Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: oscyp »

pisałem kilka stron temu, że te certyfikaty i tabliczki to pic na wodę to mi wszyscy gadali, że co ja tam wiem, to ważne, tego się nie podrobi, to "IMP" wydaje i tym podobne pierdoły... A wg mnie nadal to wszystko jest g*** warte bo ani właściciele szaf ani tym bardziej WPA nie jest w stanie zweryfikować czy certyfikat jest akurat do tej szafy, czy wydał go IMP a nie przypadkiem ktoś sobie wygrawerował itp itd.... To wszystko jest poza jakąkolwiek kontrolą...
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: shapi »

Bo tak naprawde, to całe certyfikowanie jest na wypadek utraty zawartości. Do tego czasu, to czy certyfikat jest przyklejony na śline, czy leży na dnie, czy jest od dobrej szafy - nieważne, chyba że trafi się jakiś upierdliwy dzielnicowy i trzeba mu tłumaczyć. Równie dobrze tych IMP-owskich nalepek mogłboby nie być, a w razie kontroli pokazywałoby się fakturę ze sklepu z nazwą i klasą sejfu.

W przypadku kradzieży broni z sejfu - wtedy i de facto tylko wtedy klasa sejfu się liczy, w kontekście śledztwa i sprawdzenia czy broń zabezpieczono zgodnie z przepisami i zachowaniem staranności.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szafa na broń

Post autor: sql »

lemuchr pisze:Jak koledzy czekaliście miesiąc na szafe ze stalopolu to ja wam zadroszczę. Ja czekałem 3 miesiące i największym moim błędem nie był zakup od nich tylko to że nie zamówiłem za pobraniem ;/ Bo po 2 tygodniach bym zrezygnował :(
Eeee. Jeszcze nic straconego. Ja nawet zaliczkę wpłaciłem, ale po trzecim przesunięciu terminu dostawy zarządałem zwrotu zaliczki. Na całe szczęście oddali, choć byłem zły na siebie - wybrałem ich, bo właśnie zadeklarowali najkrótszy termin, a bardzo mi zależało na czasie. Poczekałem sobie ich termin x3 plus termin Konsmetalu. Ale przynajmniej szafę mam porządną :).
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
gelmir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: gelmir »

Kupując swoją szafę dzwoniłem do różnych firm i za każdym razem jak słyszałem 'nie mamy na stanie, ale będzie za 2 tygodnie' to grzecznie sie żegnałem i odkładałem słuchawkę. Nie ma sensu czekać jeżeli nie są w stanie ci precyzyjnie określić terminu dostawy. Dodatkowo zawsze przez telefon można negocjować cenę zakupu więc polecam się kontaktować bezpośrednio.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szafa na broń

Post autor: sql »

Jeśli kolega odnosi się do mnie, to ja brałam szafę pod wymiar - nigdzie takiej dużej od ręki nie było, Stalpol zadeklarował że ja najszybciej zbuduje.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: REDs »

Mam Brawo 4 z fabryki sejfów, akurat w dniu zamówienia nie mieli ich na stanie, uprzedzili telefonicznie że trzeba zaczekać. Kurier przywiózł z tego co pamiętam po 7 dniach od zamówienia. (kupowałem w marcu br.)
Szafa nie uszkodzona, z kompletem naklejek i certyfikatów, kurier miły dzwonił tylko raz żeby powiedzieć o której godzinie będzie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 08:38 przez REDs, łącznie zmieniany 1 raz.
agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 04 grudnia 2017, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: agresto »

To ja moze jeszcze dodam od siebie. Szafe w Stalpolu zamowilem na targach Hubertus w-wie gdzies pod koniec kwietnia.
Miala byc gotowa za dwa tygodnie. Nie udalo sie. Przed dlugim weekendem poinformowano mnie iz zejdzie z linii zaraz po.
Przyznam ze nie spieszy mi sie poniewaz i tak jeszcze nie mam pozwolenia (WPA warszawa - papiery zlozone 26.03 - czas niby maja do 27.05).
7.05 telefon ze szafa gotowa - czekaja na przelew. Przelew puszczony 13.05. 14.05 info ze wyslana i kurier bedzie sie kontaktowal. 15.05 status przesylki mowiacy o wyladowaniu towaru w terminalu. Czyli tego samego dnia powinna byc dostawa. Zero informacji, zero telefonow. 16.05 to samo. Napisalem do stalpolu. Interweniowali. 17.05 po 20 dzwoni kurier. "bede po 21". Przyjechal 21:45. Szafa wyladowana, juz na moim wozku po czym pada pytanie. Kto placi Pan czy Pani (bylem z zona). WTF?!?! Przeciez zaplacone - poszedl przelew - 14.05 mieli u siebie na koncie. Kurier stwierdzil ze bez kasy szafy nie wyda bo tak ma w papierach. Ponowny zaladunek na samochod. Wqrw na maxa i pare listow do stalpolu. 18.05 kolejnych pare bo z drugiej strony cisza. Okazalo sie ze ktos tam cos tam pomylil i juz wszystko zalatwione. Dostawa bedzie dzisiaj (czyli 18.05 - piatek), pod wieczor jeszcze telefon z zapewnieniem ze dzisiaj bedzie ale zebym jeszcze zadzwonil do kuriera i go pogonil. Mamy sobote, status przesylki "zaplanowane doreczenie" (czy jakos tak - wisi tak od 18.05 od 15:50). Mamy sobote 19.05 po 18. Kurier pewnie ma wazniejsze sprawy w weekend niz wozenie jakiejs durnej przesylki. Zobaczymy co bedzie dalej.
Zaluje tylko ze nie przeczytalem opini o tej firmie wczesniej. Na pewno zakup byl by w innej firmie.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 18:15 przez agresto, łącznie zmieniany 1 raz.
krzy17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 20 lipca 2007, 10:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: krzy17 »

