Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

Witam Kolezanki i Kolegow,

Jesli Mod pozwoli chcialbym w tym temacie zebrac w jednym miejscu "magiczne"- "jak zaczac temat" strzelania sylwetkowego...

Watek ten jest adresowany dla tych, ktorzy cos/troche postrzelali ale chcieliby sprobowac czegos innego, nowego ale rowniez przez ujednolicenie przepisow moc porownac sie z Kolegami, ktorzy np. "regularnie" strzelaja na poziomie 30+ punktow i nie chodzi zaraz o udzial w zawodach rangi wyzszej tylko o danie szansy tym, ktorzy strzelaja w piwnicach, w ogrodkach, na podworkach, itp. by wzajemnie podzielic/wymienic sie uwagami praktycznymi...


Wszystko jest niby latwe i proste /jak sie czyta online/ :) az do momentu, kiedy sami sprobujemy cos zadzialac.


BTW- Osobiscie przeczytalem wszystkie watki w tym dziale oraz polowe w Dziale Match, zeby poukladac sobie w glowie co i jak... jako, za mam jakis tam staz strzelecki ale moje strzelanie bylo/jest typu:
"na rympal", silowe, destrukcyjne, "pest control" pisze "zza kaluzy" dla wyjasnienia, czasami jakies tarczki ale zupelnie nieporownywalne do niczego....


Na poczatek "zacz" nowy "sylwetkowicz" musi zmierzyc sie z wieloma zagadnieniami a mianowicie:

1. Miejscowka
2. Budowa toru /bezpieczenstwo dla postronnych/
3. Kupno sylwetek
4. Wybor- Pistolet lub karabinek
5. Pierwsze strzelanie /ostrzelanie dystansow, sprzetu, rozpracowanie co nam podchodzi a co zawadza/
6. Regularne lub mniej cwiczenie
7. Porownanie do najlepszych /jak jest co porownywac/ ;laughing: :)



Miejscowka.

Wyszlo szydlo z worka :) niby tyle miejsca mam a zeby strzelac bezpiecznie to tylko pistolet w chodzi w rachube.
Chodzi o strzelanie na rzeczywisty dystans bez "przekalibrowania" celow.
Za domem mam kawalek placu na ktorym jestem w stanie wygopodarowac dwie "osie":

- os krotka typowo pistoletowa 15yardow
Obrazek

- os sredniej dlugosci 28 yardow - gdyby wyciac pare drzew i wykarczowac krzaki byloby pare yardow wiecej ale ciagle za krotko dla karabinka... :-/
- na placu sa dwie "wieze" jedna kablowka/internet a druga telefoniczna- zeby strzelac musze je czyms oslonic na wszelki wypadek
Obrazek

Czyli na poczatek juz wiem, ze tylko pistolet wchodzi w rachube... dobre i to :wink:


Budowa toru a bezpieczenstwo osob postronnych...

Za osia krotka mam skalista skarpe na wysokosc 3-4 pietra porosnieta od gory lasem a "od dolu" gestwina krzewow, paproci, drzew... czyli jest OK, os dluzsza 28 yardow konczy sie piaszczysto- skalista skarpa i lasem w ktorym czasami bawia sie dzieci.... :052: czyli wzmozona uwaga wskazana.


Tor

Pierwszy raz ustawilem tor, sprawdzilem namacalnie co jest krzywo i dlaczego, ile czasu trzeba na jego rozlozenie, mam zamontowane "markery" zeby za kazdym razem nie bawic sie w mierzenie odleglosci, jest okazuje sie OK ale byloby duuuzo lepiej gdyby nie te "wieze"... :roll:
Obrazek

Stojaki dociazylem poprzez przykrecenie do nich drewnianych belek 1 x 3 in. calosc jest sporo ciezsza ale bardziej stabilna, stojaki podobne do tych, ktore macie wPolsce w OBI i innych slepach z materialami budowlanymi.
Obrazek

Drewniane belki daja dowolna mozliwosc doczepienia tarcz, oraz dodatkowego "osprzetu" do stojakow...
Obrazek

