Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: drLecter »

Mylicie się Panowie...
Ludzie kupują sprzęty od 1000peelenów w górę.
Forum odrobinę skostniało I jest zbyt konserwatywne. Ot co.
Sprzęty za 2000 do 5000 znajdują cały czas nowych właścicieli. Tyle że nie każdy chce strzelać do papieru...
Więcej frajdy då strzelanie do piłeczki golfowej na 100-150m.
A to już wiąże się z kalibrem min. 22 w górę, które tu są pomijane ( to tak delikatnie powiedziane).
A forum z nazwy jest strzeleckie, a nie tylko FT czy HFT...
Zaraz usłyszę FAC, rejestracja itd.
Każdy swój rozum ma i zrobi co będzie chciał. I, możecie wierzyć czy nie, nie ma przypadków bezmyslnego strzelania z tych wiatrowek.
Takie rzeczy tylko przy badziewiu 350 m/s za 100 zł.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Łysy »

Senio i dotknąłeś sedna tematu, Jak ci nowi strzelcy maja kupić coś porządnego jak na nowe ich nie stać a starych nie ma w K/S bo ten dział forum umiera śmiercią naturalną. Największy obrót w K/S robili właśnie nowi strzelcy którzy odkupowali sprawdzony sprzęt od starszych kolegów a starsi w pogoni za króliczkiem kupowali coś lepszego i tak się kręcił biznes.
Z Historii PRL-u wiemy czym kończyły się zakazy. A teraz sami sobie wymyślamy nowe zakazy bo ktoś raz na sto ogłoszeń sprzedał coś niezgodnego z opisem w ogłoszeniu.
Większość karabinków (a mam ich ze 30 sztuk) kupiłem tu na forum i nie mam żadnych pretensji. Wiele z nich wymagało poprawek i a nawet gruntownych remontów ale to lubię więc jaki problem.
Są kraje w których nie obowiązują żadne przepisy ruchu drogowego i wypadków jest statystycznie mniej niż u nas.
Ograniczenia nowych userów nic nie dają, nabiją sobie te 30 postów prędzej niż się wam wydaje, dużo lepszy byłby nakaz umieszczenia w ogłoszeniu numeru telefonu kontaktowego (teraz już się nie da korzystać z numeru niezarejestrowanego) więc odnalezienie oszusta było by proste jak budowa cepa.
Każde zakazy tylko pomniejszają rzeszę osób zainteresowanych danym tematem.
A co do zawodów choć to temat o K/S-ie (był temat ostatnio o zawodach w Mikstacie to został skasowany a szkoda bo powoli dochodziliśmy w nim do fajnych wniosków) to coraz mniejsza frekwencja jest wynikiem niestety dwóch rzeczy.
Pierwsza to skończyliśmy z najważniejszym powodem organizowania zawodów a nie jest to tylko rywalizacja. Jeszcze kilka lat wstecz samo strzelanie było dopełnieniem spotkań pasjonatów strzelectwa , większość zawodów to były rozmowy, ogniska, czy też wspólne dogrywanie - dopracowywanie naszych karabinków. A teraz na większość zawodów przyjeżdża ta sam grupa osób, po zawodach większość tych którzy nie mieli wyniku pudłowego uciekają do domu bo organizatorom nie chce się wywiesić pełnych wyników zawodów, a czasem uczestnicy czekają nawet kilka dni na obejrzenie swojego wyniku. Nie spotkałem się z taką ignorancją tych "słabszych" zawodników w żadnej dziedzinie sportowej nawet tej amatorskiej.
A po drugie skończyliśmy z życzliwością względem siebie. Liczy się wynik bez względu na sposób jego osiągnięcia. Kiedyś jak kolega celował w skarpę przed stanowiskiem to kilku kolegów nawet z grupy obok zwrócili mu uwagę na ten fakt. A teraz prawie nikt się nie odezwie. Jaką przyjemność może mieć wygrana zdobyta bo komuś popsuł się karabin albo popełnił błąd regulaminowy i wpisano mu zero. Dla mnie taka wygrana to porażka , wygrać uczciwie z zawodnikiem który miał równe szanse to jet przyjemność. Komuś przestawia się zero i idzie z samymi jedynkami i to ma być wygrana nad tym biedakiem. Warto by było czasem przypomnieć sobie o zasadach Fair Play.
Regulamin, Regulamin, Regulamin jakbyś grali o złote kalesony wujka Zdziśka. A gdzie dobra zabawa.
Jest jeszcze trzeci maleńki problem, Na zawody czy to PFTA czy inne czasem przyjeżdżają ludzie z bardzo daleka, czasem jadą przez całą Polskę 500-600 a nawet więcej kilometrów. Czy takim problemem dla organizatorów jest mały poczęstunek, nie każdy ma kanapki i czas w jechać na hot doga na stację paliw. Dlaczego Beaverzy pamiętają o ciepłej kawie i herbacie i jakimś małym słodkim batoniku, dlaczego poznaniacy niby tacy skąpi zawsze bez wyjątku robią grilla dla wszystkich zawodników, obserwatorów i osób postronnych, dlaczego u Wikingów jest swojskie ciacho? No dlaczego?
Właśnie po to, żeby zawody nie były tylko sportową rywalizacja żeby była chwila czasu na porozmawianie przy menażce. Stare Polskie przysłowie przez żołądek do serca Polaka. Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólna micha.
Niestety jeśli nie wrócimy do starej Polskiej gościnności i nie będziemy bardziej życzliwi dla siebie dzial K/S niedługo nie będzie potrzebny. Bo zostanie garstka zapaleńców .
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Senio »