krzy17 pisze:Czy osoby posiadające taką szaf:
https://fabrykasejfow.pl/szafy-na-bron- ... iczny.html

mogą opowiedzieć lub wrzucić zdjecie tabliczki znamionowej, ew. samej naklejki hologramowej?
Moja szafa nie ma żadnych oznaczeń, ani naklejki.

Standard wykończenia też nie porywa, ale to tłumaczę ceną.
Po mailu bardzo sprawny kontakt telefoniczny ze sklepu oraz od producenta.

Tabliczka do przyklejenia została już do mnie wysłana.
Ponadto "standard wykończenia" okazał się być jednak istotny dla firmy i szafę wymienią, ale muszę poczekać 3 tygodnie na dostawę.

Pomimo problemów z terminem dostawy (magia promocyjnej oferty) fabrykasejfow staje na wysokości zadania.
Awatar użytkownika
skipper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 14:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: skipper »

Ma ktoś z Was szafę Mega Bravo z Konsmetal? https://fabrykasejfow.pl/szafy-na-bron- ... -mega.html
Zastanawiam się jak wypada w stosunku wielkość/cena.
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Danio85 »

Witam kolegów i koleżanki. Co do zamowienia z firmy StalPol to mialem tak jak kolega Agreso. Szafa fajna i dobrze wykonana ale zamowienie to juz inna bajka. Zamowilem 3-4kwietnia br. Prosilem przez telefon i dopytywałem czy jak w srode zamowie to czy dojdzie do piatku. Pani ze tak. To kupilem . Dostalem w srode w dzien zakupu smsa ze szafe odebrał kurier z firmy Suus coś tam. Ze szafa na pół palecie 115 kg i ze czeka na przeładunek w Bydgoszczy. Ok mysle. W piatek bedzie. I co? Nic . Mowilem przy zamawianiu ze wyjezdzam za granice w sobote ale nie dotarlo. Zalatwiłem brata zeby odebral w poniedziałek. W poniedziałek nic nie było. Brat zły. Firma Suus porażka z kontaktem. Wtorek tata miał odebrac ale ni widu ni słychu. Sroda i czwartek tak samo . W piatek kurier dzwoni okolo 19 i mowi ze bedzie w poniedzialek bo byl i nikogo nie zastał pod danym adresem. Porażka mimo ze było w domu 5 osób i kamera na podjezdzie i na wejsciu to kurier dawal sobie w poniedziałek rekę obciąć że był w piątek. No lipa tak długo czekac. Sejf ok gg10. Ale kurier to słabo. W dpd to z 5 by mi za ten czas przywiezli. Pozdrawiam.
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
Awatar użytkownika
Blind.One
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 07:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Zgorzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Blind.One »

skipper pisze:Ma ktoś z Was szafę Mega Bravo z Konsmetal? https://fabrykasejfow.pl/szafy-na-bron- ... -mega.html
Zastanawiam się jak wypada w stosunku wielkość/cena.
Zamówiłem ją kilka dni temu. Jak przyjedzie to podzielę się opinią.
Blind.One et consortes
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

skipper pisze:Ma ktoś z Was szafę Mega Bravo z Konsmetal? https://fabrykasejfow.pl/szafy-na-bron- ... -mega.html
Jedna rzecz mi się w tej szafie nie podoba -> zamknięcie drzwi, to w zasadzie tylko dwa bolce w pionie (jeden na górze i drugi na dole). Bolce poziome, ze względu na ruchomość elementu, o który się zaczepiają (drugie skrzydło drzwi), to tylko dekoracja...
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LARPAK »

Nie przesadzaj.
Rygle wchodzą do góry i na boki, do tego lewe drzwi na całej wysokości mają rant, na który zachodzi rant prawych drzwi oraz rygle.
Te drzwi, które uważasz za dekorację są z takiej samej blaszki jak i cała konstrukcja szafy.

Mnie bardziej martwi to, że półki na drzwiach wchodzą z tego co widać do środka szafy i zachodzą na półki zmniejszając ich pojemność (półek).
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

LARPAK pisze: Mnie bardziej martwi to, że półki na drzwiach wchodzą z tego co widać do środka szafy i zachodzą na półki zmniejszając ich pojemność (półek).
Raczej nie -> popatrz na najwyższą. Drzwi zamykają się przy zamkniętym skarbczyku, a półki poniżej są jeszcze kilka centymetrów głębiej.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LARPAK »

Rzeczywiście, ale oglądając to w nocy sprawiało nieco inne wrażenie, a do tego fotka w ten sposób zrobiona.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”