WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: disguised »

LibreJG pisze:Tu się przyznaje, że wynikało to z mojego niedoczytania opinii innych osób a raczej sugerowania się opiniami, które czytałem dużo wcześniej i zapadło mi w pamięć, że bez startów można dostać 4 sztuki. Mój błąd niestety i aż głupio się przyznać. 4 sztuki i tak wystarczą na moje potrzeby ale postaram się szybko zwiększyć tą ilość.
No to trafiłem na jakąś spoko panią, bo gdy we wniosku wpisane miałem poniżej 8 to sama kazała poprawić i wpisać 8 bez podziału.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 09:45 przez disguised, łącznie zmieniany 2 razy.
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
Awatar użytkownika
Daroslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Daroslaw »

disguised pisze:
No to trafiłem na jakąś spoko panią, bo gdy we wniosku wpisane miałem poniżej 8 to sama kazała poprawić i wpisać 8 bez podziału.
U mnie było podobnie - sami zasugerowali, żeby wpisać 8szt sportu :-D
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: agresto »

U mnie wlasnie minely dwa miesiace od zlozenia wniosku i wciaz brak decyzji :evil:
No chyba ze znowu pomylili adres :roll:
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qbasj »

A Ja z wlasnych doswiadczen moge tylko pochwalic Stoleczne WPA. Np. wniosek o promese wyslalem za posrednictwem ePuap i nie bylo najmniejszych problemow.
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qbasj »

zim pisze:Dzwoń i pytaj.
Możliwe jest że decyzja już jest wysłana a niestety korespondencja z WPA idzie w obrębie Warszawy nawet i 2 tygodnie :)
Raczej 2 tyg To standard. Minimum 10 dni.
bartson0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 23 listopada 2016, 10:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: bartson0 »

agresto pisze:U mnie wlasnie minely dwa miesiace od zlozenia wniosku i wciaz brak decyzji :evil:
No chyba ze znowu pomylili adres :roll:
Nie wiem kto prowadził Twoją sprawę, ale jeden z "prowadzących" dopiero w poniedziałek wrócił z urlopu i przekazał wszystkie decyzje (z datą zakończenia na koniec maja) do podpisania. Dopiero jutro będą je rozsyłać.
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: agresto »

Mam juz decyzje. Z pieczatki wynika ze zatwierdzone 23.05. Poczta sie w miare spisala bo juz w poniedzialek bylo u nich. Niestety pozwolili odebrac dopiero we wtorek.
Tego samego dnia zanioslem podanie o promesy. Z zapewnien osoby przyjmujacej papiery, promesy maja byc "za tydzien" czyli niezaleznie od dlugiego weekendu maja byc na wtorek.
Zobaczymy ale bylo by milo.

Chyba po prostu mialem pecha no i jeszcze dwa adresy do wywiadu srodowiskowego, pewnie dlatego lekka obsuwa.

Pozdrawiam
J.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: woytas »

Za tydzień? Łaski Ci nie robią.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
ula
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 16:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: ula »

Czy składając wniosek na pozwolenie sportowe i załączając do pełnej dokumentacji dodatkowo 9 komunikatów mam szanse na otrzymanie pozwolenia na 8 szt.? Jakie koledzy mają w tej materii doświadczenia z WPA KSP?
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Obecnie bez komunikatów powinnaś dostać pozwolenie na 8 sztuk. Jeżeli masz komunikaty z dziewięciu różnych konkurencji to możesz starać się o 9 sztuk.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

A jeszcze lepiej, poczekaj trochę, dostrzel "na sztukę" drugie tyle konkurencji, lub więcej (zawody w różnych klubach są praktycznie ciągle) i składaj od razu na 20.
Bo jak wejdzie nowa ustawa, to może się już nie dać rozszerzyć.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

Dokładnie. Nie wiem jakie konkurencje masz teraz ale jak dobrze trafisz to drugie tyle wystrzelasz w jeden dzień na jednych zawodach.
Awatar użytkownika
ula
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 16:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: ula »

KG92RS pisze:... i składaj od razu na 20.
Kręcąc się tu i tam po zawodach słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt. O kolejne należy starać się w trybie rozszerzenia z art. 155 kpa.
Ale zrobię tak jak radzą koledzy z forum, dostrzelę kilka konkurencji aby mieć pewność, że te 8-9 szt. dostanę. Dziękuję za dobre rady, nie ma jak zapytać tych, którzy już tą drogę przeszli.
pyton67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 02 października 2017, 18:16
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: pyton67 »

8 sztuk dostaniesz bez startów.
Pozdrawiam.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Qba »

ula pisze: Kręcąc się tu i tam po zawodach słyszałam od kolegów kilka razy, że WPA KSP za pierwszym razem nie da więcej niż 10 szt.
Składałem papiery w marcu. Miałem 14 różnych konkurencji i na tyle też dostałem pozwolenie.

Kilka stron wcześniej napisałem:
W poniedziałek złożyłem podanie o pozwolenie (sport + kolekcjonerskie + dopuszczenie). Mam około 50 startów w zawodach w 14 różnych konkurencjach.
Wnioskowałem o 18 egzemplarzy do sportu (14 + 4 P/K/S/CP). Przed chwilą miałem telefon z WPA - nota bene rozmowa bardzo sympatyczna i rzeczowa.
Dostałem informację, że mogę tyle dostać ale z podziałem albo zdecydować się na 1:1 (egzemplarz:konkurencja) i mieć bez podziału. Czyli 18 z podziałem albo 14 bez podziału.

Obecny algorytm jest taki, że bez startów i podziału można dostać pozwolenie na 8 egzemplarzy. Powyżej tego, jeśli chce się bez podziału, liczą się konkurencje w stosunku 1:1.
Jeżeli chcemy mieć powyżej 8 egzemplarzy i wg. "starego algorytmu" tj. konkurencje + 4 egz. to dostaniemy najpewniej z podziałem.

Wnioskowałem również o dopuszczenie do posiadania broni palnej rodzajów: A, H, I, J, L. Zapytano mnie czy nie myślałem, żeby dopisać do tego jeszcze G co oczywiście uczyniłem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”