mildot pisze: Umiera już też tak zwana "kultura techniczna"
Jeszcze dodam, że tak było jest i będzie że 95 % użytkowników pneumatyków to rekreacyjno niedzielni strzelcy ze sprzętem za kilka stówek. Kiedyś głośno i intensywnie na forum ganiliśmy Chińszczyznę. Była alternatywa więc ludzie słuchali, i za radami z forum nie pakowali w się w to guano. A dzisiaj wydają po 300 zeta na jakiś plasticzany wyrób, po miesiącu to wywalają do śmieci jeden z drugim, i się zwyczajnie zrażają i zapomninają o strzelectwie pneumatycznym.

Nie myślałem, że to kiedyś napiszę, ale dawna Norkonia na bazie jakiegoś Gamo z perpektywy czasu jest sto razy lepsza , niż wszystko inne dzisiaj. One były metalowo drewniane przynajmniej. Prawdopodobieństwo doprowadzenia jej do takiego stanu, aby strzelała celnie i długo jest bardzo duże. Obecnych wynalazków bym się nie podjął przygotować, bo nie da. Dzisiaj jest plastik i wtryskarka. Wszystko spada z taśmy z 5-10 sekund. Nie potrzeba maszyn, nie potrzeba obróbki, nie potrzeba wielu ludzi do tego. Wszystko to odlewy aluminiowe, plastikowe i inny badziew który robi miesiąc za strzeladło. Dzisiaj jak ktoś się mnie pyta co ma kupić, to powtarzam w kółko jedno. Z nowych od HW w górę. Ze starych Diana, FWB. Reszta ze sprężyn dla mnie zwyczajnie nie istnieje i się nie liczy zupełnie. Kultura techniczna była za czasów kiedy ludzie wykonywali sprzęt dla ludzi. Dzisiaj korporacja patrzy tylko na stan konta czy się zgadza, a reszta nie ma żadnego znaczenia. Dopóki szlaban na Chiński shit nie powstanie nic się już na lepsze nie zmieni. Będzie już tylko coraz gorzej.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: czemar »

Mam taki szablonowy przykład .
Kupiłem na all... stare Gamo dla gościa z pracy
Oczywiście okazało się że za małe , za slabe , za drogie .....że nie za darmo .
Wisi teraz w k/s zrobine od podstaw w cenie chińczyka i nic .
Ludzie są w stanie kupić za 1000 Pln plastikowe wynalazki bo ....nowe reklamowane i ze sklepu na M..
Takie czasy i chyba dorosłem do kolekcjonowania i szukania po strychach oraz targowiskach ze starociami .
A Chińczycy dopieli swego i zdominowali rynek .Robią adekwatnie do ceny i wymagań często nawet ponad miarę .Pretensję trzeba mieć do pazernych dystrybutorów bo jak na dłoni widać ile zapłacili a ile chcą zarobić .
Za przykład podam Walthera Terrusa za 599 Pln. I Rugera za 499 .
Oba bazowo w granicy 1000 Pln Walther teraz już około 1200 .To przepraszam te za 599 i 499 to jakaś filantropia była czy co ?
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Zagorek »

"3. Na Giełdzie można umieszczać jedynie oferty dotyczące rzeczy będących własnością Użytkownika - Autora wątku, co do których legalności (posiadania i obrotu) nie ma żadnych wątpliwości."