Jest tez "wskaznik wiatru" - oczywiscie w wersji patriotycznej :one:
Obrazek

Na wyposazeniu znalazlo sie oswietlenie "nocne" oraz naglosnienie z "kameralna" muzyka Led Zeppelin... :wink:
Obrazek Obrazek

Inne ujecie...
Obrazek

Szykowanie "stadka"....
Obrazek Obrazek Obrazek

Co zrobic, zeby zwierzaki nam nie "odfrunely"...?
Obrazek Obrazek

Pomysl wydawal sie idealny ale nie wzialem pod uwage, ze sznurki sie placza :suprise:
Obrazek Obrazek Obrazek


nSilhouette


No fajnie ale wlasciwie jaka jest definicja strzelania nocnego? oraz jak okreslic noc? np. wedlug zegarka powiedzmy 10 pm to juz noc a co w wypadku jak u mnie - w tej chwili "zalewam" tor 4-ma tysiacami lumenow a moge ustawic np. 10 takich lamp i czy dalej to bedzie strzelanie nocne chociaz bedzie bialo jak w dzien?

I jak takie strzelanie porownac do goscia swiecego sobie latareczka??? Spojrzcie sami...
/zaczynalo popadywac wiec zwijalem co moglem/...
Obrazek Obrazek Obrazek


Slucham teraz Waszych opini, rad i porad... z mojej strony ciag dalszy nastapi, pozdrawiam.
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: Jka »

adnikauto pisze: Slucham teraz Waszych opini,
Dla mnie w całym tym opisie najwartościowsze jest to :shock:
:-D
Muzyka.jpg
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: Januszpelle »

adnikauto pisze: A)
No fajnie ale wlasciwie jaka jest definicja strzelania nocnego?

Przykład i nazwanie dowolne, ale uzasadnienie prawidłowe.
1) Strzelanie nocne = strzelanie w ciemnościach z latarką na karabinku.
2) Strzelanie w nocy = strzelanie czasie nocy, może odbywać się np. na hali sportowej przy włączonych jupiterach.

B)
Każda figurka powinna być przymocowana do swojego osobnego haczyka, albo jedynie mieć "wstążeczkę" do jej łatwiejszego odnalezienia w trawie.
NIE WIĄŻCIE FIGUREK SZNURKAMI DO KUPY RAZEM ! Spadająca figurka pociąga resztę stojących na belce i później musimy dostrzeliwać z belek kolegów obok. O irytacji przy rozplątywaniu warkocza już nie wspomnę, a chciałem :-D
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

@Jka
Ciesze sie, ze chociaz muzyka z mojego opisu sie Tobie podoba... :) :one:

@Januszpelle
W zupelnosci sie zgadzam z Twoja opinia, sznurki zamocowane do jednego "ucha" sie placza i splataja "warkocz"... :evil: tylko nikt o tym wczesniej nie wspomnial :-D ... teraz juz sam do tego doszedlem i postaram sie wymyslec cos innego...

Jak znajde troche czasu, to postaram sie rowniez opisac swoje pierwsze strzelania oraz sprzet jaki zamierzam uzywac...
Zanim wydam 1.5 - 2K Usd na markowy pistolet to bede strzelal z tego co mam - dla mnie jest to za/duza kwota zeby ja wydac w tzw. "ciemno" a pozniej "sie zobaczy".... :090: pieniadze nie leza na ulicy- nawet w Ameryce... :one:

Wiec, najpierw "sie zobaczy" a pozniej jak bedzie sens i zlapie bakcyla to bede "inwestowal" :) poki co i tak krucho z czasem wolnym wiec zanosi sie tylko na czysta rekraacje ale zawsze cos nowego.

