Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

stalines
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 16:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: stalines »

Witam, czy ktoś ostatnio zdawał egzamin na kolekcjonerke na WPA KRAKÓW ? Wiem, że temat był już poruszany ale dokumenty zamierzam złożyć w maju wiec może się coś zmieniło chodzi mi głównie o praktykę: jaka broń się rozbiera i z jakiej strzela ile trzeba wystrzelać na krótką, długą i gładkolufową itp. - zaznaczam że chodzi mi tylko o centralny zapłon ! Z góry dziękuje za odpowiedzi !
Jakby ktoś był z Nowego Sączą lub okolic to proszę o wiadomość priv
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: Fokat »

Nic się nie zmieniło.
Rozbierasz i strzelasz z P83, wynik minimum 35 na 50pkt.
Strzelba 3 strzały w sylwetkę, na zaliczenie 2.
Kałach na 10 strzałów, minimum 8 w sylwetce na 50mb.
Mikemike
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2018, 20:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: Mikemike »

Tak, zdany pełny kolekcjoner.

Rozbiera się P-83, naucz się dokładnie procedury bezpiecznego rozkładania i składania pistoletu oraz nazewnictwa części (nie tylko istotnych!) broni, bo będziesz z tego przepytywany. Zwróć uwagę również na detale konstrukcyjne pistoletu.

Trzeba wystrzelać tyle, ile jest w rozporządzeniu i nikt ci nie podciągnie punktów do góry, tego nie przeskoczysz. Potrenuj troszkę jeśli nie czujesz się na siłach, P-83 jest specyficzne, ale wystrzelanie tego wyniku 35 punktów w 6 strzałach jest naprawdę proste, nawet jeśli się stresujesz. Tarcza jest duża i widoczna dobrze z 15m; na białym polu punktowym widać przestrzeliny, więc wiesz co robisz źle - gdy siedzą w czerni, to nie będziesz ich widzieć.

Pamiętaj, że AKMS wykorzystywany na egzaminie ma tę kolbę składaną i jest dość niewygodny w celowaniu, też się przyzwyczaj - ale samo strzelanie jest dość proste. Strzelba to formalność, PMa nie dostaniesz jeśli nie będziesz zdawać na dopuszczenie. Centralny zapłon będziesz strzelać z tych trzech broni. Z bocznego niepotrzebnie rezygnowałeś ;)
Kałach na 10 strzałów, minimum 8 w sylwetce na 50mb.
Warto dodać, że chodzi o pole punktowe sylwetki. Kolega na egzaminie miał 2 strzały w uchu i zdał o włos. A właściwie o ucho. Mnie jeden uciekł na marynarkę Francuza i też miałem 9/10.

Kadra egzaminatorów wyjaśnia wszystko bez żadnych niedomówień, nie zastawia pułapek na egzaminowanego, nie oblewa nikogo na siłę.

Kadra z policji jest bardzo miła, profesjonalna i rzetelna, jeśli udowodnisz im że wiesz co robisz to nie będą robić ci żadnych, nawet najmniejszych problemów. To są ludzie, którzy wykonują swoją robotę. Ty zrób swoją i będzie dobrze. Przygotuj się solidnie do egzaminu teoretycznego, przeczytaj kilka razy zapisy prawne i nie sugeruj się odpowiedziami z NTS Quiza aż tak bardzo, bo mogą ci namieszać w głowie bardziej niż pomóc. Quiz jest spoko do utrwalenia, ale nie do nauki, a pytania są bezpośrednimi zapisami z ustawy.
richii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 10 lipca 2016, 11:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: richii »

Tak jak pisali koledzy, z P83 trzeba się ostrzelać ja miałem poprawkę za pierwszym razem tylko 31 pkt za drugim 36 mimo że na treningach miałem wyniki w granicach 48 pkt nawet.
Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 19 marca 2018, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: KOM »

Koledzy wyżej wszystko już praktycznie napisali:
podstawa to strzelić 35 punktów z P-83 i wiedzieć jak nazywać elementy tej broni.
Strzelba 2 na 3 strzały muszą być w celu a kałach 8 na dziesięć, dodam że można było strzelać z podpórki z kałacha.
Dodałbym tylko od siebie: do nauki super jest quiz ze strony braterstwo.eu, nie znalazłem żadnego błędu a pytania są dokładnie takie jak na egzaminie (to baza pytań udostępnionych przez WPA zdaje się).
No i czynnik stresowy jest zaskakująco wysoki nawet jeżeli czujesz się dobrze przygotowany a na treningach strzelałeś powyżej 45 punktów ;-)
Potwierdzam również przyjazną postawę egzaminujących co nie znaczy że można liczyć na pobłażliwość, szczególnie jeżeli zrobisz coś potencjalnie niebezpiecznego.
Ale nie są tam po to by utrudniać lecz by wyegzekwować to co masz umieć zgodnie z ustawą i da się to odczuć.
Powodzenia
Bohfan76
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2018, 15:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: Bohfan76 »

Podpowiem że już nie można zrezygnować z bocznego zapłonu przed egzaminem ani w trakcie :-(
Mikemike
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2018, 20:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: Mikemike »

A ja podpowiem, że nie ma się co bać bocznego zapłonu, tylko trzeba postrzelać trochę z KBKSu. Broń jest naprawdę dobrze przystrzelona, przyrządy skalibrowane podręcznikowo a nie pod czyjeś oko albo czyjąś metodę celowania.

Przynajmniej w moim wypadku była. Szkoda rezygnować z boczniaków!
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: piotr.dun »

Bohfan76 pisze:Podpowiem że już nie można zrezygnować z bocznego zapłonu przed egzaminem ani w trakcie :-(
Czołem,
panowie (panie) odpowiedzcie mi i wyjaśnijcie coś. Próbuję znaleźć odpowiedź na forum, ustawie i w google, ale dalej nie wiem, więc nie bijcie jak "było już milion raz" ;)

Jak to jest z tą rezygnacją bocznego. Czytam relację i jedni piszą, że rezygnują, Ktoś, że w Warszawie to nawet sama komisja do tego zachęcała. U jednych przed egzaminem można, u innych nawet po. A tu w Krakowie, że teraz nie można. Jest to jakoś formalnie opisane, czy taka tylko praktyka i widzi mi się komisji?

Nie, żeby już rezygnował, tylko chce to zrozumieć. Dzięki i cześć wszystkim (bo to mój pierwszy post).
Bohfan76
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2018, 15:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: Bohfan76 »

Mikemike pisze:A ja podpowiem, że nie ma się co bać bocznego zapłonu, tylko trzeba postrzelać trochę z KBKSu. Broń jest naprawdę dobrze przystrzelona, przyrządy skalibrowane podręcznikowo a nie pod czyjeś oko albo czyjąś metodę celowania.

Przynajmniej w moim wypadku była. Szkoda rezygnować z boczniaków!
Ja nie zachęcam do rezygacji, faktycznie broń świetnie ustawiona ale tak jak mówiłem Pani kierownik komisji powiedziała że ktoś z "góry"ich zj**..... że idą na rękę strzelcą i ta możliwość się skończyła.
Mikemike
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2018, 20:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Egzamin na broń koleksjonerską WPA Kraków

Post autor: Mikemike »

Tak, najwyraźniej poszedł 'prikaz' z KGP, i musieli się zastosować. Tak czy siak nie ma się czego obawiać - ale jeśli się chce rezygnować, to pamiętać że należy złożyć wniosek przed egzaminem!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”