Ten punkt regulaminu jest niezrozumiały. Dlaczego jak chcę sprzedać sprzęt kolegi który chce zmienić np. lunetę na lepszą ale odbić kilka zł ze starej a nie może być na K/S to problem. Chyba lepiej jak "stary" forumowicz poręczy za sprzedającego. Kupię za niego, sprzedam za niego ale jak nakłamię. Jak uczciwie napiszę, że sprzedaję kolegi i np. namiary podam w poście to post do kosza, jak nie napiszę to sprzedam. To samo z kupnem. Kupię dla kolegi, jednego, drugiego to zostanę "handlarzem". Nie lepiej jak napiszę, że kolega szuka i podam na niego namiary?
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Taleniekow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Taleniekow »

Dostęp do S/K powinien być dostępny dla wszystkich, jeśli ktoś myśli że 30 postów zatrzyma oszusta to jest po prostu naiwny :621:
Hw 97kt/Burris Timberline :502:
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Pozwala jednak uniknąć sytuacji gdzie pierwsze posty od razu dotyczą sprzedażny.
Moderatorzy wychwytują tych, którzy w jeden dzień nabijają posty pisząc bzdury i nagle oferta w K/S.
Wtedy dostają bana na K/S lub wylatują całkiem.
Bez tych ograniczeń po zbanowaniu można od razu założyć kolejne konto i dalej to samo.
Tak się działo.

Jeden miał chyba z 20 kont oraz kilku starych forumowiczów na usługach i tak sobie razem wałki kręcili :-D
Wysyłali PW z rożnymi treściami do użytkownika, które się wzajemnie wykluczały oferując im sprzęty, jednocześnie dyskredytując oferty zwykłych użytkowników.
I co teraz na to powiecie Panowie i Panie?
Co powiecie poszkodowanym?
:one:

Sprawa jest prosta.
K/S to dodatek do forum i taki pozostanie.
Chyba, że kiedyś zmieni się administracja tego forum i nowa wprowadzi zmiany.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: mildot »

tommylee pisze:...

Jeden miał chyba z 20 kont oraz kilku starych forumowiczów na usługach i tak sobie razem wałki kręcili :-D
Wysyłali PW z rożnymi treściami do użytkownika, które się wzajemnie wykluczały oferując im sprzęty, jednocześnie dyskredytując oferty zwykłych użytkowników.
I co teraz na to powiecie Panowie i Panie?
Co powiecie poszkodowanym?
:one:
....
Ja powiem, że dzięki temu nauczyłem się reguł handlu na wolnym, niczym nie skrępowanym rynku. :roll: To był naprawdę super ubaw, jak coś sprzedawałem i dostawałem takie maile, które miały na celu zbudować we mnie poczucie, że sprzęt jest nic nie wart bo czepiali się jakiegoś detalu, albo kilka wiadomości z zaniżoną ofertą w nadziei, że znaleźli durnia który w to uwierzy. ;) Wielu ludzi chce wolego, niczym nie skrępowanego rynku i to właśnie mieliśmy.Taki prawdziwy "dziki kapitalizm" który podobno sam się reguluje. ;)
tommylee pisze:...
Sprawa jest prosta.
K/S to dodatek do forum i taki pozostanie.
Chyba, że kiedyś zmieni się administracja tego forum i nowa wprowadzi zmiany.
Tutaj, jako realista, niestety się z Tobą nie mogę zgodzić. Poza pojedynczymi osobami nikt tutaj już nie piszę merytorycznie istotnych postów. 95% postów można by usunąć bez straty dla zawartości forum. Co osobiście mnie też uwiera, ale zdjąłem już różowe okulary. ;)

Nawet jak zacznie się jakiś merytoryczny temat to po kilku postach mamy mega offtop,przepychanki i pitolenie od rzeczy. Gdzie są moderatorzy? Jak byłem takim w dziale match to rozdzielałem tematy do nowych wątków lub przenosiłem do właściwych działów lub usuwałem. Potem, bez informacji do mnie, odebrano mi te uprawnienia (chociaż to ja stworzyłem ten dział tutaj) i nie widzę teraz żadnej moderacji w tym dziale (sorry PumaJFK, ale taka prawda). Wystarczy zajrzeć do ostatnich dwóch wątków żeby zobaczyć o czym mówię.

A wracając do tematu to widać jak na dłoni, że w rzeczywistości główną atrakcją forum jest właśnie dział K/S. Wobec ograniczeń handel przeniesie się na inne portale i tablice ogłoszeniowe. Długofalowo ze szkodą dla forum.Ale to już właściciele forum muszą sobie przemyśleć. Ja tylko mówię, ze moim zdaniem źle się dziej i trochę mi szkoda że jest jak jest...

