Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
mrrruczit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: mrrruczit »

Cześć, jako że wyszukiwarka nic nie pokazała zakładam temat - jakieś opinie na temat Tisas Zigana Sport 9mm? Został mi polecony w sklepie, ale praktycznie nic w Internecie nie ma...
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2018, 20:36 przez mrrruczit, łącznie zmieniany 1 raz.
War, war never changes...
HotDoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 10:46
Tematy: 9
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: HotDoc »

Jest całkiem sporo, amerykanie go polubili... bo kosztuje u nich koło 300-400 USD. Tylko 2x mniej niż u nas.
https://www.youtube.com/results?search_ ... gana+sport
HotDoc
---
9x19 mm | .45 ACP | 12G | .22LR | .308 Win | .38 Special | .223 | 6.5 Creedmoor | 6.5x47 Lapua | 6.5x55 SE
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: galka90 »

A mógłbyś zdradzić w jakim celu chcesz go kupić (do jakiegoś sportu czy dla mania) ??
Awatar użytkownika
mrrruczit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: mrrruczit »

HotDoc pisze:Jest całkiem sporo, amerykanie go polubili... bo kosztuje u nich koło 300-400 USD. Tylko 2x mniej niż u nas.
https://www.youtube.com/results?search_ ... gana+sport
No właśnie większość z tych filmów wygląda jak od Turków (np. Ömer Furkan Ata), więc nie wiem na ile swoje chwalą ;)
I nadal jak na pistolet który ma kilka lat mało tych materiałów.


galka90 pisze:A mógłbyś zdradzić w jakim celu chcesz go kupić (do jakiegoś sportu czy dla mania) ??
Jako pierwszy pistolet, więc do nauki, do tarczy, do początków dynamiki ;)
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2018, 12:09 przez mrrruczit, łącznie zmieniany 1 raz.
War, war never changes...
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: galka90 »

Jeżeli do dynamiki to ja bym w to nie wchodził. Wygląda ok ma rozwiązania pod dynamike, ale jest mało rozwojowy. Kabury do niego chyba tylko kustomowe, części tuningowe zero i o zwykłe zamienne pewnie nie latwo. Cena też mało atrakcyjna, bo dorzucasz parę słów i masz sprzed używany przez większość zawodników, który jest przetestowany przez lata ma mnóstwo części tuningowych, kabur itd i długo go nie zmienisz. Tisas będzie ok na poczatek, ale po któryś zawodach jak wyprobujesz cz lub tanfoglio stwierdzisz, że go sprzedajesz. Jako, że mało osób to ma i chce mieć cena używki będzie niska więc dużo stracisz. Ja osobiście uważam: na początek strzelaj z tego co wszyscy, a egzotyki zostaw jak będziesz wiedział co chcesz, no chyba że ci kasy nie szkoda na testy, ale wtedy nie zakładał byś wątku tylko kupił i strzelał.
Awatar użytkownika
mrrruczit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: mrrruczit »

galka90 pisze:Jeżeli do dynamiki to ja bym w to nie wchodził. Wygląda ok ma rozwiązania pod dynamike, ale jest mało rozwojowy. Kabury do niego chyba tylko kustomowe, części tuningowe zero i o zwykłe zamienne pewnie nie latwo. Cena też mało atrakcyjna, bo dorzucasz parę słów i masz sprzed używany przez większość zawodników, który jest przetestowany przez lata ma mnóstwo części tuningowych, kabur itd i długo go nie zmienisz. Tisas będzie ok na poczatek, ale po któryś zawodach jak wyprobujesz cz lub tanfoglio stwierdzisz, że go sprzedajesz. Jako, że mało osób to ma i chce mieć cena używki będzie niska więc dużo stracisz. Ja osobiście uważam: na początek strzelaj z tego co wszyscy, a egzotyki zostaw jak będziesz wiedział co chcesz, no chyba że ci kasy nie szkoda na testy, ale wtedy nie zakładał byś wątku tylko kupił i strzelał.
Bardzo fajne uwagi, dzięki, przemyślę ponownie
War, war never changes...
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: Wilek1 »

jesli to pierwszy na poczatek do dynamiki to podzielam opinie kolegi, mialem napisac to samo

trzeba wziac pod uwage dostepnosc kabur (a to do noszenia, a to do sportu), dodatkowych magazynkow, brak dodatkowych akcesoriow (przyrzady celownicze, stopki powiekszajace magazynek - to tylko przyklady, zaleznie od gustu i celu) a potem to wszystko jakos odsprzedac za pare miesiecy :)

rozumiem gdyby to byla okazja cenowa, ale za 2,5k to mamy nowe gloki i cezety (lub XDMy)do wyboru, rozne modele i wersje, sprawdzone w boju, zaworno kurkowych jak i bijników, a za 500 zl wiecej drugą serie do wyboru (a to Sigi a to M&P9 czy HK itp itd - przyklady podaje z tego co widze u Kolegow, egzotyki nie widzialem, widuje jeszcze 1911 roznej masci , nie porownuje do Shadowek itp bo nie ta polka cenowa i klasowa)
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2018, 16:13 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: galka90 »

Shadow to raptem 500zl więcej, a nie rozstanie się z nim na dlugo:) jezeli nie masz więcej niż 2500zł na sam pistolet to polecam xdm 5.25 lub zwykłą cz75 (chociaż tu bym rozbierał do shadow). Dużo szpeju i dobry sprzęt. Jeżeli masz ponad 3k to już bardzo duży przegląd broni i warto pojechać na zawody i pogadać z ludźmi przymierzyć się chociaż na sucho.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: Wilek1 »

dla przykladu w ogloszeniach Forum widze CZ P-07 komplet za 1400, widzialem CZ75 po 1500 i niewiele drozej Glocki
wolalbym takie, niz nowego turka - nawet w tej samej cenie, a co dopiero mowic za tysiaka drozej...
Awatar użytkownika
mrrruczit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: mrrruczit »