Janusz- dzieki za wykladnie "strzelania nocnego"... teraz wiem, jak do tego sie zabrac... :516:

Dzieki za uwagi i pozdrawiam wszystkich :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: Januszpelle »

adnikauto pisze: @Januszpelle
W zupelnosci sie zgadzam z Twoja opinia, sznurki zamocowane do jednego "ucha" sie placza i splataja "warkocz"... :evil: tylko nikt o tym wczesniej nie wspomnial :-D ... teraz juz sam do tego doszedlem i postaram sie wymyslec cos innego...
Opis stojaków i mocowanie sznurków czytałeś i widziałeś tutaj, na poniższych fotkach, w temacie o Stojakach do silhouette:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=11 ... 5&start=45

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2018, 10:46 przez Januszpelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

Zgadza sie... :-D widzialem, zrobilem jednak... "po swojemu" - i powiem krotko "to zla droga byla" - :wink: mialo byc latwiej wyszlo trudniej... trzeba "pomysla" zmodyfikowac, zeby naprawde bylo latwiej- czyli krotsze sznurki i albo mocowanie do belki /metalowa wiec musze wiercic otwory/ oraz zastosowac cos jak "karabinierczyki"... zeby kazda figurke podpiac osobno...

.... lub dlugosc sznurka do ziemi i przywiazana na koncu metalowa nakretka- co by figurka daleko nie "odleciala"....
Niby proste ale trzeba pokombinowac... zeby znalezc najbardziej efektywna droge.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

Witam ponownie Kolezanki i Kolegow,

Zar sie z nieba leje, wilgotnosc taka- ze po 10 min. na zewnatrz strugi potu plyna po plecach :-/ rozlozylem tor...

... ale zaczne od poczatku :-D .

Na wstepie serdeczne podziekowania dla Kolegi @Januszpelle! Podziekowanie dotyczy Twoich uwag jak we wlasciwy sposob zmontowac belki/stojaki oraz jak umocowac poprawnie figurki....

Twoj sposob jest naprawde jedynym poprawnym rozwiazaniem oprocz w pelni automatycznych sterowanym pilotem belek.... w moich wczesniejszych wariantach to nie dzialalo jak powinno!

Poniewaz mam belki metalowe wiec zmiast wiercic w nich otwory wywiercilem otwory w belkach drewnianych wzmacniajacych i obciazajacych konstrukcje...

Obrazek Obrazek Obrazek

Tak jak pisalem wczesniej figurki sa podpiete "karabinierczykami" do wkretow z "oczkami", zeby bylo szybciej nic nie odpinam tylko obwiazuje dookola belki i w calosci chowam do garazu....

Obrazek Obrazek

Mam troche tylko watpliwosci co do sznurka... /moze zylka bylaby lepsza/ - zaleta jego jest tylko to, ze jest lekki i nie sciaga figurek z belki...

Obrazek Obrazek

Jak widac na zdjeciach, "trysnalem" belki czarna farba w spraju celem zabezpieczenia calosci przed wplywem warunkow atmosferycznych, nastepna rzecz- po kazdym strzelaniu moge "odswiezyc" farba belki oraz figurki wiszace na sznurkach- zawsze bedzie czysto i schludnie wygladalo... :wink:

...................

Teraz wracajac do poczatku.... u mnie jest przedziwna pogoda... albo tzw. "pora deszczowa"- kiedy pada przez 2-3 tygodnie prawie non-stop lub gigantyczna fala upalow do 40+*C... tak jak pisalem wczesniej- dzisiaj jest tez "cieplo" ale bez szalu- jak sie siedzi w klimatyzowanym domu, mam wolne wiec pomyslalem- a co tam, wyjde zloze tor- teraz to zajmuje doslownie 5-6 minut, postrzelam....

.... zanim zlozylem tor, ustawilem stolik z pistoletami juz bylem calusienki mokry jakbym wyszedl w ubraniu z pod prysznica... noo, po prostu sie nie dalo, dlonie lepkie od potu, wszystko sie klei... :evil: co zostalo..? zrobilem pare zdjec i pozwijalem majdan i tyle mojego...



