Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Moderator: Moderatorzy WBP

AleksanderBronski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 22:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: AleksanderBronski »

Szanowni szukam fajnego pistoletu (nie rewolweru:) z lufa 6 cali. Tylko i wyłącznie do zabawy w celność czyli tarcza. Najchętniej coś w 1911. Mam takiego Kimbera 6 cali ale 45 acp. W 9 mm niestety nie ma. Jedyne co udało mi się znaleźć to HK usp elite ale nie leży mi ani w ręce ani nie jest z mojej perspektywy ładna bronią, a to tez jest dla mnie ważne. Cena nie ma za to znaczenia co może stworzyć rozne możliwości. Nie boje się niszowych rozwiązań ale za to typowe futurystyczne pistolety sportowe dla zawodowców kompletnie mnie tez niestety nie kręcą. Podpowiedzcie coś proszę.
AB
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: blair7 »

to miało chyba 6cali lufe
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: just »

Przy takich założeniach zainteresowałbym się Sig Sauer X-Six SuperMatch.

Mimo że to nie moja bajka, to wrażenia ze strzelania z krótszej wersji X-Five miałem rewelacyjne.
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Klurik »

Na egunie widziałem CZ 75 z 6" lufą. Taka ciekawostka
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Shooter7 »

just pisze:Przy takich założeniach zainteresowałbym się Sig Sauer X-Six SuperMatch.

Mimo że to nie moja bajka, to wrażenia ze strzelania z krótszej wersji X-Five miałem rewelacyjne.
No do Supertarget nie ma polotu

tu masz fajny,

nawet tarcza z przestrzalu jest !

http://www.egun.de/market/item.php?id=6956337

:wink:
lenon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 17 listopada 2017, 21:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: lenon »

Z "oczywistych oczywistości" miałem wymienić SIGa P210 ale już mnie Shooter7 ubiegł.
Z mniej oczywistych: jeśli (jak napisałeś) "niszowość" Cię nie odstrasza to np. Pardini GT9:

występuje też w wersji 6 calowej. Z tym że tu już kąt rękojeści "nieco" odbiega od 1911.
Z Cezetkopodobnych - Tanfoglio Gold Match.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2018, 21:20 przez lenon, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: tomek5 »

HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: HotDoc »

AleksanderBronski pisze:Szanowni szukam fajnego pistoletu (nie rewolweru:) z lufa 6 cali. Tylko i wyłącznie do zabawy w celność czyli tarcza. Najchętniej coś w 1911.
AB
Jeśli 1911 w 9 mm z 6 calową lufą i porządnej jakości to zostaje ci chyba tylko Wilson Combat Long Slide czy Les Baer Premier II, Caspian Arms Damascus, STI Trojan i inne, z reguły górna półka cenowa. Możesz kupić wersję krótką i założyć lufę 6 cali, ale kiepsko to wygląda.
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: krzychu22lr »

Kolejny głos za SIGami P210 i P226 X-Six. Niemniej, w ramach ciekawostki, dodam dwa pistolety produkowane przez Smith & Wesson: PPC-9 i 952. Konstrukcje niemal identyczne: PPC-9 ma dwurzędowy magazynek 15-to nabojowy, 952 ma magazynek jednorzędowy na 9 naboi.

PPC-9 w Niemczech jest znany jako S&W 9mm Target Champion i jest niemal legendarny, gdyż w teście magazynu Visier pobił samego SIGa P210. Trzeba jednak zaznaczyć, że legenda dotyczy wersji tuningowanej z pudełka przez Waffen Oschatz (to ci od sześciocalowej CZ-tki Pro Tuning), która powstała poprzez wymianę amerykańskiej lufy pięciocalowej na sześciocalową i dołożenie obciążnika pełniącego również funkcję stabilizującą lufę (podobnie jak w Beretta 92 Combat). Standardowy amerykański longslide PPC-9/Target Champion już takiego zachwytu niemieckich recenzentów nie wzbudził.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Hubert »

Waffen Oschatz tunigował również P210 o ile dobrze pamiętam oraz inne SIGi X.
Jako użytkownik polecam P226 X6 w 9mm choć występuje też P220 X6 .45ACP.
P210 Super Target 6" też powinien być dobry choć ja wybrałem Target 5" 9mm.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Shooter7 »

Tych modeli jest na peczki !

NA P 210 Supertarget czeka sie w Niemczech juz od 2015 roku - ostatnia partia P 210 ktora opuscila Sig Sauer'a.

