Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: stangret »

To po jaka cholerę kupować taki karabin? Na ścianę?
Wytłumaczenie mam zgoła inne, oparte na obserwacjach angolskich. Z uwagi na to, że broń krótka jest w UK zbanowana, kupuja ludziska wielkie i paskudne kopyta Ruger Old Army coby poczuć szmoc. Trochę postrzelają, ale że to ciężkie i tarczowe niezbyt to leży w szafach. Ot taki ersatz broni krótkiej.
Z Sharpsami Saquaro jest podobnie. Bez pozwolenia, wygląd rasowy i jeszcze ten "nabój" :mad:. To kupują jako namiastke broni zcalonej ale pojawia się kilka problemów a właściwie wszystko sprowadza siędo jednego. Amunicji ni ma do kupienia :-/ ;laughing:
I kolejna bariera nie do przejścia :052: Trzeba trochę wiedzy, umiejętności, cierpliwości i chęci której też nie ma :cry:
Potem troche wstyd, że kupiło się taki wypasiony karabin w pięknej skrzynce ale trudno trafić na 50m w tarczownicę (nie tarczę)
Zamiast przyjechać jak facet i popytać, nauczyć się i czerpać przyjemność ze strzelania to chowaja głowę w piasek :-/
Aha. Są jeszcze Preppersi ;laughing: Ci na pewno nie przyjadą.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: kozichwost »

Ja mam jeszcze inną hipotezę, po części zbieżną z twoją. Mianowicie kupują, bo panie Saquaro sharps strzela. Dwie, trzy wizyty na strzelnicy i okazuje się, że słabszym w tym duecie jest strzelec, bo wiedzy brak, bo zrobienie dobrej amunicji łatwe nie jest, a pokazać, wytłumaczyć nie ma kto. Efekt taki, że szybko karabin ląduje na ścianie, bądź używany jest do strzelania niedzielnego do patelni, z podparcia, bo przecież ciężki
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Willie357 »

.Paweł,to nie do końca tak.Wiedza jest dostepna na wyciagniecie ręki .Literatury fachowej jest po daszek,trudno jednak by znalazła zastosowanie w kraju gdzie 80 % spoleczeństwa nie jest w stanie zrozumiec instrukcji maszynki do golenia.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Marek- »

Willie357 pisze:Andrzejku,a guzik prawda Problem spottera dotyczy strzelcow.A karabiny zgodnie z tradycją wedrują nad kominki , albo w rece dzielnych posiadaczy co to mozolnie usiłuja trafic z restu olimpijke na 50 m

Ja myślę że my jednak zostaniemy nadal przy swojej teorii i będziemy robić swoje.

Za jakieś dwa tygodnie Credmor, tam już nie koniecznie trzeba sharpsa znad kominka, zobaczymy ile duszyczek ściągnie na zawody.
.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: kapera »

nosu pisze:Myślę że wiem dlaczego fajne karabiny nie trafiają na długie osie , problem w tym że takie strzelanie to praca zespołowa . Nawet najlepszy strzelec bez obserwatora to du** i w tym tkwi diabeł .
Dokładnie jak piszesz jest to jedna z przyczyn , dobry obserwator to podstawa . Druga sprawa to to że nawet ten najlepszy nie pomoże gdy ten niecelny strzał nie pokaże gdzie wylądował . Trawa , mokro, cele zawieszone wysoko nad ziemią no i odległość , z byle jakiej lunety też nie dojrzysz gdzie strzał się zaznaczy . Tak czy owak takie strzelanie uczy pokory , wynik to suma składająca się z umiejętności strzeleckich , poprawnie dobranej i wykonanej amunicji , prawidłowo dobranie nastaw celowniczych które niestety muszą być wynikiem pracy zespołowej , wyliczenia dają tylko zgrubne nastawy . Błąd kilku MOA to jakże często słyszane ,, zero ,, po strzale :evil:
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: marekp »

Szczerze mowiac nawet mialem gdzies taka mysl - w Quigley ocenia sie zespol. Strzelec i obserwator. Choc moze powinno byc na odwrot. Obserwator i strzelec. Mam wrazenie ze ten ktory patrzy ma wiecej jak 50% udzialu w celnym strzale. Strzelec bez obserwatora jak dziecko we mgle. Nie trafilem i co dalej? W ksiezyc teraz celowac? A co byscie sadzili o takim rozwiazaniu ze dwoch jest ocenianych? Teraz mimo ogromnej roli obserwatora jest traktowany dosc przypadkowo. Ja mialem bardzo dobrego bo Marek chcial mowic gdzie strzelam. To w ten sposob sobie psuje cos - jesli zaspol to bedzie Andrzej z Markiem - teraz to przy okazji i ja sie zalapalem.

