CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: biper »

Bohun_W pisze:... kupiłem w ciemno bez testowania [...] i niestety pistolet nie leży idealnie.
Najczęściej pojawiające się pytanie na forum: Jaki pistolet kupić?
Najczęściej podająca odpowiedź: idź potestuj, postrzelaj..

Z jednej strony trochę mi Ciebie żal, bo pochopnie wydałeś 2000, z drugiej.. ten cytat nadaje się idealnie do naszego działu "Humor".
Plus jest taki, że P10C najpewniej łatwo sprzedasz, bez dużej straty, ale drugi wybór najpierw przetestuj ;)

Jeśli z najmniejszą nakładką rękojeść jest za duża, to wiele się chyba nie da zrobić.. nawet jeśli byłaby jakaś możliwość modyfikacji chwytu (zeszlifowanie itp.) to ja bym tak nie ryzykował. Jak mimo prób inwazyjnych efekt nie będzie zadowalający, to zostaniesz z oszpeconym pistoletem, który będzie zdecydowanie trudniej odsprzedać.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Bohun_W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 22:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa / Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Bohun_W »

To był najtańszy nowy pistolet po odbiorze promesy,do tego nowość i zachwalany.Nie uwazam,że jest to źle. Odbyłem się z własną bronią,wiem co chce,na co patrzeć. Pierwszy nie będzie idealny,bo skąd masz wiedzieć czy ten chwyt będzie utrudniał dynamiczne dobywanie z kabury Jednak jak jest możliwość "jazdy próbnej" ,trzeba skorzystać.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

tez mam male dlonie, P10 mi ładnie pasuje (choc P07 ma jeszcze lepszy chwyt)

sprobuj sie jednak przyzwyczaic, bo inne nie beda lepsze,
a jak nie dasz rady to (moze w miedzyczasie) testuj HK SFP9 chyba najwygodniejszy i najwiecej mozliwosci dostosowania, ale to juz wiesz na pewno (ewentualnie Sig P320)... tylko cena bedzie x2 (za komplet jeszcze z magami/kaburą itp)
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2018, 09:32 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ P-10

Post autor: Marin205 »

Wilek1 pisze: P10 mi ładnie pasuje (choc P07 ma jeszcze lepszy chwyt) ....
Mi lepiej leży P10C choć na razie wolę strzelać z P07 :) P10 leży jak zamurowane.

Irytuje mnie brak łatwości w zmienianiu grzbietu chwytu. W P07 są luźniejsze kołki.
Wilek1 pisze: ... (ewentualnie Sig P320)...
Warto tu zwrócić uwagę na chwyt. Wybrzuszenie z przodu chwytu jest minimalnie inne w modelu full size a inne w wersji compact. Różnica aptekarska ale da się to wyczuć.
Obrazek
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Inku »

Wrzucam link, który się pojawił w innym temacie. Rzekomo poprawiona blokada iglicy:



:shock: :shock:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2018, 22:59 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mareek1980
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 listopada 2017, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Mareek1980 »

Przymierzam się do zakupu P-10 C i powiem szczerze, że po obejrzeniu tego filmiku, mój entuzjazm trochę osłabł. Zastanawia mnie, czy tylko w tym konkretnym egzemplarzu bezpiecznik iglicy jest wadliwy, czy dotyczy do wszystkich egzemplarzy.

Prośba do użytkowników - możecie napisać jak u Was wygląda?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 08:37 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
CZ P-10C kal. 9x19, CZ SP-01 Shadow kal. 9x19, Mossberg 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76, AKM kal.7,62x39 1969 F.B. Radom, AR-15 FedArm 16" kal. .223
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Inku »

Mareek1980 pisze: Prośba do użytkowników - możecie napisać jak u Was wygląda?
Wersja z kolimatorem jest tegoroczna, więc obstawiam, że problem dotyczy każdego egzemplarza.
Pozwolę sobie zacytować kolegę z tematu:
galka90 pisze:Sprawdziłem swojego p10c i jest to samo. Nie uważam żeby mi to mocno przeszkadzało ale dla osób noszących cz codzienne to nie bardzo i nie polecam. Chociaż czuję się oszukany troszkę bo po co mi blokada która nie działa :-D
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 09:48 przez Inku, łącznie zmieniany 2 razy.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: galka90 »

