Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: oscyp »

to oczywiście jest teoria - w praktyce gdy niejednokrotnie w takiej sytuacji chciałem się jednoznacznie upewnić czy rozmawiamy o zadatku czy zaliczce to na twarzy usługodawcy czy sprzedawcy malowało się soczyste "wypier***" Prawo prawem, a ostatecznie i tak każdy może mieć się w "d...". Sorry za nieco emocjonalny wpis, ale nie raz już się na to naciąłem (nie mówię akurat jedynie o tej branży).
marusmarus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 13 grudnia 2017, 11:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: marusmarus »

Ja również gorąco polecam sklep "Jack" z Jeleniej Góry. Kupowałem broń pierwszy raz w życiu, Pan Jacek sprowadził dla mnie pistolet po telefonicznej rozmowie kiedy jeszcze WPA pracowało nad moim pozwoleniem, sprzęt był tańszy niż gdzie indziej. Doradzono mi jaką wybrać na początek amunicję i przybory do czyszczenia. Dostałem drobne gratisy. Sprzedawca sam zaproponował upust, wydrukował bez proszenia 2 oryginały faktur, a na koniec, uwaga, przygotował dla mnie gotowe wnioski o rejestrację broni, dał i wypisał kopertę ze znaczkiem i wypełnił druczek na polecony :suprise:
Gorąco polecam!
7.62x39, 7.65 Br, 9x19, 9x18, .22 lr, 12x76
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Qba »

blair7 pisze: Apropo zadatków i zaliczek, jak to wyglada formalnie:
Czym różni się zadatek od zaliczki?
• Ustal konkretnie z przedsiębiorcą, czy wpłacasz zaliczkę, czy zadatek.
• Ile zapłacić: zaliczka, zadatek nie mogą odpowiadać 100 proc. wynagrodzenia za zamawianą usługę. Z właścicielem hotelu, czy fachowcem ustal wcześniej, jaki procent kwoty trzeba zapłacić.
Dokładnie tak zrobiłem. Poinformowałem ich, że tak nie mogą robić. W tym momencie zaproponowali mi żeby wpłacić 100% tytułem... przedpłaty. No i po raz kolejny uświadomiłem ich, że przedpłata to kwota zapłacona dostawcy lub usługodawcy po zawarciu umowy, ale przed sfinalizowaniem transakcji. Przedpłata zawsze stanowi część kwoty głównej. Takie rozwiązanie może przyjąć charakter zaliczki lub zadatku i, że w świetle tego wracamy do punktu wyjścia - nie wpłacę 100% kwoty tytułem zadatku za samą rezerwację.
EyraCk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2018, 03:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: EyraCk »

Zadatek ma to do siebie, że gdy ty zrezygnujesz z zakupu pieniądze przepadają. Jeżeli jednak sprzedawca nie dotrzyma umowy należny jest tobie zwrócić dwukrotność zadatku.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Qba »

Myślisz, ze gdybym tego nie wiedział to też bym się tak upierał żeby nie płacić go w wysokości 100%?
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: shapi »

Qba, zgódź się na zadatek :) tylko zaproponuj sprzedawcy umowę pisemną, w której on się zobowiązuje do sprowadzenia dla Ciebie danego egzemplarza broni do dnia...
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Qba »

Teraz mógłbym tak zrobić, wtedy nie miałem takiego pola manewru bo czekałem na pozwolenie i, jak sami wiecie, mogłem podać tylko przybliżony termin kiedy zjawił bym się z promesą ;)
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: FranekDolas »

marusmarus pisze:Ja również gorąco polecam sklep "Jack" z Jeleniej Góry. Kupowałem broń pierwszy raz w życiu, Pan Jacek sprowadził dla mnie pistolet po telefonicznej rozmowie kiedy jeszcze WPA pracowało nad moim pozwoleniem, sprzęt był tańszy niż gdzie indziej. Doradzono mi jaką wybrać na początek amunicję i przybory do czyszczenia. Dostałem drobne gratisy. Sprzedawca sam zaproponował upust, wydrukował bez proszenia 2 oryginały faktur, a na koniec, uwaga, przygotował dla mnie gotowe wnioski o rejestrację broni, dał i wypisał kopertę ze znaczkiem i wypełnił druczek na polecony :suprise:
Gorąco polecam!
"Do Bydgoszczy będę jeździł a tam nie będę kupował !"
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
bartoszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 09 listopada 2016, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: bartoszko »