Sprzet do Silhouette- czyli ratuj sie kto moze... ;laughing: :)

Ze wzgledu na ograniczenia dlugosci dzialki na poczatek bede uzywal dwoch pistoletow...
1. Brocock Grand Prix S6 .22
2. Kosmiczno/komiczny :wink: custom zbudowany na bazie Crosmana 2300S .177

Obydwa sa wyposazone w lufy LW, obydwa pozwalaja strzelac uzywajac dwoch rak, jeden ma magazynek na 6 srutow, drugi jest ladowania pojedynczego...

Obrazek Obrazek Obrazek


Desperacja czyli "cienki Bolek" :)

Jesli w wyniku mojego- calkowitego dyletanctwa strzeleckiego nie uda mi sie stracic ZADNEJ figurki :103: mam w zanadrzu takie male "urzadzonko", konkretnie "Punisher" Grenade Launcher wyposazony w 3 "granaty" z ktorych kazdy mozna "zasypac" do 120 metalowych kulek BBS-ow... napedzany tzw. "green gas"...

Jak sie czlowiek zbliza niepostrzezenie :wink: do 60-tki, to warto sie czasami "rozerwac" i nie myslec o konsekwencjach.... :one: "jasnosc" widze... jakas figurka na pewno spadnie z belki... :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Czego za mlodu nie moglem sprobowac... ;laughing:

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak sie tylko pogoda poprawi na tyle, zeby umozliwic w miare komfortowe strzelanie, nie omieszkam "wrzucic" paru slow i zdjec w tym temacie... :wink:

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam cieplutko... :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

Witam Kolezenstwo,

Zamiast gadac o "granatach" :) i wprowadzac "nerwowosc" ... pogoda dopasowala, wrocilem z pracy i sie wzialem za:
- ustawianie "zera" w moim smiesznym customie, uff... ;laughing: :roll: - i przestrzelanie pistola...
- o, i tak mi "wyjszlo" najlepsza tarczka z dzisiaj ale jednoczesnie i tak tragiczna :( - zanim sie zupelnie sciemnilo... :evil:

Obrazek Obrazek


Pierwsze strzelanie z niego w tym roku oraz chyba pierwsze po zrobieniu "power moda"...
- 15 yardow, 5 strzalow, /krotka os/, pozycja siedzaca, pistolet podparty na stojaku, Millett Red Dot Sight 30mm Tube, srut Diabolo Basic 7.0 gr, "kropka" w Red Dot ustawiona na "4",

Mowiac krotko, jak sie nie bede miescil w jednym cencie /a strzelalem z podporki/- to nie ma z czym do ludzi... ;laughing: strzelanie raz czy dwa w miesiacu daje tylko rozrywke nic poza tym... :101:

No nic, nie zniechecam sie i dalej bede probowal "sie ostrzelac" zanim zaczne "nakrapiac" do sylwetek :one: moze uda sie wyrobic plan do zimy... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

Witam Kolezenstwo...

Uparty jestem :) wiec zmagan ciag dalszych... /w miare posiadanego wolnego czasu oraz w miare wzglednych warunkow pogodowych/...

Poprzednim razem pisalem o zerowaniu mojego "customowego" pistoletu oraz nieudanych probach uzyskania skupienia wielkosci 1 centa.... w wyniku min. dokladnych ogledzin oraz eliminacji "slabego ogniwa" :one: -
nastapila zmiana Red Dot rings- fabryczne znalazly zasluzone miejsce w koszu na smieci...

Obrazek Obrazek

... na Warne Maxima 1" Low Profile 4-Screw Steel Scope Rings for Picatinny/Weaver Rail- nie sa moze i "tanie" ale takie juz mialem- Warne sa naprawde dobrej jakosci i powoli w meczarniach :-D dochodze do tego zeby zespol:
- zamek, szyna Picatinny, rings, Red Dot- stanowily jednosc jak nie przymierzajac "cegla"... :>

Mam cala mase innych zmiennych do opanowania z czego najwazniejszy jest naped Co2- 3-y pierwsze strzaly w niebo/ziemie- bez srutu pozniej mam "stabilnosc" ale ciagle zapominam policzyc strzaly czy to jest 20 czy 30 zanim zacznie sie spadek energii- chociaz teraz juz jestem w stanie to ocenic sluchowo...