Jeżeli nie zostanie przeprojektowany to w każdym egzemplarzu tak będzie. On bardzo delikatnie zahacza o iglice. Ja osobiście sprawdzilbym innaczej. Na filmie autor napina iglice bardzo mocno nie możliwe żeby tak się napieła podczas upadku, bo sprężyna na to nie pozwoli. Fakt faktem, że przy słabszym napięciu iglicy to dziła. Sprawdzilbym jeszcze symulację upadku np młotkiem tak jak robili w sig sauerach. Swoją drogą i tak nie powinna tak działać skoro ma konkurować z glockiem, gdzie trzeba by chyba młotem bezpośrednio w iglice przywalić i wtedy blokada puści:)
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 357
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Hornet_AW »

Nie chodzi o to, że w czasie zderzenia z ziemią się napnie, chodzi o to że jak masz nabój w komorze i pistolet upadnie to napięta iglica może spać z zaczepu iglicy i wtedy wystrzeli.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: galka90 »

Ok masz rację, w takim wypadku ta blokada nie działa :) więc użytkownicy niech ich nie upuszczają albo demontować badziewie bo i tak nie działa a spust zawsze będzie ciut lepszy:)
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Inku »

Panowie, nie chcę być złośliwy ale oczekiwałem komentarza tych co nazwali frajerami wszystkich, którzy kupili Glocka :) :512:
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 22:55 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: kotwworku »

Nie jestem pewien czy taki test ma sens. Nie mam akurat P10c, ale czy tam w szkielecie nie ma czegoś co jeszcze współgra z bezpiecznikiem w zamku? Taki test połowy pistoletu niekoniecznie jest miarodajny.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: poeta »

Trzeba zrobić test jak w sigu, wsadzić zaspłonkowaną łuskę i prać gumowym młotkiem ew zrzucać jak na filmikach ze wspomnianym sigiem. Na chwilę obecną ten który nosi P10 z nabojem w komorze to ma jaja ze stali
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: galka90 »

Niestety nic tam nie ma. Jedynie na szynie spustowej krzywka mająca za zadanie zwolnienie blokady. Co do testu jak w sigu jeśli nie wypali to najprawdopodobniej dlatego że nie uda się zrzucić napiętej iglicy z zaczepu. Blokada raczej nie działa. Według mnie jest źle zaprojektowana. Styka się z tak mała powierzchnią z iglica, że siła uderzenia w nią poprostu ją dezaktywuje. Iglica uderza w splonke wraca robiąc miejsce aby blokada znowu się zablokowała. Jak tylko sobie sprawdzimy to bez podłożenia spłonki lub nawet palca to nie zauważymy że nie działa. Robimy test jak na filmie i wygląda że przed strzałem zablokowane, po strzale zablokowane, a jednak nabój wystrzelił. Tak jest u mnie.

Właśnie dokładnie się przyjrzałem i kolega może mieć rację. Krzywka delikatnie zapiera blokadę nie pozwalając jej się przekosic co może powodować działanie tego ustrojstwa. Mam mały problem bo nie wiem jak udowodnić tą teze, dlatego że jak wspomniałem jeśli nie padnie strzał może być to spowodowane zaczepem iglicy, a niestety nie mam drugiej szyny spustowej żeby jedną poświęcić w imię nauki:)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 16:39 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ P-10

Post autor: Wilek1 »

poeta pisze:Trzeba zrobić test jak w sigu, wsadzić zaspłonkowaną łuskę i prać gumowym młotkiem ew zrzucać jak na filmikach ze wspomnianym sigiem.
Chetnie przeprowadzilbym taki test gdyby ktos uzyczył kilka takich łusek. Prosze o PW.
Jesli ktos zaoferuje takie łuski to napisze wynik na Forum. Pozdrawiam! [na ZKS / FSO]
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”