Dzięki za rady! Będę w takim razie celował w jakąś CZ albo XDM, pewnie Shadow1 (bo Glocki mi się zwyczajnie nie podobają).
Przy okazji pytanie o długość lufy, czy z np. XDM 5,25 mogę startować w każdych niskopziomowych zawodach dynamicznych? Jako że nie wiem jeszcze co mi się spodoba nie chciałbym żeby wybrana konstrukcja blokowała mnie przed startem w którejś konkurencji.
War, war never changes...
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: tomek89 »

Rozważ jeszcze 1911 - są tureckie wersje np Tisas Zig M1 w 9mm, cena ta sama, zgodnych z oryginałem części w EU sporo, kabur sporo, jedynie pojemność magazynka będzie problemem do dynamiki. De facto i tak polecam wybrać to co najlepiej leży w ręku, mając w pamięci dostępność części zamiennych i akcesoriów. Rynek części w Polsce jest zdominowany przez Glocka i CZ. Jakiekolwiek egzotyki to tak na prawdę spory problem, do tego stopnia, że mała pierdoła unieruchomi nam sprzęt na dobre.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: blair7 »

mrrruczit pisze:Dzięki za rady! Będę w takim razie celował w jakąś CZ albo XDM, pewnie Shadow1 (bo Glocki mi się zwyczajnie nie podobają).
Przy okazji pytanie o długość lufy, czy z np. XDM 5,25 mogę startować w każdych niskopziomowych zawodach dynamicznych? Jako że nie wiem jeszcze co mi się spodoba nie chciałbym żeby wybrana konstrukcja blokowała mnie przed startem w którejś konkurencji.
Będziesz mógł startować na każdych zawodach, ale jeśli będą to zawody IPSC to z takim pistoletem tylko w klasie standard, bo na produkcję ma za długą lufę. A żeby móc konkurować tym pistoletem w standardzie trzeba jeszcze kupę setek dołożyć do spustu, a i tak będziesz czuł niedosyt. Uważam że do tego typu sportu pistolet powinien być metalowy i kurkowy (zresztą zobacz chociaż na czołówkę w produkcji IPSC w Polsce)
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: Wilek1 »

mrrruczit pisze:Dzięki za rady! Będę w takim razie celował w jakąś CZ albo XDM, pewnie Shadow1 (bo Glocki mi się zwyczajnie nie podobają).
Przy okazji pytanie o długość lufy, czy z np. XDM 5,25 mogę startować w każdych niskopziomowych zawodach dynamicznych? Jako że nie wiem jeszcze co mi się spodoba nie chciałbym żeby wybrana konstrukcja blokowała mnie przed startem w którejś konkurencji.
Tak, poogladaj XDMy , jesli nie lubisz Glockow, i... kup... CZ ;)
Shadowki, P-10c, P-09, 75/85 - do wyboru do koloru, jedne z najergonomiczniejszych modeli, ewentualnie mniejszy P07.

W dynamice masz rozne klasy, zawsze mozesz znalezc klase do niestandardowego pistoletu. Mozesz startowac bez obaw w Level 1.
Celuj w pistolety klasy Production, na googlu masz listy pistoletow spelniajace wymagania.

Jesli bedziesz chcial IPSC to Shadowki, jesli nosic to szukaj mniejszych, ale pamietaj o kaburach - zupelnie inne wymagania.
Do IPSC bedziesz szukac wieszakow Ghost czy sportowych kabur na pas, a do noszenia moze IWB/OWB ale przylegajace, moze skorzane, moze kydex (bez przyciskow) itp itd. Zwykla kabura sie z kolei sprawdzi w PIRO czy noszeniu czy trenowaniu bojwo-obronnym.
A nie do wszystkich klamek masz je rozne dostepne. Tu jest tez czesciowy problem. Czasem nie ma wogole kabur. Trzeba robic.

Kolejna sprawa - jesli bedziesz chcial potem sie bawic w szkolenie/strzelanie nocne - latarka, szyna picantiny (czesc klamek jej nie ma), a moze trytowe przyrządy celownicze ? to jest kolejny temat do przemyslenia, jesli wogole dla Ciebie interesuacy... znowu - dostepnosc/koszt.

same dylematy. nie ma lekko - powodzenia !
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: galka90 »

tomek89 pisze:Rozważ jeszcze 1911 - są tureckie wersje np Tisas Zig M1 w 9mm, cena ta sama, zgodnych z oryginałem części w EU sporo, kabur sporo, jedynie pojemność magazynka będzie problemem do dynamiki.
jest jeszcze klasa classic i tam to dobry sprzęt ze względu na zgodność z 1911 co daje mnóstwo części, ma dobre pasowanie i moim zdaniem jest lepiej wykonany od norinco.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet Tisas Zigana Sport kal.9x19

Post autor: blair7 »

galka90 pisze:
tomek89 pisze:Rozważ jeszcze 1911 - są tureckie wersje np Tisas Zig M1 w 9mm, cena ta sama, zgodnych z oryginałem części w EU sporo, kabur sporo, jedynie pojemność magazynka będzie problemem do dynamiki.
jest jeszcze klasa classic i tam to dobry sprzęt ze względu na zgodność z 1911 co daje mnóstwo części, ma dobre pasowanie i moim zdaniem jest lepiej wykonany od norinco.
Problem z tą klasą jest taki, że na większości klubowych czy innych małych zawodów może się nie otworzyć i będzie klasyfikowany z innymi, którzy mają więcej kulek w magu
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”