Obrazek Obrazek

Strzelilem dzisiaj 6 tarcz z ktorych wybralem 3 najprzyzwoitsze- warunki takie same jak poprzednio:

- pistolet unieruchomiony ale bez imadla /obojczyk oraz podstawka/, 15 yardow, ten sam srut co poprzednio, "gonilem" zero oraz skupienie- niedogonilem ani jednego ani drugiego... ;laughing: :one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Wiem :wink: i jestem przekonany, ze ten pistolet potrafi strzelic 5 strzalow na 15 yardow do przykrycia 1-centem ale pod warunkiem, ze nikt mu nie bedzie przeszkadzal...

Inna sprawa, ze strzelam po calym dniu pracy i "szybko" bo o 8:30 robi sie szaro i nie widze do czego strzelam :) ale od jutra wybieram sie na poszukiwania "zera" oraz mojego "Swietego Graala"- 1 centa- jak juz znajde to "lece" pedem tor rozstawiac i strzelac ryczace "trzydziestki"... tak ze tego, wszyscy ubodzy w duchu... i kieszeni nie martwcie sie :one: jeszcze pokazemy Waltherom i Morinnim- kto tu rzadzi... ;laughing: :)

BTW- do kazdej z tarcz strzelalem 5 srutami odliczonymi do pokrywki od pudelka ze srutem- natomiast na ostatniej tarczy widze tylko 4 przestrzeliny, hm... taki spec nie jestem by strzelac "srut w srut" wiec jednego musialem poslac Panu Bogu w okno zapewne... :?:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

Nie znam sie- wiec cos napisze.... :one:

Wrocilem z pracy majac ok. 3.5 godziny na rozlozenie toru sylwetkowego oraz przestrzelanie sprzetu- zanim zacznie sie sciemniac- w dniu dzisiejszym ok. 8:15 pm.


Silhouette oraz FT- Field Target czyli dwa w jednym...

Zawsze lubilem i lubie urozmaicenie w zyciu wiec ustawilem tor plus pare celow do FT- tor jest w/g wymiarow pistoletowych, wiec:

- 10 y - 9.1 m
- 12.5 y - 11.4 m
- 15 y - 13.7 m
- 18 y - 16.4 m

Obrazek Obrazek Obrazek

Zatrudnilem tez "osobistego trenera"... :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek

Trener komunikuje sie ze mna "podprogowo" przekazujac w ukladzie zero-jedynkowym proste komunikaty- czyli to co faceci lubia najbardziej... ;laughing: :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Moje pierwsze w zyciu "nielegalne" /pistolet z obojczykiem/ strzelanie sylwetkowe- pistolet to przerobiony Crosman 2300 z Red Dot o 10 regulacjach wielkosci kropki :shock:

Zdjecie po strzelaniu bez treningu bez nawet prawidlowo ustawionego zera - nie mam kiedy "sie tym zajac" :) ... nie chodzi mi w tym przypadku o wynik ale bardziej o stwierdzenie przydatnosci tego pistoletu do sylwetek...

... pierwsze 2 strzaly po zaladowaniu bombiczki Co2 w "ziemie", kropka w Red Dot na poz. # 5 i ognia...

.... dostaje 20 uzytecznych strzalow + 2 w ziemie + 5 ze slabszym cisnieniem- wniosek z jednej bombiczki jestem w stanie ostrzelac caly tor jednorazowo... :103:

Tak jak pisalem wczesniej pistolet jest celny- bardziej niz ja, przy prawidlowo ustawionej kropce istnieje mozliwosc "regulacji" odlegosci poprzez jej zwiekszanie i zmniejszanie.... temat musze zglebic i porobic notatki...

Na pytanie brzmiace nastepujaco: czy da sie z tego "wynalazku" strzelac sylwetki- da sie jak najbardziej- jak sie "ostrzelam" z dystansem wowczas zdejme "obojczyk" i bede strzelal oburacz co jest zreszta zgodne z regulaminem.