Dwa główne rodzaje postów do niedawna to były posty nowych pytających co kupić i ogłoszenia w K/S. Teraz nowych ilość ogłoszeń i postów nowicjuszy znacznie zmalała, za to przybyło głupkowatych postów mających na celu szybkie nabicie wymaganych 30 szt żeby mieć dostęp do K/S.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

mildot pisze:Wobec ograniczeń handel przeniesie się na inne portale i tablice ogłoszeniowe. Długofalowo ze szkodą dla forum.Ale to już właściciele forum muszą sobie przemyśleć. Ja tylko mówię, ze moim zdaniem źle się dziej i trochę mi szkoda że jest jak jest...
Już nie jedni to wyrokowali - forum dalej hula ;-D
Co do przenosin - pisząc obiektywnie płakać nie będę. Jest OLX, allegro itd. - piszę to jako użytkownik, nie moderator.

Tak sobie myślę, że to będzie kolejny super "hot" temat na forum, zawsze są popularne tematy dotyczące działu K/S. :-D
Jako Moderator w powyższych wypowiedziach wyjaśniłem co i dla czego.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: BENSA »

Co prawda odbiegam od tematu, a kolega napisał:
hilary22 pisze:Beaverzy pamiętają o ciepłej kawie i herbacie i jakimś małym słodkim batoniku, poznaniacy niby tacy skąpi zawsze bez wyjątku robią grilla dla wszystkich zawodników, obserwatorów i osób postronnych, u Wikingów jest swojskie ciacho
A to można inaczej? :651:
Dokładnie tak, jak wyżej opisano, jest u nas w LFS. :) Spotykamy się głównie dla bycia wśród osób mających wspólną pasję.
(Miło że zostało to zauważone. Radek :piwo:)
Dla mnie czymś zupełnie naturalnym jest, że jeżeli ktoś ma przed lufą przysłowiowy badyl, a tego nie zauważył, to należy go o tym poinformować, a nie liczyć, że straci punkty. Tak samo jeżeli chodzi o drobne przekroczenia, najczęściej nieumyślne, regulaminu na stanowisku. Na wszystkich imprezach organizowanych przez LFS obowiązuje zasada, że w grupie ze świeżakiem/świeżakami zawsze jest ktoś bardziej doświadczony, aby się nimi opiekować. Dzięki temu jest szansa, że nowi złapią bakcyla, a nie zrażą się, że robią tylko tło dla "miszczów". :wink:
A już w temacie. Dokładnie na początku przerobiłem właśnie opisywane sytuacje, czyli chciałem kupić coś przyzwoitego, a dział K/S był niedostępny. Na szczęście kolega przyszedł z pomocą. :516:
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2018, 11:29 przez BENSA, łącznie zmieniany 3 razy.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: ArturR »

Dziękuję wszystkim Użytkownikom za odzew i dyskusję w temacie.
Padło wiele różnych uwag/spostrzeżeń, i widzę że zdecydowana większość z Was też chciałaby zmian i ułatwienia dostępu do K/S.

Tomek(tommylee) - wiem że chcesz dobrze dla sprawy, Twoje argumenty przeciw są rzeczowe i w sumie trudno z nimi polemizować.
Problem jednak nadal pozostaje nierozwiązany.
Mam nadzieję że Administracja ponownie pochyli się nad tematem, i znajdzie satysfakcjonujące rozwiązanie.
Jestem pewien że macie odpowiednie narzędzia i wiedzę jak to zrobić,
pozdrawiam
Art.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Łysy »

A tak odnośnie regulaminu i tych potrzebnych 30 postów żeby mieć dostęp do K/S to chyba nie do końca jest prawda bo ja mam chyba coś koło 190 i nadal nie mam dostępu do tego działu.
Najwidoczniej moje posty są nie merytoryczne według oceniających.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: swinka »

@mildot

No ja do dziś mam traumę, jak chciałem sprzedać Vortex Diamondback. Czego to ja się nie dowiedziałem, że był milion razy w serwisie i że za free to za drogo. Na szczęście mam go do dziś i jakoś działa dobrze ;).

Z drugiej strony dziwi mnie całe larum z działem K/S. To jest forum dyskusyjne, a nie bazar. Jak ktoś wspomniał - jest OLX jak coś.
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Tommy54 »

Moje 3 grosze :
KUPIĘ - bez ograniczeń , SPRZEDAM - kryteria
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: s1k0r3k »

@Tommy54
Popieram.

@tommylee
Nie obraź się, ale przejawiasz podejście jak politycy. Uważasz, że jeżeli wprowadzisz jakieś zakazy, to świat będzie piękny i różowy, a w rzeczywistości utrudnia to życie tylko zwykłym i uczciwym użytkownikom, natomiast oszuści zawsze znajdą sposób jeżeli kogoś chcą okraść i leją na reguły - BO TO OSZUŚĆI.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”