażenie, że przy tarczy( bez strzałów z ewidentnie moim błędem) dziurki układają się w takim skupieniu.


Obrazek
...
JanuszN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 08 lipca 2018, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: JanuszN »

Verdeloth pisze:Udało się - zwracam honor:))
Cześć
Mam pytanie co do zdejmowania zamka. To mój drugi egzemplarz PDM9B i albo mam pecha albo jakość wykonania tego modelu bardzo się waha. Ale do rzeczy. W świeżo wyjętej z opakowania wiatrówce nie mogę zdjąć zamka. Nie unosi się tył, a odciągami do oporu. W poprzednim egzemplarzu nie było z tym najmniejszego problemu. Ruch znam i odciągam maksymalnie zamek ale mam wrażenie, że nie dochodzi do końca i o coś się zacina. Czy w Twoim przypadku miałeś podobne wrażenie? Może to kwestia nowości i trzeba go trochę zozruszać, żeby się wyrobił, ale mam wątpliwości i nie chcę jej uszkodzić.
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Pepe1 »

A przekręcasz tę małą dźwigienkę z lewej strony w dół, przy jednoczesnym naciśnięciu przycisku z prawej strony?
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Pepe1 »

belphegor pisze:
BBs ma taki luz w lufie że Vo wychodzi 85-95m.sek :-?
Ja przeprowadziłem próbę BBs vs Diabolo. Celność na 7-10m raczej ta sama. Natomiast przebijalność szkła to zdecydowanie BBs, Wchodzi małą dziórką a im krótszy dystans również wychodzi. Diabolo miałem ze szpicem, odbija się tylko.
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: wiatq »

Pepe1 pisze:Natomiast przebijalność szkła to zdecydowanie BBs, Wchodzi małą dziórką a im krótszy dystans również wychodzi. Diabolo miałem ze szpicem, odbija się tylko.
No to ameryki nie odkryłeś - mała metalowa twarda kulka potrafi szybciej szkło rozbić niż miękki ołowiany śrut? Pytanie jednak pozostaje czy w tę butelkę trafisz bo co do takiej samej celności z BBsów i śrutu (dobrego śrutu a nie jakiegoś szpica tureckiego czy innego badziewia) zgodzić się z Tobą nie mogę.
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: belphegor »

Do tłuczenia szkła polecam śrut Gamo rocket.
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Pepe1 »

wiatq pisze:
Pepe1 pisze:Natomiast przebijalność szkła to zdecydowanie BBs, Wchodzi małą dziórką a im krótszy dystans również wychodzi. Diabolo miałem ze szpicem, odbija się tylko.
No to ameryki nie odkryłeś - mała metalowa twarda kulka potrafi szybciej szkło rozbić niż miękki ołowiany śrut? Pytanie jednak pozostaje czy w tę butelkę trafisz bo co do takiej samej celności z BBsów i śrutu (dobrego śrutu a nie jakiegoś szpica tureckiego czy innego badziewia) zgodzić się z Tobą nie mogę.
Powiem tak, PDM-a kupiłem właśnie po przeczytaniu twojej recenzji. Potem drugiego.
Do butelki/puszki trafiam bez problemu z 8-10m. I tu cię zadziwię, zarówno z BBs jak i oztayowskiego szpica. Innych zresztą śrucin nie mam. Więc nie mam nawet jak porównać te osławione Exact czy Sport. Nie widzę nawet większego sensu kupować drogi śrut, skoro pistolet tani, śrut tani i do puchy trafia ino dźwięczy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”