Obrazek Obrazek Obrazek

Trener niezadowolony! :suprise:

Obrazek Obrazek Obrazek

Mialem racje z malowaniem sylwetek... po ich ustawieniu z powrotem na belce mam wyrazne slady po trafieniu... to pomaga zrozumiec procesy zachodzace pod powierzchnia Srebrnego Globu.... zaraz to nie to Forum... :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek

Poppery sa wykonane z blachy stalowej przeznaczonej do ostrzalu z AR-a AR500 Steel Target 3/8" White 8" Bigfoot Sasquatch .... daja fajny odglos potwierdzenia trafienia... z kalibru .177 ledwo widac odcisk srutu na farbie, z ponad limitowego PCP .22 srut "wyparowuje"- nastepuje calkowita dezintegracja co widac bedzie w koncowych zdjeciach....

Pistolet Brococka cal. .22- myslalem, ze bedzie wymiatal.... noo, tylko z optyka ustawiona na zupelnie inne odleglosci nie dalo sie trafic niemal nic... spojrzcie ponizej...

Obrazek Obrazek Obrazek

O tutaj, ponizej...

Obrazek

Owszem, moge strzelac z tego pistoletu- zdejmujac optyke i zakladajac orginalna szczerbinke lub szczerbinke Williams'a z doskonala regulacja /mam obydwie/... temat do przemyslenia...

Zachcialo mi sie rowniez wyprobowac karabinek Brococka na rozstawionych figurkach oraz do FT... da sie z tego strzalac, najfajniej jest gdy Big Foot "odpowiada" za kazdym strzalem... jest zabawa... :one:

Penetracja srutu w desce jest duza do 1.5 cm jak na kaliber .22 w jednym przypadku, srut przeszedl przez ok. 1.5 cm deski i wylecial jej gorna powierzchnia...

Nie ma zartow...

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Wiewiorce tez sie dostalo... :)

Obrazek Obrazek

Na razie bede sie koncentrowal na pistolecie Crosmana- by jak najszybciej sie ostrzelac, zdjac obojczyk i zaczac strzelac zgodnie z przepisami... a jak nie bedzie szlo to granaty wypelnione metalowymi BBS-ami czekaja w pogotowiu... :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek

Powyzej, swistaka ostrzelalem z pistoletu Brococka a Big Foot z karabinka Brococka... srut "wyparowal"... :one:

Do nastepnego razu...

BTW tak pomyslalem, zeby zrobic strzelanie nocne Silhouette oraz FT- Field Target w tym celu zakupilem pare extra lampek "coby" dodac lumenow na tor... ale o tym nastepnym razem... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Patrick012
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 29 lutego 2020, 12:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: Patrick012 »

Żeby zacząć i strzelać dynamikę nie potrzebujesz koniecznie Shadow.

Zbędny cytat usunąłem, błędy poprawione. Szanujmy choć trochę tych, którzy czytają nasze wpisy.
Artkor.

2. Na Forum niedopuszczalne jest:
....
....
j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Ostatnio zmieniony 29 lutego 2020, 16:02 przez Artkor, łącznie zmieniany 1 raz.
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Internetowa Liga Silhouette 2020

Post autor: marboc »

Witam, dość długo już strzelam ale dzisiaj po raz pierwszy dowiedziałem sie o tej konkurencji. Nie wiem jeszcze czy dam rade zrobić karabin bo muszę sprawdzić odległości, 35 m mam na pewno więc pistolet na 100% będzie.
Mam pytanie, gdzie polecacacie zakup figurek zgodnych z przepisami?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2020

Post autor: Januszpelle »

Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Internetowa Liga Silhouette 2020

Post autor: marboc »

Dzięki, już napisałem. Kolory mogą być dowolne czy są jakieś ograniczenia?
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2020, 18:10 przez marboc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Internetowa Liga Silhouette 2020

Post autor: Januszpelle »

Regulamin mówi o kolorach kontrastowych względem otoczenia, więc najczęściej są stosowane czarne lub srebrne.
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2020, 09:48 przez Artkor, łącznie zmieniany 1 raz.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”