HW50 +?

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: zbisz41 »

No jest pare lunet używanych widzę w dziale K/S Vortexa za 600 :one:
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
miszle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: miszle »

HW50S + Hawke Vantage 3-9x40 A0
Beeman P17 Kandar CP1 lvl.2
miszle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: miszle »

Witam ponownie
Wybór padł na Hawke Vantage 3-9x40 ale pojawił się kolejny problem z wyborem:

https://allegro.pl/luneta-hawke-vantage ... 42845.html

lub

https://allegro.pl/luneta-hawke-vantage ... 80989.html

I teraz czy obie różnią się tylko A0 czyli paralaksą i czy jest to istotne aby zapłacić więcej? Czy kupić tańszą i z jakim montażem? Czy montaż jest istotny czy jest nn czy też markowy typu Hawke czy Delta. Prosiłbym o podpowiedź
Pozdrawiam.
HW50S + Hawke Vantage 3-9x40 A0
Beeman P17 Kandar CP1 lvl.2
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: Tommy54 »

miszle pisze:.... czy też markowy typu Hawke czy Delta....
W/w montaże to przy MARKOWYCH nawet nie stały. Ale są akceptowalne do rekreacyjnego popykania z tanim zastawem .
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: JS »

miszle pisze: I teraz czy obie różnią się tylko A0 czyli paralaksą i czy jest to istotne aby zapłacić więcej? Czy kupić tańszą i z jakim montażem? Czy montaż jest istotny czy jest nn czy też markowy typu Hawke czy Delta. Prosiłbym o podpowiedź
Pozdrawiam.
Różnią się AŻ regulacją paralaksy. Nie TYLKO.
Przy tak małej różnicy w cenie nigdy nie wziąlbym lupy bez regulacji paralaksy.

Skoro pytasz to nie wiesz dlaczego więc krótko - z regulacją paralaksy z tym hawke będziesz mógł strzelać zarówno na 30metrów jak i na 7metrów z powiększeniem 9x i obraz będzie ostry.

Bez regulacji paralaksy prawdopodobnie nawet na 30metrów nie będziesz mógł użyć powiększenia 9x - obraz będzie ostry np przy powiększeniu 6x.

Nie żałuj tych paru złotych doplaty - dobrze Ci radzę.
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: bosh6 »

Kolego dziś zdaje sie ze jest ostatni dzień promocji vortexa w kolbie -20%. Np vortex crossfire 2-7x32 kosztuje 399zl. Lupka bardzo zgrabna pasująca fajnie do hw50.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: JS »

Vortex w tej cenie to rewelacja ale mimo to wolalbym na HW50 Hawke z powiekszeniem 9x no i z regulacją paralaksy.
Crossfire będzie ostrzył x7 dopiero gdzieś od 35metra... Na dodatek masa vortexa praktycznie ta sama co hawke z paralaksą.
Każdy ma inne oczy ale dla mnie to zdecydowanie za malo.

Lepiej by już było wziąć z Kolby crossfire 4-12x40 AO - też ma niezłą cenę.
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2018, 14:45 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
miszle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: miszle »

Ostatecznie wybrałem Hawke 3-9x40 A0 jednak montaż w pobliskim sklepie maja średni DOCa, czy lepiej oryginalny Hawke czy też nie ma różnicy?
HW50S + Hawke Vantage 3-9x40 A0
Beeman P17 Kandar CP1 lvl.2
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: BENSA »

Jak już brać, to montaż Hawka.
Delty są z dość miękkiego metalu i trzeba bardzo ostrożnie dokręcać, bo potrafią się odgniatać.
Wiele nie zaoszczędzisz, ale przynajmniej nie będziesz się zastanawiał, czy montaż nie wprowadza błędu.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
miszle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: miszle »

Witam ponownie. Już do mnie doszła lunetą Hawke Vantage 3=9x40A0 oraz oryginalny montaż jednoczęściowy Hawke. Teraz mam dylemat od czego zacząć. Na wiatrówce HW 50 mam 3 punkty chyba do mocowania montażu a w nim jedna śróbka no i standardowo mocowanie boczne na 4 śruby. Obmyslilem że na początku zamocuje montaż a potem lupke i tak jak gdzieś widziałem na filmie na patyki i sprawdzenie rownoleglosci między patykami albo breloczek z poziomicy. Następnie trzeba przestrzelać na dystansie 10,20 i 30 metrów jak rozumiem. Czy ktoś ma pomysł na łatwe i proste zamocowanie lunety?
HW50S + Hawke Vantage 3-9x40 A0
Beeman P17 Kandar CP1 lvl.2
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: brrupsz »

Mój sposób, niekoniecznie optymalny

Najpierw zamocować montaż :
-koniecznie odtłuścić szynę i montaż (szczęki),
-wykręcić trochę stoper,
-posadzić montaż na szynie, delikatnie skręcić w celu sprawdzenia czy stoper nie jest za mocno wykręcony (nie podważa montażu do góry względem szyny),
-jeżeli jest OK równomiernie dokręcić śruby w kolejności 1, 3, 2, 4 do delikatnego oporu, potem dokręcać do lekkiego ugięcia imbusa trzymając dłuższy koniec (z wyczuciem, jeżeli imbus jest po byku ;) )

