HW 100 kilka pytań

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW 100 kilka pytań

Post autor: Aligatius »

Mam kilka nurtujących mnie pytań i zależy mi na opinii użytkowników (byłych i obecnych)
1) Czy często zdarzają się problemy z osiowością i brakiem sztywności systemu, wobec czego wskazanym jest stosowanie wyłącznie montażu jednoczęściowego?

2) Czy po zakończeniu strzelania trzeba wykręcić kartusz? Podobno pozostawienie wkręconego źle wpływa na regulator?

3) Czy pudełkowy egzemplarz strzela na tyle przyzwoicie, że nadaje się na zawody np. BR, albo niezbędna jest (podobnie jak w przypadku AT) wizyta u któregoś z forumowych magików?

Będę wdzięczny za odpowiedzi zwłaszcza na dwa pierwsze pytania.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: Linek »

Nie ma problemów z osiowością ani sztywnością bloku

Jeśli trze magazynek to najpierw przykręć zawór strzałowy potem lufę bo jak na odwrót to lufa uniemożliwia dokręcenie zaworu strzałowego

Kartusz wykręcali koledzy kiedy zestaw sprężyn tależykowatych kosztował 400 zł teraz temat kosztuje 40 zł i raz na pięć lat mnie stać. Oczywiście nie nabijam na full jak nie strzelam

Pudełkowy daje radę koronę można liznąć ale nie trzeba
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: Aligatius »

Linek pisze:Jeśli trze magazynek to najpierw przykręć zawór strzałowy potem lufę....
Dzięki za odpowiedź.
Na razie dopiero przymierzam się do tematu kupna (w tej chwili nie mają wersji której szukam) i dopytuję o najczęściej zasłyszane bolączki.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: Łysy »

System jest z dwóch skreconych części więc zawsze może wystąpić nieosiowość, tym bardziej że miejsce łączenia jest małej powierzchni. Trzeba go skręcać w dobrej kolejności i z odpowiednią siłą. Kartusz warto wykręcić dłużej regulator wytrzyma choć jak pisze linek sprężyny nie są drogie. Ale jak się popsuje to trzeba wysłać do spec zapłacić za części zapłacić speców więc z oringami robota przesyłka i I tak 300-350 nie twoje. Więc skoro można przedłużyć żywotność prostym zabiegiem wykrecenia kartusza to czemu tego nie robić. Co do celność wersji kartonowe to faktycznie przy odrobinie szczęścia może się okazać że egzemplarz z pudełka jest wystarczająco celny i nie trzeba a przy nim grzebać. Ale jak to mówią kto smaruje ten dalej jedzie, warto jakiś przegląd zerowy wykonać, odblokować regulacje zbijaka., posmarować jak trzeba i co trzeba.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: Linek »

System jest skręcany dwoma imbusami ale posiada osiujące bolce na których luzu nie ma
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
alf70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:05
Tematy: 7
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: alf70 »

System czasem jest skręcony jak w azjatyckiej podróbce, sam się o tym przykro przekonałem. A dla usztywnienia i ogólnego dobrego samopoczucia rozwiązałem sobie to jak na zdięciu.


https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/bnj ... LUTPwDJz0i
i to by było na tyle
Awatar użytkownika
sqbi11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: sqbi11 »

Montaż jednoczęściowy kupisz w cenie montażu dwuczęściowego. Nie przeszkadza we wkładaniu magazynka ani przy wkładce jednostrzałowej, więc jeśli możesz coś usztywnić jeszcze bardziej nic na tym nie tracąc to czemu tego nie zrobić.
Zło bobrem zwyciężaj ;)
lechuu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 15 marca 2009, 10:05
Tematy: 3
Lokalizacja: starogard gd
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: lechuu »

Witam, pozwolę sobie podczepić się do tematu. Zakupiłem właśnie takie cudo ale w niemieckim limicie. Chciałbym by ktoś przejrzał karabinek i poprawił co trzeba. Nie wiem do kogo się zwrócić. Do tej pory bawiłem się sprężynami to znam forumowych czarodziei ale z pcp , nie mam pojęcia. Z góry dziękuję za podpowiedzi. :)
Anschutz 380, Anschutz 2001, Tau 200
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: Linek »

Masz mocną grupę w okolicy niech ktoś ci odblokuje bijnik i podkręci prędkość
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: benekpe »

lechuu pisze:Witam, pozwolę sobie podczepić się do tematu. Zakupiłem właśnie takie cudo ale w niemieckim limicie. Chciałbym by ktoś przejrzał karabinek i poprawił co trzeba. Nie wiem do kogo się zwrócić. Do tej pory bawiłem się sprężynami to znam forumowych czarodziei ale z pcp , nie mam pojęcia. Z góry dziękuję za podpowiedzi. :)
Ja kupiłem niedawno w limicie 7J - kolega Kuffel22 własnie mi go przerabia na 17J.
Michał poprawi Ci go po fabryce i ustawi jak trzeba.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: Aligatius »

Witboj też robi HW100 ale czytałem, że jest obłożony robotą i ciężko u niego z terminami. Zapytaj Go.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
RafalC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 27 lutego 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: RafalC »

Witam.To ja też się podepnę do tematu.Mianowicie jak patrzycie na wasze Setki od strony lufy to jest w waszych karabinkach wszystko w jednej osi?Chodzi mi o Optykę lufę oraz kartusz?
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2018, 19:10 przez RafalC, łącznie zmieniany 1 raz.
:502: Pozdrawiam Rafał
HW 100T (Duży DOT) Dominator (T36)
Awatar użytkownika
bladerunner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 14:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Łodzi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 kilka pytań

Post autor: bladerunner »

Jest idealnie jak przy linijce. Dwie części bloku, lufa do kartusza i optyka. Idealna symetria. Karabinek z 2012 r.
3 x ... Walther
Łucznik wz.70/Diana mod 30R
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”