Vindix pisze:Nie polecam BH, zaliczka wpłacona 12marca na karabinek za 7500zł, który miałbyć na początku kwietnia, dostawa się opóźniała tydzień, dwa, w końcu dostaję info 3maja - jest dostawa proszę o kontakt, więc czekam do pon. i ku zdziwieniu mego karabinka nie ma :evil: Dostawa może za miesiąc :shock: Czekam do czerwca, jesli nie bedzie to zrywam umowę
Ja nie miałem tyle cierpliwości. W lutym wplacilem tzw "zadatek" na staga varminterA ktory miał być w drugiej połowie marca - o czym mnie mocno zapewniano i do drugiej połowy kwietnia mnie przetrzymali. Odebrałem pieniądze tuż przed wyjazdem i zdążyłem kupić inną broń... Pozostaje niesmak i pewność, że zakupów żadnych w BH nigdy nie zrobię. I odradzam znajomym wpłacania u nich zadatków, zaliczek itp. na zakup czegokolwiek co nie jest na stanie sklepu (A jest niewiele).
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: LongTom »

Widzę, że nie tylko mnie BH zrobiło w bambuko.
Utwierdziliście mnie w przekonaniu, żeby omijać ich szerokim łukiem.
:)
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: m2c »

Jak mają coś na stanie to często jest w fajnej cenie, i jeżeli chcesz kupić bez oglądania i zadawania pytań to jest ok :P Ale jak trzeba zamówić to już mają to w d... Już ze trzy razy mnie w ten sposób olali. No ale po amunicję czasami wpadam...
bartoszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 09 listopada 2016, 16:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: bartoszko »

FranekDolas pisze: "Do Bydgoszczy będę jeździł a tam nie będę kupował !"
No tak będzie jak się na wszystkie sklepy poobrażamy... :-?
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Piotr_JG »

FranekDolas pisze:
flim pisze:Polecam sklep Jack Broń i Amunicja w Jeleniej Górze.
Robiłem bardzo małe zakupy a zostałem potraktowany lepiej jak w innych sklepach przy bardzo dużych.
http://www.jack-broniamunicja.pl
Za co ich polecać? Że broń mają drożej niż gdzie indziej i nie wiedzą jak sprzedać amunicję na świadectwo ?
No przecież kolega napisał, że został dobrze potraktowany.
A co do Twoich problemów z tym sklepem: nie wiedzieli jak sprzedać amunicje na świadectwo, ale już wiedzą :wink: Są na rynku od niedawna, ciągle się uczą i rozwijają. Oferta się poszerza. A ceny broni to nie jest jakiś kosmos. Być może nieco drożej, ale pod ręką. To samo z amunicją (bywają też baaardzo atrakcyjne ceny amunicji). Zanim ten sklep się pojawił była tragedia, bo sklep myśliwski pana Adamskiego to nieporozumienie. Najbliższy normalny w Złotoryi (ok.40 km). I obsługa faktycznie frontem do klienta. Działają jak osiedlowy spożywczak u pani Zosi: nie jest tak tanio jak w hipermarkecie ale swojsko i przyjaźnie. Po dwóch, trzech wizytach jesteś "swoim" klientem witanym od progu, indywidualne zamówienia to nie problem, godziny pracy tez mogą być elastyczne.
Również polecam ten sklep.
Piotr
gregmast
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 marca 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: gregmast »

Jestem winny Progresowi Janka Staniszewskiego baaardzo pozytywną opinię, mam obecnie od niego 3 sztuki i jest super. Również podejście gwarancyjne(kbk kuzyna) jest godne polecenia i zaufania. Rzadko trafia się tak pozytywna postawa sprzedawcy.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sklepy z bronią - subiektywne oceny podejścia do Klienta

Post autor: Krzysztof66 »

Sklep JM Broń i amunicja - Warszawa. Nowy, ale fajny sklep. Miła i sympatyczna właścicielka (zresztą pasjonatka strzelectwa), pełen profesjonalizm. W piątek kupiłem tam CZ P 10 C, której nie znalazłem w sklepach o wiele dłużej działających na rynku. Polecam, zwłaszcza miłośnikom HK i CZ.
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”