A co zrobic zeby ludzie zaczeli przyjezdzac na takie zawody? Kompletnie nie wiem. Nie moga uwierzyc ze da sie. A to ze na poczatku jest nieco pod gorke? Choc jest jeden przyklad. Przyjechal pierwszy raz kolega Maciek. I znakomicie mu szlo. On wszystko sobie zapisywal co mowili inni. I wynik mial bardzo dobry mimo ze pierwszy raz. Wiec sie da.
A brak dlugich strzelnic? Nikt nie ma takich dlugich strzelnic na codzien.

MarekP
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Willie357 »

Marku,istotę problemu opisał pewien malarz,literat,syfilityk z Krakowa.Nadal tego uczą w szkołach,cyt"ale oni nie chcą chcieć".
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2018, 21:36 przez Willie357, łącznie zmieniany 1 raz.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: marekp »

Moga wszystko miec ino oni nie chca chcec. Wesele Wyspianski chyba Czepiec? Juz nie pamietam kto to mowil. Ale to jest 100% prawdy.

MarekP

Oby dalsze slowa sie nie sprawdzily. Miales chamie zloty rog. Miales chlopie czapke z pior. Rog huczy po lesie wicher czapke niesie. Ostal ci sie ino sznur....

MarekP
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2018, 15:02 przez marekp, łącznie zmieniany 2 razy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Marek- »

Rog huczy po lesie wicher czapke niesie
Shaprs huczy po lesie kulki wiater niesie.
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2018, 15:02 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: kapera »

spike pisze:Jak w temacie.
Właśnie ruszyła REJESTRACJA
W tym roku zawody są w kalendarzu, będzie wydany komunikat i będą się liczyć do osobostartów.
Zapraszam.
Byłbym wdzięczny za link do komunikatu , nie mogę znaleźć :-?
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: spike »

Komunikat został przez nas przygotowany już dwa dni po zawodach i od tej pory spokojnie sobie czeka na akceptcję w naszym, ukochanym Polskim Związku :)
Jak tylko zostanie zwrotnie potwierdzony, od razu pojawi się na stronie KS Garda, a ja poinformuję o tym fakcie szanownych kolegów :)
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
Grp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 17:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Kołbaskowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Grp »

Panowie, kiedyś pisałem na forum że, nie wszystkie Sharpsy trafiły na ścianę. Ze swojego strzelam nader często, niestety czas pozwala jedynie na treningi w okresie późno jesiennym, zimowym, wczesno-wiosennym. Większość zawodów odbywa się w okresach w których mogę wyskoczyć na strzelnicę na kilka godzin. Do tej pory wystrzeliłem ze swojego około 4000 razy na dystansach od 100 do 300 metrów w większości z wolnej ręki leżąc. Nie można „wrzucać wszystkich do jednego worka”. Duża część posiadaczy broni takiego typu po prostu nie zawsze ma czas. Wyprawa na zawody nieraz 1000 kilometrowa w pojedynkę to naprawdę duże wyzwanie, a zgranie duetu może być problematyczne. W tym roku mimo uporu, treningów, przygotowania amunicji :-D , w duecie nie udało się przyjechać na zawody, powód jak wyżej wymieniłem. Niestety sił ubywa lat przybywa i z wiekiem będzie gorzej. Wszystkim gratuluję udział w zawodach oraz uzyskanych wyników.
Do zobaczenia "może" w następnym roku. Strzelec nie tylko klawiaturowy. :piwo:
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: marekp »

Na jesieni bedzie Quigley na Slowacji. To jest Senica. Daleko ale ja sie zapisalem. Wiem ze miales byc ale cos wyskoczylo. Nie wkladamy wszystkich do jednego worka. Po prostu ilosc startujacych i ilosc sprzedanych Sharpsow sa odlegle. Ale to nie tylko Sharps. Ile rewolwerow sprzedali. A ile osob sie pojawia z nimi gdziekolwiek. Erzatz broni wspolczesnej czesto. Choc wyrobienie pozwolenia jest minej upierdliwe niz prawo jazdy.

MarekP
spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: spike »

Jest komunikat 8-)

http://ksgarda.com/wp-content/uploads/2 ... 5.2018.pdf

Przepraszam za opóźnienie, mimo że to nie nasza wina.
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: remzibi »

Jest juz na stronie zawodow razem z relacja
https://sites.google.com/site/quigleyma ... e/archives
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”