Luneta :
-powiesić sznurek z ciężarkiem np. na 10 metrze (będzie pion),
-odtłuścić tubus lunety i obejmy montażu (jak obejmy mają miękkie badziewie/taśmę w środku to masz dwa wyjścia - zdjąć, wyczyścić i odtłuścić lub skręcić z miękkim wkładem, ja to wywalam i odtłuszczam),
-ułożyć lunetę na montażu, ściągnąć delikatnie śrubami obejm na krzyż (przerwy pomiędzy obejmami mają być równe z prawej i lewej strony), tak, żeby lunetą można było obracać z delikatnym oporem,
-wiatrówkę położyć na równym podłożu, ustabilizować i wycelować w sznurek, pokręcić tubusem lunety tak, żeby pionowa belka krzyża pokryła się ze sznurkiem, skręcić śruby obejm krzyżowo trzymając krótki koniec imbusa (mniejsza dźwignia - osobiście robię jeszcze 1/8 lub 1/4 obrotu dłuższym końcem, ale na własne ryzyko)

Zerowanie zacznij od 10m, przestrzeliny powinny się pojawić gdzieś w osi pionowej względem środka tarczy - jeżeli nie to pokręć wieżą odpowiedzialną za korektę prawo-lewo, aż będą na środku. Potem wyzeruj na około 30m. Warto wrzucić na smartfona z androidem program ChairGun (autorstwa Hawke) - znając mniej-więcej energię wiatrówki i wagę śrutu ładnie pokazuje jakie brać poprawki na danej odległości.
miszle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 25 czerwca 2018, 17:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: miszle »

Serdeczne dzięki.
Jak odtluszczac to można benzyną ekstrakcyjną i tak zostawić szynę i mocowania nic się nie stanie z tą powierzchnią? Mam brunox zielony i czerwony. Przepraszam że dopytuje ale jestem zielony.
HW50S + Hawke Vantage 3-9x40 A0
Beeman P17 Kandar CP1 lvl.2
domin74
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 23:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: domin74 »

Też taką metodą montuję lunetę. Tylko jeszcze podczas ustawiania krzyża lunety, żeby był w pionie, kładę na wiatrówce poziomniczkę żeby wiatrówka była idealnie w poziomie. Zamiast sznurka można położyć drugą poziomniczkę na wieży lunety i tak kręcić, żeby był poziom na obu poziomniczkach. Ale wersja ze sznurkiem wydaje mi się pewniejszą. i jeszcze podczas dokręcania trzeba sprawdzać czy nic się nie przekrzywiło, bo można za mocna dokręcić z jednej strony i znowu wszystko się rozjedzie.
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: brrupsz »

Robię ekstrakcyjną i nic się nie dzieje. Po zamontowaniu wolną część szyny zawsze możesz przejechać szmatką z balistolem czy innym środkiem. Jednak baw się w pucowanie szmatką dopiero jak przestrzelasz sprzęt i będziesz pewien solidnego, poprawnego zamocowania lunety i montażu. Szyna i montaż nie powinny być tłuste tam gdzie się ze sobą stykają.
Awatar użytkownika
camelot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 24 lipca 2018, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50 +?

Post autor: camelot »

Witam, jestem nowym użytkownikiem i chciałbym się przywitać , odświeżam temat ponieważ po długiej lekturze tego forum również nabyłem powyższą wiatrówkę. Po pluciu z Norconi wrażenia ze strzelania z HW są raczej nie do porównania, właściwie zaczynają się jeszcze przed strzeleniem ,a tuż po wzięciu do ręki.Chciałbym podziękować wszystkim Forumowiczą dzięki którym opiniom wszedłem w posiadanie powyższej wiatrówki.
Obecnie mam założony celownik Walther 3x9x44 bez ruchomej paralaksy, niestety jak póżniej doczytałem ,lupa nie ostrzy na dalszych odległościach już od 7-9 powiekszeń i nawet mi to nie przeszkadza dopóki strzelam na 30 M . Lupa jest dość jasna, wystrzeliłem jakieś 500 śrutów na montażu pojedynczym od Delty i jest OK, ale wiadomo w miarę jedzenia chce się więcej. Zależy mi na jasności,powiększeniu x12 i raczej montaż zostanie ten sam czyli średni chyba taki jest, brakuje 2mm tubusowi z Walthera do dotknięcia łoża.
a strzelanie na odległość powyżej 50m.
Kandydaci to:
Hawke 4-12X40 AO
Vortex Crossfire II 4-12x40
Jakaś Delta Optica w podobnej cenie co Hawke
Czy może jednak jakiś Walther?
Może jeszcze coś innego.
HW 97KT(Hogan), HAWKE 3x9x40 AO ,HAWKE 3x12x40 AO Delta Optica Titanium 4-16x42 AO
HW 97 long (Hogan)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”