Sprzet ktory najmniej traci na wartosci.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Shooter7 »

krzychu22lr pisze: PPC-9 w Niemczech jest znany jako S&W 9mm Target Champion i jest niemal legendarny, gdyż w teście magazynu Visier pobił samego SIGa P210. Trzeba jednak zaznaczyć, że legenda dotyczy wersji tuningowanej z pudełka przez Waffen Oschatz (to ci od sześciocalowej CZ-tki Pro Tuning), która powstała poprzez wymianę amerykańskiej lufy pięciocalowej na sześciocalową i dołożenie obciążnika pełniącego również funkcję stabilizującą lufę (podobnie jak w Beretta 92 Combat). Standardowy amerykański longslide PPC-9/Target Champion już takiego zachwytu niemieckich recenzentów nie wzbudził.
Zacznijmy od tego, ze SIG ( Schweizer Industrie Geselschaft ( 5 Cali ) mogl i pobic, Super Target'a niestety nie pobil - to zupelnie inna bron i zupelnie inna polka niz SIG.

Champion Target osiaga obecnie w Niemczech ceny dwa razy takie, w jakich byl sprzedawany w latach '90. Tyle, ze wtedy byl nowy a dzisiaj po 2 x tyle chodza uzywane w dobram stanie.

To mniej wiecej tak jak Hämmerli P 240 ktore trzymaja cene jak zadne inne !

Oschatz tuninguje wszystko co mu wpadnie w lapki ale specjalizuje sie w CZ'cie. Jego sprzet jest drogi.

:wink:
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Mili »

Zerknij na tego SPS-a
Obrazek
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: krzychu22lr »

Shooter7 pisze:Zacznijmy od tego, ze SIG ( Schweizer Industrie Geselschaft ( 5 Cali ) mogl i pobic, Super Target'a niestety nie pobil - to zupelnie inna bron i zupelnie inna polka niz SIG.
Odważne stwierdzenie! :wink:

Ja do tej pory często spotykałem się z odmiennymi opiniami, głoszącymi wyższość starych SIG-ów/SAN-ów (produkcja w Neuhausen) nad nowymi SIG-ami z Eckenfoerde. Jednak kiedy spoglądam na testy porównawcze publikowane tu i ówdzie, wydaje mi się, że wyraźnej różnicy nie ma - raz lepsze wyniki osiąga stary model, raz nowy. Wyższość jest tu chyba raczej kwestią indywidualnych preferencji strzelca.

Wracając natomiast do Smith & Wessona to... też nie byłbym taki pewien czy nowy SIG Super Target by skopał tyłek amerykańskiemu pistoletowi! :-D Są na świecie szczęściarze, którzy w swoich kolekcjach mają większość z omawianych w tym wątku konstrukcji (SIG-i, S&W, CZ i Pardini) i mogą je porównać w bezpośrednim pojedynku. W tym teście S&W PPC-9 (fabryczny longslide) pokonał zarówno SIG-a z Neuhausen (podarsowanego przez Waffen Oschatz), jak i SIG-a z Eckenfoerde. Porównanie dwóch pokoleń P210 było niekonkluzywne (stary egzemplarz wystrzelił mniejszą indywidualną grupę, ale nowy miał mniejszy średni rozmiar grup), a cały test wygrał P226 X-Five, chociaż autorzy zwrócili uwagę na to, że ten egzemplarz był wyposażony w celownik kolimatorowy co ułatwiało celowanie i zakłóciło obiektywność testu. Po wykluczeniu P226 z wyników zwycięzcą staje się... właśnie S&W PPC-9.

Tak po prawdzie to i tak wszystkie te pistolety będą strzelać dużo lepiej niż większość z nas! Jeśli ktoś ma możliwość nabyć taką perełkę to nie powinien się zastanawiać pięciu minut. Ja chętnie bym zobaczył w swojej kolekcji dowolnego SIG-a P210, S&W PPC-9 czy Pardini, ale jestem świadom, że pozostanie to tylko w sferze marzeń. Może kiedyś uda mi się sobie sprawić chociaż CZ-tę ze stajni Waffen Oschatz, wtedy będę w swoim małym strzeleckim siódmym niebie!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pistolet 9 mm z 6 calowa lufa

Post autor: Shooter7 »

Wiesz, z tymi testami to roznie bywa i zalezy kto je sponsoruje i co zamierza osiagnac.

Rozmawialem z kilkoma ludzmi ktorzy Sprzedali SIG'i, bo " nie strzelaly "

:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”